free web hit counter Skocz do zawartości
majette

Dr.A's Clinic-Indie 2-7.11.2011 6239 grafts FUE+BHT

Rekomendowane odpowiedzi

569728461_porwnaniewoswmaj.thumb.JPG.d8c16d212b0bedb599ceb3836e91e0bc.JPGWitam ,tutaj będzie kontynuacja mojego wątku o zabiegu w Indiach ,część pierwsza dla niezorientowanych znajduje się tutaj:

 

viewtopic.php?f=23&t=202

 

Natomiast poniżej wstawiam krótkie streszczenie już bez emocji kiedy ochłonąłem po wszystkim.

Zaznaczam ,że mój przypadek jest skrajny, donor był zrujnowany kilkoma stripami,z przodu i na górze była masakra,widoczne punch,koszmarna linia, rzadzizna, i załamanie nerwowe.

Generalnie włosy miałem cienkie,matowe i słabe, ale kuracja tez zrobiła swoje/ intensywna od 8 ponad miesięcy.Wszystko razem można było podsumować jako : jeden wielki koszmar.

 

 

Ok do rzeczy:

 

Witam serdecznie wszystkich nowych użytkowników nowego forum i zapraszam na kontynuację tutaj w spokojnej atmosferze mojego wątku .

Postanowiłem krótko opisać tutaj na nowo moją sytuację przed ,w trakcie i po zabiegu ,żeby osoby szukające informacji nie musiały wertować powrotem starego forum jak i czytać wszystkich niepotrzebnych wpisów z ostatnich dni.

Na wstępie chciałbym zaznaczyc ,że nie mam zadnych związków z żadną kliniką ,konsultantami,opisuje mój przypadek tylko i wyłącznie w celach informacyjnych dla użytkowników forum, nie mam z tego zdanej korzyści oprócz własnej satysfakcji ,że komus pomogę.

Moja sytuacja przedstawiała się przed zabiegiem tak: mniej więcej nw4 ale na nim wszczepione włosy polskiej klinice u Kolasińskiego, niestety zbyt rzadkie, przód jedna strona wyżej druga niżej, włosy nie sposób było w jakikolwiek rozsądny sposób już układać , zakola przez te kilka lat poszły ciut w górę , góra także się ciutek przerzedziła, dodatkowo pozostawione wstrętne szpecące blizny po technice punch jak i po stripie dopełniały czarę goryczy.

 

Dlaczego wybrałem tą a nie inną klinike?

Czytałem długo relacje użytkowników naszego jak i zagranicznych forów, podobały mi się ich efekty,nigdzie też nie znalazłem negatywnych opinii o klinice

załączam tutaj niektóre linki do opisów poszczególnych przypadków w tym Europejczyków/nie sprawdzałem czy są jeszcze aktualne/ :

galeResults of youthful hairlines

Hiro03 (European patient)

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum ... 49056.html

 

JK (Australian patient)

http://www.hairsite.com/hair-loss/board ... 48178.html

 

Jiggy (NW 6 patient)

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum ... 15838.html

 

Adam

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum ... 66482.html

 

 

Repair patients

 

Dens1 - German patient who earlier went to Dr. Gho

http://www.hairsite4.com/dc/dcboard.php ... &mode=full

 

http://www.hairsite.com/hair-loss/perso ... j-343.html

 

http://www.fusehair.com/image/tid/15

 

Caucasian patient from US

http://www.fusehair.com/image/tid/213

 

 

Jagdish (dense pack hairline repair case)

http://www.hairsite.com/hair-loss/board ... 36182.html

 

 

 

Some videos

 

Sunil’s haircut

http://vimeo.com/1625232

 

Alan’s result (UK based patient)

http://vimeo.com/1717347

 

Mahi’s result (slick bald patient)

http://vimeo.com/1616413

 

Famous singer Rohit Chauhan’s result (meeting live with prospective patients)

http://vimeo.com/8332558

 

