free web hit counter Skocz do zawartości
lys

Łysiejącym może pomóc nietypowy skutek uboczny leku

Rekomendowane odpowiedzi

Oba celują w pojedyncze białka. Choi w CXXC5, WAY w SFRP-1. Tu i tu ma miejsce aktywacja szlaku WNT. Wątpię, że będziemy mieli relację z konferencji. Nie słyszałem, żeby ktoś jechał do Tokio. Jeden z moich znajomych z Korei Południowej na forum zagranicznym dzwonił do Choi'a i nie będzie tam mówione nic, czego jeszcze nie wiemy. Szczegóły dotyczące nowego molekułu nie pojawią się na konferencji. Choi nie chce ich wyjawiać, ale jest bardzo zainteresowany naszym eksperymentem z PTD-DBM, czyli starszą wersją tego, nad czym obecnie pracuje, rozwijając BMD4722.

 

To znaczy, że BMD4722 może być następcą PTD-DBM, który jest prostszym peptydem i tańszym w produkcji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba celują w pojedyncze białka. Choi w CXXC5, WAY w SFRP-1. Tu i tu ma miejsce aktywacja szlaku WNT. Wątpię, że będziemy mieli relację z konferencji. Nie słyszałem, żeby ktoś jechał do Tokio. Jeden z moich znajomych z Korei Południowej na forum zagranicznym dzwonił do Choi'a i nie będzie tam mówione nic, czego jeszcze nie wiemy. Szczegóły dotyczące nowego molekułu nie pojawią się na konferencji. Choi nie chce ich wyjawiać, ale jest bardzo zainteresowany naszym eksperymentem z PTD-DBM, czyli starszą wersją tego, nad czym obecnie pracuje, rozwijając BMD4722.

 

To znaczy, że BMD4722 może być następcą PTD-DBM, który jest prostszym peptydem i tańszym w produkcji??

 

Choi już ma koncepcję nowej substancji, a może nawet więcej niż koncepcję - tańszej, łatwiejszej w produkcji, skuteczniejszej i stabilniejszej. Nie będzie to BMD4722, bo gdyby tak było, to już byśmy to mieli (skład tego molekułu jest znany), ale jeszcze bardziej efektywna substancja stworzona na tej bazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele w jakich wy branżach siedzicie że macie taką wiedzę z chemii i kontakty w Korei Północnej

Teraz pytanie, która ścieżka jest mniej inwazyjna dla ludzi (mniej szkodliwa) CXXC5 czy może SFRP-1 ?

A konferencja nie jest przypadkiem w UK

Teraz po tym co napisałeś myślę że szuka czegoś co będzie mógł opatentować, co będzie w miarę tanie w produkcji i przyniesie mu dużo $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

I co oznacza że jest zainteresowany naszym eksperymentem ?

Ale nam temacik odżył w ostatnich dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdziele w jakich wy branżach siedzicie że macie taką wiedzę z chemii i kontakty w Korei Północnej

Teraz pytanie, która ścieżka jest mniej inwazyjna dla ludzi (mniej szkodliwa) CXXC5 czy może SFRP-1 ?

A konferencja nie jest przypadkiem w UK

Teraz po tym co napisałeś myślę że szuka czegoś co będzie mógł opatentować, co będzie w miarę tanie w produkcji i przyniesie mu dużo $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

I co oznacza że jest zainteresowany naszym eksperymentem ?

Ale nam temacik odżył w ostatnich dniach

 

Konferencja jest w Tokio. Tu masz plakat.

 

[attachment=0]0TeZ72V.jpg[/attachment]

 

Dokładnie, celem jest zarobek. PTD-DBM jest zbyt mało stabilne, żeby można było jest sprzedawać masom (podobny problem był z odżywką Brotzu). Obecny wariant jest do sprzedaży tylko przez firmy produkujące peptydy. Celem Choi'a jest sprzedaż nowej substancji jako kosmetyku (nie leku), żeby dotrzeć do jak największej grupy docelowej.

