free web hit counter Skocz do zawartości
markos_90

Możliwy początek łysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 22 lata i chciałbym skonsultować mój problem z kimś bardziej doświadczonym. Otóż od jakiś 4 miesięcy zaobserwowałem bardziej intensywne wypadanie włosów. Szczególnie jak przerzedzam przód grzywki reką. Wcześniej tłumaczyłem to sb, że po prostu tyle wypada mi ich, bo są moje włosy gęste. Włosy mi się nie przetłuszczają jakoś bardzo, myje je co 2-3 dni. Jednak kolejnym etapem było dostrzeżenie przeze mnie, że posiadam zakola. Wcześniej nie zwracałem na nie uwagi, jednak znalazłem zdjęcia, gdzie w wieku 18 lat już je posiadałem. Porównując mój stan w wieku 18 lat do 22 nie zauważyłem jakiejś większej różnicy. Jeżeli chodzi o geny, to mój ojciec ponad 60 lat posiadał zawsze gęste włosy, wiadomo z wiekiem ich ubyło, ale nie posiada ani przerzedzeń, a jeżeli chodzi o zakola to są to bardzo niewielkie wgłębienia. Dziadek od strony matki był łysawy po 60, ale w wieku 35 posiadał dobry stan włosów. Z kolei mój brat w wieku 25 lat ma stwierdzone łysienie androgenowe, ale nie wygląda to tragicznie, poza tym zawsze posiadałem gęściejsze włosy. Na dodatek dorzucam kilka zdjęć abyście lepiej mogli określić mój przypadek. Na badaniu u trychologa wyszło, że wszystko jest w normie, ale czytając forum, sugeruje ono, że trycholodzy często są niekompetentni. Mam zacząć się już bać? I ewentualnie zacząć, zażywać jakieś mniejsze dawki finasterydu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwy początek łysienia, możliwy niestety, ale możliwe że na takim temporal recession pozostanie i na jak to ględzą ''mature hairline''. Po prostu monitoruj sytuację i nie czekaj biernie aż łysina się wyraźnie objawi glacą.

 

Ale piszę, bo chciałem o coś ważnego dla mnie zapytać. A mianowicie to:

 

Jaką masz wysokość czoła - tzn. od linii brwi do linii włosów na środku w najniższym punkcie ? - Bo wydaje mi się po fotkach, że masz dosyć niskie czoło.

 

Mile widziana też fotka z linijką.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zdjęcie wstawię wieczorem, ale masz rację prawie na pewno nie posiadam wysokiego czoła. A co sądzisz o finasterydzie w moim przypadku? Myślę że moja linie włosów dałoby się zatrzymać, druga sprawa jest to że faktycznie nie ma tragedii, włosy są gęste i mocne, dlatego utrzymanie tego stanu by mnie w pełni zadowoliło. Z kolei z tego co wyczytałem są dwie szkoły jeżeli chodzi o uboki, ale śledząc angielskie i polskie fora doszedłem do wniosku, że skutki uboczne dotyka właściwie mały odsetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci na to pytanie nie odpowie tutaj ,ani tez zaden lekarz , bo kazdy inaczej reaguje na fina. Dowiedziec sie mozesz TYLKO przez branie go i obserwowanie organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzisz o finasterydzie w moim przypadku?

 

Ja generalnie uważam (i nie tylko ja, bo także ludzie z zagranicznych for, którzy o tym mówili), że fin jest bardzo dobry nawet jako dosłownie profilaktyka przed łysieniem i lepiej zapobiegać niż leczyć - jednak w tym kraju wiąże się to z falą hejtu i krytyki.

Po prostu to musi być Twoja decyzja i sam musisz wiedzieć jak postąpić co do tego i czy warto. Ja gdybym mógł cofnąć czas to brał bym fina w tym wieku nawet profilaktycznie, ale są tacy którzy nie wezmą nawet jak mają już glace. Zawsze też można po prostu odstawić lek jeśli nie będzie odpowiadał i powodował uboki jakieś które uznasz za nieakceptowalne czy które będą przewagą nad korzyściami.

 

Myślę że moja linie włosów dałoby się zatrzymać, druga sprawa jest to że faktycznie nie ma tragedii, włosy są gęste i mocne, dlatego utrzymanie tego stanu by mnie w pełni zadowoliło.

 

Masz realną szanse utrzymać ten stan finem przez wiele lat, nawet jakbyś mocniej łysiał.

