free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No Antek chyba powinieneś też zaufać tym z grupy D

https://www.coimbraprotocol.com/single- ... --Vitiligo

 

Tak wiem, kiedyś już gdzieś się na to natknąłem jak pamiętam i nawet też czytałem nt tego. A tutaj chodziło mi w kwestii włosów odnośnie grupy B.

 

Ale dzięki Jasiu. Doceniam.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie odnośnie fina - bralem go do tej pory na noc. Wiele osob pisalo , że dzieki temu nie sa otumanione w ciagu dnia, nie ma efektu brainfog. Po paru tygodniach uwaźam , że moje wlosy sie pogorszyły a wypadanie sie zwiększyło. Myślałem , że to moze jakas faza lnienia zwiazana z przejściem z fina we wcierce na tabletki. Ale od 3 tyg zacząlem brac fina rano i tu z dnia na dzień praktycznie zero wypadania podczas mycia. Wrocilem znowu na cykl nocny i znowu 20 wlosów , 30 , 40 . Po czym to samo ranna dawka i 20, 10 , 5 . Podobno pora dnia nie ma znaczenia ale ... testosteron najwyższy jest rano , najwyższy też jest kortyzol i dht. Wszystko to spada w ciagu dnia i wieczorem jest najniższe. Więc w moim przypadku branie na noc jest o wiele mniej efektywne niz branie rano. Fina toppical stosowalem 2 x dziennie i tez rano i wtedy wlasnie wlosy byly w najlepszej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o tym napisałeś Piotr. Ja od zawsze biore wieczorem przed snem. Zmienie pore brania na rano i dam znać co u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już 5 lat temu zaraz na początku, że najlepszą porą do brania inhibitorów 5AR (choć chodziło mi wtedy głównie o duta bo duta brałem) jest ranek. Ja biorę rano duta, a fina wieczorem po 12 h od duta.

 

 

Choć jak brałem kiedyś tylko aby duta, to brałem też przez 1,5 roku i rano i wieczorem po jednej kapsułce, czyli łącznie 1 mg duta na dobę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ma znaczenie przyjmowanie Fina przed/po śniadaniu?

2. Ostatnio zdiagnozowałem u siebie genetyczną wrodzoną nietolerancję laktozy. Czy orientuje się ktoś czy istnieje Fin który nie ma w składzie laktozy? jeśli tak to który to lek? Bo z tych co sprawdzałem to wszystkie niestety mają mniejszą lub większą dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bys musial popytac w aptece. Z drugiej strony ta dawka jest raczej mikroskopijna i raczej nie ma zasadniczego znaczenia. Co innego gdy spozywasz produkty mleczne na co dzien. Zawsze mozesz sprobowac wcierki z finem tam raczej nie ma laktozy. Kup czysty fin w plynie i stosuj doustnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup czysty fin w plynie i stosuj doustnie

 

Możesz wskazać gdzie można kupić czysty fin w płynie?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O

 

Co ja widzę tu za tekst kuhwa oniemiałem....

 

 

''This product is also convenient for those who want to receive more than 1 mg finasteride daily dosage.

 

Following is the volume/dosage exchange rate.

 

0.5 mL: 1 mg finasteride

 

1.0 mL: 2 mg finasteride

 

2.0 mL: 4 mg finasteride ''

 

I dziwne, bo nigdy wcześniej i nigdzie nie widywałem takich tekstów. I dziwne, że kategorycznie nie zabraniają stosować większych dawek fina dziennie niż 1 mg...

 

 

Ale, podobno jest już też wcierka z finem w stężeniu 2,5% czyli 25 mg fina / ml.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna adnotacja. Z resztą żeby w miarę dobrze pokryć obszar powiedzmy Nw5-6 trzeba przynajmniej 1,5 ml a nawet właśnie 2.

