free web hit counter Skocz do zawartości
codswallop

Lysienie podczas starania sie o dziecko

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

mam obecnie 31 lat i wydaje mi sie, ze lysieje przynajmniej od 7-8 lat. Odkad pamietam mialem lekkie zakola, ale ponad rok temu zauwazylem znaczne pogorszenie na czubku glowy. Bralem przez 4 miesiace Rogaine w piance i musze przyznac, ze odrosty byly super. Niestety w 4-rym miesiacu brania zrobilem sobie badanie nasienia (ponad 1,5 roku starania sie o dziecko bez skutku) i wyszedl mi bardzo slaby wynik, kwalifikujacy tylko do in vitro metoda icsi. Dodam, ze kilka miesiecy przed braniem Rogaine takze robilem badanie nasienia i moje wyniki byly bardzo dobre. NIe wiedzac za bardzo co innego moglo poskutkowac pogorszeniem wynikow (urolog niczego sie nie doszukal) stwierdzilem, ze lepiej dmuchac na zimne i przestalem brac Rogaine.

 

Po odrzuceniu Rogaine, po ok. 2 miesiacach nadal mialem kiepske wyniki, wtedy tez zaczalem brac witaminy na "sperme" i po ok 3 miesiecy powtorzylem spermiogram i wyszlo wszystko OK. Niestety jakosc wlosow sie pogorszyla.

 

Tak czy siak, minely kolejne miesiace i razem z zona przeslismy juz 5 inseminacji i nadal sie nie udaje zajsc w ciaze. We wrzesniu chcemy podejsc do In-Vitro.

 

Pytanie do forumowiczow i expertow od lysienia:

 

Czy kiedykolwiek slyszeliscie, ze Minoxidil moze wplywac na jakosc nasienia? Co byscie mi doradzili jako kuracje przeciwko lysieniu? Finasteryd odpada..... a z tego co wyczytalem sam minoxilid bez blokera to tez zly pomysl. Pozniej wrzuce kilka zdjec jak to teraz wyglada.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox wpływa na sperme? Obstawiałbym raczej na fina albo duta. Ciekawe, ale niech wypowie się ktoś bardziej w temacie.

 

Robiłem full wyniki wszystkiego co można po prawie roku na finie i wszystko łącznie z tym o czym piszesz jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze Minox wplynal u mnie na sperme. Byc moze jest to zwykly zbieg okolicznosci... w internecie znalazlem baaardzo malo informacji, ze cos takiego jest mozliwe. Sa natomiast zalecenia, ze kobiety w ciazy nie powinny nawet dotykac tego bo moze miec to duzy wplyw na plod.

 

Czy jest cos co mozecie polecic oprocz minoxa i fin/duta? Jak wyglada sprawa z przeszczepem - i nie chodzi mi o zakola tylko o poprawie gestosci na czubku glowy, zebym nie wygladal za pare lat jak mnich...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnich to będzie bardziej naturalnie wyglądać niż miałbyś same zakola robić i za kilka lat mieć same zakola owłosione ,a reszte głowy łysą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ,ze jednak zakola,linie miec warto,bo pozniej golac sie na 0 zawsze zarys linii bedzie a nie majac nic to lipa.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to właśnie jak sie robi same zakola i potem ewentualnie łysienie sie posunie to zostanie taka pusta linia pomiędzy zakolami , a koroną. więc pewnie tak czy siak będzie potem trzeba się golić na łyso , a zakola , które będą ciągle odrastać będzie trzeba ciągle golić , a po przeszczepie samej korony to w przyszłości ewentualnie przód się cofnie , ale pozostanie naturalny stan łysienia , nawet nie bedzie trzeba na łyso jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona sie powieksza, wiec ciezko ja zrobic tak zeby laczyla sie z tylem. Takie cos ze przod lysy a korona i tyl wlosy to nie wiem co to ma byc i po co. Wiele osob przy nw 4-5 to juz lysi i niewazne ,ze masz z tylu wlosy skoro przod sie liczy najbardziej.

Jasne,ze majac zakola i linie a nic poza nimi to trzeba sie golic. Przeciez wiadomo ,ze jak wylysieje poza ht co mialem robione i nie bedzie juz mozliwosc ht na kolejne obszary to maszynka i odlot na calosci. Przeciez to oczywiste jest przy kazdym ht. Walczy sie dopoki moze a ostatecznosc to maszynka ktora co 1-3 dzien musi byc uruchamiana.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest też opcja zrobienia tyłu i zarzucenia na przód jakiegoś systemu włosów z "Zaczesem" Na tył. ) Już nawet rozmawiałem z niektórymi firmami i jest to możliwe i wykonalne, kwestia tylko czy ktoś chce się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel, zgodzę się z Tobą że lepiej mieć niezły przód z łysym kółkiem jak Schetyna, niż pół łysą pałę bez frontu, za to bez kółka z tyłu jak Tomasz Frankowski (NW4A?). Jak dla mnie to wszystko powyżej NW3 to już łysina, łysina czołowa też (nie wiem skąd w niektórych przekonanie, że łysienie bez kółka jakieś niby lepsze, ja bym wolał mieć NW4 z kółkiem, niż NW4A bez kółka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole nw 3-4 z lysym tylem niz na odwrot i zdania nie zmienie. Wiadomo, ze najlepiej miec pelna fryzure,ale z dwojga zlego wybieram nw 3-4 po ht a dobrze przeszczepione da sie miec taki obszar, bo o calym nw5-6 mozna zapomniec, chyba ze mega rzadko bedzie


