free web hit counter Skocz do zawartości
Alan

[11.03.2020] 3500 - 4000 graftów, Metropolmed, Jack Strong H

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam 24 lata i razem z moim rok starszym przyjacielem wylatujemy 10 Marca na zabieg w Metropolmed przy pomocy Jack Strong Hair.

 

Niestety na to forum trafiłem po fakcie zakupu biletów i trochę się obawiam, że dokonałem złego wyboru.

Czy ktoś miał do czynienia z tą kliniką lub organizatorem?

 

Od siebie mogę na tą chwilę dodać, że mają bardzo fajny szybki kontakt, praktycznie 24/7 na czacie on-line i cierpliwie odpowiadają na moje wszystkie pytania.

 

Wstępnie powiedzieli mi, że kwalifikuję się na 3500-4000 graftów

20200225-013906.jpg

 

Jakiego efektu mogę się spodziewać przy takim łysieniu?

Czy to w ogóle ma sens?

Wyłysiałem mocno w wieku 20-21 lat i do teraz niewiele się zmieniło.

 

Na jednym z rzetelnych kanałów anglojęzycznych na YT dowiedziałem się, że jeżeli w tak młodym wieku mam taki rodzaj łysienia, to przeszczep jest jak najbardziej wskazany.

 

Jeszcze z takich ciekawostek, to zapytałem ich o zabieg zagęszczania brody, napisali mi, że jest możliwy za dopłatą 150 euro.

 

 

Oczywiście postaram się zdać relację po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjecia jak wyglada tyl (czy wylysiales a jak tak do jakiego stopnia ) oraz donor. Na przod to 5000 by sie przydalo (zaleznie jak wysoko linia i zakola czy nie). Takze czekamy na zdjecia i Twoje oczekiwania


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro zrobić lepsze zdjęcia, jestem świadomy tego, że będę potrzebował dwóch zabiegów.

Oczekuję tylko, że po wszystkim będę wyglądał jak przeciętny 20-latek, a nie 40-latek.

 

20200225-023128.jpg

galeria photos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob lepszej jakosci zdjecie i musi objac caly tyl ,bo nie widze gory w ogole. Wiem co masz na mysli,bo sam zaczalem znaczaco lysiec w wieku 16/17 lat takze znam ten bol.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tyś to za mało na taki obszar. Wiedz o tym, że przy takim stanie i tak nie da się tego zrobić aby było super. Będziesz potrzebował II zabiegu a po nim będziesz miał imitację włosów lecz na pewno będzie lepiej nić to co masz teraz ( o ile będziesz miał dobry odrost). Z tego zdjęcia wynika, że donoru też nie masz za mocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wymądrzać, ale różne przypadki widziałem i 4 koła plus np fin powinny dać rezultat taki, że bedziesz zadowolony, oczywiście biorąc pod uwagę, że zabieg będzie udany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raczej slaby donor , lysienie pokazne a dopiero sie zaczelo bo masz 24 lata i nie , twoje lysienie w tym wieku sie napewno nie skonczylo Mozesz zrobic przeszczep na przod i gore a korone zostawic i trzymac ja finasterydem albo dutasterydem. Korona bedzie ci dalej leciala i leciala i przezczep jej nie pokryje ,napewno na dlugo Jak u ciebie masz miniaturyzacje na donorze to jeszcze gorzej bo przeszczepione wlosy z czasem moga ci nawet leciec- tak tak kliniki tez o tym raczej nie mowia bo to zly marketing. U ciebie na dzien dzisiejszy trzeba z 6000 grraftow, co bedzie za 3 czy 5 lat jak juz nie bedziesz mial wiecej donoru a twoja korona i nawet boki dalej beda lysialy ? Jak ktos robi przesczep to zostawia sobie donor na pozniejsze lata a u ciebie raczej takiej opcji nie masz. U ciebie wchodzi w gre przeszczep + finasteryd/dutasteryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W tym wieku i stanie powinien rozważyć chemię bo sam przeszczep może po jakimś czasie przynieść marne efekty. Ale to jest kolejna "klinika" techników bez lekarzy na terenie szpitala więc o lekach mówić nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Kolega jak chce powalczyć o włosy to przy tak delikatnych włosach pierwsze powinien przez około 6 miesięcy minimum zażywać fina lub duta lub i jedno i drugie. Potem jak kuracja przyniosła by jakieś pozytywne rezultaty w postaci poprawy gatunku włosa i jakiegoś odrostu na koronie i środku głowy, można rozważyć przeszczep.

