free web hit counter Skocz do zawartości
witam2137

18 lat, łysienie i porady dermatologów/trychologów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opowiem pokrótce przedstawię swój problem z nadzieją, że jakiś bardziej obeznany w temacie użytkownik poradzi mi jakoś.

 

Od roku zauważyłem u siebie zwiększone wypadanie włosów z nieproporcjonalną ilością odrostów (mam 18 lat i mam długie włosy, więc bardzo łatwo mogę stwierdzić ile i kiedy wypada mi najwięcej włosów+czy są odrosty) z pewnego rodzaju

przesiewem w okresie letnim kiedy to wypadają mi kłębkami włosy (Ogólnie od tego się zaczęło, od mocnego wypadania włosów pod koniec wakacji rok temu). Oczywiście, z miejsca zwróciłem się z tym problemem do lekarza rodzinnego, która

miała wywalone w mój problem kompletnie, bo sprawdziła wyniki krwi (wszystko w normie miałem i mam) i stwierdziła, że to przez stres i elo. Nie dała mi żadnego skierowania do dermatologa ani nic chociaż pytałem. Wtedy akurat nie wiedziałem

nic na temat łysienia, więc zaufałem jej opinii, a zacząłem dużo bardziej ogarniać temat łysienia jak trafiłem na ten portal (całkiem niedawno, bo 2 miesiące temu). Odczekałem w takim razie rok i ponownie w wakacje włosy wypadały mi kłębkami, więc uznałem to za ostateczny moment, żeby utrzymać choć trochę dłużej długie włosy (zdjęć nie będę wysyłał, bo myślę, że nie trzeba. Typowa androgenówka, tylko bez mocnych zakoli, a przerzedzeniem się do pojedynczych włosów

w mieszkach włosowych na czubku głowy). Niestety, na pierwszy rzut zapisałem się do trychologa, który wcisnął mi drogie szampony i odżywki i zrobił to na zasadzie "poczekamy zobaczymy", nie wiedziałem na tamten moment o minoxidilu i finie, więc to przyjąłem, ale stosunkowo szybko po tym trafiłem na ten portal, to jak wspominałem masę rzeczy się już dowiedziałem i odwołałem kolejną wizytę i tego prywatnego trychologa. Zapisałem się za to do dermatologa z myślą o finasterydzie

jako jedynym lekarstwem na mój problem i ponownie, lekarz zapisał mi różne preparaty bez recepty, ale ani minoxidilu, ani fina (mimo, że wspominałem o tym i nawet się zgodził co do tego, że stosuje się to do leczenia.),

 

Więc po tym długim wywodzie o samym sobie mam do was pytanie, czy którekolwiek z podanych przez tego dermatologa preparatów jest sens kupować i korzystać? Czy lepiej olać to i pójść do innego dermatologa i próbować wycisnąć aż do skutku finasteryd (minoxidilu nie chcę używać, dopóki nie obetnę włosów, bo inaczej wyglądałbym po nim przez jakiś czas jak gollum)

 

Preparaty, które mi lekarz przypisał i ich dawkowanie:

 

-Seboradin FitoCell szampon do mycia

-Dermena, spray do wypadania włosów (raz na noc)

-Biotebal (raz dziennie)

-kerabione (dwa razy dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to lysienie to powyzsze preparaty nic ci nie pomoga , strata kasy i czasu. Fin tylko ci pomoze ,ale sam nie wiem czy w twoim wieku bym zaczal go brac , organizm wciaz sie rozwija itp. ale to twoja decyzja , sa ludzie ktorzy zaczynali w twoim wieku i wszystko jest ok ale co czlowiek to inaczej reaguje na fina wiec to twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli to lysienie (...)

Tak, jestem tego pewien w 90%. Nie robiłem żadnych testów hormonów, ale mój ojciec wyłysiał, dziadek również, brat starszy o 9 lat ma akurat szczęście i go to nie wzięło, chociaż już jakieś zakola ma, ale zakładam, że jest to jednak łysienie. Brak odrostów, cieńsze włosy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wieku finasteryd albo dutasteryd to jednak może być jakieś tam ryzyko, sam musiałbyś być podjąć decyzję o ewentualnym podjęciu kuracji. Natomiast z bezpieczniejszych rzeczy możesz spróbować wcierkę Revivogen scalp therapy. Raczej nie zaszkodzi a może pomóc i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Preparaty, które mi lekarz przypisał i ich dawkowanie:

 

-Seboradin FitoCell szampon do mycia

-Dermena, spray do wypadania włosów (raz na noc)

-Biotebal (raz dziennie)

-kerabione (dwa razy dziennie)

 

 

Mogę dodać, że powiedział nt. Minoxidilu i finasterydu, że owszem pomagają, "ale to w jego przypadku, by się przydały", więc trochę beka. Czyli na bank muszę iść do kolejnego dermatologa i prosto z mostu oczekiwać przypisania fina, bo inaczej idę do innego aż mi go przypiszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz forum dzial sprzedam/kupie , duzo osob sprzedaje proscar /fina wiec dostepnosc to nie problem . W twoim wieku bedziesz mial jeszcze trudniej dostac recepte od lekarza wiec twoj wybor. Ja na twoim miejscu bym zrobil badania na hormony i zobaczyl czy fin bedzie u ciebie wskazany i ci nie zaszkodzi i dopiero wskoczyl na fina ale jak pisalem to twoja decyzja. Jestes mlody , twoja twarz ,cialo sie zmiania dopiero w bardziee meskie wiec zrob wszystko co mozesz zeby miec pewnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ja nie pisze o lysieniu tylko jak nie ma sie w normie hormonow to uboki od fina sa bardziej prawdopodobne i tyle , ja tam o zadnym lysieniu nie pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez masz forum dzial sprzedam/kupie , duzo osob sprzedaje proscar /fina wiec dostepnosc to nie problem . W twoim wieku bedziesz mial jeszcze trudniej dostac recepte od lekarza wiec twoj wybor. Ja na twoim miejscu bym zrobil badania na hormony i zobaczyl czy fin bedzie u ciebie wskazany i ci nie zaszkodzi i dopiero wskoczyl na fina ale jak pisalem to twoja decyzja. Jestes mlody , twoja twarz ,cialo sie zmiania dopiero w bardziee meskie wiec zrob wszystko co mozesz zeby miec pewnosc.

 

No ja wychodzę z założenia, że tak czy siak chcąc walczyć z łysieniem, wszedłbym na fina. Fakt, młody jestem ale jednak podjąbym ryzyko, jeśli miałoby mi to pomóc, więc mogę jedynie trzymać kciuki, że efekty uboczne nie doskwierałyby mi znacząco. Szczerze, wolałbym jeszcze raz zwrócić się do innego dermatologa (albo lekarza rodzinnego jeśli może mi odrazu przypisać recepte) i dopiero jeśli znowu przypisałby mi jakieś gówna typu witaminki, to sprawdzić tutaj oferty "sprzedam/kupię". A z tym obecnym dermatologiem to raczej daruję sobie kolejne spotkania

 

-- 05 lis 2019, 20:03 --

 

W Twoim wieku finasteryd albo dutasteryd to jednak może być jakieś tam ryzyko, sam musiałbyś być podjąć decyzję o ewentualnym podjęciu kuracji. Natomiast z bezpieczniejszych rzeczy możesz spróbować wcierkę Revivogen scalp therapy. Raczej nie zaszkodzi a może pomóc i to sporo.

 

Sprawdziłem sobie tego Revivogen i nie wiem na jakiej zasadzie to ma dzialać. Wygląda jak typowy minoxidil, ale nim niby nie jest + dosyć drogi jest, a z racji na małą ilość pozytywnych recenzji to bym akurat to sobie odpuścił (przynajmniej na razie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez ja nie pisze o lysieniu tylko jak nie ma sie w normie hormonow to uboki od fina sa bardziej prawdopodobne i tyle , ja tam o zadnym lysieniu nie pisalem.

 

Powiedz jak to jest, że ludzie, którzy mają wrodzony brak 5AR czyli też brak DHT nie stękają nic o ubokach, a poza tym normalnie dojrzewają, żyją, są płodni itd.....

 

Powiedz też jak to jest, że ludzie chorzy na przerost prostaty (BPH) leczeni finem bądź dutem też bardzo rzadko stękają o ubokach.

 

I powiedz jak to jest, że najwięcej i najgorszych często nawet nieracjonalnych i niewyobrażalnych uboków mają tylko ludzie stosujący fina na forach o łysieniu ?

 

 

Mogę dodać, że powiedział nt. Minoxidilu i finasterydu, że owszem pomagają, "ale to w jego przypadku, by się przydały", więc trochę beka.