 

Szkoda, że nie mają w ofercie wcierki fin + kwas azelainowy + witamina E + cynk + biotyna + np kwasy omega, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry głowy, redukują stany zapalne co też jest istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sensowna adnotacja. Z resztą żeby w miarę dobrze pokryć obszar powiedzmy Nw5-6 trzeba przynajmniej 1,5 ml a nawet właśnie 2.

 

Szkoda, że nie mają w ofercie wcierki fin + kwas azelainowy + witamina E + cynk + biotyna + np kwasy omega, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry głowy, redukują stany zapalne co też jest istotne.

 

 

W zasadzie maja: Ta wcierka ma prawie wszystko o czym piszesz

https://www.minoxidilmax.com/maxogen-x- ... inoic-acid

 

-- 12 paź 2020, 8:09 --

 

Ale, podobno jest już też wcierka z finem w stężeniu 2,5% czyli 25 mg fina / ml.

 

no jest:

https://minoxidilexpress.com/product/re ... abs-fin25/

 

-- 12 paź 2020, 8:13 --

 

Wlasnie zamowilem od nich duta. Bede dawal na zakola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5a na papierze wydaje się świetnym produktem. To jest Twoja buteleczka na zdjęciu ? Trzymam kciuki żeby pomogło. Chyba też zamówię ten produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 10:59, piotr1281 napisał:

No to jest już moc...

Co ciekawe a zarazem moze szokowac uzytkownikow fina zwlaszcza u nas w PL - preparat o stezeniu 2.5 % to "patent" wywadzacy sie od H&S (Hasson and Wong). Oni w swojej klinice przepisuja pacjentom wlasnie preparat o takim stezeniu fina a co jak co ale H&S ma dosc dobre rezultaty jesli chodzi o ich pacjentow :). Ogolnie musi cos byc na rzeczy bo niedawno dowiedzialem sie ,ze jakas klinika w Grecji tez przepisuje preparat o takim stezeniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny update. Ostatnio nabawiłem się mega infekcji od dermarollera. Zgubiła mnie rutyna i lenistwo. Przestałem przywiązywać uwagę do odpowiedniej sterylizacji i higieny no i się doigrałem. Niech to będzie lekcja dla innych. Tymczasem zmieniłem znowu kuracje. Wróciłem do wcierek a dokładniej do wcierki z dutem. Początkowo używałem codziennie ale uboki mnie dopadły dość szybko i były większe niż na finie w tabletkach co drugi dzień. Teraz stosuje raz na 4 dni. W pozostałe rano minox 15% z kwasem czubek i zakola, reszta 5% z kwasem i palma po całości. Wieczorem tylko 5% po całości. Wszystkie preparaty są bez glikolu wiec zioxin leci prawie codziennie do tego laser zaraz po umyciu głowy. Co do efektów : duasteryd 0.5% nawet co 4 dni robi lepsza robotę niż fin wcierany 2 x dziennie. Plus 15 % minox i na zakolach wysyp małych czarnych włosków - nie tych przezroczystych i najlepsze ze zaczęły wyrastać ok cm od obecnej linii. Sa zbyt male żeby to uchwycić tel ale jeżeli się to wzmocni to zrobię zdjęcie. Uboki - bardzo duże zmniejszenie ilości nasienia  - na finie czy tabletki czy wcierka nasienie było rozwodnione ale w normalnej ilości , teraz jest geste ale w bardzo malej ilości - możne to się ustabilizuje z czasem. Chce spróbować tez jeszcze innego układu - duasteryd 0,1% codziennie i zobacze co lepiej wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiwialem ale to przez ta jebaną pandemię z drugiej strony mam 40 lat i prawie pełną głowę wołosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję microneedling 1.5 mm raz na tydzień już prawie 2 lata i rezultaty są dość słabe, a może nawet żadne. Zawsze czekam 24 h od nakłuwania do nałożenia minoxa.  Trafiłem dziś na ten film: https://www.youtube.com/watch?v=nF1aGy7tTZA i zastanawiam się nad zmianą taktyki na 2 mm i minox 12 h od nakłuwania. Co o tym myślicie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...