free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Ja z Morrfem nie miałem żadnego problemu. Zawsze miałem łojotokową głowę a po morrfie zero przetłuszczania zadnych problemów ze skórą. Natomiast lokson wręcz zrobił małe nadżerki. Skóra jest czerwona i piecze. Wygląda to jak łzs.

ja miałem z tym duże problemy (kilka miesięcy) do czasu wrzucenia aloesu (holiki) od tamtej pory problem ograniczył się w znacznej mierze, a całkowitą ulgę miałem jak rozcieńczyłem polarisa 10. robię 50% z aloesem. w chwili obecnej łuszczenia 0 (słownie zero). Minoxa używam tego z niską zawartością alkoholu.

A dodam, że moje problemy polegały na tym że jak tylko przejechałem paznokciem po skórze to schodził cały naskórek wraz z włosami, a na łbie miałem całe płatki suchej skóry, która liniała o wielkości do 0,5-1 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Ja z Morrfem nie miałem żadnego problemu. Zawsze miałem łojotokową głowę a po morrfie zero przetłuszczania zadnych problemów ze skórą. Natomiast lokson wręcz zrobił małe nadżerki. Skóra jest czerwona i piecze. Wygląda to jak łzs.

ja miałem z tym duże problemy (kilka miesięcy) do czasu wrzucenia aloesu (holiki) od tamtej pory problem ograniczył się w znacznej mierze, a całkowitą ulgę miałem jak rozcieńczyłem polarisa 10. robię 50% z aloesem. w chwili obecnej łuszczenia 0 (słownie zero). Minoxa używam tego z niską zawartością alkoholu.

A dodam, że moje problemy polegały na tym że jak tylko przejechałem paznokciem po skórze to schodził cały naskórek wraz z włosami, a na łbie miałem całe płatki suchej skóry, która liniała o wielkości do 0,5-1 cm

Też właśnie zakupiłem holike, jak to rozcieńczasz? odlewasz 30ml z buteleczki polarisa i wlewasz 30ml holiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przykładem przypadku, u którego poziom ustrojowy dht nie ma nic wspólnego z poziomem dht w skórze głowy. Bo skoro mój obecny poziom dht jest ledwo w normie 255 (250-1000) to teoretycznie

powinienem mieć burzę włosów a tak nie jest. Jest poprawa ale to jest daleki od tego co bylo 10 lat temu. Więc z jakiegoś powodu mam duże ilości dht w skórze głowy - prawdopodobnie stan zapalny - dht pojawia sie

tam gdzie jest stan zapalny. Więc w moim przypadku może problem jest gdzie indziej a jego konsekwencją jest dht w skórze głowy. Myślę , że badanie dht przed braniem blockerów to podstawa. Gdybym wsiadł od razu na blocker doustny to myślę że uboki by mnie dopadły w ciągu tygodni a nie miesięcy jak przy topicalu. Z drugiej strony czy jak będę podnosił ustrojowo dht a obniżał tylko w skórze głowy to czy to będzie miało sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbicie samego dht nawet do bardzo niskich poziomów nie da ci jakiegoś spektakularnego odrostu, nawet po dużo mocniejszych lekach np flutamid, spironolakton, oktan cyproteronu. Samo to że włosy przestaną lecieć to już sukces plus pogrubienie włosów. Na hlt koleś sie wykastrował, powstrzymał łysienie ale żeby mu włosy odrosły musiał dodać estrogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego włosy wypadają mi za linią uszu? Nad uszami jest gęsto. To nie wchodzi w klasyczny wzór. Co to jest DUPA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zakupiłem holike, jak to rozcieńczasz? odlewasz 30ml z buteleczki polarisa i wlewasz 30ml holiki?

Ja stosuje mniejsze dawki polarisa więc rozrabiam 15ml na 15ml (czyli na miesiąc przy moim dawkowaniu), mieszam w moczboxie i podaję na głowę strzykawką o pojemności 1ml. Nie wiem czy to tajemniczy składnik x. w polarisie powodował przesuszenie czy minox 15%, ale cieszę się z wyjścia z sytuacji. czochranie się non stop było nieziemsko uciążliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbicie samego dht nawet do bardzo niskich poziomów nie da ci jakiegoś spektakularnego odrostu, nawet po dużo mocniejszych lekach np flutamid, spironolakton, oktan cyproteronu. Samo to że włosy przestaną lecieć to już sukces plus pogrubienie włosów. Na hlt koleś sie wykastrował, powstrzymał łysienie ale żeby mu włosy odrosły musiał dodać estrogen.

 

Myślę , że ten gość miał problem z tożsamością płciową. Żaden facet przy zdrowych zmysłach by tego nie zrobił. Ja od biedy zrobię sobie mikro-pigmentację z niską linią i tyle. Walka o włosy zaczyna zabierać mi coraz więcej czasu , pieniędzy i radości z życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden facet przy zdrowych zmysłach by tego nie zrobił.

 

Zrobiłby, i zrobił to biedny student medycyny (przy czym dokonał nawet samokastracji w dość profesjonalny sposób), pochodzący z biednej rodziny, którego nie było stać na żadne mocne leki - to też koleś z HLT. Zrobił to choć oficjalnie ani formalnie płci nie zmienił, ani nie utożsamia się z płcią przeciwną.

