free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest temat do Saba Gel!


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest sens bawić się czymś aptecznym na swędzenie i stan zapalny na głowie? Na przykład Clotrimazolum? Czy nie będzie efektu? Zaczynać od słabszej saby czy od tej mocniejszej? Łeb swędzi co raz straszniej

 

-- 16 gru 2016, 0:32 --

 

Dobra nie ważne już jestem zdesperowany, zamówiłem właśnie u Artura Sabę. Gdyby ktoś chciał to proszę pisać bo minimalna ilość zamówienia to 100gram, czyli według tego co przeczytałem wystarczy na pół roku spokojnie, a nie zamierzam stosować tak długo i z tak dużą częstotliwością ŻEBY NIE NARAŻAĆ SIĘ NA UBOKI TAK BARDZO więc chętnie podzielę to na pół bo całość kosztuje 180zł. Jak ktoś chce to pisać PW odsprzedam połowę za 90zł bo po około 4 miesiącach będę chciał przejść na słabszą Sabe hydro dla podtrzymania. PISZCIE NAWET JAK PRZECZYTACIE PO DLUZSZYM CZASIE MOJ POST BO PODZIELĘ OD RAZU SWOJĄ PORCJĘ NA PÓŁ WIĘC DO 3 MIESIĘCY MOGĘ JĄ ODSPRZEDAĆ BO BĘDZIE NADAL DOBRA PRZEZ KOLEJNE 3 MIESIĄCE . A jeszcze jedno gdyby ktoś doradził jaki emu oil kupić żeby włączyć do kuracji i przedewszystkim gdzie bo na allegro jest tylko jeden rodzaj w dość wysokiej cenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski po Sabie, włosy mniej wypadają ale na swędzenie nic nie pomogło kompletnie nie mogę sobie z tym poradzić. Uboków brak. Szukam dalej pomocy na swedzenie łba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak to jest z Sabą hyrdo i ketokonazolem, np. Nizoralem? W całym wątku znalazłem może dwa posty, gdzie było napisane, żeby nie stosować Saby i Nizoralu. Dlaczego? Poza tym Angel polecił mi dorzucić do kuracji Sabę i keto, więc jak to jest? Chyba, że coś źle zrozumiałem

Jest gdzieś jakiś wątek z Emu Oil, czy innymi olejkami? Bo w tym wątku niewiele jest info na ten temat, a chce się dowiedzieć jak one działają i czy koniecznie trzeba je dorzucać do kuracji z Sabą, czy może można się bez nich obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Artura i innych osób, które używały Saby z beta. W piątek byłem u dermatolog, która przepisała mi na łysienie jako jeden z preparatów, płyn na skórę Belosalic. Zawiera on 0,5 mg betametazonu w 1 g płynu. Doktor poleciła stosowanie codziennie a po uzyskaniu poprawy raz na dwa dni. Jak myślicie jak dużo beta dziennie mogę stosować żeby obyło się bez uboków? 0,5 mg czy 1 mg? Dodam też, że nie dostałem żadnych emolientów do używania ze sterydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyn zawiera kwas salicylowy 2% i 0.5 mg betametazonu, mysle ze tak do 3 mcy mozna stosowac ,pozniej zapewne moga sie pojawic skutki uboczne trzeba obserwowac swoj organizm betameteazon to jeden z najsilnieszych kortykosterydow ,stosowal bym jak mniej 1ml maksymalnie na jedna aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stosuję Sabe hydro od miesiąca 5 razy w tygodniu.Powoli zaczynam widzieć efekty tegoż żelu. Skoro żel działa i pogrubia istniejące włosy poprzez działanie antyzapalne czy mogą go używać kobiety? Razem z moją dziewczyną zastanawiamy się czy mogłaby używać żelu na zakolach gdzie ma baby hair. Skarży się, że wypadają jej włosy, w dużych ilościach i sama twierdzi, że kilka lat temu były grubsze pomimo tego, że lepiej się odżywia. Według mnie nie jest to jakieś łysienie, ale napewno da się poprawić jakość. Pozdrawiamy

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie ze moga , ludzie na calym swiecie stosuja kortykosterydy nie tylko miejscowo ,ale takze systemowo w zaleznosci od pacjenta i jego schorzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten temat ale dalej sporo watpliwosci.

Ktora wersja SABA gelu od Artura jest BEZPIECZNIEJSZA?

