free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tego wcale nie musi byc widac ponieważ stan zapalny moze miec miejsce wokol mieszkow wlosowych lub w glebszych warstwach skory. U mnie np widac to bylo przy badaniu kamera - rózne ogniska zapalne ktore byly widoczne golym okiem jak ogolilem glowe. Co do pryszczy to bylbym ostrozny bo tez myslalem kiedys ze to pryszcze a okazalo sie ze to zapalenie mieszkow i rozsialem zapalenie po calej glowie. Musi to zawsze obejzec lekarz i on cos moze zalecic. A przyczyn moze byc wiele np alergia na mleko krowie , gluten, niski poziom testosteronu z przewaga estrogenow , wysoki kortyzol cukry albo wszystko na raz. Czestym objawem jest swiad skóry. Mi lekarz zapisal dermovate i cos jeszcze. Jak zelżalo to zaczalem smarowac saba , myc glowe szamponem z keto 2% plus plukanki z octu jablkowego co 2 dzien. I stopniowo zmienilem diete plus dodawalem suple. Co najlepiej dziala nie wiem dlatego wale wszystko ale jakbym mial cos polecic to curucuma i korzen pokrzywy plus obowiazkowo saba albo jakas wcierka z azelaic acid. Jak nie ma to mozna dokupic sam kwas na ebay i zrobic roztwor 5%. No i jedzenie pizzy zapijanej browarem nie pomaga wrecz powoduje odwrotny efekt

 

-- 09 cze 2020, 20:27 --

 

Polecam wygooglowac 10 foods that cause inflamation i anti inflammatory diet

 

-- 09 cze 2020, 20:30 --

 

I nomen omen anti inflamatory diet bardzo pokrywa sie z anti dht diet....

 

-- 09 cze 2020, 20:49 --

 

Ps. Czytalem gdzies że AGA nie jest wywolana przez dht tylko przes mutacje pewnego rodzaju bialka ktore wyeoluje stan zapalny wokol mieszkow w skorze glowy. Bialko to ma bardzo podobny sklad do mleka krowiego. Jestesmy jedynymi ssakami ktore jako dorosle osobniki pija mleko z wlasnej woli. Dorosly kot jak sie napije mleka od razu dostaje biegunki. Nadmiar bialka mleka krowiego wedlug niektorych powodowac moze rowniez zapalenie wokól oslonek mielinowych ukladu nerwowego prowadzac do rozwoju sm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by mocno pasowało do momentu w którym ja dostałem łysienia.

Zacząłem wtedy chodzić na siłownie i w diecie miałem dużo mleka i nabiału... pryszcze wyskakiwały mi jak szalone i nic nie pomagało. Trwało to rok aż przypadkiem trafiłem w internecie na artykuł o alergii na laktoze i zaprzestałem jedzenia produktów zawierających mleko. Cyk pryszcze przestały wyskakiwać. Mniej więcej w połowie tej przygody zaczęło sie łysienie.

No dobra skoro AGA nie jest wywoływane przez dht to jak wytłumaczymy, że po redukcji dht łysienie spowalnia lub zatrzymuje sie a nawet powoduje odrost? Pisałeś kiedyś o tym, że dht ma właściwości przeciw zapalne co by tłumaczyło teorie o jego podwyższonej obecności w tamtej okolicy, ale nie tłumaczy zatrzymania łysienia po obniżeniu jego stężenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dht gromadząc sie wokol mieszkow blokuje dostep krwi i tlenu. Dlatego powoduje miniaturyzacje. Proces zapalny to stan przewlekly trwa latami. W momencie jak jest zwalczony powstaje blizna. Finasteryd powoduje zmniejszenie dht w skorze i tym samym odblokowanie mieszkow ale stan zapalny trwa nadal. Dlatego zobacz sobie na wykresach dlugotrwalosc skutecznosci fina. Po 5 latach wynosi juz tylko 68%. Dobrze to widac na filmach z transplantacji wlosow gdzie na zabieg przychodza pacjenci ktorzy biora fina kilka lat a mimo to lysieja dalej. Duasteryd poprawia sytację ale z regoly o kolrjne kilka lat. Co do tego ze organizm sie przyzwycxaja i lek traci skutecznowc to nie do konca sie zgodze. Bralem betablocer przez 15 lat i zawsze dzialal tak samo. Powiedziwno mi kiedys ze dawke nalezaloby podniesc gdyby znaczaco zmienila sie masa ciala ale to logiczne. Ale to jest tylko teoria. Nie ma jednej przyczyny lysienia i dlugo nie bedzie skutecznego w pelni bezpiecznego leku.