 

Albo iść all in i działać kuracją np duta + polaris 10 i biorąc pod uwagę młody wiek może by odrosło naprawdę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz gościa który miał przeszczepione 4400 graftów. Miesiąc po miesiącu pokazuje rezultaty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200225-035159.jpg

 

Czy przy takim zaroście zagęszczenie HT to zwykła fanaberia, czy warto się zastanowić?

 

Tak jak pisałem, doplata 150 EUR, włosy pobierane z szyi.

Trochę się obawiam, że czas na zabieg na brodę poświęcą kosztem czasu poświęconego na głowę.

 

I czy ewentualnie jest możliwe przeszczepienie włosów z szyi na głowę w celu uzyskania większej ilości graftów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej z szyji i z brody na głowę

 

-- 25 lut 2020, 19:12 --

 

Na Twoim miejscu zrobiłbym 4k z donoru + resztę z szyji i brody na głowę (przykładowo 500) graftów do poziomu nw4. A na koronę dutasteryd i jakaś wcierka i możesz mieć fajny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koronie w dolnej czesci widac wyraznie ze juz zaczyna sie robic przeswit i tam pewnie w przyszlosci dojdzie ci lysienie wiec jakikolwiek zabieg na korone typu przeszczep to na ta chwile czysta abstrakcja i pomylka. Z drugiej strony na koronie masz jeszcze troche zminiaturyzowanych wlosow wiec kuracja finem , polarisem 10 mogla by ci bardzo poprawic wizualnie to co tam masz. Jak na 24 lata to zarost na policzkach masz duzo powyzej przecietnej wiec mysle ze to fanaberia, twoj zarost jeszcze do 30 moze sie naturalnie poprawic wiec.....

 

Przeszczepy z brody robi sie glownie na korone co u ciebie jak pisalem jest raczej zlym pomyslem. Zreszta zeby wlosy z brody dobrze wygladaly na glowie to musisz miec w miare gesto na glowie , inaczej jak jest ich malo to wlosy z brody za bardzo by sie odznaczaly i wygladaly dziwnie. W skrocie wlosy z brody uzywa sie tylko jako dogeszczenie a nie jako wiekszosc tego co sie przeszczepia no chyba ze ktos hce miec efekt na gllowie jak w okolicach intymnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, czyli najpierw powinienem zainwestować 4000 graftów z głowy + 500 graftów z brody w ten obszar?

 

20200225-221401.jpg

 

Donor z brody:

20200225-221421.jpg

 

 

To jest w ogóle łysienie typu Norwood 7 czy jakieś DPA?

Jeżeli jest to DPA, to z tego co czytałem, to przy podzieleniu zabiegu na 3-4 części w celu uniknięcia shock loss, efekty mogą być naprawdę dobre.

 

Jeżeli chodzi o te fina i duta sterydy, to nie mówię nie. Muszę się jeszcze doedukować i wypróbować, jeżeli będzie się to wiązało z dużym przyrostem tłuszczu lub zepsuciem życia seksualnego, to już wolę być łysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 33s masz tutaj nw4 (bez tego placka z tyłu) i na taki obszar, ale kolejny problem u Ciebie jest taki że ty masz zaraz zabieg a powinieneś minimum pół roku przed zabiegiem brać Fina aby wzmocnić włosy na donorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz wiedzial z czym sie to bedzie u ciebie wiazac do czasu jak to sprawdzisz, u wiekszosci dut czy fin nie sprawia ze robisz sie pulchny czy siusiak ci nie dziala, u malego procenta takie rzeczy sie moga dziac, czy jestes tym malym procentem to juz w praktyce sprawdzisz , nikt ci tego tutaj nie powie bo kazdy inaczej reaguje na lek.