Jest sens stosowac sabe tylko z saw palmetto i minoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, dorzuce sabe z hydro + minoxa z samym saw palmetto. Zaszkodzic nie powinno a zawsze moze cos pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest to bardzo możliwe. Jak wiemy jednym z najważniejszym czynników jest stan zapalny w obrębie mieszków włosowych. Można stosować różne środki, stymulatory, blokery, ale jeśli stan zapalny nie zostanie usunięty to łysienie będzie postępować. Nie jesteśmy w stanie określić tego gołym okiem, chyba że dochodzi do poważnych zapalań, wtedy powstają bąble, stany ropne itp. Ale nawet te mniejsze (niezauważalne) będą prowadzić do ciągłego pogarszania się stanu na głowie. Bo stan zapalny będzie prowadził do miniaturyzacji także poprzez zwiększenie fibriozy. Czytałem o tym jakiś czas temu, ale myślałem ze zablokowanie mieszków będzie wystarczające, niestety się myliłem a utwierdziło mnie w tym badanie takich środków jak CB, PSI który działają tak dobrze bo mają właściwości przeciwzapalne (CB zbilżone do hydrokortyzonu). A betamethasome jest sterydem który ma siłę nawet do 600x większą aniżeli hydrokortyzon.

 

Zacząłem więc jakiś czas temu studiować wpływ kortynosoidów na stan zapalny oraz wpływ na łysienie i muszę przyznać że mnie to urzekło, dlatego nosiłem się z zamiarem zaczęcia stosowania. Nie wspominałem o tym bo chciałem najpierw wypróbować na sobie i ocenić efekty. Oraz znaleźć sposób na dostanie pojazdów użytych w badaniach oraz substancji w postaci czystych proszków (USP) aby otrzymać odpowiednie stężenia.

 

Co do łączenia środków przeciwzapalnych z tretinoina to jest ona używana aby zapobiegać atrofii skóry, a więc sterydy takie jak betamethasome,hydrokortyzon mogą być stosowane dłuższy okres czasu bez przyzwyczajenia się skóry oraz uszkodzenia jej. Więc wskazane jest wtedy właśnie je łączyć.

 

Tretinoina oraz kortynosoidy są w mojej opini są niedocenianymi środkami. Sam stosuję już 3 dzień i zaczerwienieni skóry zanikło kompletnie. Ciekawy jestem co będzie po 1-2 miesiącach, bo według dr.Brown betametazon oraz tretinoina w stosunku 4:1 po 21 dniach stosowania przyniosła poprawę włosów u 85% pacjentów.

 

Ważny jest także pojazd w którym zostały użyte kortynosoidy ponieważ: hydroalkocholowy (~20% poprawy) był ok 2x słabszy od kremu (~38% poprawy), który z kolei okazał się o ok 2x słabszy od żelu (~75% poprawy)

 

Ja własnie miałem często na lewym zakolu ropne krostki/pryszcze linia na lewym zakolu cofnela sie o 5mm około a z drugiej kompletnie bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem sabę na przód, zarówno tą słabszą jak i później mocniejszą i nie zauważyłem żadnych pozytywnych efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdego roznie dzialaja leki, to ze tobie nie pomoglo to nie znaczy ze inni nie maja efektow, byc moze zakrotki okres czasu stosowales .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 tygodnie jak wrzucilem sabe. Efekty super. Wlosy troche grubsze ale przedewszystkim BARDZO duzo nowych wlosow. Czesto mialem tak, ze rosly babyhair i na tym sie konczylo. Te nowe po sabie w polowie sa jasne a reszta juz normalna ciemna i przeszla etap babyhair bo juz niektore maja po 1 cm. Jak tak dalej pojdzie i wszystkie zlapia czarny kolor i troche podrosna bedzie masakryczna roznica. Niestety zdjec nie robilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jesli ktos chce stosowac nizoral szampon, to na przemian z innym szamponem do zmywania saby , wazne zeby nie laczyc kremu nizoralu z saba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle, że skoro łysieniu towarzyszy przewlekly stan zapalny a niektorzy z Was mieli dobre efekty na mocniejszej sabie to może do saby hydro dorzucic suplementację dużą dawką kurkumy. Dużą czyli ok 5000mg. Moja mama choruje na rzs i miala od stau zapalnego az powykrecane palce. Przez 6 mc brala duza dawke kurkumy ktora dziala silnie przeciwzapalnie i objawy ustapily. Moze na wlosy efekt bylby podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacie linka do tego żelu? 70 stron nawet nie będę przeszukiwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ku*wa jest... ? viewtopic.php?f=22&t=596

 

I nie musisz nawet czytać jednej strony ani nawet jednego posta przed tym, a co dopiero 70-u stron...!

 

Poza tym, skoro nie będziesz przeszukiwał 70-u stron, to najwyraźniej chyba *uja Ci zależy na włosach.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy na forum jest jeszcze instrukcja jak zrobić saba gel. Kiedyś wydaje mi się że była podwieszona... Może ktoś ma i mógłby napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...