Manoj Singh’s result

http://vimeo.com/16989626

rzypadków Kliniki Arvinda Poswala

Na łysienie.info była tez kiedyś relacja kolegi ,który był kilka lat wcześniej i zrobił zabieg z powodzeniem,ale to było ładne pare lat wstecz,gdy dopiero FUE wchodziło w Europie, ponadto w opisach na zagranicznych forach klinika była przedstawiana jako przodujaca w dziedzinie BHT-które było konkurencyjne cenowo w stosunku np. do BHR. Tak czy siak wachałem się pomiedzy Brukselą ,rozważałem też Talizi Center w Gruzji, GHO Clinic w Czechach ostatecznie jednak wybrałem Indie, nie była to łatwa decyzja ale dzisiaj z perspektywy czasu /po 5,5 miesiącu/ absolutnie jej nie żałuję ,wręcz przeciwnie jestem zaskoczony rezultatami.

Ale u mnie to dopiero 5,5 miesiąca więc pomimo stosowanej kuracji ,stymulacji wzrostu nie mogę określic ,że moja sytuacja jest ostateczna, bo jak wiadomo efekt finalny po ht jest po około roku czasu a niekiedy nawet dłużej.

Kuracja przed zabiegiem była do około 7 dnia przed zabiegiem, po zabiegu rozpoczęta została około 2 tyg, negatywnego jej wpływu włacznie z blokerem nie stwierdziłem. Zalecenia były z kliniki takie,aby 5 dni przed zabiegiem ogolić włosy z kazdej części ciała, bo prócz FUSE robiłem BHT. Włosy obcięte miałem zapakować w oddzielne torebki z każdej okolicy gdyż chcieli ocenić ich jakość , miejsca ewentualne dawcze na ciele miały być ogolone do zera na 5 dni przed zabiegiem żeby były widoczne włosy w fazie wzrostu,na brodzie golenie 2 dni przed,na głowie nie wolno golić. W klinice miałem się stawić o 9.30

Zdecydowałem się na 6 tysięcy graftów. Zrobiono mi trochę więcej.

Włosy doprowadzilem przed zabiegiem do dosyć dobrego stanu,mega kuracją ,o której pisałem gdzie indziej.

Zaopatrzyłem się w czeski renevastim na ponad 2 miesiące ,żeby włosy szybko odrosły i nawet nie wypadły ale nie warto bo podsumowując okazał się bardziej wyrzuconą kasą w błoto niż pomocą.

Pierwsze formalności jak wpłaty kasy,przelot,wiza,rezerwacja hotelu warto zacząć już nawet 2 miesiące przed wylotem, raz ,że taniej bilet, dwa ,że wszystko się robi ze spokojem, nie na wariata. Obecnie na naszym forum jest już Skald ,który jest reprezentantem tej kliniki, co prawda trochę było kontrowersji z jego ujawnieniem się na starym forum ,ale tak czy siak obecnie może wiele pomóc zarówno w rezerwacji terminu i konsultacji /nieodpłatnie/ jak i świadczy usługi płatne opieki nad pacjentem i jego pobytem w Indiach.Musimy też uwzględnic jak ustalamy datę wylotu,że tam jest inna strefa czasowa,żeby nie pomylic.

Ja wtedy takich możliwości nie miałem, leciałem „na wariata” i trochę mnie to nerw kosztowało ale głównie przed wylotem bo w trakcie już wszysko gładko poszło, leciałem przez Finlandię , bardzo polecam linie FinnAir, ponieważ lot jest krótszy niż w innych liniach i można dopasować tak przesiadki ,żeby długo nie gnić na lotnisku, bezpośrednich połączeń z Polski nie ma. Zabieg miał miejsce w New Delhi 2-7.11.2011 ,wyjazd w święto zmarłych za co spotkało mnie potem sporo rodzinnych nieporozumień Korespondencja z klinika trwała około pół miesiąca, była trudna,jak to z hindusami , ze względu na wyeksploatowany donor przewidywano wstępnie pobranie z niego ok. 1500 graftów metodą FUE,cała reszta ok. 4500 miała być pobrana z zarostu na brodzie, nam miejscu okazało się jednak ,że udało się pobrać z głowy znacznie więcej .

