free web hit counter Skocz do zawartości
rafalp

33 lata, prośba o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mryjmRg.png

 

Łysina coraz większa i planuję coś z tym zrobić. Obecnie wszystko nasiliło mi się odkąd biorę preparaty na zwiększenie testosteronu (hcg, test). Mam ŁZS i często silne zapalenia skóry (zaczerwienienia). Stosuje na to czasami sterydy (Elocom) + Zoxin Med.

Powiedzcie mi Panowie co robić Czy warto przeszczep? Jaką wybrać klinikę? Widziałem reklamy Clinicany, jakieś opinie? Na ile starczy taki przeszczep? Jaka jest moja skala łysienia ile potrzebuje graftów?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszczepy w turcji to odlegla perspektywa jak narazie. Bez chemi przeszczep ma sredni sens zeby trzymac gestosc na dlugie lata - tak ,tak twoje wlosy z tylu glowy i po bogach tez ulegaja miniaturyzacji o czym nie mowi wiekszosc tanich klinik i robia krzywde mlodym ludziom ktorzy wierza w bajki o ,,wiecznym przeszczepie'' wiec u ciebie fin albo dut wchodzi w gre tyle ,ze nie wiem jaka bedzie skutecznosc jak ty bierzesz inne ,,suplementy ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zacznę brać finasteryd przeszczep ma sens? Dlaczego Turcja jest odległa na razie? Jak wybrać klinikę?

Jak wybrać klinikę i ile mam graftów mniej więcej do przeszczepu?

Czy trzeba monitorować poziom DHT podczas brania finasterydu aby dobrać odpowiednią dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlosc ma sens , sam fin ci wszystkiego nie naprawi, choc zalezy jak bedziesz reagowal na niego, moze ci tak odrosnie i zagesci sie przod ze dasz sobie na luz z przeszczepem a moze troche sie zagesci i tyle i kiedys przeszczep zrobisz. Przeszczep i finasteryd ida razem ze soba. Przeszczep u wielu osob bez fina tez bedzie sie sypal po jakims czasie wiec nie tylko chodzi o to ze dalej bedziesz lysial. bierzesz 1 mg / dzienie ,napisalem przeeciez. Typowy polak ma okolo 6000 graftow ...w teori bo jak ci w tanich klinikach zniszcza donor to po pobraniu 5000 graftow bedziezs z tylu glowy miac widoczne dziury moja rada ? jak jeszcze mozesz to dzialaj lekami zeby wlosy odzyskac , przeszczep to najczesciej bol glowy bo dalej lysiejesz i musisz zrobic kolejny bo bedzie to w innym wypadku dziwnie wygladalo i nienaturalnie.

 

tez mozesz stosowac Polaris 10 czyli finasteryd + minoxididl ,, tutaj gosc mial po tym bardzo dobry odrost

 

tu masz wszysstko:

 

viewtopic.php?f=6&t=4046

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow to finasteryd pomoże na odrost włosów? Myślałem, że tylko przeszczep wchodzi w grę. Stosowałem minoxidil i nic. Myślę o tym fina, lepiej oral czy w płynie ten z minoxem? Masz link do jakiś badań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badania odnosnie fina to masz od 30 lat wiec jest tego cala masa. Fin glownie ma za zadanie zatrzymac lysienie i w jakims stopniu zagescic to co masz . Jak bardzo zagesci to zalezy tylko od twojej genetyki i nikt ci tego nie przewidzi na teraz . Zeby to wiedziec to trzeba na sobie przestestowac i tyle. Oral zawsze bedzie lepszy ale tak jak u kolegi w linku to wcierka w polaczeniu z minexem tez robi robote. Twoj wybor , ja bym zaczal od orala a jak cos to potem mozesz wjechac na Polaris 10 jak kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarzuciłem 1 tabsa Finapil Dorzucę do tego minoxidil. Dam znać za jakiś czas czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie mediltravel ( to nie reklama) masz darmową konsultacje online w formie chatu więc po przesłaniu zdjęc lekarz Ci przybliży ewentualny koszt zabiegu i ilość przeszczepionych graftów oraz metode...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę błąd zrobiłeś bo powinneś fina/duta już brać zanim zacząłeś brać testosteron. Bierzesz jakieś dawki lecznicze czy standardowa bomba?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę błąd zrobiłeś bo powinneś fina/duta już brać zanim zacząłeś brać testosteron. Bierzesz jakieś dawki lecznicze czy standardowa bomba?

dość kluczowe pytanie a widzę, że wcześniej zostało to pominięte;)

