free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.08.2020 o 15:24, piotr1281 napisał:

Lekarstwa nie ma:

a)Tak jak w przypadku próchnicy nie jest to oplacalne dla mafii farmaceutycznej (jest za to dozywotnia terapia)

b)stan obecnej wiedzy nie pozwala skutecznie i bezpiecznie majstrowac w DNA.

 

A co do genu lysienia to ma go 98 meskiej populacji. On sie po prostu nie u kazdego sie uaktywnia. To nawet podaja w opisie badanian na wystepowanie genu lysienia i jest tam info ze nawet jezeli ten gen jest to nie znaczy ze ktos bedzie lysial tylko to ze ta mozliwosc jest 70% wieksza. U mnie w rodzinie z obojga stron lysych nie bylo. Sprawdzalem po zachoaanych fotografiach. Doszedlem do dziadkow moich dziadkow. Ja lysieje a adoptowany raczej nie jestem. Z reszta listonosz tez lysy nie byl. Czy mialem pecha? Jestem ofiara losu? Nie . Sam nieswiadomie stworzylem w oragnizmie taki burdel ze zaczolem lysiec. Lata pracy w nocy, smieciowe zarcie, bezsennosc wysoki kortyzol wysoka prolaktyna spadek testosteronu i sie zaczelo. Ale ten stan trwal kilka lat.

Moim zdaniem gen to jedno ale rownowaga hormonalna i oddzialywanie srodowiska to drugie.

Wydaje mi sue ze tu jest wazna relacja wolny testosteron do dht.

Zaluzymy ze idealne warunki sa wtedy gdy WT jest jak 10 do 1 w stosunku do dht i wowczas nie ma lysienia.

I teraz sa 2 opcje:

Ktos ma z natury duzo dht np 1600 i jego relacja jest przez to jak 5 do 1

Przypadek 2 ktos ma malo dht np 300 ale ma tez malo wolnego T i jego relacja jest taka sam 5 do 1.

A5r produkowana jest przez watrobe i to tez jest genetycznie ustalone ile jej bedzie produkowac i to sie nie zmienia z wiekiem.

Co mozna zrobic?

Opcja 1: obnizyc dht tak ze relacja znowu jest 10 do 1. Fin obnizy dht i podniesie WT. W przypadku os z duzym dht wszystko bedzie ok ale w 2 przypadku kiedy Dht spadnie ponizej 250 moga byc uboki.

Opcja 2 : podniesc wolny T tak zeby relacja byla 10 do 1. I ta opcja sprawdzilaby sie u kogos kto majac niskie dht lysieje. Ktos napisze ale im wiecej WT tym wiecej dht zostanie przerobione z Testosteronu. Nie do konca biorac pod uwage ze watroba produkuje caly czas ta sama ilosc A5R.

A dlaczego idealne warunki są właśnie przy korelacji 10 do 1 wolny T do dht? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...