free web hit counter Skocz do zawartości
tomekspoko

30 lat - prośba o opinnię

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam 30 lat i oto moja głowa:

 

https://iv.pl/image/GruZ3we

 

Ewidentnie widać, że prawa strona jest nie tegos. Problem zauważyłem jakoś w połwie 2019 roku. W sierpniu 2019 przez jakos 7 max 10 dni używałem na tą gorszą stronę Loxon 5% i odpuściłem. Czy używanie tego mogło mi pogorszyć zakole? Lewa strona trzyma linnie. Jest tylko lekko przerzedzona.

 

Mam finasteryd ale dziewczyna mnie odciąga od tego bo twierdzi, że nie warto ryzykować. Brać, nie brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , że masz tylko z jednej strony dosyć spore zakole , a z drugiej prawie nienaruszone , ale to raczej zwiastuje początek łysienia wiec jeśli Ci zależy na włosach to mógłbyś podjął się jakiejś kuracji , ale sam loxon bez fina/duta jest słabym pomysłem bo jeśli nawet wypracujesz jakieś odrosty to jeśli odrzucisz lek to i tak je stracisz , poczytaj sobie o ubokach po finie/ducie na tej stronie masz dużo recenzji i dopiero wtedy sam podejmij decyzje jak na 30 lat to i tak masz dobrej kondycji włosy , większość tutaj miało takie problemy już przed 20stką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona linnie trzyma cały czas. Jest tylko ciut przerzedzona. Prawa tragedia. Zastanawia mnie tylko ile w tym wszystkim przyczynił się Loxon 5% stosowany z 10 dni rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest typowy znak ze cos sie z wlosami dzieje, nawet byly jakies badanai nt lysienia gdzie duzo osob tylko na jednym zakolu najpierw lysiala a potem z gorki juz mialem tak samo okolo 25 roku zycia u cieebie to ze cofa ci sie linia wlosow to widac jak na dloni , miniaturyzacja plus te niedobitki wlosowe przed linia wlosow. tam miales kiedys linie wlosow a ze cofala sie powoli to byl to proces slabo widzialny . Dziewczyny nie ma sie jednej wiec trudno opierac sie na jej zachciankach do pewnego stopnia. Mysle ze nei powinienes jej o tym mowic jezeli nie jest twoja zona i nie masz wobec niej zobowiazan. TO jak sie z tym czujesz jest na pierwszej linii a potem ktos inny ale to tylko moja wizja swiata Minox nie mial na to wplywu jezeli jezeli bym taki okres czasu stosowany. Dzialaj i tyle , masz tyle szczescia ze lysienie cie nie dotyczylo w okresie oko lo20 lat gdzie najbardzeij boli jak znikaja wlosy i zaczyna sie wygladac na 10 lat starszego ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie. Masz bardzo ladne włosy. W mojej opinii oprocz dbania o nie tto nic nie musisz robic. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopie. Masz bardzo ladne włosy. W mojej opinii oprocz dbania o nie tto nic nie musisz robic. Pozdro

 

Proszę Cię bez takich. Niestety przód leci i to mocno. Tylko tam gdzie są długie. Lewą stronę mam zawsze krótką i tam jest wszystko niemal bez zmian. A prawa tragedia. Wystarczy przeczeszę ręką włosy i zostają. Cebulki zminiaturyzowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob badania, przedewszystkim poziom dht. Jak będziesz w górnym przedziale to zacznij samego fina. Jeśli poziom dht jest racej niski - 400 i w dol to spróbuj

fina ze minoxidilem w postaci wcierki. Ale na zakola to moim zdaniem 5% to malo ja bym zaczynal od razu 10% w górę. No chyba że w polaczeniu z dermarollerem to 5% wystarczy.

Tu przykład traktowania zakoli minox-dermaroller

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... er.102123/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopie. Masz bardzo ladne włosy. W mojej opinii oprocz dbania o nie tto nic nie musisz robic. Pozdro

 

Proszę Cię bez takich. Niestety przód leci i to mocno. Tylko tam gdzie są długie. Lewą stronę mam zawsze krótką i tam jest wszystko niemal bez zmian. A prawa tragedia. Wystarczy przeczeszę ręką włosy i zostają. Cebulki zminiaturyzowane.

