free web hit counter Skocz do zawartości
Alan

[11.03.2020] 3500 - 4000 graftów, Metropolmed, Jack Strong H

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Radek napisał:

@szejk wstawisz swoją relację?

Do kliniki przybyłem 1 września .Po zniesieniu ograniczeń związanych z wjazdem do Turcji, po zaszczepieniu się podjąłem decyzję by w końcu ,po kilku latach planowania podjąć decyzję o przeszczepie włosów. Wybrałem klinikę JSH. Mogę powiedzieć ,że zachęciła mnie do tego dobra cena ,przejrzysta strona ,no i zdjęcia efektów HT .Choć były i obawy czy niska cena nie wpłynie na jakość ,bo raz ,że lepsza niż w konkurencji a dwa ,że hotel 5* w cenie .Mimo to zarezerwowałem . Na lotnisku udałem się wg wytycznych do odpowiedniego przedstawiciela ,który zaprowadził nas do samochodu . Pierwsze mile zaskoczenie to transfer ,naprawdę VIP 😉 druga miła niespodzianka to hotel komfortowy w dobrym miejscu 30 metrów od stacji metra .Na miejscu skontaktował się opiekun Adam informując o godzinie spotkania.Tak więc następnego dnia:

O godz 9:30 zmierzamy w kierunku kliniki oddalonej około 500 m od hotelu .Po wypełnieniu formularzy zdrowotnych idziemy na konsultacje lekarską .Lekarz prowadzący ( a nie był nim tamtego dnia Mehmet Sahin)przeprowadził konsultacje wyznaczył linię i ustalił ilość graftów .Wg internetowej kwalifikacji było 4500graftow  ,lekarz podjął decyzję przeszczepie 3500.Ostatetcznie przeszczepiono 4000.Okazało się ,że donor za słaby .Później kolejne zaskoczenie gdy przyszło do zapłaty ,wyliczono mi ,że wyjdzie mnie zabieg  2700€  a nie jak obliczono wcześniej (2050 za 5 dni) .Po wyjaśnieniu ,powiedziano mi ,że nie ma problemu i zapłaciłem 2050€.Mimo to głupio mi było .

O godz 10:30 rozpoczęto pobieranie graftów ,trwało to 2,5 godziny .Tym bardziej jestem zaskoczony dlaczego u kolegi powyżej 5000 tys przeszczepiano 5 godzin.Pobieranie graftów było przez dwie asystentki 

Ok godz 13:00 lekarz przez godzinę otwierał kanały 

14:00-14:30 obiad 

14:30 -18:30 wszczepianie mieszków 

W sumie jestem zadowolony 

Obsługa na dobrym poziomie wraz z sympatyczną załogą oraz  opiekunem Adamem ,który jest dosyć empatyczną  osobą.Klinika na poziomie. Ogólnie uważam ,że polskim klinikom od HT daleko jeszcze do tych Tureckich.Od kliniki otrzymałem opaskę ,Pantenol wersja dla klinik od HT ,szampon z neutralnym pH,Opaska , certyfikat i zagłówek ( dmuchany , nie wygodny ,polecam wziąć swój taki z puchem ) Samopoczucie po przeszczepie dobre ,po wzięciu tabletki 

Nastepnego dnia mycie głowy i czas wolny . Polecam jechać z osobą towarzyszącą ,będzie łatwiej ,bo przeszczep jest trochę męczący i ja czułem się ogólnie zdezorientowany 🙃 

Gojenie przebiegało dosyć fanie ,teraz po trzech tygodniach wypadła mi cześć włosów ,wszelkie pytania i obawy rozwiewa Adam opiekun za pośrednictwem Whatsapp

Obawy ciągle są ,jeśli chodzi o końcowy rezultat ,ale na tę chwilę polecam tę klinikę ,stosunek ceny do jakości i obsługi wypada 10/10 . Posyłam zdjęcia z tygodnia i dwóch tygodni po zabiegu.W razie pytań jestem on-line 

 

 

