free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Minęło już 3 lata od kiedy biorę finasteryd - Nezyr. Dermatolog mi proponuje odstawić go na 2-3 miesiące?

Twierdzi, że to co miało wyrosnąć już wyrosło, a to nie jest lek co bierze się całe życie przecież.

 

Czy powinienem go posłuchać czy może szukać innego dermatologa, który chciałby mi wypisywać recepty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To JEST medykament który się zażywa przez całe życie. Bo lekiem ciężko go nazwać. Jak odstawisz to po prostu zaczną Ci włosy lecieć a na ich miejsce będą rosnąć spowrotem słabsze i cieńsze. Poza tym cykl "życia" jest znacznie dłuższy, więc ciężko zgadnąć co chce w ten sposób osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym cykl "życia" jest znacznie dłuższy, więc ciężko zgadnąć co chce w ten sposób osiągnąć.

 

Serio tak ciężko zgadnąć...?

 

Zwyczajnie lekarz chce żeby mu się znów spierdoliło totalnie, a poza tym na pewno troszczy się o jego fiuta bo może jest jakiś homo i lubi fiuty pacjentów.

 

 

Minęło już 3 lata od kiedy biorę finasteryd - Nezyr. Dermatolog mi proponuje odstawić go na 2-3 miesiące?

 

A nie poskarżyłeś się mu czasami, że masz problemy z fiutem ? - bo w takich przypadkach dermatolog może podjąć decyzję o zaprzestaniu czy przerwaniu leczenia finasterydem - i jest to napisane nawet w ulotce prołpiszii

 

Twierdzi, że to co miało wyrosnąć już wyrosło, a to nie jest lek co bierze się całe życie przecież.

 

Oczywiście, że to co miało już wyrosnąć już dawno wyrosło na finasterydzie, i oczywiście, że finasterydu nie stosuje się całe życie, bo można przechodzić na coraz mocniejsze leki. Weź powiedz temu lekarzowi, że to wszystko wiesz, i że teraz przechodzisz na androcur. Ciekawe jaka będzie jego reakcja. Pewnie szczena mu opadnie.

 

Czy powinienem go posłuchać czy może szukać innego dermatologa,

 

A nie masz swojego mózgu ? - tylko musisz tak durne pytanie zadawać na forum ? - sorry ale takie właśnie jest to pytanie, najdurniejsze z najdurniejszych jakie można zadać.

 

czy może szukać innego dermatologa, który chciałby mi wypisywać recepty?

 

Biedne te ludzie w tej ''nowej'' Polsce, tacy nieludzko uciśnieni, są na łasce lekarzy chcąc leczyć łysienie - jak i także każdą inną chorobę

Jak dobrze, że wyemigrowałem z Polski do Kanady trzy lata temu, ale zastanawiam się też nad rezydencją w USA...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

 

Nie odczuwam skutków ubocznych, jeżeli o to pytałeś w tym poście?

W takim razie poszukam innego dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie odczuwam skutków ubocznych, jeżeli o to pytałeś w tym poście?

 

Nie pytałem, czy miałeś skutki uboczne czy nie miałeś - bo mnie to gówno obchodzi, tylko czy jeśli miałeś albo wydawało Ci się że masz, to czy napominałeś o tym lekarzowi - bo to mogło być kluczowe i decydujące o tym, że nie chce on przepisywać fina w dalszym ciągu. A wyraziłem się chyba jasno, wyraźnie, i zrozumiale w tamtym pytaniu.

 

 

W takim razie poszukam innego dermatologa.

 

Tak jest, szukaj innego dermatologa jeśli potrzebujesz znowu recepty na fina.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, dzięki.

 

Nie odczuwam skutków ubocznych, jeżeli o to pytałeś w tym poście?

W takim razie poszukam innego dermatologa.

 

Kiedys czytalem opinie lekarza ktory od wielu lat ma pacjetow po finie i twierdzil ze jak sie odstawia fina na np. rok czasu i ,,odzyskane'' wlosy ci znowu wypadna to jak znowu zaczniesz kuracje finem to czesto rezultaty sa gorsze od tych ,,pierwszych'' wiec miej to na uwadze zanim powiesz stop . Pomijam przypadek kiedy ktos chce miec dziecko bo wtedy trzeba odstawic na jakis czas ,ale to jest raczej oczywiste.

