free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie. Jestem juz pewien, ze problem ktory mam od roku jest od saby.

Wstep: mam przeciwienstow cukrzycy, cukier mi spada za nisko.

 

Dwa lata temu jak stosowalem sabe ( z super efektami) zaczal sie problem, cos sie stalo ze stopami.

Non stop mam uczucie, ze sa opuchniete mimo ze faktycznie nie sa, ciagle mrowienie, sa przewrazliwione, np. stane na kablu to odczuwam jakbym stawal na nozu, okropny bol. Obcinanie paznokci to katorga.

Pisze w skrocie tylko po to zeby zapytac czy ktos tak mial albo czy wie o co chodzi?

 

Jestem pewien, ze saba bo problem sie nasila 10x jak wracam do saby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie mial takich skutkow ubocznych , ale wszystko mozliwe ze saba wzmacnia dzialanie minoxa i popycha w glab skory ,jak do mnie pisales tak myslalem ze moze tak byc ze od minoxa tak masz , ale lepiej w takim razie odstawic sabe i nie laczyc jej z minoxem skoro masz takie skutki uboczne takie moje zdanie niech inni sie wypowiedza ci co stosuja sabe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sabe zel stosuje już bardzo długo od 2015 roku i nic niepokojącego nie zauważyłem.  Co 2-3 tygodnie luszczy mi się skóra z głowy ale to efekt stosowania loxonu, który jest na spirytusie. Stosuje go przemiennie z Saba. Co do saby to nic co mogłoby mnie zaniepokoic nie dostrzegłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się utrzymywał Nawet jak nie było już saby i minoxa, ale po ponownym włączeniu dany jest tragedia. Mam nadzieję, że się znajdzie ktoś kto o tym słyszał i zna rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw leki na dluzszy czas i idz do lekarza ja zawsze powtarzam ludziom ze zdrowie jest najwazniejsze wlosy to tylko dodatek , jezeli ktos ma skutki uboczne po danym leku ktore nie przemijaja , trzeba dac sobie spokoj z danym srodkiem , ja mialem tak po finie wiecznie chcialo mi sie spac i mialek lęki i obnizony nastroj i odstawilem .

 

-- 16 cze 2020, 14:08 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bierzesz inne leki. To co piszesz to jakas przeczulica ale nie wiązalbym tego z saba. Opuchlizna to objaw zatrzymania wody ale za to winilbym minox. Bierzesz fina albo inny blocker? Bo niekiedy blokery A5R mogą dawac takie sygnaly. A5R pełni tez funkcję neuroprzekaźnika.

Ja jedyne uboki po sabie mialem kiedy ewidentnie przegiolem z dawką i od razu dopadalo mnie przeziębienie.

 

-- 17 cze 2020, 14:56 --

 

Ja mialem takie objawy jak piszesz ponad 1o lat temu - straszna przeczulica zwlaszcza stop. Chodzenie sprawialo mi bol stanie nawet 5 min nie moglem ustać do tego doszlo wiele rożnych dziwnych objawów o podłożu neurologicznym - okazalo sie że byla to borelioza i wyszlo dopiero z badania DNA bo test WB mialem ujemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moglo byc bo kwas azelainowy moze nasilac dzialanie tretinoiny ,dlatego najlepiej sam minox plus saba , takie polaczenie mozna stosowac co do CB-03-01 '' artur69_r2 '' stosuje z saba zel .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na tym forum. Mam zasadnicze pytanie dotyczące SABA. Jaka jest skuteczność tego żelu? Czy jest ktoś na tym forum komu włosy zaczęły odrastać po tym żelu, czy to tylko jakiś kolejny szajs kremik który nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Saba już 3 tyg włosy przestały wypadać po 2 tyg stosowania dodam ze po każdym specyfiku miałem jakieś uboki nawet po ru będę stosować dalej minimum miesiąc i dam znac coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też dorzucę swoje parę groszy w temacie saby. 5 miesięcy temu przesiadłem się z finasterydu na dutasteryd, bo mimo stosowania fina zakola się trochę pogłębiały (po pierwszych 4 miesiącach fina była poprawa, po ósmym zaczęła zanikać. Do dziś szukam wyjaśnienia tego fenomenu). Nie widziałem poprawy przez te parę miesięcy od wstawienia duta, do czasu kiedy włączyłem do terapii sabę. Po miesiącu pojawiły się jakieś włoski na zakolach. Może to kwestia tego, że duta dopiero zaczął działać, może saby, a pewnie przyczyniło się do tego i to i to. Sabę stosowałem przez pierwszy miesiąc ED, teraz przechodzę na EOD. Zastanawiam się nad dodaniem kremu nizoral w dni bez saby, chociaż szczerze mówiąc nie znalazłem tu wielu wątków o jego skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atis, a jak u Ciebie z wypadaniem włosów? Czy Saba jakoś na to wpłynęła? Miałeś w ogóle takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Atis, a jak u Ciebie z wypadaniem włosów? Czy Saba jakoś na to wpłynęła? Miałeś w ogóle takie problemy?