 

Inhibicja obu białek powinna być bezpieczna, jako że tu i tu celuje się w produkt kosmetyczny. Jednak trochę bardziej bezpieczna wydaje mi się ingerencja w CXXC5-Dvl, jako że przy SFRP-1, jeśli wykroczymy poza lokalną inhibicję, to delikatnie zmniejszamy naszą barierę ochronną przed rakiem (przy użyciu jako wcierka jednak efekt powinien być minimalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, celem jest zarobek. PTD-DBM jest zbyt mało stabilne, żeby można było jest sprzedawać masom (podobny problem był z odżywką Brotzu). Obecny wariant jest do sprzedaży tylko przez firmy produkujące peptydy. Celem Choi'a jest sprzedaż nowej substancji jako kosmetyku (nie leku), żeby dotrzeć do jak największej grupy docelowej.

Jeżeli dobrze rozumuję, to gdyby następca PTD-DBM byłby kosmetykiem,

to ominęły by go długotrwałe procedury rejestracji jako lek i przyśpieszyłoby wprowadzenie go na rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inhibicja obu białek powinna być bezpieczna, jako że tu i tu celuje się w produkt kosmetyczny. Jednak trochę bardziej bezpieczna wydaje mi się ingerencja w CXXC5-Dvl, jako że przy SFRP-1, jeśli wykroczymy poza lokalną inhibicję, to delikatnie zmniejszamy naszą barierę ochronną przed rakiem (przy użyciu jako wcierka jednak efekt powinien być minimalny).

Właśnie o tym czytałem z tym białkiem SFRP-1, ale nie byłem pewien stąd też poruszenie tego tematu, dlatego trochę zmieniłem nastawienie do WAY, bo wiadomo że będzie trzeba to stosować długo, a jak długo to może się okazać coś nieciekawego.

Ale docelowo Choi chce celować właśnie w CXXC5-Dvl ?

Z tego co czytałem to białko odpowiada też za prawidłowe i szybsze gojenie się ran ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, celem jest zarobek. PTD-DBM jest zbyt mało stabilne, żeby można było jest sprzedawać masom (podobny problem był z odżywką Brotzu). Obecny wariant jest do sprzedaży tylko przez firmy produkujące peptydy. Celem Choi'a jest sprzedaż nowej substancji jako kosmetyku (nie leku), żeby dotrzeć do jak największej grupy docelowej.

Jeżeli dobrze rozumuję, to gdyby następca PTD-DBM byłby kosmetykiem,

to ominęły by go długotrwałe procedury rejestracji jako lek i przyśpieszyłoby wprowadzenie go na rynek?

 

Dokładnie tak. Z tych samych powodów FIDIA może już wprowadzić Brotzu Lotion na rynek bez procedury FDA.

 

-- 13 sie 2018, 17:49 --

 

Inhibicja obu białek powinna być bezpieczna, jako że tu i tu celuje się w produkt kosmetyczny. Jednak trochę bardziej bezpieczna wydaje mi się ingerencja w CXXC5-Dvl, jako że przy SFRP-1, jeśli wykroczymy poza lokalną inhibicję, to delikatnie zmniejszamy naszą barierę ochronną przed rakiem (przy użyciu jako wcierka jednak efekt powinien być minimalny).

Właśnie o tym czytałem z tym białkiem SFRP-1, ale nie byłem pewien stąd też poruszenie tego tematu, dlatego trochę zmieniłem nastawienie do WAY, bo wiadomo że będzie trzeba to stosować długo, a jak długo to może się okazać coś nieciekawego.

Ale docelowo Choi chce celować właśnie w CXXC5-Dvl ?

Z tego co czytałem to białko odpowiada też za prawidłowe i szybsze gojenie się ran ?

 

Już PTD-DBM uderza w CXXC5-Dvl, nowy molekuł będzie to robił jeszcze skuteczniej. Tak jak piszesz, będzie to bardzo korzystne nie tylko dla włosów, ale i dla regeneracji ran.

