free web hit counter Skocz do zawartości
piotr1281

Wysoka dawka witaminy D a łojotok

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoż że męczę się z łojotokiem od lat postanowilem sprawdzić na sobie tą legendę. Mialem 2 nieudane podejscia do Izoteku (2 przerwane za radą okulusty). Skora przetłuszcza mi się nie tylko na glowie ale i na twarzy i dłoniach. Po paru godzinach twarz sie swieci a włosy byly juz tłuste i klapnoete. Zacząłem brać 8000 jd. Vit d plus k2mk7 przez pierwszy tydz i 6000 od drugiego.

Podziałało na mnie po ok 5 dniach. Zaczalem miec podobne odczucia jak na izoteku z tym ze bardziej łagodne. Dłonnie i tearz suche , suchosc w oczach i znacznie mniej tluste wlosy. Nie mam poki co zadnych efektow ubocznych ale zmniejszylem dawke do 6000 dla podtrzymania efektu. Teraz mam wlosy ogolone ale oo suchych dloniach i czole czuje ze efekt dalej aie trzyma. Musze tylko brac dodatkowo magnez. Mysle ze dobra alternatywa na złagodzenie łojotoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest. Od 2 msc ja również mam mniejszy łojotok. Skóra głowy lepsza. A wpływ może mieć słońce z którego ochoczo korzystam i to nie mało.


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez i cynk to tu ludzie biorą na fiuta, bo mają uboki od fina, albo w ogóle mają uboki nawet bez kuracji, a nie na łysienie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już używałem wit. D bo po badaniu miałem jednocyfrowy wynik ale po uzupełnieniu poziomu do normy i tak nie było żadnej poprawy 😕 Jednak myślę, że i tak należy spróbować, bo majątek nie kosztuje a skoro może pomóc w sposób bezpieczny to warto przetestować. Według badania z 2017 Jeny Dimitrovej "The effect of vitamin d supplementation on recurrences of seborrheic dermatitis" na 36 osób z ŁZS które brały udział w badaniu u 21 (65%) wystąpiła poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przetłuszczające się włosy/łojotok używam do miejscowo Ducray Argeal ( szampon ). Działą zajebiście, ale z dostępnością w aptekach jest b. źle. Jestem świadom, że nie rozwiązuje do wewnętrznego źródła problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...