Ps Moja zona tez ma androgenowke. Jej matka i 88 letnia babcia maje geste wlosy, jej ojciec tez

 

-- 10 cze 2020, 9:18 --

 

Uważam, że nie mozna zwalać wszystkiego na genetyczną nadwrażliwość mieszków na dht.

Widziałem dwa dość ciekawe kanały na YT. Na jednym pewnien ok 50 letni Szkot prowadził vloga z postępami wcierania cebuli, czosnku i octu jablkowego. Brzmi kuriozalnie ale efekty po 9 mc byly oczywiste. Jak to możliwe? Cebula ma związki które działają przeciwzapalnie i są inhibitorami prostaglandyn D2 dodatkowo powoduje silne przekrwienie skóry, czosnek ma działanie przeciwgrzybicze, anytybakteryjne oraz przeciwfibrotyczne, ocet z kolei zwalcza zwapnienia.

Na drugim mlodszy gość ok 30 jadł przez chyba miesiąc tylko arbuza. Twierdzi że nic innego nie robil. Wlosy mu odrosły. Jak ? Prawodopodobnie wyeleminiowal z diety pokarmy które

powodowaly stan zapalny , dodatowo arbuz sam w sobie ma działanie przeciwzapalne i podobnie jak olej z dyni obniża dht.

 

Czy tak bedzie u każdego? Nie ale to są przykłady na to ze w łysieniu dht nie do konca jest jedynym winowajcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem kiedys ze to pryszcze a okazalo sie ze to zapalenie mieszkow i rozsialem zapalenie po calej glowie. Musi to zawsze obejzec lekarz i on cos moze zalecic. A przyczyn moze byc wiele np alergia na mleko krowie , gluten, niski poziom testosteronu z przewaga estrogenow , wysoki kortyzol cukry albo wszystko na raz.

 

Co do tego, że niski poziom T z przewagą estrogenów jest przyczyną jakiś stanów zapalnych itp. to kategorycznie się nie zgodzę.

Biorąc leki, które które biorę za pewne mam obecnie poziom T bardzo niski, a dodatkowo podwyższony znacznie estradiol, i nie mam żadnego stanu zapalnego, jakichkolwiek objawów na głowie wskazujących na to, żadnych pryszczy, krost, zaczerwienienień, plam, liszaji itd.

A powiem nawet więcej, wszelkie w.wym. problemy ze skórą głowy jeśli u mnie występowały, to po dodaniu androcura do kuracji dosłownie jak ręką odjął o czym wiele razy pisałem. Ponad to będąc jeszcze kiedyś (kilka lat temu) na samym ducie miałem też jakieś czerwone krostki także na czole (nie wiem co to było ale było) do tego tłusta skóra, a teraz tego nie ma i też jak ręką odjął po dodaniu androcura do kuracji. Zresztą po co będę strzępić ozor skoro jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów...

 

Pierwsze zdjęcie jest z czasów kiedy brałem tylko aby sam dutasteryd, a drugie już po dodaniu androcura z sierpnia 2015r. - jak dobrze pamiętam po pół roku od dodania tego leku do kuracji. Obie te fotki były kiedyś na forum w moim osobistym wątku jak jeszcze był.