 

Ryzyko z WAY jest bardzo niewielkie, ale nigdy nic nie wiadomo przy długotrwałym stosowaniu. Minusem jest to, że najlepszym rozpuszczalnikiem jest DMSO, który zwiększa działanie systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie pewnie będzie to tak znikoma ilość substancji czynnej, że nie będzie działać jeśli chodzi o kosmetyk

 

Kurde Panowie, ja jeszcze dwa tygodnie temu myślałem żeby ściąć się na zero i dać sobie spokój, a tutaj takie nowości że może jeszcze powalczę

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znając życie pewnie będzie to tak znikoma ilość substancji czynnej, że pewnie nie będzie działać jeśli chodzi o kosmetyk

 

Kurde Panowie, ja jeszcze dwa tygodnie temu myślałem żeby ściąć się na zero i dać obie spokój, a tutaj takie nowości że może jeszcze powalczę

 

Dlatego jak przy wielu innych substancjach warto samemu kupić proszek, dozować i przygotowywać.

 

Najlepiej walczyć właśnie przy ścięciu na zero. O wiele łatwiej jest aplikować substancje czynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale dopytam.

Macie już jakieś relacje, zdjęcia po tym ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji od Novazymu

 

Moje pytania:

 

1) Czy czystość 95% to maksymalna czystość, jaką są Państwo w stanie osiągnąć? Jak byłaby ewentualnie cena 1 grama o czystości 98%+? I czy wydłużyłby się wówczas czas produkcji? Co stanowi "nieczyste" 5%?

 

2) Czy wysyłają Państwo gotowy produkt na adresy osób fizycznych czy musi to być adres przedsiębiorstwa?

 

3) Ponieważ cena nie jest niska dla indywidualnych użytkowników, czy byliby Państwo w stanie rozesłać peptyd do poszczególnych osób wchodzących w skład grupowego zamówienia na całym świecie za dodatkową opłatą pokrywającą koszty przesyłki?

 

Odpowiedzi:

 

1. P>95% nie jest to najwyższa czystość niemniej jest to najlepszy stosunek ceny do jakości. W większości zanieczyszczenia to pozostałości Fmoc poszczególnych AA- - zmodyfikowanych do wiązania aminokwasów – elementów budulcowych peptydów i białek. Nie stanowią one jakiegokolwiek zagrożenia więc biorąc pod uwagę aplikacje i jej sposób uważam ze 95% czystości jest wystarczające. Przejście w najwyższą czystość 98% to dodatkowa inwestycja ok 200-300Usd. Proszę zdecydować.

2. Tak wysyłamy do osób fizycznych i otrzymujecie Państwo fakturę na osobę fizyczną.

3. Tak jest taka możliwość proszę o podanie dokładnych adresów i poszczególnych ilości w celu obliczenia kosztów wysyłki. My korzystamy od lat z DHL, TNT, wszystkie przesyłki ubezpieczamy przed zagubieniem niemniej musicie być Państwo świadomi że w przypadku zagubienia przesyłki przez firme spedycyjną dochodzenie odszkodowania jest długotrwałe – średnio ok 6 miesięcy.

 

Peptydy wysyłamy w formie suchej – liofilizat zapewniającej jak najwyższą stabilność. Mogę za dodatkową opłatą – niewielką przygotować mieszaninę do ich rozpuszczania i wysłać razem z peptydem jednakże ze względu na małe doświadczenie z tym peptydem będę kierował się tylko Państwa doświadczeniem.

 

Do peptydów syntezowanych dołączamy Certyfikaty analizy – widmo MS i chromatogram HPLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to jestem wstępnie zainteresowany, ale z ostateczną deklaracją się jeszcze wstrzymuje.

 

Możecie podesłać linka do tematu na hlt, na którym będzie relacja z testów ptd dbm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to jestem wstępnie zainteresowany, ale z ostateczną deklaracją się jeszcze wstrzymuje.