Także na konsultacjach nigdy nie da się dokładnie okreslic wszystkiego,Potem wychodzi w praniu.

Polecam hotel Regale Inn – cena jest spora,ale jak ktoś nie ma kilkudniowej mega sesji tylko 2 dni pobytu to warto bo jest super, jest wifi, na piechotę od kliniki 3 minuty,jest komfortowy jak na tamtejsze warunki, dobry dojazd do niego z lotniska, smaczne sniadania są w cenie.

Fajnie się dogadać z taksówkarzem jakimś żeby nas obwiózł i pokazał miasto. Ja tak zrobiłem i nie żałuje.

Przebieg zabiegów:

Z hotelu na piechotę do kliniki 3m inuty piechotką.Upał niemiłosierny,więc trzeba się lekko ubrać,klinika ok., nie taki wypas jak u Kolasińskiego ale bardzo czysta,przyzwoita, poczekalnia ,potem zjazd windą na dół,przebranie się i start.

Hindusi nie wyjmują całkiem ręcznie graftów ale mają wiertełka ,którymi nawiercają wokół graftu i potem je ręcznie wyjmują,oczywiście średnice wiertełek są mniejsze niż w Medical Hair- nieporównywalnie

Dziennie robiono mi sesje po około 1700 graftów ,trwało to około. 7 godzin, czas był nie odczuwany ponieważ dożylnie dostwałem coś w rodzaju sedacji, była też przerwa na posiłek pomiedzy pobraniem graftów ,zrobieniem dziurek a wsadzeniem ich w miejsce biorcze. Cały czas tez dostawałem leki antyzapalne,hormon przeciw opuchnięciu oraz przeciwbólowe .

Po zabiegu siada się przed lustrem ,krótko pokazuja co zrobili ,potem zakładane są bandaże i wraca się do hotelu.

Potem nazajutrz znowu o 10 rano zdejmują je do kolejnej sesji.

Ogólnie zabieg nie był bolesny , no może miejscami kiedy znieczulano stare blizny ,ale to wiadomo.

W sumie co zrobiono:

FUSE z głowy: /w wielu klinikach mi pisali,że nie da się już nic zrobić z mojej głowy i trzeba tylko BHT/ a jednak się dało i to 3490 graftów ,w tym 794 jedno-włosowe,2020 dwu-włosowe,636 trzy-włosowe i 40 cztero-włosowych

BHT tylko z brody/ponoć najlepsze efekty daje/ razem 2740 graftów,w tym 29 dwu-włosowych

Całość : 6239 graftów. Czyli 239 gratisowo.

 

Na brodzie zostało jeszcze kupe graftów grubego pieknego zarostu,tak wiec jedynie ją przerzedzili,praktycznie po wygojeniu nie widac zbytnio,ze cos bylo robione,na poczatku byłą troche zakrwawiona,strupki ,ale bardzo szybko sie goi.

Operowałą mnie Dr Sangay ,ponoć najlepszyfachowiec w klinice od repair cases. Ogólnie grafty pobiera jeden zespół, dziurki na grafty a tym samym i plan fryzury robi najważniejszy Dr ,na koniec wszczepia grafty kolejny zespół 3 dziewczyn.

 

Na koniec dostałem sie wkazówki pooperacyjne po angielsku,dokładne wyliczenie liczby graftów,fotki z zabiegu, warto poprosić tez w klinice przy wyjściu o wydrukowanie karty pokładowej bo mogą bez niej nie wpuścic na lotnisko i potem trzeba szukać przy lotnisku jak ,gdzie wydrukować ,dali mi też różne leki,mydełko do mycia brody antyseptyczne i miły uśmiech na koniec.