 

I na koniec powiem, że w ciągu 5 lat na takiej kuracji, problem czerwonych parchów i innych problemów skórnych typu przetłuszczanie, świąd, swędzenie itd. nigdy nie powrócił. I jeszcze dodam, że od już jakiegoś dłuższego czasu może nawet od ponad roku, nie dbam specjalnie o dietę i jem także też sporo cukrów prostych i innych ''szkodliwych'' produktów.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku problemy z włosami zaczely się po terapii bezsennosci antydepresantem który podniósł prolaktynę a obinżył testosteron. Tak wyszlo z badań hormonalnych. Mialem dodatkowo wysoki kortyzol. Bardzo wtedy przytylem , zrobily mi się rozstępy na brzuchu jak po porodzie u kobiety, libido bylo slabe. I to byl moment kiedy wlosy zaczęly się mega przetluszczac , rozwinąl się łupież , głowa zaczęła swędzieć. Taki byl mechanizm u mnie. Nie jest to na pewno dziedziczne a listonosz podobno też mial gęste włosy. Myślę że AGA ma kilka postaci:

1) łysienie z dziada pradziada w bardzo mlodym wieku

2) łysienie spowodowane czynnikami srodowiskowymi i wiekiem. Tu dużą rolę odgrywa spadek wolnego testosteronu bo procent łysiejących wraz z wiekim wzrasta kiedy to testosteron spada. Obecnie jest faktem że każde pokolenie ma coraz mniej testosteronu niż poprzednie.

 

Jaki jest mechanizm działania adrocuru nie wiem ale wiem że ten lek nie jest dla mnie. Fin 3 x tydz to maks to mój najlepszy przyjaciel może zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) łysienie spowodowane czynnikami srodowiskowymi i wiekiem. Tu dużą rolę odgrywa spadek wolnego testosteronu bo procent łysiejących wraz z wiekim wzrasta kiedy to testosteron spada.

 

Wiek to przede wszystkim starzenie się organizmu, gorsza odp. terapeutyczna, gorsza regeneracja wszelkich tkanek itd także ogólnie włosów (a nie tylko delikatny spadek T), a nie zapominaj też że łysienie jest programowane wcześniej i na dużo wcześniej mieszki włosowe są już degradowane choć początkowo tego nie widać...

 

I wytłumacz mi jedno, skoro spadek T wg Ciebie szkodzi, to dlaczego kastraci albo kobiety ogólnie raczej nie łysieją?

Albo dlaczego ludzie trans MTF odzyskują włosy nawet z dużej łysiny rzędu NW 5/6 ? Przecież w każdym z tych przypadków poziom T jest skrajnie niski albo skrajnie spada w pewnym momencie z wysokiego poziomu...

 

 

Jaki jest mechanizm działania adrocuru nie wiem

 

W dużych dawkach stosowany regularnie daje zbliżone efekty co kastracja chirurgiczna.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to co powoduje że u osoby u której zakończyl się już proces łysienia powstaje blizna o glaca się świeci? Z tego co czytalem masci estrogenowe stosuje się na blizny. Jeżeli proces zapalny się zakończyl , jest blizna pod którą znajdują się uśpione mieszki i teraz delikwent który chce być kobietą przyjmuje duże ilosci estrogenu być może to jest mechanizm, który usuwa tą bliznę i powoduje odrost. Tak niby działa laser frakcyjny, który stosuje się już nawet w Polsce do walki z łysieniem. To są tylko moje przypuszczenia ale widzisz trzeba drążyć temat to może z łysieniem będzie jak z olejem Lorenza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok to co powoduje że u osoby u której zakończyl się już proces łysienia powstaje blizna o glaca się świeci?

 

Samo bliznowacenie i zabliźnianie się ujść kanałów włosowych, do tego łojotok potęguje to estetycznie, oraz czas - starzenie skóry, wystawienie glacy na słońce. I pewnie masa innych czynników. Tylko, że do sedna;

Zwalczanie blizn to jedno, a poziom głównego androgenu to drugie i nie widzę związku co do punktu meritum dyskusji...

 

Z tego co czytalem masci estrogenowe stosuje się na blizny. Jeżeli proces zapalny się zakończyl , jest blizna pod którą znajdują się uśpione mieszki i teraz delikwent który chce być kobietą przyjmuje duże ilosci estrogenu być może to jest mechanizm, który usuwa tą bliznę i powoduje odrost.

