free web hit counter Skocz do zawartości
Pedro36

36 lat... i wiele wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne Forum

Mój problem z włosami zaczął się około 3 lata temu po dość traumatycznym wydarzeniu którego doświadczyłem. Od tego czasu włosy zaczęły bardziej wypadać

zrobiły się cienkie i bardzo wolno rosną. Prawe zakole idzie zdecydowanie mocniej niż lewe a czubek zaczyna lekko się przerzedzać. W rodzinie z żadnej ze stron nie

było problemu z włosami. Mój ojciec po 60-tce ma takie same włosy a może i nawet lepsze, tyle że więcej siwych. Tak więc jestem pierwszym przypadkiem.

Natomiast odkąd pamiętam miałem problemy z łojotokiem do tego stopnia że włosy muszę myć 2 razy dziennie. Zacząłem od stosowania nizoralu na zmianę z szamponami

dziegciowymi plus minox Lipogaine. Jako że stan moich włosów nie byl tragiczny pomyślałem że to załatwi sprawę chociaż na jakiś czas. Niestety po 4 m-c brak bylo jakich kolwiek

symptomów że coś działa. Włosy ani nie zgęstniały ani nie było lnienia nic. W związku z tym przerzuciłem się na piankę Rogaine. Po kolejnych 2 m-c braku reakcji poszedłem

do dermatologa-trychologa. Doktorek zlecił kupę badań krwi oraz pobrał próbki włosów. Kazał odstawić wszystko mówiąc ze minox na taki łój tylko szkodzi. Zapisał kurację na 4 tyg na przemian:

1.Squamax - emulsje salicynowo- mocznikową

2.Elocom emulsje plus pirolam- krople przeciwgrzybicze

3. Cerkogel30-żel mocznikowy

Kazał odstawić nizoral i zapisał kolejny szampon z dziegciem i szampon przeciwłupieżowy bez keto. Miało to złagodzić łojotok i złuszczyć skórę głowy. Po 4 tyg. kolejna wizyta. Oczywiście

brak poprawy łojotok jeszcze mocniejszy plus łupież. Lekarz stwierdził że czasem silny stres może spowodować nadwrażliwość mieszków na dht i początek łysienia androgenowego

No i teraz jego propozycia:

1 mg Nezyr codziennie przez okres 2 lat ( WTF ? myślałem że to już do końca życia) plus minox 50 na 50 z kroplami na jaskrę ( słyszał ktoś z Was o tym?! - to ma działać jako booster minoxa)

do tego codziennie 30 mg izoteku prze 1 m-c potem 20 mg na zmniejszenie łojotoku. I teraz zaczynają się moje wątpliwości: Oba leki FIN i IZOTEK to nie są witaminy - to ciężki kaliber i nie wiem

czy mój organizm tak to sobie bez problemu zniesie. Nie wiem czy na fina już nie jestem za stary slyszałem że najlepiej działa tak do 30 a potem jego moc spada a skutki uboczne są większe. Piłem przedtem przez prawie 3 miesiące wierzbownicę i bardzo zle się czułem ( wahania nastroju spadek libido i mega rozstępy na brzuchu) Z drugiej strony Fin też łagodzi łojotok więc po co go łączyć z Izotekiem? NIe wiem czy najpierw nie przeleczyć sie izotekiem odsatwić jak łojotok ustąpi i wtedy włączyć resztę kuracji, a może nie brać fina tylko razem z Izo używać np Ru + Minox.

Byłbym wdzięczny za jakąś sugestię

Btw badanie pobranych włosów wykazało łysienie telogenowe w fazie odrostu ( pewnie jednak ten Rogaine coś zdziałał) oraz początek andreogenowego. 69% wołosów w fazie anagenu 29% telogenu i 2% dystroficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...