IMG_20210915_174229~2.jpg

IMG_20210911_094956~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 21:45, kamix napisał:

Cześć,

A więc tak. Z usługi jestem bardzo zadowolony. Pierwotnie mieli mi przeszczepić 4000 graftów, ale na miejscu dość mocno nalegałem, by zagęścili mi mocno koronę głowy, po analizie stwierdzono, że są w stanie pobrać 5400 graftów. 2500 graftów poszło na czoło, a reszta od czoła do korony, by zagęścić rzadkie włosy. 
Zabieg od startu do zakończenia trwał 12,5h. Może to dużo, ale cieszę się, że udało się w ciągu jednego dnia. 
Oprócz lekarza były jeszcze dwie osoby wspierające, w końcu tempo musiało wynieść 1000 graftów/h. Nakucia robił tylko lekarz.

Dostałem zestaw kosmetyków, załączam zdjęcia.

Zdecydowałem się a Jack Strong Hair, gdyż skusiła mnie szczerze mówiąc atrakcyjna cena. Początkowo miałem skorzystać z oferty meditravel, która również jest atrakcyjna, ale jednak zaoszczędziłem z 600 euro, uważam, że to dużo. 

Teraz opiszę jak to wyglądało.

6 września 2021 - przylot do Stambułu, przed wylotem kontaktuje się oczywiście opiekun w Turcji Adam, który dokładnie tłumaczy jak trafić do osoby w meeting point na lotnisku. Tam bez problemu spotykam się z osobą, która odprowadza mnie do transportu do hotelu. Transport jest serio VIP.
7 września 2021 - tu zrobiłem sobie dzień przerwy, zwiedzanie Stambułu, relaks.
8 września:
- 7:45 spotykam się w lobby hotelowym z opiekunem Adamem, klinika jest kilka minut od hotelu, pokonujemy to pieszo ( dosłownie 5 minut drogi, a korki są okropne w Stambule). 
- 8:00 spotykam się z lekarzem, dostaję informację nt przeciwskazań, robione są zdjęcia, rozmawiamy o zapotrzebowaniu i możliwościach. Ocena lekarza. Tutaj decyzja że nie 4000 a 5400 graftów będzie pobrane. Narysowana nowa linia włosów oraz obszar dawczy. Pobranie krwi do badań.
- 8:30 początek. Znieczulenie miejscowe głowy takim specjalnym urządzeniem. Całe szczęście, że to mają, bo bezpośrednie ukucie w głowę w celu znieczulenia byłoby bolesne. Po znieczuleniu urządzeniem jest znieczulenie właściwe, jak u dentysty.
Zaczyna się zabieg. Podawana jest też substancja podskórna, by skóra stała się twardsza, ułatwia to sprawne pobieranie graftów. Pobierane jest oczywiście specjalnym urządzeniem FUE. Absolutnie nie boli. Tempo to 1000 graftów na godzinę.
- ok 13:00 koniec pobierania, przerwa na obiad. 
- ok 13:30 rozpoczęcie nakłuwania głowy. Trwa ok 2h
- ok 15:30  rozpoczęcie wszczepiania oczyszczonych graftów w nakłucia. W międzyczasie dostaję również kroplówkę, ciągle mam wsparcie Adama, który nawet w trakcie przyniósł mi koc bo było zimno. Przez większość zabiegu byłem w pełni przytomny, zasnąłem na ok godzinę przy pobieraniu i na ok godzinę zaraz po kroplówce.
Po zabiegu oczywiście jest sprawdzany opatrunek, nakładany nowy, tylko na strefę biorczą. Nowa strefa musi być czysta, nie może dotykać ciała obcego.

Ok godziny 21:30 wracam do hotelu, Adam kupił mi baklawę, bym się w pełni doładował. 

Noc ok, myślałem, że będzie gorzej. Otrzymałem specjalne płachty, by nie pobrudzić poduszek w hotelu za mocno. Spanie w pozycji półleżącej. Ogólnie jest ok, 3 poduszki za głowę i można przespać całą noc.

