free web hit counter Skocz do zawartości
kules

30 lat - zakola - przeszczep (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na forum raczej się nie udzielam, chociaż odwiedzam je regularnie od pół roku, śledząc posty oraz relacje innych. Mam 30 lat, łysienie "obserwuję" u siebie od około 6 lat. Niestety mam wżery w postaci zakol. Walkę rozpocząłem od brania tabletek Foligain, używania minoxidilu 5% w formie wcierania i używania dermeny. Dość szybko, bo po około 4 miesiącach zaniechałem, nie widząc efektów - oczywiście spodziewałem się wtedy spektakularnych efektów w postaci niesamowitego odrostu... Nie widząc tego, całkowicie zaniechałem. Około rok temu, postanowiłem wrócić do tematu i zastosowałem lekką kurację Dermeną - szmapon i lotion. Gdzieś przeczytałem opinię nt. tego, że tarcie mechaniczne włosów na granicy zakol, może powodać po prostu ich uszkodzenie, więc lotion poszedł w odstawkę. Widząc lecące włosy jak i narastającą frustrację zakolową, żeby chociaż proces zahamować/spowolnić, zakupiłem Hairvity, które jem od ponad pół roku i używam codziennie szamponu Dermena Men. Około 3 miesięcy, dorzuciłem do tego Palme Sabałową oraz Biotynę. Mogę teraz śmiało powiedzieć, że przestały mi lecieć włosy. Jeśli rano przy czesaniu zaobserwuję 2-3, które mi wylecą, to śmiało mogę powiedzieć, że jest to rzadkość, w porównaniu z tym co było wcześniej. Niestety, muszę nosić dość długie włosy, które stylizuję na (przykrą dla mnie) zaczeskę, po to, aby kryć zakola... Bardzo mocno rozważam przeszczep, kontaktowałem się z wieloma klinikami w Polsce i Turcji. Niebawem napiszę, która ile graftów zaoferowała, jednakże na tę chwilę - na ile graftów szacujecie przeszczep? Czy w grę wchodzi przeszczep na same zakola i to wystarczy czy też wszczep między natywne na języku? Poniżej zdjęcia:

https://zapodaj.net/f6de4680d06ed.jpg.html

https://zapodaj.net/6d42703917a3c.jpg.html

https://zapodaj.net/39954a1b44677.jpg.html

https://zapodaj.net/9e20dbe097a9e.jpg.html


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Swojego doświadczenia wiem że Suple i szampony to strata pieniędzy, podobnie z Palmą sabatową. Łysiejesz w podobny sposób co ja, i zapewne zaproponowali ci 3k graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zatrzymać włosy to musisz rozważyć zażywanie finasterydu lub dutasterydu. Bez tego to za niedługo może Ci polecieć język i szczyt głowy (tzw. korona). Poczytaj sobie o tych lekach, posprawdzaj i podejmij decyzję. Sam przeszczep bez leczenie też wiele Ci nie pomoże, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zakola jakies 3000 graftow ale szalu tam nie bedzie choc powino cie zadowolic jak wyzej , po finie przeszczep zawsze lepiej wyglada i unikniesz dalszego lysienia co po kilku latach moze wygladac nieestetycznie. Na powyzsze specyfiki ktore wymieniles(poza minoxem) nie ma nawet zadnych relacji ani badan ze komukolwiek rzeczywiscie spowolnily czy zatrzymaly lysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za późną odpowiedź w temacie. Co do klinik i tego ile proponują graftów na przeszczep, sytuacja wygląda następująco:

Turcja:

Transes - 2000 graftów.

Cosmedica - 2500 - 3000 graftów.

Maral - 3000 - 3500 graftów.

Polska:

Klinika Kierach - 1600 graftów.

Perfect Hair Clinic - oscylują między 800 a 1600, na żywo więcej informacji udzielą.

Skin - Laser Lubelscy - 800 graftów.

Klinika Przybylski - 2500-3000 graftów.

Co do Turcji i przeczytania wielu tematów oraz opinii i relacji w internecie, jakbym wybierał, to wybór padłby na Cinika, do którego finalnie nie napisałem. Najprawdopodobniej będę robić w Polsce (o ile taką decyzję podejmę). Zrobię relację..


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje podjętej decyzji, podziwiam odwagę jeżeli zamiast Turcji wybierasz Polskę.

 

Koniecznie prowadź relację dawno nie mieliśmy tutaj żadnej relacji ze spierdolo.... zabiegu z polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co poniżej 2500 graftów to nie ma racji bytu u Ciebie.

 

Nie wiem jak na "miłość boską" ktoś może zaproponować 800 albo nawet 1600 graftów przy takim stanie...800 graftów ? HA HA HA HA HA HA HA HA sorry, ale nie mogłem wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak na "miłość boską" ktoś może zaproponować 800 albo nawet 1600 graftów przy takim stanie...800 graftów ? HA HA HA HA HA HA HA HA sorry, ale nie mogłem wytrzymać.

