free web hit counter Skocz do zawartości
elmaster

BHR Clinic, 3009 graftów, FUE, 2019.09

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, nigdy nie pisałem na forum i raczej nie należę do osób które biorą czynny udział w życiu różnych for ale w przypadku tego forum – postanowiłem napisać ponieważ moja mój post może dla kogoś być tak samo pomocny jak ja w przeszłości skorzystałem z jego wpisów.

 

Łysieć zacząłem dość wcześnie, w wieku 25 lat miałem spore zakola – nigdy mi to nie przeszkadzało, taka uroda, geny, trudno. Dopóki nie było tragedii – temat mnie nie zajmował. W wieku 30 lat chwilę pobrałem Propecię ale jakoś nie potrafiłem być z tym regularny i ponoć wpływa negatywnie na organizm. Pojechałem wtedy na konsultację do jednej z klinik w Warszawie, rozmowa była średnia, efekty pokazane w albumie mnie ostro zniechęciły do tematu i zapomniałem o nim. W wieku 35 lat przód włosów zaczął się oddzielać od tyłu i miałem efekt starszej pani z grzywką więc wjechał Loxon – na mnie działał ok. Jednak w pewnym momencie odstawiłem, włosy powypadały, potem było tylko gorzej. W tym samym czasie mój tata postanowił zrobić sobie przeszczep wynalazkiem znanym jako Artas. Na tym etapie zacząłem się interesować tematem, znalazłem to forum (jeszcze pod starym adresem) i dzięki wielu tematom tu i nie tylko zacząłem namawiać tatę by porzucił ten pomysł, nawet dzwoniłem przy nim, do nich, udowadniać im, że mają mizerne pojęcie o tym co robią. Niestety, mimo tego tata się zdecydował i w wielkim skrócie do dziś uważa to za jedną ze swoich najgorszych decyzji. Efekt fatalny, ja każdemu mówię by trzymać się z dala od tej maszyny (a może tej maszyny w Polsce) w każdym razie kosztowało to fortunę i efekt tragiczny – na osobny temat jeśli ktoś jest chętny poczytać dajcie znać, może znajdę czas wrzucić parę szczegółów a tymczasem zostawiam to bez kontynuacji.

 

1,5 roku później u taty wrócił temat poprawienia tego co zrobili więc i ja wróciłem do tematu, przestudiowałem fora, zobaczyłem, że w najbliższym czasie BHR Clinic robi konsultacje w Warszawie. Umówiłem się, pojechaliśmy z tatą i w sumie stwierdziłem, że nic nie szkodzi spróbować zabiegu. Brałem pod uwagę wtedy dwie czy trzy kliniki poza Polską ale spotkanie mnie przekonało. Oczywiście bałem się konsekwencji tej decyzji, jeśli coś pójdzie nie tak to skończę w jeszcze gorszym stanie ale postanowiłem zaryzykować. Jakieś pół roku później umówiłem termin po różnych weselach i wyjazdach (warto zwrócić uwagę szczególnie na czas robienia ze względu na obostrzenia pooperacyjne, które są no całkiem niemałe).

 

18 września miałem zabieg, dzień wcześniej dotarłem do hotelu - jest 4 minuty piechotą od kliniki, o 7:30 byłem w klinice, wypełniłem papiery, ustaliłem z doktorem czy się zgadzam na więcej niż szacowane/ustalone 3000, doktor rozmierzył i zaproponował linię, ja poprosiłem o lekkie skorygowanie (w górę), ustaliliśmy finalną opcję. I zaczął się zabieg. W sumie z przerwą 30-40 minut na jedzenie trwał chyba do 17-18, w hotelu byłem około 19-20. Nie pamiętam dokładnie szczegółów (wczoraj minęło 5 miesięcy i byłem pod wpływem środka przeciwbólowego) ale wiem jedno – wbijanie igły ze znieczuleniem nie było bezbolesne – choć może ja po prostu bardzo reaguję na ból. To w sumie najgorsza rzecz. Przed zabiegiem bałem się, że najgorsze będzie dłużenie i znużenie ale całość jakoś sprawnie minęła. Mimo bólu przy wbijaniu znieczulenia gdybym miał dziś raz jeszcze podjąć decyzję czy zabieg robić czy nie – bez wahania bym się zgodził.

 

Następnego dnia po zabiegu – zdjęcie opatrunku, dostałem instrukcję jak pielęgnować głowę, omówiliśmy ją + zestaw leków i kosmetyków, chustę i udałem się już na lotnisko do domu. W sumie druga męcząca rzecz to jest parę dni spania w pozycji pół siedzącej.

 

Efekty. Wczoraj minęło 5 miesięcy – na pełne trzeba poczekać rok. Mi szczerze mówiąc już się podoba jak jest i jestem zadowolony. Na zdjęciach – teraz zrobione – światło w domu, włosy rano umyte i psiknięte Loxonem po myciu. Od zabiegu byłem u fryzjera 2 razy tylko ścinając boki i tył. Loxon od 2 tygodnia po zabiegu, 2 razy dziennie - rano i wieczorem, szampon tylko dla dzieci.

