free web hit counter Skocz do zawartości
kast6

Mikrowłókna po przeszczepie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem spytać o wasze doświadczenia odnośnie nakładania mikrowłókien po przeszczepie. Po jakim czasie najwcześniej można stosować (czekając np. na drugi zabieg)? Czy jest spore zagrożenie „niedopuszczeniem powietrza” do mieszków i na ile grozi to niepełnym wzrostem po przeszczepie. Nie ukrywam, że tak jak w moim przypadku - jestem 5 tygodni po przeszczepie - wyglądam tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu od zabiegu możesz używać - taka jest opinia większości lekarzy.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że używałem po 4-5 tygodniach od zabiegu i miałem bardzo dobry odrost (to było w jednej klinice i tam mi pozwolili używać po takim czasie).

W innej klinice gdzie też robiłem zabieg doktor absolutnie zabronił używania mikrowłówkien nawet po miesiącu - nie używałem i też miałem bardzo dobry odrost.

 

Moim zdaniem możesz spokojnie sypać pod warunkiem, że masz w 100% zagojoną skórę, nie masz jakiegoś zapalenia etc. Stosuj tylko wtedy gdy jest to potrzebne np. na czas pracy. Potem zmywaj. Nie zostawiaj mikrowłókien na noc.

Skontaktowałbym się również z kliniką i zapytał o ich opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg miałem u Marala, który powiedział, żeby przez pół roku po zabiegu nie używać, bo blokuje się dochodzące powietrze do głowy. Miałem jednak wrażenie, że jest zaskoczony pytaniem o mikrowłókna i powiedział to tak trochę asekuracyjnie. Bo nie chce mi się wierzyć, że ludzie po, dajmy na to, miesiącu/dwóch szli do pracy wyglądając no... dość niekorzystnie. Stąd moje pytanie na forum. Czy mikrowłókna mogą być aż tak niekorzystne? Ran na głowie już nie mam. Donor lekko czerwony. Ale mój wygląd pozostawia sporo do życzenia. Za 8 dni praca czyli po 7 tygodniach od przeszczepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kast6

Dlugi urlop. Po takim okresie z wloknami mysle,ze powinno udac sie zamaskowac ht przed innymi ciekawskimi a takich wszedzie pelno


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabieg miałem u Marala, który powiedział, żeby przez pół roku po zabiegu nie używać, bo blokuje się dochodzące powietrze do głowy. Miałem jednak wrażenie, że jest zaskoczony pytaniem o mikrowłókna i powiedział to tak trochę asekuracyjnie. Bo nie chce mi się wierzyć, że ludzie po, dajmy na to, miesiącu/dwóch szli do pracy wyglądając no... dość niekorzystnie. Stąd moje pytanie na forum. Czy mikrowłókna mogą być aż tak niekorzystne? Ran na głowie już nie mam. Donor lekko czerwony. Ale mój wygląd pozostawia sporo do życzenia. Za 8 dni praca czyli po 7 tygodniach od przeszczepu.

 

 

Mogą.

 

Każdy dermatolog odradzi stosowanie mikrowłókien na co dzień.

 

Przez kilka miesięcy używałem niemal każdego dnia i niestety wypadanie włosów było stosunkowo dotkliwe. Dlatego też, sądzę, że dr. Maral ma rację.

 

Zastosowałem jednorazowo mikrowłókna po 5 miesiącach od zabiegu, i nic się nie działo. Niemniej warto pamiętać, o tym, że mikrowłókna są rozwiązaniem, które można stosować nie częściej niż kilka razy w miesiącu.

 

Prawdą jest, że wielu mężczyzn, kilka miesięcy po zabiegu transplantacji, wygląda stosunkowo niekorzystnie. Ryzyko zniweczenia kilkunastu, a niekiedy kilkudziesięciu złotych (nie mówiąc o graftach) nie jest w moim odczuciu warte lepszego wyglądu przez kilka miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...