Nie no, masz niezłe włosy jak na swój wiek. Tyle, że łysienie postępuje i to jest najgorsze. Dziś stan może być ok, jutro możesz już wyglądać jak wyraźnie łysiejący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1. Służę w wojsku. Co roku mam badania plus przed i po misji poza granicami państwa. Czy fin może mi tak namieszać, że nie przejdę badań krwi?

 

Tak wygląda na mokro:

https://www2.pic-upload.de/img/36687545 ... 215852.jpg

 

Z boku:

https://www2.pic-upload.de/img/36687544 ... 222031.jpg

 

Ułożone:

https://www2.pic-upload.de/img/36687550 ... 105903.jpg

 

Wracam dopiero w czerwcu do Polski więc jestem lekko w tyłku. Fina mam, ale szczerze boję się lekko. A z dnia na dzień jest coraz gorzej ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badania robi sie glownie na narkotyki i inne substancje . Watpie zeby robili badania i przywalili sie o dht , wyjatkiem mysle jest sytuacja ,ze ktos by cie podkablowal . Widac u ciebie poczatki , nie ma sie co czarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łysienie dla lekarzy to nie choroba dlatego za branie fina nikt Cię nie uziemi ale ja bym się nie chwalił że biorę leki sterydowe nawet jeśli to kwestia estetyczna w myśl zasady : Gdzie zaczyna się wojsko tam konczy się logika.

 

-- 15 kwie 2020, 9:40 --

 

Nie wiadomo też jaki fin może mieć wpływ na Twoją wydolność fizyczną. Ludzie różnie reagują. Mam kolegę pilota zawodowego, któremu lekarz

odradzil nawet branie minoxidilu. I kumpel odpuścił walkę o włosy ponieważ istniał ułamek szansy na jakies uboki, które moglyby wpłynąć na jego zawód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulamek szans a nawet kilka procent masz przy wielu sprawach wzgledem zdrowia. Alkohol, palenie, rozne dragi, niewysypianie sie, niedozywienie badz niezdrowe odzywianie itp itd. O tym tez lekarz mu wspomnial, ze nie ulamek a wiele % istnieje na pogorszenie wydajnosci fizycznej czy pogorszeniu zdrowia? Ludzie nie przesadzajmy, minox i fin/dut najgorsze na swiecie a ktos dymi jeden za drugim czy kaca co drugi dzien ma to juz wszystko okay wtedy.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem kazdy reaguje inaczej ale sprobowac nalezy wszystkiego. Ja np przy intensywnym dermarolleringu mam przyspieszone tentno od minoxa. Czasem napierdala jak u królika. Mi to nie przeszkadza ale na ekg by wyszlo i ktos moglby sie przyj.... Ale zawsze mozna odstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wojska. Badania krwi, kału są szczegółowe dlatego boję się. To nie tylko morfologia i narkotyki. Daję nowe zdjecie z dziś. Ja po prostu chyba mam obsesje na tej stronie. Ciagle sprawdzam, dotykam, przeczesuję i te włosy wypadają. Ja 60 procent to sam wyrwałem... Nie potrafię o tym nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg moich informacji nie przywala sie do dht jezeli nie ma dowodow na to ze mogles w to ingerowac ,tzn ze nie widac po tobie ze np bierzesz sterydy albo ktos cie nie zlapie za reke jak lykasz np fina czy inne specyfiki. Brat od 4 lat jest w wojsku tyle ze nie polskim i sporo osob rozne ,,rzeczy '' tam laduje w siebie i nie slyszal zeby ktos mial z tego powodu jakies problemy , wg niego podobne procedury sa w wojsku amerykanskim i sytuacja jest podobna. Jezeli chodzi o problem w twojej glowie to jest to inna sprawa i na twoim miejscu bym sie ogolil na 3 mm (szczegolnie ze jestes w wojsku i zakladam ze za biurkiem nie robisz) i zostawil to za soba bo ogladanie codzienie wlosow niszczy zycie i traci sie czas ktorego ci nigdy nikt nie zwroci - po jakims czasie staniesz sie cipka a za kilka lat bedziesz sie z siebie smial ze taka glupota ci niszczyla zycie. Wiec albo zacznij brac fina albo pogodz sie z tym procesem lysienia , fantazjowanie o finie ci nie poprawi sytuacji na glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...