free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ciężko powiedzieć, na pewno w takim przypadku musi być to mocniejszy steroid (betametazon) ale czy przyniesie efekty kto wie.... Wiemy natomiast że 2x tydz pomaga bo kilka osób stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję gel z betha dopiero 10 dni i juz zauwazyłem znaczne zmniejszenie wypadania wlosow - spadek ze 100 do 30-40 dziennie. Gdybym nie szarpał włosów wcierkami pewnie nic samo z siebie by nie wypadło.

Dokładnie 3 dni temu (po tygodniu codziennego stosowania) odniosłem wrażenie ucisku w okolicach skroni 5-10 minut po zastosowaniu zelu. 2 dni temu zrobiłem sobie dzien wolnego od Saba, wczoraj zaaplikowałem znowu i było juz dobrze. Dodam, że zel stosuje około godziny po minoxidilu.

Na podstawie swoich obserwacji uważam, ze stosowanie codzienne powinno odbywac sie max przez 2 - 3 tygodnie.

Od tego tygodnia przechodze do stosowania 3-4 razy w tygodniu az do skonczenia zelu z betha, pozniej wpadam na Saba Gel z hydro.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jak bedę miał chwilę czasu podzielę się moimi bardzo dobrymi efektami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuję gel z betha dopiero 10 dni i juz zauwazyłem znaczne zmniejszenie wypadania wlosow - spadek ze 100 do 30-40 dziennie. Gdybym nie szarpał włosów wcierkami pewnie nic samo z siebie by nie wypadło.

Dokładnie 3 dni temu (po tygodniu codziennego stosowania) odniosłem wrażenie ucisku w okolicach skroni 5-10 minut po zastosowaniu zelu. 2 dni temu zrobiłem sobie dzien wolnego od Saba, wczoraj zaaplikowałem znowu i było juz dobrze. Dodam, że zel stosuje około godziny po minoxidilu.

Na podstawie swoich obserwacji uważam, ze stosowanie codzienne powinno odbywac sie max przez 2 - 3 tygodnie.

Od tego tygodnia przechodze do stosowania 3-4 razy w tygodniu az do skonczenia zelu z betha, pozniej wpadam na Saba Gel z hydro.[/q

 

 

dośc szybko pojawiły sie Tobie uboki , mysle ,ze nakladasz za duzo i moze za mocno wcierasz, mozliwa jest też synergia z minoxidilem , przed i po nie powinno sie stosowac nieczego ,stosuj 2 razy tygodniowo,bo efekty moze dac tylko betha , hydro zapewni ci prawdopodobnie jesli wogole to tylko utrzymanie tego co pojawilo sie dzieki betha


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja użyłem minoxa ze 3 razy pojawiał mi się chyba nawet każdorazowo ból gałek ocznych. Stanowczo odradzam łączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a jakie mogą być skutki łączenia minoxa branego wew. z żelem SABA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie stosowania zewnętrznego minoxa, stosuję godzinę po aplikacji minoxa saba z hydrokortyzonem co drugi dzień, co drugi zamiast saba emu oil, i nie narzekam na jakiekolwiek skutki uboczne jak do tej pory (obszar aplikacji - tylko zakola). Ale saba stosuję dopiero od 3 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie bedzie ubokow przy minox hydro lub prednizolon, beta jest flurowany dlatego ma takie uboki pomiedzy nimi jest hydro maslan ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dośc szybko pojawiły sie Tobie uboki , mysle ,ze nakladasz za duzo i moze za mocno wcierasz, mozliwa jest też synergia z minoxidilem , przed i po nie powinno sie stosowac nieczego ,stosuj 2 razy tygodniowo,bo efekty moze dac tylko betha , hydro zapewni ci prawdopodobnie jesli wogole to tylko utrzymanie tego co pojawilo sie dzieki betha

 

Posłuchałem sie i zdecydowałem nakładać 0,7ml (wcześniej kładłem 1ml). Gel stosuje 3-4h po minoxie. Poki co bole ustapiły. Motywuje mnie działanie gelu, wlosow naprawde wypada coraz mniej (na czubku glowy nawet sie wzmocnily). Nie jaram sie jednak zbyt mocno/szybko, bo zlikwidowac przeswity to inna bajka.

Co do działania betamethasome, rzeczywiscie jest niepodwarzalne, choc nauczony Twoim przykladem nie bede stosował go powyżej 2 miesiecy. Jestem ciekawy Twojego zdania o hydro. Prawdpodobnie bede go stosował codziennie, no i spróbuje porównac oba te sterydy.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć czy ten żel powinno stosować się cyklicznie? Tzn np miesiąc stosowania, potem miesiąc przerwy i tak na zmianę. Czy jak to właściwie wygląda?

Drugie pytanie to jakie są możliwe skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest napisane w temacie. Warto przeczytać.

Żelu nie da stosowac sie tak jak napisałes. Najlepiej używać go czesciej, przez kilka miesiecy, az do uzyskania satysfakcjonujacych efektow, a pozniej 2 -3 razy w tygodniu dla podtrzymania rezultatów.

Skutki uboczne to min: bole głowy, wzrost ciśnienia w gałce ocznej, atrofia skóry ( ten ostatni chyba dopiero przy b. dlugim stosowaniu )


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cca01 czy mógłbyś wrzucić zdjęcia ukazujące poprawę w twoim przypadku jestem bardzo ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mi ktoś powiedzieć czy ten żel powinno stosować się cyklicznie? Tzn np miesiąc stosowania, potem miesiąc przerwy i tak na zmianę. Czy jak to właściwie wygląda?

