free web hit counter Skocz do zawartości
galed12

21 lat - jak dobrze zacząć leczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i od roku widzę u Siebie zakola ale dopiero od paru miesięcy zdałem sobie sprawę do czego to prowadzi.

Mam blond włosy i już całkiem spore zakola ale bez tragedii. Przód między zakolami jest bardzo gęsty ale już wyżej widać prześwit przy świetle. Dziadek od strony mamy 0 problemów, ojciec równiez, żadnego najmniejszego zakola. Ojciec ma dwóch braci blizniaków którzy mają około 43 lata i nawet w dzieciństwie nie pamiętam ich z włosami. Dziadek od strony ojca również, ma na głowie tyle co nic.

Aktualne włosy są jeszcze w porządku więc jeśli dałoby się to zahamować skutecznie i dogęścić loxonem i biotyną to by mi na razie wystarczyło.

Byłem u trychologa i oczywiście nic mi nie pomógł. 80% czasu gadał o diecie i sporcie a następnie przepisał drogi szampon i następna wizyta za 2 miesiące i dopiero jakiś loxon.

 

Chce pójść do dermatologa i zacząć od finasterydu bo to podobno jedyne wyjście, nawet po przeszczepie. Chce się jak najwięcej dowiedzieć, czego mam oczekiwać od lekarza żeby znów mi kitu nie wcisnął.

Najpierw najważniejsze badanie i od razu finasteryd 1mg na dzień? + do tego dorzucić biotyne, loxon i jakieś witaminy?

Cieżko trafić na dermatologa który przepisze fina 1mg? jeśli tego nie zrobi, to szukać takiego który to zrobi?

O czymś jeszcze powinienem pamiętać? trochę się obawiam skutków ubocznych fina ale jednak nie widzę siebie łysego.

Dodam jeszcze: Trycholog mi powiedział, że mam łojotok(przez noc przetłuszczają mi się włosy) i skórę trzeba wyczyścić która do tego jest podrażniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko to czego jestem 100% pewien:

Fin 1mg ed nie powinien robic sajdow.

DHT bym zbadal i tak dla siebie zeby wrazie czego potem na finie zbadac drugi raz i zobaczyc czy taka dawka starczy.

Loxonu bym nie ruszal- moze pomoc na jakis czas ale z czasem bedzie slabl a po odstawieniu pozalujesz, ze wziales.

Dorzucilbym biotyne tak na wszelki wypadek codziennie.

Ew. do fina dorzucilbym RU i tak.

 

+Gratuluje, ze w tym wieku zaczynasz.

Patrzac po tym jak fin zatrzymal moje lysienie to gdybym zaczal w wieku 21 lat to nie wiedzialbym co to lysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Zamiast loxonu mógłbym do tego dorzucić mezoterapie bo podobno niezle pobudza rośniecie włosów i budzi część uśpionych cebulek.

 

Powiedz mi najwazniejszą rzecz. Bierzesz fina i czy na codzień czujesz jakikolwiek dyskomfort? martwi mnie, że to jest na całe życie i czy po pewnym czasie nie będę miał dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwalem zadnych problemow z przyjmowania finasterydu.

Ogolem aktualnie uzywam sterydow.

Wczesniej nie uzywajac sterydow uzywalem fina pare miesiecy i jedyne co zrobil mi fin... to troche wydluzyl stosunek co jest plusem.

Zero efektow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa wiekszosci kuracji to finasteryd , bez roznicy czy chcesz do tego dodac RU , minoxa czy cokolwiek innego. W dziale kupie sprzedam masz duzo osob ktore sprzedaja fina wiec jak ci nie przypisze lekarz to tutaj mozesz kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie proponujecie duta zamiast fina? Z tego co mi wiadomo to ma mniejsze lub nawet brak uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...