 

Są ludzie bezwzględni na maxa i tyle.

 

A tak oprócz tego, to na HLT jest nawet kilku kastratów, którzy zrobili to za pieniądze i żaden z nich nie utożsamia się w żaden sposób z płcią przeciwną. Jeden o ile wiem zrobił to w USA inny w Tajlandii.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej obawiam się sytuacji w której odpuszczę walkę, zrobię smp minie jakis czas i pokaże się jakiś przełomowy środek

ale tylko dla tych , którzy mają co ratować. Myślę, że u nie to max 2 lata i wszystko się zabliźni. Szkoda, że zyjemy w takim kraju jakim żyjemy. W moim miescie jest dość "dobry" dermatolog od włosów. Ma swoją klinikę i od razu się pyta jaki masz hajs na ratowanie włosów i dobiera kurację. Nie ma problemów z finem czy dutem, ale niestety jego wiedza lub chęci nie wykraczają dalej. Mowilem mu że mam niskie dht i że mam wątpliwosci do do leków a on na to że przynajmniej włosy zostaną:) Jak mu mówiłem , że chce isc w topic albo mezo duasterydem albo chociaż botoxem to patrzył na mnie jak na kosmitę. W stanach wchodzi terapia exosomami i w tym upatrują przełomu. Widziałem efekty goscia ok 55 lat u którego w kombinacji z ht frontu efekt był piorunujący. Jedyna szansa że Europa też to wprowadzi bo u nas to dlugo pewnie nie

 

-- 19 gru 2019, 15:31 --

 

A tymczasem znowu golę łęp. I zaczynam od nowa. W moim przypadku fin topic przy długich włosach się nie sprawdza a tylko przy krótkich moge użyć 1 ml na całą powierzchnię

 

-- 19 gru 2019, 15:35 --

 

Chciałbym utrzymać to co jest do pojawienia się bruzeeli. Według badań klinicznych stopniem odrostu przewyższa finasteryd i podobno nie przenika do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się człowieku (to mnie tutaj chcą zniszczyć), masz stan bardzo dobry więc głupota jest marzyć o SMP czubek odzyskałeś właściwie lajtowa kuracją - czego wielu nie może osiągnąć, a HT to żaden problem na linię.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem link do terapii exosomami

 

-- 19 gru 2019, 15:41 --

 

Tylko ja z moją walką jestem sam, zero wsparcia a jak przyszedłem z ogoloną głową to tylko komentarze że w stylu "coś ty odjebał"

A po kilku miesiącach " widzisz zarosło Ci a gadałeś że łysiejesz...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja z moją walką jestem sam,

 

Czasami warto ufać tylko sobie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze coś jednak zmienić w kuracji. Zamówiłem he shou wu i zobaczę. Widziałem całkiem niezłe efekty po tym ziółku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będe na finie ile sie da, w profilaktyce powinien działać chodzi o to żeby to co jest utrzymać a kto wie co przyniesie przyszłość..

 

piotr1281 uważaj na wątrobę z tym he shou wu : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK548795/ : ''Hepatotoksyczność

Kilka opublikowanych przypadków i duża seria przypadków klinicznie widocznego ostrego uszkodzenia wątroby przypisywano zastosowaniu Shou Wu Pian (Polygonum multiforum). Opóźnienie do wystąpienia jest zwykle krótkie, ale waha się od kilku dni do nawet 6 miesięcy. Wzór podwyższenia poziomu enzymów w surowicy jest zazwyczaj wątrobowokomórkowy lub mieszany, a obraz kliniczny przypomina ostre wirusowe zapalenie wątroby z początkiem zmęczenia, nudności i bólu prawej górnej ćwiartki, a następnie żółtaczki. Cechy immunoalergiczne są rzadkie, podobnie jak autoprzeciwciała. Biopsja wątroby wykazuje zmiany typowe dla ostrego zapalenia wątroby. Przebieg jest zwykle samoograniczający się, szybko ustępuje po odstawieniu zioła, ale co najmniej dwa przypadki zakończyły się śmiercią lub doprowadziły do ​​natychmiastowego przeszczepienia wątroby. Zgłaszano nawrót po ponownej ekspozycji z szybszym czasem do wystąpienia.

 

Mechanizm urazu

Mechanizm hepatotoksyczności Shou Wu Pian nie jest znany, ale uszkodzenie zwykle przypisuje się antrachinonom (takim jak emodyna), które są głównymi składnikami Polygonum multiflorum. W jednym raporcie głównym związkiem zidentyfikowanym w odzyskanych tabletkach był glikozyd stylilenu, tetrahydroksystilben-glukopiranozyd.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym był ale przy tak niskim dht to nie czuję się dobrze. Więc albo muszę podnieść wolny testosteron albo samo dht we krwi a obniżać tylko w skórze głowy. Natomiast chyba dopadła mnie też retrograde alopecia bo na bokach włosy ścieniały na maxa ( z tego co wiem to na to nie ma rady:( )

 

-- 20 gru 2019, 11:42 --

 

Musze coś jednak zmienić w kuracji. Zamówiłem he shou wu i zobaczę. Widziałem całkiem niezłe efekty po tym ziółku.