9 września
spotkanie z Adamem ok godziny 10:00. Wizyta w klinice. Zdjęcie opatrunku z obszaru biorczego, umycie głowy. Najpierw specjalnym pantenolem, następnie specjalnym szamponem. Adam załatwił mi, że mogłem zostać w hotelu do godziny 13. Następnie podjechał transport i na lotnisko. Tutaj uważajcie serio na głowę. Ja niestety lekko dotknąłem podsufitki, uważałem jak mogłem, ale pojawiła się krew przy wysiadaniu i na lotnisku musiałem obmyć sobie ranę. Dlatego trzeba mocno uważać! Inaczej czujemy głowę po zabiegu niż przed :)

Co ważne. Miałem bagaż podręczny, a szampon 300 ml i pantenol 150 ml przeszły mi. Oczywiście zauważyli, ale powiedziałem, że jestem po zabiegu i pełne zrozumienie, Nie było kompletnie problemu z przetransportowaniem.

Pierwsze dni: 
Dostałem zalecenie, by raz dziennie pryskać głowę pantenolem, czekać 15 minut, a następnie leciutko, letnią wodą to zmyć. Następnie bardzo a to bardzo delikatnie użyć szamponu. Tak mocno trzeba uważać przez pierwsze 5 dni. Ja robiłem to codziennie przed spaniem. 
7 dnia po zabiegu po weryfikacji z Adamem, mogłem już myć głowę 2 razy dziennie. Nadal stosowałem raz dziennie, wieczorem pantenol. Świetnie ukaja skórę głowy.
9 i 10 dnia użyłem oliwki dla dzieci, by zmiękczyć strupki. Świetnie to pomogło. Odpadły wszystkie 10 dnia po zabiegu. Głowa wygląda całkiem nieźle, co mnie zdziwiło mam włosy na nowej linii włosów. We wszystkich źródłach czytałem, że mają wypaść i wyrosnąć na nowo, no ale zobaczymy, są miękkie i coraz silniejsze, więc być może przyjęły się bardzo dobrze. 

Przesyłam foty


 

kosmetyki.jpg

10 dni po zabiegu.jpg

4 dni po zabiegu.jpg

przed zabiegiem.jpg

 

Po 6 miesiącach :) 

1647815178081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Ja właśnie wróciłem ze Stambułu. Przeszczep 05.08 w JSH .

Bilety kupowałem przez KIWI udało mi sie kupić w cenie ok 1700zł w dwie strony ale kupowałem je z 1.5 m-ca wcześniej.

Najtaniej wyszło przez Turkish Airlines (lot bezpośredni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich jeszcze łysych i już nie,..XD  Jestem umówiony na zabieg w polowie Września, bilety zakupiłem gdzieś na początku maja i nie było tanio, bo w obie strony zapłaciłem ponad 2 tys. i mam nadzieje, że do połowy Września nie zaczną znów świrować z wyimaginowanymi wirusami. @macac podziel się wrażeniami, jak wszystko przebiegło, lot, zabieg, pobyt? Czy miałeś jakieś problemy? Ile ci przeszczepili graftów? Możesz podesłać jakieś fotki przed i po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od początku :). Lot 03.08 na lotnisku byłem po 16 tej ponieważ lot miałem o 19tej ale z moim szczęściem oczywiście lot był opóźniony o prawie godzinę. 

Na lotnisku w Stambule byłem ok 23.50 ( tam jest czas +1) Następnie trzeba iść do wyjścia nr 13 podążać za napisem "çıkış " lub EXIT :) . Dotrzemy do odprawy paszportowej i tam trochę czasu mi zajęło bo kolejka była zajeb.... Ja miałem tylko bagaż podręczny i dowód osobisty więc pani przy odprawie poprosiła abym wypełnił karteczkę z danymi i tyle.

Przy wyjściu z lotniska szukamy naszego "opiekuna" z tabliczką PRIME i następnie gość odwozi nas mercem :) do hotelu . Ja w hotelu byłem ok pierwszej  (z lotniska do hotelu jest kawałek).

