free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Xamiol jest strasznie tlusty,ciezko sie go naklada bo w skladzie ma tez olej rycynowy,nie polecam stosowania go na dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, podsumowując: czy jest sens kupowania tego Xamiolu? Czy zawarty tam betatmetazon jest na odpowiednim pojeździe?

Stosować to codziennie, rano Xamiol a wieczorem retin?

Czy mógłbys ziom uchylić rąbka tajemnicy i napisać co dokładnie stosujesz, samodzielnie wykonany żel, o którym mowa w badaniu czy może stosujesz jakieś ogólnodostępne substytuty? Z góry dzięki za odpowiedź!

 

Aha i jaki jest wasz stosunek do konkluzji artykułu wklejonego przez artura, a mianowicie łączeniu retinu z emu oil?

 

 

Nie ma żadnej tajemnicy. Stosuje oryginalny pojazd z badania, za dużo się już razy przejechałem na próbach zastąpywania różnych środków i używam tylko to co było już przebadane pod kątem łysienia, odpowiednie pojazdy również, jak chociażby RU w KB solution. Uważam ze pojazd jest również ważny jak lek, albo i nawet ważniejszy (co mogliśmy się przekonać na przykładzie CB). Dostaje materiały w bardzo małych ilościach (kilka mg) dzięki pewnym znajomościom i to jest ilość który wystarczy tylko na jedną osobę.

 

Pisałem że jeśli znalazłaby się grupa osób (większa grupa) to mozemy zrobić taki żel, dla kilku osób się nie opłaca bo same koszty przejazdu za granice oraz poświęcony czas byłyby więcej warte aniżeli wykonanie żelu. Mam zrobić wątek w którym zbiorą się osoby chętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cca01 3 razy w tyg to nawet zbyt często. Gdy efekty są zadowalające to dla podtrzymania wystarczy stosować 2x tydz, bo betamethasome jest sterydem który nie działa przez kilka godzin, tylko dłuższy okres czasu. Podobnie jest z CB, które również jest sterydem dlatego wystarczyło go stosować w badaniach 2x tydz. Ale o tym też pisałem wyżej

Więc nie wyszło by tak drogo przy stosowaniu 2 x tydz. miesięczna kuracja kosztowała by około 170 zł.

 

 

Dużo mniej, 50 USD (170zł) gdybyś używał codziennie, a później po kilku miesiącach 3 razy mniej czyli ok 15 USD (50zł). Dlatego właśnie zacząłem to stosować i jestem na dniu 5, a efekty już zauważalne

 

Czyli baardzo tanio by to wychodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neosh raczej nie wypali więc parę osób będzie szukało alternatywy, więc można by było wypróbować ten środek. Wychodzi taniej a brzmi obiecująco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
neosh raczej nie wypali więc parę osób będzie szukało alternatywy, więc można by było wypróbować ten środek. Wychodzi taniej a brzmi obiecująco

 

no z lab w Polsce nie mam żadnego kontaktu, możliwe że odpuścili całkowicie bo jednak 98% o już jest najwyższa klasa laboratoriów, które są w stanie to osiągnąć. Także na PSI raczej bym się już nie nastawiał, poza tym jeśli efekty będą się jeszcze u mnie poprawiać to nawet nie stosowałbym PSI bo to wydatek ogromny, raczej taka ostatnia deska ratunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: czy jest możliwośc zamówienia czystego betametazonu przez apteke? Mam w dalszej rodzinie właściciela apteki, mam pytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie: czy jest możliwośc zamówienia czystego betametazonu przez apteke? Mam w dalszej rodzinie właściciela apteki, mam pytać?