 

Z pewnością estrogeny pomagają w walce z łysieniem także poprzez takie działanie tym sposobem/''mechanizmem'' bo ich dobroczynne własności na blizny i skórę, a także regenerację tkanek są znane od dekad, i z pewnością osobom MTF estrogeny w tym pomagają, jednak nie zapominaj że tylko estrogenom nie należy przypisywać odrostu, gdyż oprócz osób MTF są też zwykli goście nie będący osobami trans MTF na zagranicznych forach, a nawet na tym (w tym ja), którzy już tylko po użyciu samych silnych leków na zbicie T (takich jak: np. androcur, flutamid, bicalutamid) z reguły doświadczają spektakularnych odrostów - w tym ja, bo wtedy kiedy odrost szczególnie na przodzie głowy ruszył tak z kopyta, to żadnych estrogenów nie brałem ani miejscowo na skórę jeszcze wtedy nie stosowałem, to był tylko dutasteryd i cyproteronu octan. Dopiero później dla lepszych efektów dołożyłem estrogen, ale różnica i efekty na fotkach mieszczą się w okresie kiedy byłem tylko na ducie i androcurze.

Myślę, że próbujesz na siłę przekonywać, że T jest dobry dla włosów u osoby łysiejącej, a tak niestety nie jest i trzeba się z tym pogodzić - myślisz, że było mi łatwo kiedy to wszystko się dowiadywałem....?

 

 

To są tylko moje przypuszczenia ale widzisz trzeba drążyć temat to może z łysieniem będzie jak z olejem Lorenza.

 

A temat to trzeba drążyć, bez tego do dnia dzisiejszego nic by nie było w tej kwestii osiągnięte.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finasteryd i Dut z zasady nie obniżają testosteronu tylko zmniejszają A5R. Z wiekiem testosteron spada ale wątroba dalej produkuje tą samą ilość A5r taką samą jak w momencie kiedy teściu był w organizmie największy , nie dostosowuje jej do aktualnego poziomu. Więc możliwe że gdy stosunek testosteron - dht się zmniejszy plus zacznie działać aromataza wtedy zaczyna się proces łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysienie może się objawić (tak że jest już faktycznie zauważalne) w różnym wieku i właściwie faktycznie objawia się, jak i nasila się, i też zwalnia w różnym wieku i różnych momentach życia, zatem to, że akurat w Twoim przypadku zbiegło się akurat w momencie spadku T i powiedzmy wchodzenia w wiek średni, to nie dowodzi to tego ani kategorycznie nie oznacza, że tak jest zawsze i u każdego i że nie ma prawa wystąpić wcześniej u młodych którzy nie mają jeszcze żadnych spadków T z powodu swego wieku, bo przecież ilu takich też jest...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem Piotr.

Może masz jakąś teorie na to dlaczego bez przerwy wyskakują mi wypryski ropne podobne do tych z okresu dojrzewania na górnej części pleców, ramion, klatce i we włosach? Może to objaw tego stanu zapalnego? Jeśli tak to co może go powodować? Dodam tylko, że są okresy z lepszym stanem i gorszym. Uczulenie na jakiś składnik jedzenia? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem plus dochodzi do tego twarz. 32 lata od 13-14 roku ten problem trwa i dziesiatki dermatologow sobie z tym nie poradzila. Musi byc cos w tym co piszecie. Tylko osobiscie do diet sie nie nadaje.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz zapisal izotek bralem 45mg przez 9 mc i skonczylo sie slabo. Natomiast to co pomoglo to vit d w duzych dawkach 10000 tys 2 x d po mc zaczalem brac 10000. I moge powiedziec ze dziala tak samo bez ubokow. Mam lekko przesuszone spojowki i musze kremowac rece ale to nic w porownaniu z izotekiem. Nie mam problemow z tlusta skora tlustymi wlosami i wypryskami. Natomiast co do Was mozliwe ze to cos z diety i obstawialbym nabial. Mleko krowie ponad to podnosi produkcje a5r a to podbija dht. Najlepiej zrobic podstawowy pakiet alergii pokarmowych.

 

-- 10 cze 2020, 20:25 --

 

Ale teraz idzie lato arbuz 1kg w sezonie po 1zl. Mozna sprobowac tydz max 2 tyg jest tylko to. Arbuz ma tyle mineralow ze zdrowie nie ucierpi a czlowiek nie chodzi glodny tylko sika ciagle. Po tym czasie przekonacie sie czy jest poprawa jesli tak to znaczy ze problem jest w jakims pokarmowe

 

-- 10 cze 2020, 20:29 --

 

I na zakonczenie czlowiek ma 80lat i jak twierdzi nie farbuje wlosow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel może tu nie chodzi o konkretną diete tylko jeden produkt który powoduje ten syf.