Jeśli chodzi o nadmierne wypadanie włosów, to historię z leczeniem łysienia zacząłem właśnie od tego, 3 lata temu. Włosy sypały się na potęgę z całej powierzchni do tego stopnia, że po 2 miesiącach były widoczne prześwity niezależnie od światła. Przez rok byłem wtedy na minoxie, ale efekty mnie nie zadowalały, więc wszedłem na fina. Odzyskałem większość z gęstości, wypadanie było ilościowo bardzo ograniczone (fizjologiczna utrata kilkudziesięciu włosów dziennie), ale co z tego, skoro lekki problem z zakolami zaczął się pogłębiać mimo początkowej poprawy, a włosy nie chciały odrastać. Wtedy wszedłem na duta, ale żadnych nowych włosów nie uświadczyłem. Kiedy dodałem sabę z czasem zauważyłem, że zaczęły się pojawiać odrosty na zakolach (4 miesiące po zamianie fina na duta i miesiąc po dodaniu saby), ale zmienił się trochę charakter wypadających włosów. Może po prostu nie zwracałem na to uwagi wcześniej, ale wypadające włosy są w jakichś 75% bardzo krótkie, długie wypadają mi sporadycznie. Nie wiem tylko czy to kwestia saby, bo stosuję go tylko na zakola, a z zakoli lecą mi tylko pojedyncze włosy (jedynie przed stosowaniem fina leciało ich dużo, potem znacznie mniej, ale po prostu nie odrastały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz chyba podobną sytuację co u mnie. Odkąd zacząłem brać fina (rok temu), wypadanie dosyć znacząco przyhamowało do tych kilkudziesięciu włosów dziennie, o których wspominasz. Od około miesiąca jestem na Sabie, z tym, że nakładam ją co drugi dzień. Na razie jest za wcześnie by mówić o zauważalnych efektach, ale coś tam pozytywnego się powoli chyba dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masz chyba podobną sytuację co u mnie. Odkąd zacząłem brać fina (rok temu), wypadanie dosyć znacząco przyhamowało do tych kilkudziesięciu włosów dziennie, o których wspominasz. Od około miesiąca jestem na Sabie, z tym, że nakładam ją co drugi dzień. Na razie jest za wcześnie by mówić o zauważalnych efektach, ale coś tam pozytywnego się powoli chyba dzieje

Super słyszeć, że u Ciebie też sprawa rusza w dobrą stronę na sabie! Trzymam kciuki żeby było coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sabe Gel Jeszcze w sierpniu, używałem bardzo sporadycznie ze względu na to że miałem łysą glace i nie czułem żeby mi to coś pomagało. Aktualnie od zakupu minęło pare dobrych miesięcy konsystencja żelu się nie zmieniła a trzymałem w warunkach pokojowych co jest na plus, Ogólnie mam zaczopowane mieszki włosowe takim suchym łojem walczę z tym od wakacji 3 dni temu przypomniało  mi się o sabie i po 3 użyciach zacząłem odczuwać zmiane na skórze głowy nie wiem czy w tą zła czy dobrą stronę ale zauważyłem że coś się dzieje, po miesiącu dam znać oraz postaram się właczyć terbinafinę bądz itrakonazol  do kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sabę mocno dla poprawy stanu skóry głowy, stosuję 1-2x/D RU w KB, skóra przez to jest nieco podrażniona, dodatkowo ostatnio zdiagnozowano u mnie łuszczycę z 2 ogniskami na głowie, po stosowaniu RU stan się zaostrza, dzięki Sabie co 2-3 dni (czasami robię dłuższe przerwy lub stosuję ciągiem przez kilka dni) skóra jest w dużo lepszym stanie, dodatkowo ogniska łuszczycy również nieco się wygaszają. Co do hamowania wypadania - jakiś czas temu z powodu braku w dostawach RU stosowałem Sabę przez ok 2 tygodnie, mam wrażenie, że wypadanie było o wiele mniejsze w porównaniu z RU, które mimo to stosuję jako daily już od ponad 4 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, edward123 napisał:

Polecam Sabę mocno dla poprawy stanu skóry głowy, stosuję 1-2x/D RU w KB, skóra przez to jest nieco podrażniona, dodatkowo ostatnio zdiagnozowano u mnie łuszczycę z 2 ogniskami na głowie, po stosowaniu RU stan się zaostrza, dzięki Sabie co 2-3 dni (czasami robię dłuższe przerwy lub stosuję ciągiem przez kilka dni) skóra jest w dużo lepszym stanie, dodatkowo ogniska łuszczycy również nieco się wygaszają. Co do hamowania wypadania - jakiś czas temu z powodu braku w dostawach RU stosowałem Sabę przez ok 2 tygodnie, mam wrażenie, że wypadanie było o wiele mniejsze w porównaniu z RU, które mimo to stosuję jako daily już od ponad 4 lat.

Można wiedzieć skąd bierzesz RU w KB i jak cenowo wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski sklep lub Anageninc jak do tej pory (niestety, bo drogo) nie testowałem innych źródeł, cenowo wychodzi drogo, bo stosuję dużo (2-3ml 5% roztworu dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w SABA chodzi o to, że to jest substancja z tretinoniną?

a jakie są alternatywy? które jeszcze preparaty mają to coś w składzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...