Co warto wspomnieć do FUSE wykorzystali niemal kazde niezabliznowacone miejsce,nawet te z dolnej części karku brali ,z obszarow pomiedzy bliznami,z bokow co nie każda klinika potrafi.

Spuchła mi tylko delikatnie broda ale tylko z lewej strony,ale w dzien po pobraniu było juz ok, a tak to wogole nie spuchlem

z tyłu juz tez był brak widocznych krwawych śladów po pobraniu.

Jak z perspektywy tych 5,5 miesiąca na to patrzę?

Mój zabieg to nie jest żaden kosmos,cud, ale zmienił dużo, widzę to nawet już po tym czasie i to samo znajomi, rodzina, pomimo ,ze nie byłem łysy, miałem wcześniej wszepione grafty, jako taką linie to teraz każdy widzi zmianę kto znał mnie wcześniej dużą zmianę na lepsze, nie zrobilem tego ot tak hop siup, ponad 12 lat żyłem z bliznami i przeszczepem szczotką z przodu, a miały byc tylko poprawione zakola... u Kolasa na początku brzmiało to tak niewinnie….

nigdy nie wymażę z psychiki tych spojrzeń na moje włosy ....

nawet zima w czapce nie mogłem nigdy chodzić bo jakbym ja założył a potem w pracy zdjął wszystko byłoby widać...

ale nie poddałem się, wiedziałem ,że kiedyś to naprawie i udało mi się, nie jeden puknie sie w głowę ,że koleś wydaje na włosy tyle co na dobre auto,ale ten kto ma włosy,albo przynajmniej nie zrobił w młodości błędu i nie poszedł do polskiego rzeźnika i nie ma blizn i łysieje normalnie nigdy nie zrozumie do konca tego....

Zabiegu nie można robić pochopnie, trzeba rozważyć za i przeciw, nawet swoje możliwości finansowe na przyszłośc zwłaszcza jeśli planujemy strip. To decyzja nieodwracalna na całe życie.

Na poczatku wątku przedstawiam fotkę porównawczą /będę uzupełniał sukcesywnie w miare możliwości ,bo narazie nie mam za bardzo czasu/


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem jestem i ponawiam pytania

Pierwsze - jak rozwiązałeś problem nie dotykania świeżo przeszczepionych włosów do blizn po kolasie . Chodzi mi o sen – miałeś je przecież z tyłu i po bokach . A spać na nich nie można z tego co wiem przez pierwsze dni/tygodnie . I drugie : czy faktycznie możesz teraz się ścinać na 3-4 mm obiecane przez dr A bez widocznych blizn i ile ta długość wynosiła przed . Pokazałeś zdjęcia ( bardzo dobry wynik ) ale one mogą trochę przekłamywać sytuację rzeczywistą - jak to zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po każdym zabiegu w Indiach na noc miałem bandażowaną głowę całą i tak udawałem się po założeniu czapeczki do hotelu na noc, boki juz scinalem nawet 1mm i było ok,zwlaszcza tam gdzie byly punch,niec nie widać ale te z tyłu postripach to chyba najkrócej ściąłem 0,4-0,5cm i nie widać,poczekam jeszcze zanim zetnę tył krócej bo sie jeszcze boje,że będzie coś widoczne


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem spałeś na bliźnie w którą były wszczepione włosy , tyle ze w opatrunku . Dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem z zaspamionego (ale wciąż bardzo miarodajnego) forum lysienie info,

śledziłem tam Twój wątek i nadal obserwuję mam nadzieję że do końca wystarczy Ci chęci aby dokumentować efekty.

b.pozytywnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj będzie cały czas kontynuowany przezemnie ,tam tez jest kontynuowany ale przez robotx i jovika