 

Tylko polskie kmioty lekarze tak mogą. Ale to pewnie w trosce o donor i aby łysienie nie postąpiło, bo nie wierzę, że Polacy są gorsi od lekarzy zagranicznych.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zaproponowali 100 graftów. Po 50 na jedno zakole. Aha no i jeszcze 20 graftów na dogęszczenie "języka"dla wzmocnienia efektu, żeby był naprawdę sztos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie przeszczepu na 800 graftów - po 400 na każde zakole (bez dogęszczania środka). Zdecydowanie za mało.. Dziwi mnie też Turcja, oferująca "tylko" 2000 graftów.


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku wydaje się, że może 3000 graftów u Przybylskiego mogłoby nie być złym pomysłem. Według mnie 3000 graftów to minimum żeby zrobić z Twojego stanu przyzwoite wypełnienie zakoli gdzieś może do poziomu NW 2 plus lekkie dogęszczenie języka. Może nawet trzeba by 3500 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tarcia mechanicznego to muszę odnaleźć informację w której przedstawiono wyniki badania wpływu intensywnego codziennego masażu na włosy. Wyniki nie wskazaly że tarcie mechaniczne uszkadza wlosy, wręcz przeciwnie. Spotkalem się z kilkoma udokumentowanymi relacjami osób , które odniosły sukces w tej kwestii. Ale do tego trzeba cierpliwości. Włosy traci się latami i nie mozna ich odzyskać w kilka tygodni a kolega z tego co czytam niecierpliwy.

 

-- 06 sty 2020, 18:36 --

 

A co do przeszczepu to widziałem gościa, który w Turcji wrzucił na NW5 4 tys grafów z dość "młodą" linią. Gęstość miał słabą ale dorzucił SMP i goli się na 5 mm. Wygląda to nawet nieźle

biorąc pod uwagę tak ubogą gęstość. Turcy nie robili problemu zrobili jak chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 4000 graftow na nw 5 razem z korona ? mowimy o hiszpanskich/tureckich wlosach czy o polskich ? bo jak polskich to cos srednio chce mi sie wierzyc. fizyki nie oszukasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym znalezc ten filmik. Nie wiem skad ten kosc byl

Ale wlosy czarne jak węgiel mial. Mial slaby donor i slabe pole manewru ale efekt koncowy byl spoko wygladal jak mlody rekrut a nie łysy dziad.

 

-- 06 sty 2020, 22:02 --

 

Tylko wiadomo wlosy musi trzymać krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Z nowości u mnie to to, że zacząłem brać finasteryd. Dokładnie jest to Finahit 1mg (trudno dostępny, nie wiedzieć czemu). Saw Palmetto idzie w odstawkę. Myślałem nad minoksidilem jako wcierka, ale na razie nie będę stosować. Dorzucę jeszcze Zoxin-med, polecany tu na forum. Zatem aktualna kuracja to:

- finasteryd 1mg,

- Hairvity,

- szampon Dermena Men (na zmianę z Zoxinem),

- Lotion Dermena Men,

- Biotyna.


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ceną.

 

-- 30 sty 2020, 19:42 --

 

- Lotion Dermena Men,

 

O to ten Lotion, który nadaje się bardziej jako rozpałka do grilla - a i to nie kuhwa, bo teraz ekologi zabraniają czegokolwiek palić co nie jest zatwierdzone przez nich do spalania, albo jako zmywacz do paznokci, czy środek do mycia ujebanych tłustych części motoryzacyjnych i odtłuszczania blach przed malowaniem, oraz jako rozpuszczalnik do farb, niż preparat do leczenia łysienia.

 

Używałem kuhwa wiele wcierek na alkoholach, często ''bawię się'' (taka brudna praca) też benzyną, nitrem, acetonem itd. i brudną ręką od wymienionych substancji poprawiam sobie włosy na obszarze juszejpa jak i ogólnie fryzurę, ale tylko ten jebany Lotion Dermena Men rozpuszczał i zmywał mi trwałą farbę z włosów... a to o czymś musi świadczyć....


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrażam sobie przeszczepu na 800 graftów - po 400 na każde zakole (bez dogęszczania środka). Zdecydowanie za mało.. Dziwi mnie też Turcja, oferująca "tylko" 2000 graftów.

 

Macie szczęście, że autor tematu nie napisał do Osteomedu w Krakowie byłoby po 300 na zakole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 20:45, jan_kasprzak_1989 napisał:

Gratuluje podjętej decyzji, podziwiam odwagę jeżeli zamiast Turcji wybierasz Polskę.
Koniecznie prowadź relację dawno nie mieliśmy tutaj żadnej relacji ze spierdolo.... zabiegu z polski.

Napisz proszę, dlaczego tutaj na forum jest taki sprzeciw przed wykonywaniem zabiegów w Polsce.
Turcja to "rzeźnicy" a Polska ma ceny z kosmosu + dodatkowo proponują za mało graftów - dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...