W hotelu kilka zdań pokój na nas czeka i jest ok tylko ono polecam zamknąć bo trochę głośno a o 5tej rano zaczynają sie modlić i jest głośno ;).

Po śniadaniu czeka na nas opiekun. Ruszamy do kliniki dosłownie rzut beretem od hotelu. 

Po wypełnieniu ankiety rysowana jest linia włosów kilka słów i ogień. U mnie zabieg rozpoczął się 9.30 a zakończył 18.50 z przerwą 20 min na obiad.

Powiedzieli że dosyć sprawnie u mnie szło  że "dobra głowa" cokolwiek to znaczy :) Ważne jak pacjent sie zachowuje czy sie kreci czy coś nie urywam że trochę się wierciłem bo kark mi sztywniał niemiłosiernie. AAAA potwierdzam co mówią wszyscy o znieczuleni kurewsko boli ale później już luz.

Przeszczepiono mi 5600 graftów . Ok 20tej byłem w hotelu i tak naprawde tyle widziałem Stambuł bo po takim zabiegu człowiek nie ma siły na nic a wiem że u innych zabieg trwał dużo dłużej .

Na drugi dzień po śniadaniu podejdzie po ciebie opiekun zdjęcie opatrunku mycie głowy jakaś pogawędka przekazanie kosmetyków i powrót do hotelu.

Wracasz do hotelu opiekun powie o której masz transfer na lotnisko kierowca przyjedzie i wejdzie po ciebie do hotelu i wsio Lotnisko i powrót do Kraju.

Jeszcze jedna rzecz odnośnie bagażu. Kosmetyki są powyżej 100ml ( nie przelejesz ich w nic bo to aerozol) . Ja nie miałem bagażu rejestrowanego więc w Turkish Airlines zapłaciłem 21euro podobno przechodzi w podręcznym ale wolałem tego nie testować.

Przesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, macac napisał:

Zacznę od początku :). Lot 03.08 na lotnisku byłem po 16 tej ponieważ lot miałem o 19tej ale z moim szczęściem oczywiście lot był opóźniony o prawie godzinę. 

Na lotnisku w Stambule byłem ok 23.50 ( tam jest czas +1) Następnie trzeba iść do wyjścia nr 13 podążać za napisem "çıkış " lub EXIT :) . Dotrzemy do odprawy paszportowej i tam trochę czasu mi zajęło bo kolejka była zajeb.... Ja miałem tylko bagaż podręczny i dowód osobisty więc pani przy odprawie poprosiła abym wypełnił karteczkę z danymi i tyle.

Przy wyjściu z lotniska szukamy naszego "opiekuna" z tabliczką PRIME i następnie gość odwozi nas mercem :) do hotelu . Ja w hotelu byłem ok pierwszej  (z lotniska do hotelu jest kawałek).

W hotelu kilka zdań pokój na nas czeka i jest ok tylko ono polecam zamknąć bo trochę głośno a o 5tej rano zaczynają sie modlić i jest głośno ;).

Po śniadaniu czeka na nas opiekun. Ruszamy do kliniki dosłownie rzut beretem od hotelu. 

Po wypełnieniu ankiety rysowana jest linia włosów kilka słów i ogień. U mnie zabieg rozpoczął się 9.30 a zakończył 18.50 z przerwą 20 min na obiad.

Powiedzieli że dosyć sprawnie u mnie szło  że "dobra głowa" cokolwiek to znaczy :) Ważne jak pacjent sie zachowuje czy sie kreci czy coś nie urywam że trochę się wierciłem bo kark mi sztywniał niemiłosiernie. AAAA potwierdzam co mówią wszyscy o znieczuleni kurewsko boli ale później już luz.

Przeszczepiono mi 5600 graftów . Ok 20tej byłem w hotelu i tak naprawde tyle widziałem Stambuł bo po takim zabiegu człowiek nie ma siły na nic a wiem że u innych zabieg trwał dużo dłużej .

Na drugi dzień po śniadaniu podejdzie po ciebie opiekun zdjęcie opatrunku mycie głowy jakaś pogawędka przekazanie kosmetyków i powrót do hotelu.

