free web hit counter Skocz do zawartości
malpiszon1212

Łysienie 24 lata,Załamany #POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

24 lat

Witam forumowiczów,zaczalem Łysiec w 2015 roku.

Do 2018 r nic z nie robiłem w tym kierunku ponieważ nie było to tak widoczne i radykalne.

Od tego czasu niestety parę razy farbowałem włosy,nawet miałem dekoloryzacje,włosy coraz bardziej zaczęły się robić cienkie łamliwe i przetłuszcxajace.

W 2018/06 udałem się do dermatologa ponieważ mocno uwidoczniły się zakola,dermatolog stwierdził że jest to łysienie androgenowe i przepisał "minovivax 5%"

Używałem minoxidil przez 3 miesiace niestety nie widziałem żadnych rezultatów,tylko musiałem się częściej golić więc zaprzestałem kuracji,

według mnie nawet pogorszył problem zamiast pomóc.

 

W 2019 zaczął się mój horror oprócz wcześniejszych zakoli które dało się zamaskować,zaczęły mi się przerzedzać na całej glowie.

W czerwcu 2019 ponownie dowiedziałem dermatologa,teraz przepisał mi nezyr który brałem skrupulatnie aż do teraz,niestety finasteryd nie zahamował miniaturyzacji włosów,włosy nadal wypadają ps nie odczuwam jakbym w ogóle go brał.

Przez pół roku zażywania nie zauważyłem żadnej poprawy i łysienie nadal się pogłębia l

 

Jeśli chodzi o genetykę i rodzinę

Ojciec wyłysiał przed 30

Brat: 36 lat lekkie zakola i przerzedzona korona

Brat 33 lata: włosy przerzedzone lekkie zakola

 

Z natury zawsze miałem cienkie blond włosy,jednak teraz są cieniutkie jak piórka

Proszę o jakieś porady co mogę zrobić żeby poprawić mój stan bo jestem już załamany

Poniżej zamieszczam zdjęcia ukazujące postęp łysienia do stanu aktualnego

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku to troche za krótko aby oceniać działanie Fin-a, po roku mógłbyś stwierdzić czy działa/nie. Mi pomimo brania Dut-a włosy nadal wypadają. Kontynuuj branie fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego czasu niestety parę razy farbowałem włosy,nawet miałem dekoloryzacje,włosy coraz bardziej zaczęły się robić cienkie łamliwe i przetłuszcxajace.

 

 

Ja tylko co do tej kwestii powiem, że bardzo często, stale i regularnie farbuję włosy od 17 lat, i wątpię aby to tak bardzo szkodziło jak głoszą wszelkie mity nt farbowania. Dodam też, że zawsze używam silnej trwałej farby chemicznej (a nie żadnej ziołowej czy łagodnej albo szamponu koloryzującego jak niektórzy) i jest to, i musi być najsilniejsza możliwa istniejąca farba z racji radykalnej zmiany koloru aby dobrze kryła (dosłownie - mój naturalny bardzo jasny upierdliwy blond, oraz pożądany kolor ''blacker than the blackest tar'' to dwa radykalnie skrajne kolory z palety kolorów, no może nie licząc albinów). Najbardziej chyba szkodzi rozjaśnianie metodą utleniania, jeśli już mowa o szkodliwości farbowania.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest sens brać dalej finasteryd jak po 6 miesiącach nie ma poprawy. Z tym, że pamiętaj o tym, że samo wypadanie włosów w większej ilości niż to powinno być nie oznacza, że fin nie działa. Tzn włosy mogą Ci lecieć, ale mogą odrastać też coraz mocniejsze, grubsze i zagęszczać się. Jeżeli tego nie obserwujesz, jeżeli jest wprost przeciwnie tzn zanotowałeś zrzednięcie włosów po pół roku brania tego leku to uważam, że dalsze branie go ma wątpliwy sens. W tej sytuacji pozostaje Ci przerzucenie się na dutasteryd 0,5 mg i to powinno pomóc. Ważne jest też zadbanie o skórę głowy żeby była w dobrej kondycji, nie przesuszona ani nie zalana łojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz brania finasterydu używam 2 razy w tygodniu zoxin med,wcierke z Jantara,staram się też czasem olejowac włosy i skórę głowy

Witaminy: Cynk,żelazo ponieważ miałem na niskim poziomie,biotyne

Staram sie nakładać odżywki na włosy domowej roboty

Co do finasterydu,przez pół roku włosy nadal rzadły patrzac na zdjęcie z okresu przed braniem a teraz stanem

W ogóle dziwię się bardzo bo uboczne od finasterydu miałem tylko w trakcie pierwszych 2 tygodni,teraz nic nie odczuwam