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też nie wytrzymałem tamtego chamstwa. Jak na poprzednim forum proszę cie Majette o zdjęcia (gdy tylko stwierdzisz że to juz czas) - bo nie ukrywam że podnoszą mnie na duchu twoje postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrótce tutaj pojawi się podsumowanie i opis całej wyprawy,zabiegu, bez wstawek ,komentarzy,mój artykuł pełny wraz z fotkami ,byc może zamieszczę tez plik video,własnie nad tym pracuje


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majette - zekam na finał obserwowałem Twoj watek na poprzenim forum i zrobil na mnie duzy efekt... zdjecia, ktore wrzuciles do tej pory przywracaja nadzieje nie moge sie doczekac az wrzucisz aktualne. Chyba pora sprawdzic loty do New Dehli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie będzie, juz kończę artykuł=streszczenie w pigułce i wrzucę fotki świeże,pomimo ,że zrugano mnie na starym forum,że śmiem się cieszyc z efektów po 5 miesiącach,to powiem wam ,że skoro widzę ,że są to i tak bardzo się cieszę,mam już włosy o jakich nawet nie marzyłem ,mi już wystarcza to co jest

mogę też potwierdzić ,że dobra kuracja po ht chyba trochę może przyśpieszyć efekty .

 

 

update. relacja juz zamieszczona na poczatku watku


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majette- o tym co zaczeło sie dziac na poprzednim forum nie ma nawet juz co mowic...

Ja jestem pod ogromnym wrazeniem Twojej czupryny ( tego co widzialem dotychczas) i juz wiem, ze zaczynam odkladac... to co w tym roku mialo pojsc na jakies przyjemnosci bedzie stanowilo czesc pule na ht- juz postanowione. Zastanawiam sie tylko czy Indie czy Belgia... no ale to bedzie zalezało od tego ile trzeba bedzie przeszczepic. Czekam na finał Twojej przygody z niecierpliwoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje majette wygląda to pięknie. Tylko se mogę pomarzyć o takiej linii przy moim NW5-6. W maju moja kolej na HT tylko że w innej klinice, mam nadzieje żeby mój zabieg dał końcowy rezultat jak ty masz po 5 miesiącach (dla mnie już świetnie wygląda). Przeżyłeś piekło z włosami przez te 12 lat ale teraz to wcale nie widać interwencji lekarskiej i że łysiejesz. Gratulacje i oczywiście czekam z niecierpliwością na końcowy rezultat. Jeszcze jedno pytanko: BHT głównie było brane z brody? czy pobierali tobie z klaty albo pach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje majette wygląda to pięknie. Tylko se mogę pomarzyć o takiej linii przy moim NW5-6. W maju moja kolej na HT tylko że w innej klinice, mam nadzieje żeby mój zabieg dał końcowy rezultat jak ty masz po 5 miesiącach (dla mnie już świetnie wygląda). Przeżyłeś piekło z włosami przez te 12 lat ale teraz to wcale nie widać interwencji lekarskiej i że łysiejesz. Gratulacje i oczywiście czekam z niecierpliwością na końcowy rezultat. Jeszcze jedno pytanko: BHT głównie było brane z brody? czy pobierali tobie z klaty albo pach?

 

Jaki jest plan działania dla NW5/6 i w jakiej klinice będziesz przechodził zabieg?


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to jeszcze nie jestem NW6 ale w przyszłości mogę być.Liczę że się zatrzyma na NW5. teren łysienia u mnie jest już dość znacząco zarysowany. Jestem po jednym stripie 5 lat temu w MH 1300 gr. za dwa tyg następny HT w BHR. 3500-4000 odbudowa przodu i ile grafów starczy to na środek. Drugi HT na koronę (jak da radę to strip + BHT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ,dokładnie

 

ok, dzięki . Piękny efekt naprawy blizny jest również tutaj http://www.hairlossexperiences.com/view ... orum_id=26 . Będę miał dylemat gdzie zrobić