 

[Z kolei z tego co wyczytałem są dwie szkoły jeżeli chodzi o uboki, ale śledząc angielskie i polskie fora doszedłem do wniosku, że skutki uboczne dotyka właściwie mały odsetek.

 

Tak jak jest to ujęte w ulotkach oraz w charakterystyce tego produktu leczniczego. Reszta to internetowe bzdury, hejt, propaganda, złośliwość ludzi. Wiesz..., ludzie którzy sporządzają ulotki, to nie są debile, i jeśli na prawdę lek ten powodował by takie uboki jak niektórzy wypisują w necie i w takiej skali jak niektórzy mówią, to byłoby to zweryfikowane i uwzględnione w tych ulotkach.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywałem kilka lat finasteryd i dla mnie to był "cukierek". Potencja była dobra, erekcje mocne, samopoczucie dobre i wyniki sportowe i na siłowni w porządku. Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwy początek łysienia, możliwy niestety, ale możliwe że na takim temporal recession pozostanie i na jak to ględzą ''mature hairline''. Po prostu monitoruj sytuację i nie czekaj biernie aż łysina się wyraźnie objawi glacą.

 

Ale piszę, bo chciałem o coś ważnego dla mnie zapytać. A mianowicie to:

 

Jaką masz wysokość czoła - tzn. od linii brwi do linii włosów na środku w najniższym punkcie ? - Bo wydaje mi się po fotkach, że masz dosyć niskie czoło.

 

Mile widziana też fotka z linijką.

Pytanie, czy istnieje coś takiego jak dojrzała linia włosów, czy to po prostu zwykłe, tyle że wolno postępujące łysienie androgenowe. Ja bym się skłaniał ku teorii, że łysieje większość facetów tylko że u niektórych to jest tak powolne że dopiero w wieku 60 lat wchodzą na NW2 lub NW1 z vertexem, czy już lekko zauważalne DPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@łysoll już rozmawialiśmy nt. temat nie raz. ''Mature hairline'' - to czysty wymysł lekarzy, który w wielu przypadkach absolutnie nie ma racji bytu. Po prostu lepiej tak mówić, niż prawdę, że to łysienie, i prać mózgi że tak ma być i aby nikt sobie tej linii nie poprawiał. I zgadza się, że łysienie choćby w najmniej dotkliwej postaci (czyli choćby tylko ''temporal recession'' czy ''mature hairline'') przejawia się u większości, ale tylko w rasie białej a do tego głównie w Polsce i Czechach, z resztą tak samo jak i łysienie w każdej innej skali i schemacie NW/DPA/DUPA/Retro/Ludwig głównie w tym rejonie.

 

-- 23 paź 2019, 18:46 --

 

A co do tego:

 

Ja zażywałem kilka lat finasteryd i dla mnie to był "cukierek". Potencja była dobra, erekcje mocne, samopoczucie dobre i wyniki sportowe i na siłowni w porządku. Tyle ode mnie.

 

Ja podobnie jak kolega wyżej 3 lata na Finie i żadnych uboków

 

 

to ja też muszę powiedzieć, że nigdy żadnych uboków nie miałem na samym finie i ducie, a fina brałem samego przez ok 3 miechy - tak wiem że wielu pewnie powie, że to krótko aby się wypowiadać, ale zważając na fakt, że w wielu przypadkach fin wyrządza poważną szkodę już po kilku dniach albo i często też już po zeżarciu pierwszej tabletki, a nawet po 10 minutach od zeżarcia tej pierwszej tabletki, to jednak myślę, że po okresie trzech miesięcy na finie mogę się już wypowiedzieć i stwierdzić, że u mnie nie było absolutnie żadnych uboków. Natomiast co do duta, to mogę już na pewno chyba się wypowiedzieć pod tym kątem, bo brałem go solo przez dwa lata i to codziennie (a nie jak niektórzy, że raz na tydzień czy tam raz na rok), w tym także przez 1,5 roku dwa razy dziennie, i też absolutnie żadnych uboków nie miałem nigdy.

 

A skoro już tu piszę, to chciałbym tylko delikatnie przypomnieć autorowi tematu o obiecanej fotce.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo, sorki że tak późno, ale obowiązki praca i studia głównie i człowiek nie o wszystkim pamięta. Wysokość czoła plus minus 5cm więc strzelam że nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, może nawet nieco niżej od mnie masz, choć ja gdy zmarszczę czoło na maxa i brwi podniosę, to mam 3 cm. Jestem ciekaw ile u Ciebie w takim położeniu.

