free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to efekt piorunujący ,przy takim stanie wyjściowym to chyba nawet przeszczepami ciezko my miał pokryć taki obszar jesli nawet to jaki to koszt /moze sie ktos wypowie np Skald? 100 000zł? Przy takim porównaniu 150dolarów za żel to wydaje sie byc śmieszna cena.Tym bardziej jak wspomniales to efekt bez blokera a nawet stymulatora a odrost w granicach +/- 80%.

 

Czytając doszedłem też do bardzo fajnych (dla niektórych pewnie niemożliwych) wniosków, a więc (opisze to z grubsza, zeby łatwo było zrozumieć):

 

1.Przyjmując że RU ma lepsze właściwości "blokujące" aniżeli CB, a działanie tego drugie jest tak dobre bo tak jak wspominał artur, dodatkowo działa przeciwzapalnie i usuwa stan zapalny w obrębie mieszków przez to ze ma łańcuch podobny do cząsteczki hydrokortyzonu, możemy przyjąć że połączenie tego pierwszego z mocnym lekiem przeciw zapalnym da efekty lepsze. Dodatkowo kwas retinowy może zwiększyć siłę działania blokera (związane jest to z oddziaływaniem na czynniki wzrostu)

 

2.Jak wiemy PSI również usuwa stan zapalny i pozwala dzięki temu efektywnie "boostować" nowe włosy do wzrostu, a więc łącząc lek który ma zbliżone (jednak trochę słabsze) właściwości stymulujące - mówię o VPA, który wpływa na komórki macierzyste, oraz oddziaływuje na komórki progenitorowe, z żelem przeciwzapalnym powinniśmy w teorii uzyskać efekty. A nakładając (jako nocne aplikacje) na niego żel zwiększymy czas wchłanianie i zapobiegniemy ulatnianiu się substancji.

 

 

Jestem ciekawy jak to będzie w praktycznym stosowaniu, za jakies 2-3tyg będę miał u siebie VPA i wtedy zacznę nim kurację na zakola, dla porównania efektów będę stosował tylko na jedno zakole żeby obiektywnie ocenić moje wyżej przedstawione wnioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o połączeniu tretinoiny z Xamiolem ?

 

Xamiol - Calcipotriolum, Bethamethasonum - (0,05 mg/g + 0,5 mg/g), żel, na skórę, 15 ml

Cena: 72.60 zł

Producent: LEO

Typ preparatu: na receptę

Przechowywanie: Temperatura pokojowa

Refundowany: Nie

Wskazania: Miejscowe leczenie łuszczycy owłosionej skóry głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bledne kolo szukasz czegos co moze to zastapic tylko pytanie w jakim jest to pojezdzie, zel a zel to roznica ale to juz trzeba wiedzy potezniej wiedzy ale skoro uwazasz kup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykaz substancji pomocniczych Xamiol:

Parafina ciekła, glikolu polipropylenowego-15 eter stearylowy, olej rycynowy uwodorniony butylohydroksytoluen, all-rac-α-tokoferol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykaz substancji pomocniczych Xamiol:

Parafina ciekła, glikolu polipropylenowego-15 eter stearylowy, olej rycynowy uwodorniony butylohydroksytoluen, all-rac-α-tokoferol.

 

wiesz jaki wpływ na łysienie ma Calcipotriolum? Poza tym jak chcesz to połaczyć? i ta cena 15ml 72zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Calcipotriolum stosuje się przy łuszczycy owłosionej skóry głowy, także raczej nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzi mi o betametazon. A przy okazji w tym żelu występuje kalcypotriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no chodzi mi o betametazon. A przy okazji w tym żelu występuje kalcypotriol

 

nie wiem czy taki łączenie jest dobre. Musiałbyś znaleźć badania w których łączono wszystkie trzy. Jak znajdziesz daj znać. Ale pamiętaj ze po wymieszaniu powinieneś utrzymać 0,05% betametazonu oraz 0,125% kwasu retinowego, tak jakie wykazały najlepsze działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do łączenia jak wspomnialeś tretinoina jest używana aby zapobiegać atropii skóry więc może stosować dwa żele naprzemiennie np. Xamiol + Atralin. Raczej ciezko bedzie z badaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom nie przetlumaczysz to jakbys malemu dziecku mowil ze to jest be a ono i tak zrobi swoje to co pisza to ludzie juz przerabiali 10 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jesteś Artur. Zastanawiam się to pisze. Nie wiesz czy jest be bo nie stosowałeś. Przez takie osoby jak Ty dzieci przestają zadawać pytania przez co mniej wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopcze jak bedziesz wiedzial tyle co ja to napisz ,wtedy pogadamy kup sobie to co napisales i stosuj chcesz cos udowodnic nie majac o tym zadnego pojecia ,nie jestem dziwny tylko rozsadny bo walczac 17 lat zdalem sobie sprawe co jest co kiedy ja to stosowalem to ty jeszcze sie lego bawiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze jak zmniejszysz moją wartość to Twoja wzrośnie? Nie walczę tyle, nie mam takiego doświadczenia, więc zadaje pytania. Jeśli nie chcesz mi pomóc nie pomagaj, po co od razu atakujesz. Jesteś anonimowy to hejtujesz? Jest to mój ostatni post kierowany do Ciebie, bo taka konwersacja nie jest ani merytoryczna ani nikomu nie pomoże fakt ze walczysz 17 lat. Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzik wiec ci mowie co mysle, a ty sie stawiasz probuje ci zaoszczedzic pieniadze, no chyba ze jestes taki bogaty mozesz eksperymentowac nikt nie jest alfa i omega kazdy dochodzi do czegos po latach ja mowie z wlasnego doswiadczenia zrobisz jak uwazasz twoja decyzja ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to artur stosował betamethasome ale w kremie lub w płynie i nie łączył z tretinoina więc efekty były znikome, dlatego chyba odradza

 

cca01 co do stosowania naprzemiennego (i wydawania takich pieniędzy 15ml/75zł + dodatkowo znalezienie tretinoiny w żelu będzie bardzo drogie i trudne, bo w obu przypadkach dochodzą recepty) to takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić, z tym że musiałbyś stosować obydwa w różnych odstępach czasu (rano i wieczorem) i pamiętać aby obydwa miały podłoża żelowe.

