free web hit counter Skocz do zawartości
owensp

17 lat Minoxidil i spore zakola

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda sytuacja ba datę 15.3.2020r

https://imgur.com/a/7WAcWKI

 

(Kiedyś fryzjer trochę przyciał mi włosy przy zakolach i dlatego są krótsze od reszty)

 

Stosuje minoxidil od 17.07.2019r czyli około 8 miesięcy. Efekty? po dość sporym i długim lnieniu (już nie pamiętam ile dokładnie to trwało) pojawiła się jedna nowa linia włosób po prawej stronie i to tyle. Cały czas stosuje minoxidil bo mialem nadzieje na coś więcej. Niestety od kilku miesięcy żadnej poprawy, włosy dalej wypadają. Przez jakiś czas łykałem czystą biotyne, ale nie widziałem wizualnych efektów więc odstawiłęm. Łykam teraz Witamine D3 (ponieważ miałem spory deficyt) i miałem parę zabiegów infuzji tlenowej u trychologa (tak strata pieniędzy teraz juz wiem). Stosuję również od ponad 2 tygodni wcierkę Banfi Hajszesz, pierwsze efekty mają być widoczne po 4 tygodniach. Piszę ten post z zapytaniem do bardziej doświadczonych czy jest sens teraz dokładać coś do minoksidylu, jaką suplementacje stosować np. wrócić do biotyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz fina, a prawdopodobnie pozwoli Ci to na spowolnienie łysienia. Witaminki to są dobre jako dodatek.


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rzeczy które wymieniłeś polepszają porost włosów, gęstość i jakość ale nie zatrzymują łysienia.

Do tego jest potrzebny bloker dht czyli finasteryd a reszta to dodatki.

Problem leży w tym że masz 17 lat a on wpływa w dużym stopniu na hormony. Branie Fina w wieku 20 lat to dość wcześnie a co dopiero w wieku 17 lat.

Widać że mało czytałeś forum i polecam przeczytaj jego znaczną część. Do tego poproś o opinie użytkowników którzy są tu od wielu lat i warto byłoby się skonsultować z dermatologiem odnośnie bezpieczeństwa brania Fina w tym wieku choć lekarze mają bardzo olewczy stosunek do tematu łysienia a co dopiero do finasterydu.

Musisz duzooo poczytać i dopytać zanim cokolwiek zaczniesz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...