 

Ale po co mi to zdjęcie? - otóż nie tak konkretnie mi, tylko po to aby było na forum, bo był lekarz od HT (Dr. Przybylski z Kalisza) na forum, który wmawiał, że wysokość linii u mężczyzny powinna wynosić 8 a nawet ku*wa 9 cm.

 

A tu masz moją fotkę z linijką na zmarszczonym czole.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji miałbym jeszcze jedno pytanie, często jak przerzedzam ręką moje włosy, to wypada mi mnóstwo małych włosków w tym często takich małych grubych i czarnych, a mój kolor włosów jest raczej bliżej blond. Coś może wiesz na ten temat? Zazwyczaj zdrowe włosy przy ujściu z mieszka włosowego są grubsze niż reszta włosa, dlatego mnie to trochę dziwi, bo wygląda to tak jakby wypadały w początkowej fazie wzrostowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niełysiejąca osoba ma jakieś tam wyrodne włosy, które mogą odbiegać kolorem, kształtem i średnicą od reszty i które mogą też sobie tak wypadać. Włosy zminturyzowane też istnieją na zdrowym scalpie.

 

Obserwuj sytuację i nie czekaj biernie jeśli optycznie stan będzie się robił sporo gorszy albo gdy ta ilość wypadających włosów będzie wielka.

 

Serio ciężko stwierdzić, ale nie można wykluczyć początku łysienia jak i tego że nie łysiejesz, a przynajmniej nie jakoś bardzo.

 

A jeśli spora znaczna część wypada w początkowej fazie wzrostowej (i wyraźnie widać, że tak jest), to może to też świadczyć o jakimś zatruciu czymś (najczęściej są to metale ciężkie), skrajnym niedoborze pierwiastków (niedożywienie lub zbyt uboga dieta), lub innej chorobie niż androgenówka. Ale i też na wczesny etap DPA/DUPA gdzie z całej głowy włosy się sypią powodując mniejsza gęstość. To by trzeba obejrzeć te wypadające włosy.

 

Możesz porobić sobie różne badania jak się tym przejmujesz, a fina stosować profilaktycznie. Minoxa bym na razie nie dodawał.

 

W każdym razie tragedii nie widać żadnej, a bardzo dobrze że już teraz zwracasz na to uwagę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az u siebie sprawdzilem z linijka i wyszlo 6 cm ,ale optycznie twoje jest sporo mniejsze , moze dlatego ze tample peaki mam inne i moje jest szersze przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temple peaki dotykają prawie brwi a nawet w sumie nad brwi zachodzą i najwęższa odległość - łysa przestrzeń pomiędzy jest raczej po skosie w górę a nie w bok. A poza tym moja linia i mój kolor z pewnością też optycznie pomniejsza.

I nawet jak już znacznie podleczyłem łysienie, to ktoś kiedyś skomentował, że mi się łeb zmniejszył Jak się ku*wa może łeb zmniejszyć w sensie gabaryt kości czaszki ? Ale takie złudzenie optyczne jest, i tak ma być. No fuckin temporal recession!

 

A tam w tamtym poście zapomniałem dopisać, że normalnie to mam jakieś 5 - 5,5 cm wysokości, a autor tematu ma chyba nawet poniżej pięciu - może nawet 4,5 w każdym razie max 5 i to z natury, a nie po żadnym HT obniżającym linię czy po redukcji czoła.

 

Sam mówisz, że masz 6 cm, a to też nie dużo wg. jakiś pojebanych założeń i norm lekarskich, i właśnie tę lekarską głupotę chcę tu pokazać.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem HT na przod i gore glowy , lekarz zaznaczyl mi linie tam gdzie mialem stara powiedzmy w wieku 16 lat wiec jest raczej po staremu , tylko teraz mam bardziej symetryczna typu dziubek ale z moim lysieniem nie mozna bylo sobie pozwolic na szalenstwa . Moja linia przed ht ledwo co istniala. Przypadek podobny do uzytkownika ,,kubas' ktory dawal swoja relacje kiedys tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to dzięki chłopaki za pomoc, bo przykładowo na hairlosstalk, gdzie pierwotnie spytalem o opinię to mnie jakiś użytkownik wyśmiał xd no ale dzięki temu trafiłem tutaj, także jakby działo się coś niedobrego, będę wracał w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tacy jak Ty, jak ja, nie są mile widziani na takich forach nawet jeśli się przysłużyli temu forum.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anty, jestem pod wrażeniem kuracji. Efekt mega, ale sam pisałeś że możliwe że u Ciebie tylko recesja skończyłaby się na NW1/NW2 i łysienie miałeś znikome. Tak czy siak efekt super.