 

Słyszałem o tym, ale to są przypadki stosowania He shou wu zazwyczaj niewiadomego pochodzenia bez specjalnej metody obrabiania. Zamówiłem jedną paczkę z certyfikowanej uprawy. Trochę droższa ale coś za coś (czysty ekstrakt w proszku). Zbadałem aspat i alat i będę się obserwował. Na YT jeden gość ma swój kanał "Doc Farhan". Wrzucił tam filmiki z tego jak łysiał i po 5 mc na he shou wu. Pisał też o tym na HLT.

 

Tu jest jego wypowiedz

 

-- 20 gru 2019, 12:08 --

 

Plus to ziółko schisandra - właściwości podobne do minoxidilu - znacząco zwiękasz przepływ krwi

 

https://www.researchgate.net/publicatio ... th_of_hair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr piszesz o wcierce ZIX

"Zix to wcierka zrobiona m.in z siarczanu cynku i vit b6 p5p. Siarczan cynku ma właściwości blokujące dht (oczywiście słabsze niż sterydy) oraz przeciwzapalne. Mi pomógł

w zmniejszeniu wypadania ( ale nie na odrost) i mega zmniejszył świąd skóry. Jego efektem ubocznym jest to, że pogrubia włosy dzięki czemu jest bardzo dobry efekt kosmetyczny zwłaszcza jak jestes diffuse thinning."

 

W czym to rozpuszczasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 mil wody destylowanej (nie demineralizowana)

45 mil etanol 70%

Najlepiej to dostać w jakimś stricte chemicznym

 

Ale na ten zix to szkoda prądu lepszy jest o wiele minox z kwasem azelainowym i retinolem.

 

-- 26 gru 2019, 19:11 --

 

A na stan zapalny z zewnetrznych wcierek to saba. Ja na czubku glowy tam gdzie najbardziej wlosy wypadaly mialem czerwoną skorę. Bardzo dobrze bylo to widac po zgoleniu wlosow. Teraz jak 2 raz sie ogolilem skora jest biala

 

-- 27 gru 2019, 10:14 --

 

Sorry korekta 45 mil wody i 15 mil etanolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować każde z osobna i się w to bawić to już lepiej kupić polarisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisales bawić się. Zix ma przede wszystkim efekt kosmetyczny. Faktycznie po tym wlosow bylo jakby 2 x wiecej. Polaris jest mega drogi. Te indyjskie wcierki sa calkiem spoko i jezeli komus nie beda za bardzo przesuszać skóry to ja bym sie tego trzymal chociaz nie wiem jak jest z tymi liposomami bo absorpcja systemowa jest duża. Dulagen robi tez wcierki z finem ale bez glikolu nie podrazniajace skóry.

 

-- 27 gru 2019, 13:48 --

 

A jak Wam się sprawdza polaris? Jak samopoczucie na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę myślałem o tej fibrozie, botoksie itd.

To może wystarczy zastosować ocet jabłkowy i okłady z niego.

Z tego co wiem kobiety często stosują gdy mają problemy z cienkimi włosami.

A ocet jak wiadomo wypłukuje wapno, więc w przypadku zwapnień na skórze może działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie złagodzenia wysuszonej skóry. Zamówilem już wcierke bez pg w składzie ale zanim dojdzie pewnie z miesiąc minie. Mam zel aloesowy w domu

i pomyslalem ze mogę go jakoś wykorzystać. Tylko jak polączyć to z obecna wcierką? Najpierw wcierka odczekać i potem żel czy na odwrót ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnosnie złagodzenia wysuszonej skóry.

 

Masło shea i olejki takie jak emu, z ogórecznika i wiesiołka, i żadne inne ani kokosowe ani rycynowe ani żadne! Emulsja Emolium na suchą skórę (nie reklamuję tu nic, sam stosowałem, a wiesz jakie miałem sam przesuszenie) jeszcze i szampon do suchej skóry tej samej nazwy może być. Wskazana też miękka woda do mycia, a dodatkowo najlepiej przegotowana jeszcze. Mówiłem też 100 razy już.

 

Mam zel aloesowy w domu

i pomyslalem ze mogę go jakoś wykorzystać. Tylko jak polączyć to z obecna wcierką? Najpierw wcierka odczekać i potem żel czy na odwrót ?

 

Żel aloesowy jak widać nie przeszkadza wcierce Polaris NR 10 z minoxem i ''całą tablicą Mendelejewa''. Ale jak chcesz to czekaj z tym po każdej wcierce min 4 h, albo rób tak aby na noc przed myciem rano i wcierką rano nawilżać wysuszoną skórę - rozwiązanie takie zapewni też komfort na dzień. Wiele też zależy od tego ile masz czasu aby się z tym wszystkim bawić ale to chyba jest oczywiste.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki. Jakoś muszę przetrwać ten miesiąc. Szkoda że akurat teraz się to linienie zaczęło. Jakby było lato od razu bym się zgolił i nie patrzył jak mi włosy wyłażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...