 

mi na bliznach sie poprawilo napewno ,aczkolwiek nie wiem czy jak bym zgolil na zero to nie było by ich widac ,ale ja niestety nie miałem zwykłej blizny po stripie ale blizne ,która się rozeszła ,była kilka razy zszywana,wycinana,wkoncu zeszyta zygzakiem, przerostowa,tragiczna,natomiast blisny po punch ,czyli takie dziurki całkowicie są juz niewidoczne ,bo miałem je na boku a wygolil mi fryzjer boki na 2-3mm i nic nie widac a kiedys nawet przy dluższych były widoczne,natomiast z linii juz jestem zadowolony bardzo,wogole nie widac ,ze bylo cos robione ,a przedtem wstydzilem sie pokazac ludziom na oczy, psychika mi powoli tez wraca do normy,wzrasta poczucie pewnosci siebie ,juz nie ma tych spojrzeń wrednych na moje wlosy,przedtem bylo to normą


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. łatwo jest sobie "wyrwać" włos po przeszczepie?

2. można spokojnie używać kosmetyków typu żel, guma, można wycierać normalnie włosy po kąpieli ręcznikiem ?

3. ostatnio klatę i brzuch zaczyna mi obrastać jak małpie, mogę spokojnie sobie w tych miejscach stylizować fryzurkę hehe tak samo nogi i trochę dłonie. Czy te miejsca są dobre na pobranie i wszczepienie na "głowę"?

4. nie chciałbym żeby mi pobierali z zarostu bo lubię swój zarost - taki 2 dniowy - może obejść się bez pobierania z zarostu?

5. co z włosami które są pobierane z np. klaty - nie odrosną już w tych miejscach ?

6. zawsze miałem wysoką linię czoła, czy mogę sobie obniżyć tą naturalną ?

7. włosy przeszczepione nie są podatne na działanie dht ?

8. po przeszczepie nie trzeba brać żadnych blokerów, immupresantów itd. ?

9. ile po przeszczepie zaleca się nie wychodzić z domu?

10. czy przeszczepione włosy np. z klaty, mogę na głowie zapuścić na np. 8cm długości i czy tak samo będą rosły jak inne na głowie, czy może będą takie same jak wcześniej były na klacie ?

11. czy skóra głowy w miejscy zaszycia, blizny, nie jest odczuwalnie naciągnięta etc. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. łatwo jest sobie "wyrwać" włos po przeszczepie?

2. można spokojnie używać kosmetyków typu żel, guma, można wycierać normalnie włosy po kąpieli ręcznikiem ?

3. ostatnio klatę i brzuch zaczyna mi obrastać jak małpie, mogę spokojnie sobie w tych miejscach stylizować fryzurkę hehe tak samo nogi i trochę dłonie. Czy te miejsca są dobre na pobranie i wszczepienie na "głowę"?

4. nie chciałbym żeby mi pobierali z zarostu bo lubię swój zarost - taki 2 dniowy - może obejść się bez pobierania z zarostu?

5. co z włosami które są pobierane z np. klaty - nie odrosną już w tych miejscach ?

6. zawsze miałem wysoką linię czoła, czy mogę sobie obniżyć tą naturalną ?

7. włosy przeszczepione nie są podatne na działanie dht ?

8. po przeszczepie nie trzeba brać żadnych blokerów, immupresantów itd. ?

9. ile po przeszczepie zaleca się nie wychodzić z domu?

10. czy przeszczepione włosy np. z klaty, mogę na głowie zapuścić na np. 8cm długości i czy tak samo będą rosły jak inne na głowie, czy może będą takie same jak wcześniej były na klacie ?

11. czy skóra głowy w miejscy zaszycia, blizny, nie jest odczuwalnie naciągnięta etc. ?

 

Ad. 1 Bezpośrednio po przeszczepie należy uważać na przeszczepione grafty. W momencie, gdy z przeszczepionych cebulek wyrosną włosy co do zasady ich odporność na wyrwanie jest dokładnie taka sama jak włosów natywnych.

Ad. 2 Nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego.

Ad. 3 Tak, pobieranie włosów z brzucha i klatki piersiowej jest możliwe.

