free web hit counter Skocz do zawartości
Tropikalny

22 latek i łysienie ;/ [Zdjęcia]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie,

 

Przez długi czas nosiłem się z zamiarem napisania na forum. Ale nie mogłem się do tego zabrać.

 

Kilka słów o mnie. Mam 22 lata i łysieje od około 2 lat. W ostatnim roku proces przebiega mega agresywnie. Głowa jest zaczerwieniona, pojawiają się od czasu do czasu swędzące strupki. Dodatkowo, mam łupież i włosy szybko się przetłuszczają Jeszcze dwa lata temu miałem przyzwoitą czuprynę, a teraz patrzę na siebie i nie dowierzam temu, jak wyglądam...

 

Jestem na początku walki. Chciałbym pożądnie się przebadać i zacząć jakąś kurację. Myślę, żeby zbadać: hormony (testosteron, DHT), glukozę, hormony tarczycy. Chciałbym też zrobić badania na grzybicę. Coś jeszcze dorzucilibyście do tego zestawu? I druga sprawa, po gruntownym przebadaniu się jaką kurację polecacie?

 

Dodam, że mój ojciec ma 57 lat i stan jego łysienia oceniam na NW4/NW5. Zaczął łysieć w okolicach 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również lecisz w kierunku nw4/5, agresywne łysienie androgenowe, niestety. Jeżeli chcesz to utrzymać. To kuracja musi być. Jest fin jest dut. Musisz poczytać i podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz miniaturyzację na NW6. Jak chcesz spróbować z chemią to tylko fin,dut. Może dobrze zareagujesz.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zarówno charakterystykę włosa jak i przebieg łysienia masz podobny do mojego, z tym że ja mam lepszy przód. Jeśli bardzo zależy Ci na włosach to niestety zostaje tylko BIG3 najlepiej wspomagane jakimś RU/CB i modlitwa, że w ciągu najbliższych lat wymyślą coś skuteczniejszego, bo przeszczep na taki obszar raczej odpada. Może trochę brutalnie to brzmi, ale niestety łysienie androgenowe to paskudna przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...