 

*ebane polskie łysarstwo. Hate 'em all.

 

 

Czyli na bank muszę iść do kolejnego dermatologa i prosto z mostu oczekiwać przypisania fina, bo inaczej idę do innego aż mi go przypiszą?

 

Nic to nie da. Prawdopodobnie i tak nie dostaniesz recepty na fina.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez ja nie pisze o lysieniu tylko jak nie ma sie w normie hormonow to uboki od fina sa bardziej prawdopodobne i tyle , ja tam o zadnym lysieniu nie pisalem.

 

Powiedz jak to jest, że ludzie, którzy mają wrodzony brak 5AR czyli też brak DHT nie stękają nic o ubokach, a poza tym normalnie dojrzewają, żyją, są płodni itd.....

 

Powiedz też jak to jest, że ludzie chorzy na przerost prostaty (BPH) leczeni finem bądź dutem też bardzo rzadko stękają o ubokach.

 

I powiedz jak to jest, że najwięcej i najgorszych często nawet nieracjonalnych i niewyobrażalnych uboków mają tylko ludzie stosujący fina na forach o łysieniu ?

 

 

Mogę dodać, że powiedział nt. Minoxidilu i finasterydu, że owszem pomagają, "ale to w jego przypadku, by się przydały", więc trochę beka.

 

*ebane polskie łysarstwo. Hate 'em all.

 

 

Czyli na bank muszę iść do kolejnego dermatologa i prosto z mostu oczekiwać przypisania fina, bo inaczej idę do innego aż mi go przypiszą?

 

Nic to nie da. Prawdopodobnie i tak nie dostaniesz recepty na fina.

 

kwestia hormonow jest bardziej skomplikowana tutaj , po prostu jak ktos ma problemy z hormonami i ma na starcie problemy typu rozne choroby czy znikome libido bez zadnej chemi to trudno zeby na finie taki gosc mial normalne libido i wszystko bylo ok. To tylko taki prosty przyklad. Uboki po finie to temat rzeka , w wiekszosci sa pisane przez ludzi ktorzy maja paranoje bo sie naczytali horror stories z netu , sama strona prepeciahelp jest sponsorowana i wspierana przez prawnikow ktorzy widza latwy pieniadz z pozwow zbiorowych , dlatego zbieraja sobie na forum paranoikow roznego sortu . Zapewne wielu z tych ktorzy twierdza ze maja uboki tez twierdzi ze maja raka jelita od fina mimo ze ostatnie 15 lat codzienie jedli fastfood i cole , czlowiek z natury lubi zwalac wine na ,,innych'' . Byla swego czasu na reddicie dyskusja na ten temat. Co nie zmienia faktu ze uboki niektorzy po finie maja i nie jest on dobry dla 100% populacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ku*wa i taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje.

 

A od tych 100% populacji należy odjąć co najwyżej ilość ludzi z ubokami wyszczególnioną na ulotkach, a nie 50 - czy 80% czy nawet 100% - jak niektóre bandzwoły wygłaszają na propeciahelp i forach o łysieniu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeżeli mieliby mi lekarze odmawiać podawania recept na fina to pozostanie mi kupowanie stąd. Będę informował/aktualizował ten wątek jak mi idzie jakby co, ale mam też pytanie. Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy różnymi producentami finasterydu? oraz jak zacząć dawkowanie tego, bo jeżeli znowu trafię na lekarza, który będzie mi szamponiki i witaminki wciskał to na pewno nie poradzi mi w jakich dawkach i jak często mam zażywać fina, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę od was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie, jeżeli mieliby mi lekarze odmawiać podawania recept na fina to pozostanie mi kupowanie stąd.

 

Masz jeszcze opcję emigracji do USA/Kanady gdzie niezależnie od lekarzy masz prawo kupować i sprowadzać leki na własny użytek jakie tylko chcesz. Albo jeździć na Ukrainę i tam kupować w aptekach bez recepty. Przewozić przez granicę możesz.

 

A co do reszty to czytaj ulotki.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz proscar , dzielisz tabletke 5mg finasterydu na cztery czesci i masz okolo 1,25mg finasterydu na czesc. Lykasz to 1,25mg codzienie albo 6 dni w tyg albo co drugi dzien albo jak tam wolisz . Kazdy inaczej na dana dawke reaguje i nie da sie stwierdzic jak ty bedziesz reagowal jezeli na sobie nie przetestujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...