free web hit counter Skocz do zawartości
mistral295

LZS pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do Was serdeczną prośbę walczę z LZS prawie 30 lat z bardzo marnym skutkiem. Skóra głowy jest cały czas zaczerwieniona i swędzi, że czasami się drapię do krwi. Byłem już u wielu specjalistów i dermatologów w Polsce i stale to samo szampony, wcierki i sterydy. Już normalnie mam tego dosyć.

Bardzo proszę o pomoc jak sobie radzicie z LZS. Ta choroba normalnie mnie zabija.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z dieta?

Jakie leki przyjmowales?

Jakie badania robiles?


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dietą to różnie, leki to przeważnie przeciwgrzybicze. Badania to podniesiona prolaktyna, glukoza i cholesterol.

 

Z suplementacji: cynk, wolne kwasy tłuszczowe, kwasy OMEGA, wit. B6.

Pamiętać o min 2L wody dziennie i aktywności fizycznej!

Eliminacja: alko, cukru prostego (słodyczy), napojów słodzonych, smażonych potraw i przetworzonego żarcia.

 

Dużo wyrzeczeń, ale efekty są... kilku tyg.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LZS już ponad 20 lat i choć początki walki były kiepskie, to od kilku lat mam spokój.

 

Nie mam specjalnej diety ani suplementacji, zawsze główny focus szedł na miejscowe

zaleczenie skóry głowy.

 

Każde LZS jest inne i nie wiem czy to się u Ciebie sprawdzi, ale spróbować zawsze można.

 

Od paru podstawą leczenia jest u mnie szampon selsun blue (dostępny w aptekach). Myję

nim głowę raz 2-4 tygodnie (jest dość silny i jeśli nie ma ostrych objawów nawrotu lzs, to

wystarcza w zupełności).

Jako codzienny szampon używam montibello hair repair (chyba dla kobiet, w dodatku

przeznaczony do salonów fryzjerskich, ale można go dorwać na allegro). Ma na tyle dobrze

dobrane składniki że lupież ani żaden świąd nie nawraca.

 

Od miesiąca testuję też (z pozytywnym rezultatem) serum bionigree. Wszystko ze względu

na HT które miałem 2,5 miesiąca temu. Wystarczył miesiąc kiedy używałem innego szamponu

nakazanego przez doktorka od HT i miałem nawrót łupieżu jak diabli. Selsun blue za silny po HT

więc próbuję czegoś naturalnego. Po ok. tygodniu stosowania wszystko zniknęło i skóra głowy

jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzięki za odpowiedź u mnie jeszcze aby było mało to się łuska pokazała i swędzi. Jak można potraktować tą łuskę. Macie może jakieś przepisy na to?.

Jaki Selsun Tobie pomaga ten do tłustych czy normalnych włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

dzięki za odpowiedź u mnie jeszcze aby było mało to się łuska pokazała i swędzi. Jak można potraktować tą łuskę. Macie może jakieś przepisy na to?.

Jaki Selsun Tobie pomaga ten do tłustych czy normalnych włosów.

 

Ja mam do normalnych, ale to raczej bez znaczenia którą wersję kupisz.

U mnie łuski nigdy nie było, za to łupież bardzo solidny, wystarczy umyć parę razy jakimś head n shoulders czy czymkolwiek innym z marketu

i dostaje paraliżu na głowie. Do tego z automatu wyskakują mi czerwone plamy na twarzy (nos i okolice brwi).

Jak skóra głowy jest zaleczona to nie ma ani śladu na twarzy również.

 

Ten selsun blue to chyba bardziej na łupież, spróbuj może tego serum bionigree. Jak wrzucisz w google nazwę to jest masa

opinii i można poczytać na co komu pomogło, generalnie bardzo dobre noty ma, więc szansa jakaś jest na zaleczenie tego dziadostwa.

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...