A Ty autorze tematu włosy masz świetne, lepsze niż ja w Twoim wieku. Przede wszystkim nie widać i Ciebie rzednięcia, czy to na zakolach, czy języku, ale jak już koledzy pisali, nikt Ci nie da gwarancji że na NW2 wszystko się zatrzyma.

 

-- 24 paź 2019, 16:33 --

 

Anty, co to jest łysienie retro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anty, co to jest łysienie retro?

 

To https://www.hairtransplantmentor.com/re ... -alopecia/

 

Anty, jestem pod wrażeniem kuracji. Efekt mega, ale sam pisałeś że możliwe że u Ciebie tylko recesja skończyłaby się na NW1/NW2

 

Nie widziałeś innych fotek ani jak to teraz wygląda

 

Jak dla mnie to może było to NW 3, ale liczone od linii juszejpa, czyli ogólnie może NW2, a na Twoje przeliczenia to pewnie NW 1 . Ale nie o mnie ten wątek.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, jeżeli chciałbym zacząć profilaktycznie stosować fina, to strzelam że potrzebuje receptę od lekarza? I teraz drugie pytanie, czy jakikolwiek dermatolog mi to przepiszę, na tym stanie włosów, którym posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z małym updatem, obserwowałem sytuację od czasu wstawienia posta i szczerze mówiąc prawie nic się nie zmieniło. W każdym razie nie wygląda,a by moje "lysienie" postępowało. Zauważyłem tylko jedną rzecz. Moje włosy które wypadają są oblepione białym łojem i dlatego mam pytanie. Znacie jakieś fajne preparaty na to?. W necie jest tego mnóstwo,czytałem o peelingu skóry głowy, ale chciałbym się dowiedzieć, co będzie najlepsze od ekspertów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, wracam z lekkim updatem. Jestem na finie od 4 dni, będę informował bądź pytał w razie gdyby wyskoczyły jakieś uboki. Generalnie od poczatku mojego wątku nie zauważyłem żadnej zmiany. Włosy ciągle geste, choć nadal trochę ich wypadało (ale może mam tak naturalnie bo nie były to jakieś gigantyczne ilości pewnie przekraczam normę 100 dziennie ale możliwe że nie jakoś bardzo).

Generalnie bałem się iść do dermatologa, bo widząc mój stan który jest niezły domniemywalem że mogę nie dostać recepty na fina. Ale jak poszedłem do dermatolog o której dużo pozytywnych opinii przeczytałem doznałem szoku. Babka absolutnie ogarniała temat, znała metody leczenia, nawet mówiła że kombinowała z pacjentami nawet Fina w postaci wcierki itd. ogólnie podeszła do tematu zdroworozsądkowo kazała zrobić badania psa i wrócić po receptę. Mówiła że przypisała Fina dużej ilości pacjentów i do czynienia z ubokami moala rzadko, a jak rzuciłem że w necie doczytałem się głosów że Fin grozi impotencją to to wyśmiała xd

Ponizej wstawilem aktualne zdjęcie, linia wygląda okej chociaż są tam śladowe oznaki miniaturyzacji. Myślicie żeby dorzucić minoxa tylko na linie? I też jak myślicie w kontekście oceny mojego norwooda? Wydaje mi się że to NW2 albo może NW1,5? Generalnie mam wrażenie że moja prawa.strona na zdjęciu prezentuje się.ciut lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to takie zdjęcie albo jak na moje to ci się pogorszyło od pierwszych zdjęć które wrzuciłeś. Ale to może być kwestia zdjęcia i innego chwytu włosów.

Minoxa odpuść. Nakładanie tego codziennie przy dłuższych włosach to wyczyn. Do tego przejściowe linienia, nierzadko swędzenie i łuszczenie skóry. Jeśli go odstawisz to często wszystko się sypie co na nim urosło. Jak nie masz tragicznego stanu to lepiej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie również jest minimalny regres , można porównać to zdjęcie z tym zrobionym na początku tworzenia tematu i porównując te zdjęcia to widać , że twoje lewe zakole posunęło się bliżej języka , a prawe już nawet posunęło się na skronie i widać miniaturyzacje na prawej stronie języka. Nie są to jakieś mega różnice , ale widać , że dalej postępuje więc nie masz no czekać i liczyć , że bez kuracji będzie lepiej bo z tego co widzę przez rok się decydowałeś na fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...