free web hit counter Skocz do zawartości
mallard2

Nagłe wypadanie włosów półroku po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od miesiąca nagle zaczęły mi wypadać na masową skale włosy. Aż strach je myć bo w sitku wanny zbiera się kępka włosów. Jeśli wezmę w garść włosy na głowie i lekko pociągnie , zawsze zostaję spora grupa .

- Zwykle część włosów która wypada jest dość gruba (posiada kolor) , ale im bliżej cebulki tym są cieńsze i pozbawione koloru . Niestety włosy wypadają z cebulką - jest bardzo bardzo mała.

- Pół roku temu miałem przeszczep na zakola. I przez cały ten czas nosiłem czapkę - kaszkietówkę. Czy to możliwe że włosy były napięte przez to i dlatego teraz wypadają ?

- Od momentu gdy zaczęły wypadać, mam dziwne swędzenie na czubku głowy i czasami pojawia się przez to łupież w tym miejscu.

- Od operacji łykam codziennie : Witaminę E czasem A , cynk i biotynę. Ale to chyba niewiele daje.

- Od miesiąca też stosuję na gębę hydrokortyzon w maści - czy ten steryd może być powodem ? Hydrokortyzon stosowałem tez bezpośrednio po operacji na donor.

 

Ktoś może coś poradzić ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje nic poza tymi suplami.

To się zrobiło w zasadzie bardzo nagle . Dodatkowo włosy przestały mi się przetłuszczać . Po dwóch dniach od mycia nadal nie widać nic aby się przetłuściły, a wcześniej musiałem codziennie. W BHR powiedzą prawdopodobnie, że to normalne (normalne wydaje mi się miesiąc - dwa po operacji ) albo aby czekać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnotowuję coś podobnego od około 6msc po tyle, że ja jestem na ducie (co drugi dzień) i minoxie (2x1ml). Też od jakiegoś czasu mam wzmożone wypadanie tyle, że mnie się wydaje, że przeszczepione też lecą, nie wiem może mi się tylko wydaje. Też nie mam pojęcia od czego to jest ale wcześniej wydaje mi się, że włosy mi prawie nie leciały, teraz naprawde czasem przy myciu tragedia.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...