 

Możecie podesłać linka do tematu na hlt, na którym będzie relacja z testów ptd dbm?

 

Relacje mogą się nie pojawić na HLT, bo jest od tego prywatne forum. Ale gdyby nie było publicznego dostępu, to je tu zamieszczę. Jeśli już coś się pojawi, to raczej tutaj https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ss.109920/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę o bezpieczeństwie - nie znalazłem tego tylko udostępniam

 

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... an.113227/

 

CXXC5 wpływa też na inne tkanki m.in na mózg i nerki.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5122896/

 

a tu o korelacji CXXC5 z estrogenami E2.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to trochę o bezpieczeństwie - nie znalazłem tego tylko udostępniam

 

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... an.113227/

 

CXXC5 wpływa też na inne tkanki m.in na mózg i nerki.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5122896/

 

a tu o korelacji CXXC5 z estrogenami E2.

 

PTD-DBM nie obniża CXXC5, tylko ingeruje w połączenie CXXC5-Dvl, więc nie ma zagrożenia, które mogłoby powstać przy obniżeniu CXXC5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to jestem wstępnie zainteresowany, ale z ostateczną deklaracją się jeszcze wstrzymuje.

 

Możecie podesłać linka do tematu na hlt, na którym będzie relacja z testów ptd dbm?

 

Relacje mogą się nie pojawić na HLT, bo jest od tego prywatne forum. Ale gdyby nie było publicznego dostępu, to je tu zamieszczę. Jeśli już coś się pojawi, to raczej tutaj https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ss.109920/.

 

Na PHG będą to testować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to jestem wstępnie zainteresowany, ale z ostateczną deklaracją się jeszcze wstrzymuje.

 

Możecie podesłać linka do tematu na hlt, na którym będzie relacja z testów ptd dbm?

 

Relacje mogą się nie pojawić na HLT, bo jest od tego prywatne forum. Ale gdyby nie było publicznego dostępu, to je tu zamieszczę. Jeśli już coś się pojawi, to raczej tutaj https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ss.109920/.

 

Na PHG będą to testować?

 

Nie na Pioneer Hair Growth. Na RegrowBros (RB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ludzie z tych prywatnych for dostali swoje zamówienia na którykolwiek z tych specyfików ?

 

Jeszcze nie. Wszystko się przeciąga, mimo że zamówienia dawno złożone i opłacone. Ale są w stałym kontakcie z producentami, więc nie ma tu mowy o żadnym oszustwie (są to poważane firmy). Po prostu zaszły nieoczekiwane problemy w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem PTD-DBM, to trwa grupowe zamówienie. Cena za 30 mg probówkę wynosi 54 USD + koszty wysyłki. 1 probówka to minimalna ilość możliwa do kupienia, następnie można kupić wielokrotność tej liczby. Wytwórca to Novazym. Proszę zainteresowanych o kontakt bezpośrednio z nim - e-mail na ich stronie internetowej. W zamówieniu proszę podać liczbę probówek oraz adres do wysyłki.

 

Według patentu Choi'a PTD-DBM stosuje się po użyciu dermarollera 0.5 mm w pojeździe o proporcjach 5:3:2 etanol/woda destylowana/glikol propylenowy. Mininalna ilość przynosząca dobre efekty to 0,3 mg/ml. Najlepsze efekty przy 6 mg/ml. Warto dodać kwas walproinowy dla wzmocnienia efekt (72 mg/ml) lub chlorek litu.

 

Grupowe zamówienie na pewno dojdzie do skutku, ponieważ zostało zamówionych już ponad 60 probówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ludzie od nas ?

Czy z zagranicy też ?

A ty Raelag ile bierzesz, bo kusi i nie wiadomo kiedy będzie następne zamówienie, ale też nie mamy żadnej relacji.

Nie wiadomo kiedy będzie następne ?

I czemu w USD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...