 

Piotr nabiał tak jak pisałem wyżej odstawiłem kompletnie bo to mleko powodowało u mnie wypryski wszędzie i to z taką potworną intensywnością...

To musi być coś jeszcze... arbuza póki co spróbować nie moge bo pracuje fizycznie i raczej nie dam rady na arbuziku wytrzymać, ale jak przyjdzie urlop to z chęcią.

Pisałeś wyżej o wolnym testosteronie. Otóż robiłem badania w kwietniu będąc w Polsce i wyszło mi 17.52 pg/ml gdzie "norma" to 4.5-42pg/ml. Mam 28 lat i wydaje mi się, że to coś mało jak na ten wiek. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to norma dla 50 latka jak nie gorzej. Powinienes zrobic jeszcze SBHG ale mysle ze moze byc wysoki. Jest wiele sposobow na podniesienie wolnego testosteronu ale najskuteczniejsze poza TRT i od niego bezpieczniejsze jest tylko jedno ziolo - Tongkat ali. Bralem przez miesiac 200mg i roznosilo mnie tak jak w czasach gdy mialem 17 lat.... Na wlosy podobno nie szkodzi i nie znalazlem zadnej informacji ze moze szkodzic. Natomiast ja bylem po nim mega agresywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Jaka może być tego przyczyna?

Słyszałem o tym ziole. Spróbuje jak wróce do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest jedna - cywilizacja. Statystycznie masz mniej tescia niz twoj ojciec a on mniej niż jego. Antagonista testosteronu jest kortyzol. Im wyzszy tym nizszy testosteron. Kortyzol wytwarzany jest w sytuacjach stresowych aby zwiekszyc stezenie glukozy. Stres moze byc rozny fizyczny emocjonalny - depresja to tez stes. Kortyzol rosnie po nieprzespanej nocy. Kortyzol ma tez dzialanie przeciwzapalne. Uwaza sie ze glowna przyczyna stanow zapalnych w ciele mezczyzny jest nadmiar estrogenow a te sa obecnien wszedzie. W plynie do mycia naczyn, w dezodorancie w szamponach w perfumach. Estrogeny to plastik i tworzywa sztuczne. Przecietny czlowiek zjada rocznie karte kredytowa. Wiekszosc jedzenia ktore spozywamy ma kontakt z plastikiem. Dodatkowo mieso jest naszpikowane hormonami a zwierzeta karmione modyfikowana soja. Kolejna sprawa to telefony komórkowe ktore nosimy przy jajkach spimy z nimi jemy. Przebywamy w strefach wi fi. No i oczywiscie wiekszosc uprawia sport przes tv zajadajac sie pizza i popijajac piwkiem - najbardziej estrogennym napojem jaki istnieje

 

-- 11 cze 2020, 8:45 --

 

Efekt - lysych przybywa z rokuna rok. W Polsce jest ok 40% łysiejacych za 10 lat ma byc 51% czyli łysienie bedzie norma. Łysieja tez kobiety i to coraz czesciej i w coraz mlodszym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz zgadza się z moją sytuacją.

Prace mam dość stresującą i w życiu także dużo problemów.

Zgadza się także kwestia snu. Praktycznie każdej nocy wybudzam się po kilka razy i to raczej nie jest zdrowy sen.

Masz na to jakieś teorie? Może warto zrobić badania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piwkiem - najbardziej estrogennym napojem jaki istnieje

 

 

moglbys rozwinac tac mysl i wytlumaczyc ocb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi estrogenami to masakra jakas jest. Lubie piwko bardzo a do tego dochodzi xbox i klepanie w pada kilka h dziennie to masz kolejny plastik. W tenis grywam co 2 dzien i kilka h to kolejny plastik. Chyba w moim ciele tego oestrogenu musi byc zbyt wiele.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaza sie ze glowna przyczyna stanow zapalnych w ciele mezczyzny jest nadmiar estrogenow a te sa obecnien wszedzie.

 

To jest wyssane z dupy, no bo jakże meszczyzna może w ogóle mieć w ciele estłogeny...