 

U ciebie widac ze masz zarysy przynajmniej NW6 na koronie a czy bedzie nw7 to w twoim wieku jeszcze trudno takie rzeczy stwierdzic. Nw6 z twoim donorem nie pokryjesz przez przeszczep,szczegolnie w tanich tureckich klinikach gdzie niszcza ci donor bardziej niz w drogich klinikach gdzie robi sie male operacje czesto po 2500 graftow i zmiejsza szanse przeorania donoru .

 

Jak w linku od Matrixa , wiekszosc mlodych ludzi(20-30 lat) w dobrych klinikach i z dobrymi rezultatami jedzie na lekach ,wystarczy poczytac relacje z takich zabiegow , tak samo jest z gosciem z linku jak mozesz przeszczytac w informacjach pod filmem. Sam przeszczep nie zalatwi ci wlosow , nie wierz w to bo bedzesz rozczarowany.Zreszta w linku gosc jest pewnie hiszpanem i ma dwa razy lepszy od ciebie donor wiec nigdy nie patrz na wyniki hiszpanow tylko ludzi z twoim typem wlosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, nie wiem czy to jest ważne, ale przykładowo mój Tata jest teraz 50+ i jego łysina jest prawie na takim poziomie jak w wieku 28-30 lat, też szybko wyłysiał w młodości, a potem to wyhamowało.

 

Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na tym żebym miał teraz włosy, w wieku 30+ już mogę być łysy, najwyżej zrobię jakąś mikropigmentacje żeby to jakoś wyglądało.

 

Nie chciałbym czekać dodatkowych 6+ miesięcy przed pierwszym zabiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybrałeś Jack Strong, skoro jest więcej sprawdzonych klinik? Żebyś później nie żałował tego, jak będziesz miał nienaturalną linie włosów z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej byś rozłożył te wszystkie grafty po całości a nie tylko atakował przód ? nawet zrobił sobie zakola, przy dłuższych włosach, fryzurze na bok ich nie widać a jak Ci starczy donoru to dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack Strong wybrałem, ponieważ było to pod wpływem impulsu, a raczej traumatycznego zdarzenia, po którym stwierdziłem, że robię przeszczep jak najszybciej.

 

Zrobiłem szybki research, napisałem do kilku polskich firm, porównałem kontakt i ceny, Jack Strong wydawał mi się najlepszy. Obejrzałem też ich realizację, poszukałem opinii i nie było tak źle, ustaliłem szybko termin i kupiłem bilety. Ogólnie mam w życiu szczęście, także może i tym razem się poszczęści i efekt będzie fajny.

 

Ogólnie bardzo bym chciał mieć fryzurę Skin Fade z długą górą zaczesaną do tyłu, także myślę, że jak skupie się na początku na przodzie, to taką fryzurą połączoną z mikrowłóknami zakryje jakoś tył.

No i podobno przy tym typie łysienia, lepiej robić partiami, żeby ograniczyć shock loss.

 

Drugi przeszczep, który chce zrobić jak najszybciej, zrobię już w jakiejś renomowanej klinice o ile będzie co zbierać z tego donora.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie bardzo bym chciał mieć fryzurę Skin Fade z długą górą zaczesaną do tyłu

 

 

to jest wlasnie cos pieknego, tylko przy takiej fryzurze musi byc dobra gestosc, male zakola przejda bo boki wygolone ale niestety gestosci mikrowlokna nie zastapia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum, te 4500 graftów na przodzie z zostawieniem rozsądnej wielkości zakoli powinno dać fajną gęstość i możliwość robienia takiej fryzury.

Zobaczę co powie lekarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!!!

Za równe 2 tygodnie zobaczymy co zaproponują w klinice i co sądzą o moich pomysłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...