Ad. 4 Jeżeli takie jest Pana życzenie - można. Trzeba jednak pamiętać, że pod względem "jakości" włosów jest to zdecydowanie najlepsze miejsce dawcze poza głową.

Ad. 5 Przeszczep polega na przeniesieniu cebulki z jednego miejsca na drugie, z tej konkretnej cebulki w miejscu dawczym włos już niestety nie odrośnie.

Ad. 6 Jest to możliwe, trzeba tylko pamiętać o ograniczeniach które narzuca tzw. "strefa dawcza".

Ad. 7 Przeszczepia się włosy z tzw. 'miejsc bezpiecznych' czyli naturalnie odporne na działanie dht (co do zasady).

Ad. 8 Nie ma potrzeby brania blokerów dht aby utrzymać przeszczepione włosy (jw. pkt 7), natomiast jest to zasadne aby powstrzymać dalszy proces łysienia. Jako, że przeszczepiane są włosy własne nie ma potrzeby przyjmowania jakichkolwiek immupresantów.

Ad. 9 Zależy od wybranej metody. Przy metodzie FUSE możliwy jest powrót do normalnego życia niemalże bezpośrednio po zabiegu, przy metodzie FUHT zaleca się około tygodniowy okres, w którym można spokojnie wypoczywać (może wystąpić charakterystyczne puchnięcie).

Ad. 10 Są różne teorie z tym związane. Dr Arvind Poswal uważa jednak, że nie ma absolutnie żadnych dowodów jakoby włosy po przeszczepie upodobniały się do tych na głowie, część chirurgów uważa natomiast, że z biegiem czasu przejmują one charakterystykę włosów z głowy. Osobiście przychylam się do opinii dr. Arvinda Poswala (po analizie przypadków zamieszczonych w internecie i wysłuchaniu jego argumentacji).

Ad. 11 Przez pewien czas po zabiegu (nawet kilka miesięcy) może Pan odczuwać pewien dyskomfort (natomiast nie jest tak, że musi to mieć miejsce), jednak z biegiem czasu sytuacja wraca do normy,

 

Powyższe odpowiedzi bazują na oficjalnych materiałach kliniki Dr. Arvinda Poswala.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bht tylko z zarostu było brane

 

Czy to był twój wybór czy kliniki? Jak wiadomo z zarostu włos jest gruby i dość dobrze pokrywa. Tylko ja myślałem nad następnym HT z BHT z klaty + broda. Czy miałeś możliwość brania grafów z klaty? Pisałeś że pobrali z karku. Czy te włosy będą zawsze ? (odporne na hormony), niektóre kliniki nie pobierają z tego miejsca. Teraz zapuściłem włosy przed HT i na karku są dość grube i jest ich dużo. Już dni odliczam do HT i nie mogę się doczekać. Chciałbym być już po. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w klinice powiedzieli ,ze najlepsze wlosy są z zarostu,najlepiej sie poprostu nadają gdyż ich fazy wzrostu są najbardziej podobne do włosów z głowy,fakt ,że są trochę "inne" twardsze,ciemniejsze ,ale na gorze w górnej części zakoli lub koronie nie są do odróżnienia a ładnie zagęszczają,zarost jest taki jakby nic nie bylo pobierane,nie ma sladów,wyraźnych przerzedzeń,także nadal mam swój ładny zarost gęsty,ogólnie na brodzie mamy ponad 6-7tys graftów ,więc nawet pobranie umiejętne 4tys i tak nie powoduje jego likwidacji


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
majette,

 

ile graftów zmarnowali Ci polscy rzeźnicy?

 

dokładnie nie wiem,bo Kolas nigdy nie mówił ile sie nie przyjęło,zmarnowało itp, ale miał mi w sumie niby wszczepić ok.2 tysięcy, pewnie przyjęło się z tysiąc,za to to co pozostawił w miejscach dawczych to koszmar


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...