 

I zapytam czy jeszcze raz mam Ci pokazać fotki, albo jakieś inne kiedy to estrogen był już stosowany, to zobaczysz jak to estrogen zrobił mi ten stan zapalny...

 

Wszędzie są także androgeny, dosłownie wszędzie, koksy jakby mogły to by w przedszkolu sprzedawali. Poza tym wszystko mięsne żarcie jest naćpane androgenami.

 

 

Chyba w moim ciele tego oestrogenu musi byc zbyt wiele.

 

Zawsze możesz ćpać antyestrogeny - są tak samo łatwo dostępne na czarnym rynku jak androgeny, na skinienie palcem i natychmiast.

 

 

nadmiar estrogenow a te sa obecnien wszedzie. W plynie do mycia naczyn, w dezodorancie w szamponach w perfumach. Estrogeny to plastik i tworzywa sztuczne. Przecietny czlowiek zjada rocznie karte kredytowa. Wiekszosc jedzenia ktore spozywamy ma kontakt z plastikiem. Dodatkowo mieso jest naszpikowane hormonami a zwierzeta karmione modyfikowana soja. Kolejna sprawa to telefony komórkowe ktore nosimy przy jajkach spimy z nimi jemy. Przebywamy w strefach wi fi. No i oczywiscie wiekszosc uprawia sport przes tv zajadajac sie pizza i popijajac piwkiem - najbardziej estrogennym napojem jaki istnieje

 

To nie korzystaj z płynów do mycia naczyń i dezodorantów i szamponów ani z perfum. Nie dotykaj ani nie zbliżaj się nawet do żadnych plastikowych rzeczy.

A mięso to jest naszpikowane androgenami ale możesz sobie wierzyć że estrogenami....

Telefonu też nie musisz mieć - i to nie jest żadna kpina ani sarkazm bo sam najchętniej zamieszkał bym w rezerwacie Indian albo na pustyni bez tego całego elektronicznego gówna.

 

I wiesz to jest jakieś dziwne, że niby to tylko wszędzie estrogeny i estrogeny, a jakoś od tego płeć nikomu się nie zmieniła jeszcze, za to łysienie coraz bardziej jest rozprzestrzenione i to u coraz młodszych osobników - płci obojga.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny testosteron zawsze bedzie najlepszym przyjacielem kazdego faceta. Jak ktos sie z tym nie zgadza jego sprawa. Takie sa fakty ze kazde pokolenie ma go mniej. Nie chodzi o to zeby przyjmowac T z zewnatrz. Trzeba stworzyc organizmowi warunki zeby wytwarzal go sam. Łysiejacy faceci maja czesto mniej wolnego testosteronu niz ci co nie lysieja. I jezeli ktos majac 19 lat miam 34 jednostki a majac 28 ma 17 to ma 2 x wiecej dht wzgledem wolnego T. Co do piwa przecietny Czech wypija ok 180l rocznie. Czesi sa najbardziej łysym narodem na swiecie. Otylosc piwna czyli tluszcz na brzuchu to nie testosteron tylko estrogen.

Tak jeszcze apropo Adndrucuru. Kodeks karny za Kazimierza Wielkiego za gwalt na szlachetnie urodzonej przewidywal 2 kary. Śmierc albo kastracja. Wiekszosc wybierala to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tejsosteron przestał być moim przyjacielem odkąd wiem, że szkodzi w przypadku łysienia andro, a zaczął być wrogiem.

 

Ale ja o tym bardzo dobrze wiem, że większość wybrała by śmierć. Mój wuj wybrał śmierć zamiast leczenia raka prostaty. Ja wybrałbym śmierć zamiast łysiny!!! Jenak nie był to argument dla skurczybykow lekarzy terrorystów, którzy nawet nie chcieli mi przepisać avodartu (duta) ani fina 5mg. Myślisz, że co może powinienem wtedy zrobić...?

Powiem jeszcze tylko tyle, że ja osobiście to nie leczyłbym raka prostaty, ani przerostu prostaty, ani innych androgenozależnych chorób jak. np. trądzik, ALE ŁYSIENIE TO ZUPEŁNIE CO INNEGO.

 

Ale nie piję piwa


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...