 

Nie ma szans. To jest steryd

 

W Polsce raczej nie dostaniesz o czystości USP > 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo nie, ale jest to możliwe, tak jak wspominałem mam pewne dojścia, ale nie chce (i boję się) o tym pisać na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym chętny A nie wiesz czy w USA można dostać to bez problemu? Kolega jest więc mógłby trochę kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłbym chętny A nie wiesz czy w USA można dostać to bez problemu? Kolega jest więc mógłby trochę kupić

 

też nie dostaniesz, tam są jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy niż u nas. Próbowałem pisać że chce na firmę itp. Ale nie ma opcji, napisać trzeba podanie w jakim celu będzie użyty, przez kogo, jak długo będą trwały testy, przez kogo sponsorowane itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom a mógłbys coś wiecej napisac o wspomnianych efektach po 5 dniach stosowania?

Może poczekajmy z miesiac dwa wtedy cos powiesz konkretniejszego o tym zelu i jesli naprawde działa to wszyscy powinni zamówic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem działania:

1. Zaczerwienie skóry zanikło kompletnie, a zawsze miałem z tym problem, nawet EMU nie radziło sobie z tym całkowicie

2. Włosy się zdecydowanie pogrubiły i pociemniały

3. A to dopiero 5-6 dzień stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia na temat stosowania sterydów na skórze głowy: Kiedyś stosowałem Alpicort E na całej powierzchni głowy i jak ręką odjął znikł zapach, który normalnie tworzył mi się na głowie po 6h od mycia - taki zapach nieświeżych, przepoconych włosów - co zapewne powstawało przez stan zapalny mieszków włosowych - na co steryd działa idealnie. Zmniejszyło mi się wypadanie włosów z około 250 do 150 po tym tygodniu. Odstawiłem wtedy Alpicort ponieważ kiedyś w przeszłości stosowałem hydrokortyzon (Hydrocortisonum) na inne miejsce mojego ciała i wiem jakie robi spustoszenie. Przez 2 miesiące smarowania tego obszaru powstały tam "rozstępy" ale nie takie zwykłe - tylko po prostu skóra jak by się "rozlazła" w takim sensie że straciła to co odpowiada za jej rozciąganie - ona już po prostu jest "rozciągnięta" na stałe. Alpicort odstawiłem bo nie chciałem żeby to samo zrobiło mi się na skórze głowy. Jak myślicie dobrze zrobiłem ze odstawiłem wtedy ten alpicort ? bo jednak włosy lecą mi strasznie szybko - szczególnie teraz - ok 300 na dobe. Chciałbym bardzo zlikwidować stan zapalny który tworzy mi ten smród na głowie, ale jednocześnie boje się że ten alpicort zniszczy mi wizualnie skóre głowy... Proszę was o rade co w tej sytuacji robić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację stosowanie samych sterydów powoduje że skóra robi się coraz cieńsza (atrofia skóry) i to w krótkim czasie - dlatego żeby temu zapobiec stosuję się kwas retinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej najpierw zrobić jakieś testy i zaaplikować to w jakieś niewidoczne miejsce na ciele.

 

Czy ten kwas retinowy neutralizuje w 100% negatywne skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież były badany przez dermatologa ten żel i jest na niego patent. Tak samo masz kilka stron wcześniej zdjęcia wstawione przez ja1922 w których był aplikowany przez 15 miesięcy. Normalnie po stosowaniu samych kortynosoidów (bez zabezpieczania się kwasem retinowym) po 1-2 miesiącach skóra byłaby wyniszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie sie stosuje kwas retinowy do zapobiegania atrofi skory ,lub jej odwracania bo jak wiadome kwas retinowy zageszcza w skorze wlasciwej kolagen bodajze do 40 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ziom. A z tym niewystawianiem skóry na słońce o co chodzi? Przy dermarollerze tylko, czy generalnie też lepiej unikać?

 

Gdyby coś takiego wyszło w formie leku (nawet kilkadziesiąt razy słabszego) to pewnie na ulotce byłaby cała lista przeciwwskazań i możliwych efektów ubocznych. Rozumiem, że obok wyniku badania udostępniono również takie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...