PYTANIE:Prócz finasterydu co mogę jeszcze dołożyć żeby może polepszyć kurację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować dutasteryd, który jest o wiele skuteczniejszym lekiem. Warto teraz powalczyć maksymalnie o włosy , jak ktoś chce oczywiście, ponieważ w przeciągu kilku lat będą do dyspozycji dwa nowe leki : follica fol-004 (czy jakoś tak, jest temat o tym) i breezula, które mogą podnieść jakość leczenia w sporym stopniu. Jest to istotne dla większości osób, które nie chcą brać mocnych leków np flutamidu, octanu cyproteronu albo estrogenów. Choć oczywiście każdy powinien to sobie sam rozważyć i podjąć decyzję jaką kuracje chce prowadzić. Nie mam najmniejszego zamiaru nikogo moralizować ani mówić co jest dobre a co złe. Każdy jest wolnym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czesto panikuja i wmawiaja sobie ze fin nie dziala itp . Jak jest u ciebie to tylko ty mozesz sam sobie odpowiedziec. Jezeli rzeczywiscie fin kompletnie nic nie zatrzymal lysienia i wizualnie jest coraz gorzej to musisz wskoczyc na dutasteryd.

 

wlosy kazdemu wypadaja czy lysiejesz czy nie , czy jestes na finie czy tez nie wiec trudno mi powiedziec co masz na mysli to piszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze dziennie wypada 100 wlosów nawet zdrowemu człowiekowi,ale u mnie widze ze włosy które wczesniej były mocniejsze i miały ciemny kolor robią sie jasne słabe

i ciensze,czyli proces minaturazycji wlosów nadal postepują,szczególnie dobrze to widze na prawym zakolu gdzie włosy miałem bez przeswitu i swobodnie mogłem je układac.

Po 6 miesiącach w tym miejscu mam przeswity a tam gdzie wczesniej miałem króciutkie włosy wyznaczające linie wlosów,teraz jest łysa pała. na 4 zdjeciu od konca miałem normalnie tam włosy 2019/luty

Jak myslicie moze zacząc uzywac minoxidil razem z nezyrem,boje sie tylko ze do reszty sie to posypie co juz jest ?

Co do duta sterydu myslałem o tym nawet zapytałem sie mojej dermatolog,jednak po zapoznaniu sie z lekiem odmówiła poniewaz nie jest to lek na łysienie i ona nie moze wypisać takiego leku na te schorzenie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz codzienie ten nezyr ? jakie dawki ? jezeli 1mg i codzienie i nic nie dziala to dutastteryd ci zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie o porannych porach 1 mg,dziwie sie jak czytam tu ze ludzie mają takie uboczne ze zaprzestają go brać

uboczne miałem tylko przez pierwsze 2 tygodnie

ja to odczuwam jakbym zażywał jakieś witaminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje Ci poszukać jakiegoś lekarza, który Ci wypisze receptę na Avodart 0,5 mg. Co do minoksa to możesz spróbować np lipogaine jest w miarę ok, bo ma jeszcze dodatki. Albo któryś Polaris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az nie chce mi sie wierzyc ze fin na ciebie kompletnie nie dziala ale moze jestes w tym malym % na ktory fin po prostu nei dziala i tyle , na wiekszosc bioracych dziala i zatrzymuje lysienie a jezeli niedawno zaczeli lysiec to i odrost maja . Coz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety możliwe ze finasteryd na mnie nie oddziałuje ponieważ nie zauważyłem żadnych rezultatów,stan sie niestety nadal pogarsza,gdyby fina steryd cos pomógł zapewnię nadal bym go brał,czekając jak na najlepsze efekty.

Możliwe równiez ze finasteryd jest dla mnie zbyt słabym hormonem

No i na pewno nie prosił bym was o poradę co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się już załatwić "Avodart" i w pełni zrozumiałem wasze porady,poprostu odpowiedziałem na post

Czytałem sporo o RU czy można dodać go do kuracji kiedy będę brał dutasteryd

Minoxidil lipogaine i polaris dają lepsze efekty niż apteczne odpowiedniki minoxidilu,?czy większą cena = renoma firmy

Czy ktoś z was stosował tutaj zakupiony "Saba gel" i może podzielić się swoim doświadczeniem z tym produktem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyło mi się ostatnie opakowanie fina, Dut będę miał jutro.

Jak wygląda zmiana z Fina na Dut?

Czy mam kupować jeszcze jedno opakowanie Fina ?

Czytalem gdzieś że dutasteryd oddziałowuje na organizm dopiero po 2 tygodniach brania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal zoxin, to przez niego na pewno wypada ci część włosów.