 

Teraz recepte na fina mozesz dostac w internetowych ,,klinikach'' , okolo 50 zl czy 70 zl za taka usluge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę fina ok. 10 lat (Propecia). Miałem przerwę w braniu fina ok. 3 tygodnie. Przerwa była w czerwcu 2018 r. Potem przeszedłem na Nezyr (ok. 2 miesiące), następnie powrót do Propecii (od 20 sierpnia 2018 do dzisiaj. Niestety włosy miniaturyzują się cały czas i wypadają. Widać postęp łysienia. Do chwili wspomnianej 3 tyg przerwy wszystko było ok. Zrobiłem sobie badania na DHT, Estradiol, Testosteron całkowity i wolny. Na razie dostałem wyniki na estradiol i testosteron całkowity i wygląda to tak:

 

Testosteron 680,60 ng/dl Zakres od 165 do 754 ng/dl

Estradiol 37,95 pg/ml Zakres od 0 do 39.8 pg/ml

 

Niby wyniki w normie, ale jednak bliżej górnej granicy. Myślę, że skoro Testosteron jest wysoki to wynik DHT też pewnie będzie wysoki. Możliwe, że coś rozregulowało się. Niestety dermatolodzy nie bardzo chyba rozumieją pewne zależności w gospodarce hormonalnej. Mi dermatolog powiedział, żeby dalej brać finasteryd. Ja natomiast myślę, że może trzeba obniżyć trochę testosteron. Bo skoro Testosteron przekształca się w DHT to jeśli będzie go mniej to mniej także powinno być DHT. Wówczas finasteryd może bardziej obniżyć DHT. W mojej sytuacji jesli Testosteron jest wysoki to jest więcej DHT do zbicia przez finasteryd i może dlatego słabiej działa. Czekam na wyniki DHT i wolnego testosteronu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyniki wolnego testosteronu:

Testosteron wolny 19,7 pg/ml Zakres: 1,0 - 28,28 pg/ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem po skierowanie do dermatologa i znalazłem sobie innego. A ten inny mi mówi, że nie wypisze mi recepty na Propercie ponieważ ma dużo skutków ubocznych i powoduje nadciśnienie. I mogę dostać receptę tylko na minovivax 5. Nigdy tego nie próbowałem, ale słyszałem dużo złego.

 

Chyba pozostaje mi tylko ponownie udać się do rodzinnego po kolejne skierowanie dermatologa, a jak nie wyda to znaleźć sobie inne lekarza rodzinnego i od początku.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę, że jestem lekarzem, więc mam pewną wiedzę jak to wszystko działa.

Co do skierowań do lekarza jest Ci potrzebne tylko jeśli nie chcesz placic idąc do dermatologa na NFZ. Poza NFZ skierowanie nie jest potrzebne, choć samo wypisanie recepty zależy od woli lekarza, ponieważ za potencjalne skutki uboczne on może zapłacić nawet postępowaniem karnym (wiele przypadków chociażby do odnalezienia w Internecie przy wielu lekach).

 

Co do poziomu testosteronu to przy finasterydzie często jest nawet podwyższony w wynikach - organizm rejestruje głównie działającą aktywną formę testosteronu (DHT), jeśli prprzysadka rejestruje mniej DHT wysyła LH do jąder, żeby produkowały więcej testosteronu. Naturalnie później taki testosteron jest zmieniany w DHT, który wpływa też na włosy. Finasteryd blokuje enzym przekształcający testosteron w DHT, więc koło się zamyka, mało DHT, przysadka produkuje więcej LH i mamy więcej NIEAKTYWNEGO TESTOSTERONU.

 

Co do pytania o odstawienie do dziecka: im więcej aktywnego testosteronu (DHT) tym lepsze wojsko. Że słabym wojskiem też możesz zrobić dziecko, ale jeśli chcesz, żeby było silne i zdrowe zadbaj o mocne wojsko - czyli odstaw Finasteryd na min 3 miesiące, najlepiej z pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2019 o 11:34, antydhtor napisał:

 

Serio tak ciężko zgadnąć...?

 

Zwyczajnie lekarz chce żeby mu się znów spierdoliło totalnie, a poza tym na pewno troszczy się o jego fiuta bo może jest jakiś homo i lubi fiuty pacjentów.

 

 

 

A nie poskarżyłeś się mu czasami, że masz problemy z fiutem ? - bo w takich przypadkach dermatolog może podjąć decyzję o zaprzestaniu czy przerwaniu leczenia finasterydem - i jest to napisane nawet w ulotce prołpiszii

 

 

Oczywiście, że to co miało już wyrosnąć już dawno wyrosło na finasterydzie, i oczywiście, że finasterydu nie stosuje się całe życie, bo można przechodzić na coraz mocniejsze leki. Weź powiedz temu lekarzowi, że to wszystko wiesz, i że teraz przechodzisz na androcur. Ciekawe jaka będzie jego reakcja. Pewnie szczena mu opadnie.

 

 

A nie masz swojego mózgu ? - tylko musisz tak durne pytanie zadawać na forum ? - sorry ale takie właśnie jest to pytanie, najdurniejsze z najdurniejszych jakie można zadać.

 

 

Biedne te ludzie w tej ''nowej'' Polsce, tacy nieludzko uciśnieni, są na łasce lekarzy chcąc leczyć łysienie - jak i także każdą inną chorobę

Jak dobrze, że wyemigrowałem z Polski do Kanady trzy lata temu, ale zastanawiam się też nad rezydencją w USA...

Ty jesteś chłopie totalnie odklejony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...