Drugie pytanie to jakie są możliwe skutki uboczne?

 

Jak najbardziej cyklicznie. Pozostaje tylko pytanie czy ma to sens ponieważ w tej przerwie może dojść do wzmożonego wypadania.

Sabę na betha powinno się stosować jak możliwie najkrócej, tak do 3-4 miesięcy bo im dłżuej stosujesz tak silny steryd tak wzrasta prawdopodobieństwo że dostaniesz posterydowego zapalenia skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest więc sens zaczynania kuracji żelem SABA, skoro nie można go stosować dłużej niż kilka miesięcy? I może doprowadzić do powikłań o wiele gorszych niż łysina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eryk przeczytałeś cały wątek? Taki jest sens że możesz odzyskać włosy i później przejść na stosowanie rzadsze lub na słabszy steryd w celu utrzymania i wyeliminowania skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno nie bedzie ubokow przy minox hydro lub prednizolon, beta jest flurowany dlatego ma takie uboki pomiedzy nimi jest hydro maslan ,

 

nie wiem jak z synergią z minoxem ale ogólnie to dzialanie jest podobne jak betha i uboki także

 

Ryzyko ujawnienia się działań niepożądanych zwiększa się wraz z wydłużeniem czasu leczenia. Najczęstsze to: zatrzymanie wody i sodu w organizmie, hipokaliemia, zasadowica hipokaliemiczna, zastoinowa niewydolność serca u podatnych chorych, ryzyko wystąpienia zakrzepów (szczególnie u chorych unieruchomionych), nadciśnienie tętnicze, osłabienie mięśniowe, miopatia posteroidowa, zmniejszenie masy mięśniowej, osteoporoza, patologiczne złamania kości długich, choroba wrzodowa (perforacje, krwotok), zapalenie trzustki, zaniki skóry, zwiększona podatność na uszkodzenia, wybroczyny i wylewy podskórne, wzmożona potliwość, trądzik, rozstępy, utrudnione gojenie ran, hamowanie reakcji na testy alergiczne; zawroty i bóle głowy, zaburzenia psychiczne, drgawki, objawy rzekomego guza mózgu (zwiększenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego i obrzęk tarczy n. wzrokowego), zaburzenia miesiączkowania, jatrogenny zespół Cushinga, zahamowanie wzrostu u dzieci, wtórne zahamowanie reaktywności osi przysadkowo-nadnerczowej (ujawnienie się objawów w sytuacjach stresowych – uraz, zabieg, zakażenie), zmniejszenie tolerancji węglowodanów do wystąpienia cukrzycy włącznie, zwiększenie zapotrzebowania na insulinę, zaćma, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, jaskra wtórna. Powoduje ujemny bilans azotowy i zwiększoną podatność na zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze. Może wywoływać reakcje alergiczne.


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, hydrokortyzon to też nie jest coś, do stosowania "na zawsze". Ale pewnie można o wiele dłużej niż betha.

 

Dr Brown zmieniła steryd w składzie SABA właśnie ze względu na mniejsze ryzyko powikłań i z tego co wiem nadal aplikuje to pacjentom. Pamiętajmy o tym, że stosujemy zewnętrznie i małe dawki. Trzeba oczywiście cały czas obserwować organizm.

 

Majette, Ty przechodzisz na hydro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę zdjęcia za jakiś miesiąc ponieważ zrezygnowałem z minoxa i była lekka regresja. Ale dalej jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po wyschnięciu SABA, robi się taka skorupka jakby na skórze? Cienka, SUCHA warstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dostałem zamówiony żel i od dzisiaj prawdopodobnie zaczne stosowanie z tym ze mam pare pytan:

1. A w jakich warunkach należy przechowywać żel?

2. Jaka jest dzienna zalecana ilość?

3. W przypadku hydro jaki czas stosować saba oraz jak długą przerwę zrobić po cyklu?

4. Na moja kuracje składa się teraz RU, SABA, Fina oraz Minox... pomógłby mi to ktoś jakąs rozplanować? Mam na myśli to że przykladowo jaki czas po zaaplikowaniu RU nie powinno się nic innego stosować? Tak samo jaki czas po SABA oraz po Minoxie nic nie powinienem więcej dawać na głowę, żeby stosowanie tych środków miało jakikolwiek sens.

W przypadku fina nie ma problemu bo to sobie po prostu "wcinam".

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bylo napisane w temacie.

1. Do 6 miesiecy zel mozna przechowywac w temp. pokojowej

2. 0,5-1ml w zaleznosci od długości włosów

3. Do osiagniecia zadowalajacych efektow. Zdjecia na 1 stronie pokazuja ze dopiero po rocznym stosowaniu zelu uzyskano zadowalajace efekty.

4. Stosuj

Rano Minox + RU godzine pozniej

Wieczorem Minox + Saba Gel godzine pozniej (np. przed snem)


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Johnyy za odpowiedź

a odnośnie stosowania, to nie bardzo wchodzi w grę stosowanie czegokolwiek rano... szkoła poza tym minox stosuję raz dziennie właśnie z tego powodu.

W godzinę minox nie zdąży wyschnąć dlatego nie wydawało mi się rozsądne stosowanie czegokolwiek innego tak szybko. Zwykle po powrocie z uczelni stosowałem RU (około 18 godzina, czasami trochę inaczej ze względu na zajęcia) a następnie gdzieś przed snem minox tj 23.00 - 1.00, teraz właśnie nie wiem jak pogodzić te trzy specyfiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...