 

Linia – jeśli chodzi o wykonanie dla mnie super – wygląda bardzo naturalnie, poziom – można było ją niżej (jak sugerował doktor) robić ale szczerze mówiąc, mi zależało na osiągnięciu możliwie naturalnego efektu, zawsze miałem wysoką linię i też nie chciałem robić sobie niskiej by wyglądać dziwnie (prawie 40 lat na karku i w perspektywie postępujące łysienie) a w przyszłości mieć jeszcze zapas na ewentualnie inne uzupełnienie lub jeśli nie będę ostro łysiał i zmienię zdanie – jeszcze obniżyć. Co mnie cieszy najbardziej to reakcje rodziny (gdyby było źle to by chyba milczeli ), którzy mówią, że efekt jest bardzo dobry i włosy wyglądają świetnie. Przy okazji takie spostrzeżenie: po rozmowach ze znajomymi, fryzjerami doszedłem do wniosku, że wiedza o przeszczepie włosów jest niemalże zerowa i trzeba ostro edukować ludzi co staram się czasem robić.

 

Jeszcze tylko dodam – bo to może być ważne dla forumowiczów - sporą część wykonywał osobiście Dr Bisanga, ze względu na mój stan wtedy nie powiem dokładnie co i jak długo. Kontakt pozabiegowy z Janem – bezproblemowy, miałem sporo mądrzejszych i głupszych pytań, Jan bez problemu odpowiadał lub konsultował i odpowiadał.

 

Statsy: Grafty: 1 włosowe: 487, 2 włosowe: 974, 3 włosowe: 1548

 

Koniec końców miałem tylko 3009 graftów przeszczepione, jeśli zacznę łysieć dalej to będzie jakiś zapas (donor wygląda raczej dobrze) i doszczepię.

 

Mam nadzieję, że komuś to pomoże podjąć decyzję jak mi pomogły inne wpisy na forum. Jeśli będą jakieś pytania – postaram się odpowiedzieć ale niestety mam mało czasu na to by śledzić to forum i też nie zawsze będę pamiętał by regularnie tu zaglądać ale spróbuję. Jeśli znajdę czas to zrobię też post o Artasie bo naprawdę warto ludzi przed tym ostrzegać.

 

W sumie polecam dobrze poczytać, doedukować się, sprawdzić fora i jeśli finansowo kogoś na to bez problemu stać to wybrać dobrą renomowaną klinikę i robić – satysfakcja jest. Niby można się na łyso golić ale jeśli jest alternatywne wyjście to ja osobiście je wolę, jestem zadowolony z tego jak jest a ma być lepiej. Zobaczymy.

 

-- 19 lut 2020, 21:46 --

 

Umknął mi tył 3 dni po więc dorzucam.

 

-- 19 lut 2020, 21:50 --

 

I jeszcze dorzucam porównanie przed i 5 miesięcy po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciłeś za graft? Jaką część zabiegu wykonywał Bizanga, a jaką asystentki? Jeśli część robił Bizanga, a część asystentki, to czy widzisz różnicę w jakości pomiędzy obszarami robionymi przez różne osoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damietoo: dziękuję, właśnie na tym mi najbardziej zależało by nie okłamywać wieku wiadomo super byłoby mieć mega bujną czuprynę z niską linią ale wyglądałoby to komicznie u mnie...

@mic23: z tego co pamiętam 4€ / graft. nie pamiętam ile lot + hotel, natomiast pamiętam, że przekładałem o tydzień bo różnica w hotelu była z tygodnia na tydzień ogromna - pewnie jakies wydarzenie lokalne, warto brać to pod uwagę jeśli się rozważa za granicą

 

Kto co robił - absolutnie nie kojarzę, myślę, że ciężko też to ogarnąć będąc na miejscu, leży się raczej twarzą w dół i widzi nogi osób, które się kręcą, potem na boku, nawet nie przyszło mi do głowy analizować co kto robi - na początku chciałem w głowie liczyć grafty ale i to sobie szybko odpuściłem. Leki znieczulające, wbicia igły itd.. szybko odwraca uwagę od czegokolwiek, czas też mija szybko opór. Natomiast chyba nie ma to znaczenia takiego bo jak byłem ogolony po zabiegu jak się leczyła skóra nie widziałem żadnych różnic w obszarach, teraz jak mam dłuższe włosy też nie widzę żeby gdzieś było lepiej lub gorzej więc chyba nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd - zajrzałem do umowy / oferty i było to 3€. Odnalazłem na kompie pdf z potwierdzeniem rezerwacji zabiegu z maja 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elmaster Hej, Twoja historia mnie motywuje żeby w końcu wziąć się w garść i polecieć do Turcji. Powiedz mi prosze. bo efekty są doskonałe, jakie leki/suplementy brałeś lub bierzesz po przeszczepie? Najbardziej martwi mnie kuracja finasterydem (proscarem itd.) i bardzo chciałbym tego uniknąć. Zdania są podzielone, więc jesli możesz to odpowiedz jak to było w Twoim przypadku. Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja tylko loxon 2 razy dziennie (rano i wieczorem) nic więcej ale myślę, że nie należy się sugerować tym bo u każdego inaczej dany specyfik pewnie działa, u mnie styka póki co - jak będzie za 2 lata ciężko powiedzieć. Dzieci mam, więcej nie planuję więc jak będzie potrzeba to dołożę propoecie czy ten tańszy zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt jak na taki stan poczatkowy i tylko 3000 graftow to wyszlo ladnie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super efekt naturlana linia wzgledem wieku gratuluje

ja po maralu nie jestem zadowolony juz tysiac razy wolalbym miec takie zakola jak TY niż łeb w pojedynczych włosach co nie wygląda naturalnie wogole nie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super efekt naturlana linia wzgledem wieku

 

Możesz rozwinąć tę myśl? Bo nie bardzo wiem co masz na myśli.

 

A dla przykładu linii i wieku - to był najstarszy człowiek świata jaki kiedykolwiek żył na tej ziemi z czasów o których wiemy...

 

31629b191ba8843b3c50419437c9753e--beyond-beauty-prevent-wrinkles.jpg


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...