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Schetyny to macie racje , że lepiej mieć przód z przerzedzonym tyłem , ale w młodym wieku to już tak średnio wygląda coś takiego. Gorzej jak już ten stan przerzedzenia zmieni na na kompletnie łysy placek to już tak średnio mi sie widzi mieć sam przód. Każdy przypadek jest inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mowie, ze Minox wplynal u mnie na sperme. Byc moze jest to zwykly zbieg okolicznosci... w internecie znalazlem baaardzo malo informacji, ze cos takiego jest mozliwe. Sa natomiast zalecenia, ze kobiety w ciazy nie powinny nawet dotykac tego bo moze miec to duzy wplyw na plod.

 

Czy jest cos co mozecie polecic oprocz minoxa i fin/duta? Jak wyglada sprawa z przeszczepem - i nie chodzi mi o zakola tylko o poprawie gestosci na czubku glowy, zebym nie wygladal za pare lat jak mnich...

 

pozdrawiam

 

OD bardzo dawna masz do wyboru dut/fin albo lysina . Smarowanie samym minoxidilem bez blokera to strata czasu i nerwow. Juz sam fin bez minoxa to lepszy pomysl. Twoj wybor , cala masa ludzi bierze fina od lat i niec im nie jest. Moze byc tak ze za rok albo dwa stan ci sie tak pogorszy ze finem juz tego nie naprawisz i bedziesz sobie wtedy w brode plul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mowie, ze Minox wplynal u mnie na sperme. Byc moze jest to zwykly zbieg okolicznosci... w internecie znalazlem baaardzo malo informacji, ze cos takiego jest mozliwe. Sa natomiast zalecenia, ze kobiety w ciazy nie powinny nawet dotykac tego bo moze miec to duzy wplyw na plod.

 

Czy jest cos co mozecie polecic oprocz minoxa i fin/duta? Jak wyglada sprawa z przeszczepem - i nie chodzi mi o zakola tylko o poprawie gestosci na czubku glowy, zebym nie wygladal za pare lat jak mnich...

 

pozdrawiam

 

OD bardzo dawna masz do wyboru dut/fin albo lysina . Smarowanie samym minoxidilem bez blokera to strata czasu i nerwow. Juz sam fin bez minoxa to lepszy pomysl. Twoj wybor , cala masa ludzi bierze fina od lat i niec im nie jest. Moze byc tak ze za rok albo dwa stan ci sie tak pogorszy ze finem juz tego nie naprawisz i bedziesz sobie wtedy w brode plul.

 

Dzieki za sugestie. Fina/Duta nie rusze dopoki nie bedziemy mieli z zona dziecka. Tak jak mowilem, juz od dawna sie staramy i wydaje sie, ze in-vitro to jedyna mozliwosc jak narazie, mimo tego ze na papierze jestesmy zdrowi....

 

Co do zakoli albo lysego czubka glowy - ja mam osobiscie wyjebane na zakola, poniewaz sie do nich przyzwyczailem - mam je odkad pamietam i nidgy mi nie przeszkadzaly. Nosze tez taka fryzure, ze nie widac ich tak strasznie... Oczywiscie znajda sie na tym forum osoby, ktore beda uwazaly, ze koniecznie musze na przeszczep i trzeba obnizyc linie conajmniej kilka centymetrow... W weekend wrzuce kilka fotek jak to wyglada...

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego, zakola zakolom nierówne. Czasem niektóry linie NW1 mają lekkie zakola, nie ma co porównywać NW1 lub NW2 z np. NW3A z przerzedzonym językiem lub NW4, bo to zupełnie inne zakola. A na zakola trzeba uważać, bo Tomasz Frankowski miał kiedyś niewinne NW2, dziś na chyba NW4A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minox wpływa na sperme? Obstawiałbym raczej na fina albo duta. Ciekawe, ale niech wypowie się ktoś bardziej w temacie.

 

Robiłem full wyniki wszystkiego co można po prawie roku na finie i wszystko łącznie z tym o czym piszesz jest w porządku.

 

@Hr_Junior oraz @codswallop

jakie dokładnie badania robiliście? Dodam że podobnie jak codswallop zaczynamy się starać o dziecko z żoną, a przez ostatnie dwa lata z małymi przerwami stosowałem RU. Już je odstawiłem natomiast nadal chciałbym zobaczyć na ile jestem "czysty", bo mówiąc szczerze nie wiem jak to może mieć konsekwencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...