Ja zawsze jak używałem zoxin to leciało mi więcej włosów, nawet na ulotce pisze że może wypadać więcej włosów.

Nie każdy toleruje ten szampon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki szampon z ketokanazolem polecasz,bo jednak keto znacznie pomaga przy łysieniu,albo silnie oczyszczający skalp bo mocno się przetłuszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś najlepszym szamponem z ketokonazolem był ketoxin forte, ten szampon był naprawdę dobry, jak używałen kilka tygodni to włosy się pogrubiły, zrobiły się gęstsze, po kilku dniach codziennego stosowania było widać że nowe włosy kiełkują, bez kitu, a później debile zmienili formułę, wywalili ketokonazol i to już nie było to samo co kiedyś.

Teraz to jeśli chodzi o keto to chyba nizoral jest najlepszy.

Na przetłuszczanie to chyba najlepszy jest Selsun 2,5%, dobry też może być szampon z kw. salicylowym, mocznikiem.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA !!!!!

Minęło 6 miesięcy odkąd zażywam dutasteryd (ZENTIVIA) 3 opakowania co dwa dni/

Włosy myje szamponem dla dzieci i raz w tygodniu takim mocniejszym z SLS

Stosuje tez czasem jakieś domowe wcierki żeby poprawić kondycje włosa

Jeżeli chodzi o witaminy to głownie zażywam "cynk" i wit b6.

Niestety nie widzę większej poprawy,możliwe ze wypadanie się zmniejszyło,za to miniaturyzacja nadal postępuje

widać jak włosy stają się jaśniejsze i cieńsze jak piórka a linia nadal sie sypie.

Sądze tez ze włosy na środku głowy zrzedły

Czuje ze dalsze 6 miesięcy poszło na marne

 

 

Potrzebuje rady co dalej robić zęby poprawić aktualny stan na głowie, bo powoli mnie to załamuje

Dodaje zdjęcia poglądowe aktualnego stanu

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ojciec wyłysiał przed 30 to bardzo możliwe , ze idziesz w ślady ojca i masz również agresywne łysienie i mimo kuracji może postępować. Najlepiej daj sobie więcej czasu , a jak chcesz wjechać na cięższą artylerie to wtedy może fin razem z dutem i w dodatku jakaś wcierka ru/cb bądź jak liczysz na odrosty to polarisem zaatakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ojciec wyłysiał przed 30 to bardzo możliwe , ze idziesz w ślady ojca i masz również agresywne łysienie i mimo kuracji może postępować. Najlepiej daj sobie więcej czasu , a jak chcesz wjechać na cięższą artylerie to wtedy może fin razem z dutem i w dodatku jakaś wcierka ru/cb bądź jak liczysz na odrosty to polarisem zaatakować.

 

Jezeli chodzi o ojca to opowiadał ze jakos w wieku 26+ bardzo mocno mu wypadały włosy.

Co do brania duta i fina naraz to jesteś sceptyczny juz od duta moje libido spadło wiec boje sie pomyśleć co by było po połączeniu.

Polaris z Minoxem miałeś na myśli ?,a czy lejąc minoxa na mój stan tylko nie przyspieszę nadmiernego wypadania włosów juz osłabionych przez dht przez co efekt bedzie jeszcze gorszy ?? nie chciałbym zrobić sobie spustoszenia na głowie bo opinie są rożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co liczysz bo raczej minox nigdy nie będzie mega rozwiązaniem bo po jakimś czasie traci na efektywności , szczególnie w formie polaris gdzie jest okolo 12% z tego co pamiętam , a to już spora ilość więc kosztownie trochę to wychodzi więc pytanie czy warto... Z resztą minox na każdego działa inaczej , a ty sam korzystałeś , pytanie czy nie za krótko ?

Jak dla mnie zakoli za bardzo nie odsyskasz , już prędzej góra może się zagęścić. To , że widzisz jakaś miniaturyzacje to również może nie powinieneś aż tak się tym przejmować bo może powstała przez te 6 miesięcy odkąd rozpocząłeś kuracje , a teraz może będzie już tylko lepiej skoro lek zaczyna działać w granicach 6 miesiąca. Jak dla najlepsza opcja to możliwie zatrzymać łysienie i zrobić sobie ht , przynajmniej ja mam podobne plany. Generalnie to mam bardzo podobne włosy do twoich odnoście koloru,suchości,cienkości i gęstości raczej również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast łączyć fina i duta to chyba lepiej brać duta + wcierkę (polaris, RU).

Jak czytam opisy kuracji ludzi, to chyba najefektywniej jest brać bloker wewnętrzny + zewnętrzny. Jeśli byłoby to za mocne to może bierz troszkę rzadziej dutasteryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...