 

Straszne kombinacje... Myślę że jakby znaleźli się chętni to bym się podjął wykonania tego żelu, tylko musimy znaleźć grupę tak żeby cena byłą rozsądna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziom za odpowiedź. Temat jest o tyle ciekawy gdyż nawet krótkie stosowanie, no powiedzmy rok może przynieść zadowalające efekty i nie kończy się masowym linieniem po odstawieniu, bo stan zapalny może zniknąć na spory okres czasu, pewnie w pojedynczych przypadkach na stałe. Ewentualnie późniejsze stosowanie 3 razy w tyg nie wiąże się z nakładem aż tak dużych pieniędzy. Brakuje takiego środka, który łączyłby różne aspekty łysienia wyjątkiem wydaje się być NEOSH no ale czy będzie działał zobaczymy o ile laboratorium da radę Trochę też jesteśmy oszukiwani, bo np. minoxidil nie jest lekiem na łysienie tylko na objawy łysienia, kupujemy sobie trochę czasu, lecz proces trwa nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie jest dostępny dla szerokich rzesz ludzi. Dlaczego dr. Sandra Brown nie udostępnia tego środka albo nie zainteresują się tym koncerny farmaceutyczne. To wszystko jest chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego nie jest dostępny dla szerokich rzesz ludzi. Dlaczego dr. Sandra Brown nie udostępnia tego środka albo nie zainteresują się tym koncerny farmaceutyczne. To wszystko jest chore.

 

DR.Brown wiedziała że mówiąc o tym w mediach nic nie da bo zaraz sprawa ucichnie. Ona to sprzedawała i ciągle sprzedaje swoim pacjentom za 150usd / 60g + wizyta. Poza tym zmieniła teraz skład i nie jest już tak skuteczny jak kiedyś pisałem o tym wyżej

 

cca01 3 razy w tyg to nawet zbyt często. Gdy efekty są zadowalające to dla podtrzymania wystarczy stosować 2x tydz, bo betamethasome jest sterydem który nie działa przez kilka godzin, tylko dłuższy okres czasu. Podobnie jest z CB, które również jest sterydem dlatego wystarczyło go stosować w badaniach 2x tydz. Ale o tym też pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ci odpowiadam chciala to wprowadzic ale FDA jak zawsze zazadalo miliony $ na badania testy , to po 1 a po drugie skad wiesz ze ci wydadza zgode ,wiec dala sobie spokoj i sprzedawala to swoim pacjentom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, tam jest straszna biurokracja. Też myślałem kiedyś ze jak wychodzi coś dobrego to po prostu trafia na rynek, tak niestety nie jest. Ważniejszy od dobrego efektu jest zysk i długofalowe stosowanie żeby ten zysk napędzać. Np. często w badaniach używa się większych stężeń żeby to dobrze wyglądało na słupkach, później w leku są używane sporo mniejsze stężenia. Albo jak w przypadku betametazon dipropionian & retin a składnik aktywny jest zmieniany na słabszy by lek był łatwiej dostępny i dłużej stosowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cca01 3 razy w tyg to nawet zbyt często. Gdy efekty są zadowalające to dla podtrzymania wystarczy stosować 2x tydz, bo betamethasome jest sterydem który nie działa przez kilka godzin, tylko dłuższy okres czasu. Podobnie jest z CB, które również jest sterydem dlatego wystarczyło go stosować w badaniach 2x tydz. Ale o tym też pisałem wyżej

Więc nie wyszło by tak drogo przy stosowaniu 2 x tydz. miesięczna kuracja kosztowała by około 170 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cca01 3 razy w tyg to nawet zbyt często. Gdy efekty są zadowalające to dla podtrzymania wystarczy stosować 2x tydz, bo betamethasome jest sterydem który nie działa przez kilka godzin, tylko dłuższy okres czasu. Podobnie jest z CB, które również jest sterydem dlatego wystarczyło go stosować w badaniach 2x tydz. Ale o tym też pisałem wyżej

Więc nie wyszło by tak drogo przy stosowaniu 2 x tydz. miesięczna kuracja kosztowała by około 170 zł.

 

 

Dużo mniej, 50 USD (170zł) gdybyś używał codziennie, a później po kilku miesiącach 3 razy mniej czyli ok 15 USD (50zł). Dlatego właśnie zacząłem to stosować i jestem na dniu 5, a efekty już zauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podsumowując: czy jest sens kupowania tego Xamiolu? Czy zawarty tam betatmetazon jest na odpowiednim pojeździe?

Stosować to codziennie, rano Xamiol a wieczorem retin?

Czy mógłbys ziom uchylić rąbka tajemnicy i napisać co dokładnie stosujesz, samodzielnie wykonany żel, o którym mowa w badaniu czy może stosujesz jakieś ogólnodostępne substytuty? Z góry dzięki za odpowiedź!

 

Aha i jaki jest wasz stosunek do konkluzji artykułu wklejonego przez artura, a mianowicie łączeniu retinu z emu oil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...