 

preparaty na zwiększenie testosteronu (hcg, test)

jeżeli bijesz towar (teść) to ja bym odpuścił zabawy z finem i minoxem przy tym stanie włosów. Fin nie zatrzyma wypadania przy ewidentnej predyspozycji do wypadania, a fundujesz sobie upierdliwość związaną z minoxem i prawdopodobnie przynajmniej krótkoterminowy ból jaj, które i tak są zmęczone na bombie. Ja już wielokrotnie pisałem, że u mnie nawet przy ostrym treningu oporowym włosy lecą, gdzie nigdy nie byłem na bombie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fin miałby nie zatrzymać łysienia? Wiadomo że trochę potrwa ale pomoże. Tesc konwertuje do DHT. Bardzo właśnie rozsądnie jest brać fina/duta biorąc testosteron jeśli ma się problemy z łysieniem. Nie byłoby sensu gdyby brał jakieś wynalazki, które nie konwertuja do DHT a do innych pochodnych np. Masteron itp.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego fin miałby nie zatrzymać łysienia? Wiadomo że trochę potrwa ale pomoże. Tesc konwertuje do DHT. Bardzo właśnie rozsądnie jest brać fina/duta biorąc testosteron jeśli ma się problemy z łysieniem. Nie byłoby sensu gdyby brał jakieś wynalazki, które nie konwertuja do DHT a do innych pochodnych np. Masteron itp.

 

Nie jestem na bombie. Przyjmuje dawki fizjologiczne.

Odnośnie bólu jaj to jestem po paru dniach fina i bez uboków jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego fin miałby nie zatrzymać łysienia? Wiadomo że trochę potrwa ale pomoże. Tesc konwertuje do DHT. Bardzo właśnie rozsądnie jest brać fina/duta biorąc testosteron jeśli ma się problemy z łysieniem. Nie byłoby sensu gdyby brał jakieś wynalazki, które nie konwertuja do DHT a do innych pochodnych np. Masteron itp.

zatrzymać łysienie na cyklu? nie ma żadnych szans, ŻADNYCH;) dawki anaboliczne są na tyle duże dla organizmu, że większość chłopaków jasno mówi, że fin nie daje rady, bo włosy lecą - mówię o praktycznych przykładach, a nie o wynikach badań i wykresach, ja znam co najmniej kilka takich osób. ilu widziałeś chłopaków na bombie którzy mają predyspozycje do łysienia? a ilu z nich utrzymało włosy w choćby względnej kondycji nawet biorąc fina? Ja nie mówię o kimś kto ma ok włosy i po prostu na cyklu mu "trochę" lecą, mówię o takich z predyspozycjami do łysienia - u mnie samo ćwiczenie oporowe powodowało że mi się sypało z głowy.

 

jasne że przy masteronie nie ma kompletnie sensu bo sam w sobie to pochodna DHT więc wpływ na A5R nie ma tu żadnego sensu

 

rafalp a jakiej wielkości są te dawki fizjologiczne?

 

badania teścia, dht, prolki, estro robiłeś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam w granicach normy jak człowiek, który nie przyjmuje żadnych androgenów. Nie robiłem jedynie DHT.

Przy okazji zapytam. Znalazłem badania, które wskazują, że nie ma dużej różnicy skuteczności dawka finasterydu 1mg a 0.5mg. Wolałbym brać 0.5mg ale 1mg co 2 dzień - czy według waszej wiedzy taka czestotliwość wpłynie znacznie w porównaniu do dawki 0.5mg dziennie?

 

Jak widać na wykresie, wpływ pojedynczej dawki na DHT w dłuższym okresie czasu jest znaczny:

wUg7R6u.png

 

Facet tutaj rekomenduje pacjentom 1mg 3x w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mit ,ze 0,5mg ma taka sama ,,moc'' jak 1 mg. Tutaj chodzi o to ze spora czesc ma podobne rezultaty przy tych dawkach ,ale to nie znaczy ze u wszystkich sie to bedzie sprawdzalo. Jeden ma tak genetyke i reaguje w okreslony sposob na taka dawke a inna osoba bedzie inaczej miala. Ludzaie ogolnie zazwyczaj chca dostac czarno biala odpowiedz a w zyciu tak nie ma, Jak nie chcesz tracic miesiecy na testowanie na sobie tylko widziec optymalne rezultaty to bierz 1 mg. To ze gosc poleca 1mg na 3 dni w tygodniu to nie znaczy ze u ciebie to bedzie tez dzialalo. To nie programowanie ze albo cos jest tak albo cos jest nie ....ludzie troche myslenia. Kolejna sprawa to ze jak kroisz 1 mg tabletki na 4 czesci nap to nie znaczy ze bierzesz 0,25mg ! w tabletce lek jest roznie rozprowadzony i czasami jest tak ze w takiej cwiartce nei bedziesz mial dawki fina ktora cokolwiek dziala wiec wez to pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kanał na yt, gdzie jakiś 2 doktorów zajmujących się łysieniem, przeszczepami od 20 lat sugeruje, że optymalna dawka to 1mg 3 dni w tygodniu. Tłumaczą to tym, że fin utrzymuje się dłużej niż 24h w organizmie. Można wiadomo brać 1mg codziennie, ale jak ktoś boi się/chce mieć mniejsze uboki to to jest taki balans między działaniem a mniejszymi ubokami. Ale tak jak samuel napisał, to też indywidualna sprawa, każdy inaczej reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...