Wracasz do hotelu opiekun powie o której masz transfer na lotnisko kierowca przyjedzie i wejdzie po ciebie do hotelu i wsio Lotnisko i powrót do Kraju.

Jeszcze jedna rzecz odnośnie bagażu. Kosmetyki są powyżej 100ml ( nie przelejesz ich w nic bo to aerozol) . Ja nie miałem bagażu rejestrowanego więc w Turkish Airlines zapłaciłem 21euro podobno przechodzi w podręcznym ale wolałem tego nie testować.

Przesz

Co to za ankieta była? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem,..
Powoli zaczynam zbierać jak najwięcej info przed wyjazdem itd..
1. Czy ktoś się orientuje coś w kwestii parkingu przy lotnisku Szopena w Warszawie, podobno dla klientów tej kliniki jakiś tam parking jest za darmo, czy ktoś cos,..? Daleko jest on od lotniska?
2. Druga sprawa to czy oprócz kosztów zabiegu i biletu są jeszcze jakieś dodatkowe koszty? Zastanawiam się ile brać dodatkowej gotówki. Jakieś rady?
3. Samolotem podróżowałem chyba z paręnaście lat temu. W liniach lot tak jak i w innych odprawę można zrobić bezproblemowo online, czy w przypadku odprawy na lotnisku coś się płaci?
4. Czy po zabiegu dają tam jakieś przykrycie na głowę? Czy tylko te opaski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bilet za 2k to przesada. kupcie sobie wakacje w turcji zatyle i rezte na dojazd po turcji a moze nawet po was skocza w enie hotelu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zabieg ostatnimi czasy. Do Turcji leciałem przez Wiedeń i zapłaciłem 85 euro, drożej jest z Turcji, ale to przez fakt, iż nie należy do UE. Bilety obecnie to koszt tak 1,5-2k. Weź sobie 100e dodatkowej gotówki na jakieś pamiątki czy jedzonko jakbyś miał ochotę i siłę - ja nie miałem :D Możesz zrobić online w apce ;) Polecam Pegasus Airlines, LOT i TA są drogie. Pegasus lata do Wiednia, Pragi. Wystarczy się tam dostać samolotem, autobusem, albo z kimś autem. Ewentualnie można lecieć przez Ateny lowcostami lub przez Burgas i z Burgas jedzie autobus 4-5h do Stambułu. Aczkolwiek to opcje dla tych, co mają siły i zaparcie. Wiadomka, dla jednego wydać 3k ojro na wszystko to nic, a są młodzi chłopcy, dla których to kilka wypłat. Whatever. Po zabiegu dostajesz poduszkę pod łepetynę i opaskę na czoło i tył. 

Edytowane przez styks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wątpię, że dałoby się kupić w jakiś sposób taniej bilety, kombinując z przesiadkami itd. O ile jeszcze w tamtą stronę, to z powrotem po zabiegu nie chciałbym siedzieć po lotniskach. Termin umawiałem gdzieś pod koniec Maja, gdzie już 1/3 terminów na Wrzesień była zarezerwowana. Wrzesień wybrałem nie przez przypadek, wiadomo, będzie można pomału w czapce śmigać.
Jeszcze jedno pytanie do osób po zabiegu, czy po 3 miesiącach można będzie liczyć na jakieś w miarę wyglądające włosy? Czy one po 3 miesiącach wypadają i dopiero zaczynają rosnąć nowe, bo tak słyszałem? Jak to wyglądało w waszym przypadku po 3 miesiącach, macie jakieś foty przed zabiegiem i po 3 miesią

cach,..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. z zimową czapką to odpuść bo spocisz głowę, a to nie jest dobre dla włosów. Już lepszy chłód. Po 2. tak, od 14/30 do 60/90 włosy wypadają, część zostaje, u jednych 10%, u innych 50%, różnie, ale ogólnie robi się przerzedzonko, rosną mniej więcej od 2,5-3 miesiąca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...