free web hit counter Skocz do zawartości
szklisty

33 lata, łysienie od 24 roku życia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam 33 lata. Łysieję od 24-25 roku życia. Największy ubytek włosów od 27 roku życia - wtedy też zacząłem obcinać się na łyso. Aktualnie wypadanie włosów zatrzymało się.

 

W tym poście chcę dokumentować postępy w walce z wrogiem nawet jeśli to będą stracone pieniądze i czas.

 

Stack do stosowania:

Polaris Nr-10, Minoxidil 15%, Finasteryd 0,1%, wcierka 2 razy dziennie rano i wieczorem

Finasteryd (Nezyr) 1mg dziennie

Żel SABA (w trakcie zakupów)

Rolowanie głowy dermarollerem 0,5mm, 2 x tydzień

 

Stan wyjściowy jak na załączonym zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar też zrobić kuracje jakimś dobrym preparatem. I jeśli twoje wyniki będą dobre to też zabieram się za swój czerep Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem forumowicze.

 

Śpieszę z aktualizacją na dzień dzisiejszy.

 

Loxon 5% brałem od od 23.03. do 23.04.

Polaris nr 10 biorę od 23.03.

Finasteryd biorę od 24.04. Od 23.03. używając Loxonu nie brałem blokera.

Rollowanie głowy od 26.04.

Saba żel od 28.04.

 

Wg mnie widać jakieś pozytywne oznaki brania wcześniej Loxonu. Ewidentnie korona głowy poprawiła się i tam gdzie były białe "płaty" to pojawiły się włosy. Bardzo drapała mnie wcześniej głowa (łojotokowe zapalenie skóry) ale od czasu stosowania SABY nic mnie nie drapie. Optycznie widać poprawę włosa.

Uboków chyba nie mam. Jednak wydaje mi się, że ciężej oddycham. Może to tylko moje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie żeby widzieć efekty. Te powinny się pojawić za około 2-3 miesiące a nawet 4-5 albo 5-6. Jeżeli za 6-8 miesięcy nie będzie zadowalającego odrostu to pozostaje jeszcze dołożenie dutasterydu do obecnej kuracji i np CB.

 

Dobrze, że walczysz ! Trzymam kciuki żeby był odrost !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i od siebie tylko dodam abyś przypadkiem nie wmawiał sobie wszystkich dolegliwosci a jako winowajce nie obarczał Fina, to test również dla psychiki. Napewno będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za wcześnie żeby widzieć efekty. Te powinny się pojawić za około 2-3 miesiące a nawet 4-5 albo 5-6. Jeżeli za 6-8 miesięcy nie będzie zadowalającego odrostu to pozostaje jeszcze dołożenie dutasterydu do obecnej kuracji i np CB.

 

Dobrze, że walczysz ! Trzymam kciuki żeby był odrost !

 

Dzięki. Trochę za późno reagują. Ale mam nadzieje odbudować ile się da i zrobić przeszczep jeśli wyniki będę nie zadowalające.

Nie wiem czy to efekt placebo ale widzę te nowe włoski na zdjęciach. Poprawiła się lekko linia włosów - widać coś działa. Placki bez włosów są pokryte włosami. Dziwne to.

 

-- 04 maja 2020, 17:37 --

 

Trzymam kciuki i od siebie tylko dodam abyś przypadkiem nie wmawiał sobie wszystkich dolegliwosci a jako winowajce nie obarczał Fina, to test również dla psychiki. Napewno będzie dobrze.

 

Dzięki, nie wmawiam sobie. Patrzę na EKG i widzę wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szybkie zestawienie na dziś.

 

Uboków "chyba" brak.

 

Pod aparatem "trychologicznym" bardzo dużo małych ciemnych włosków na głowie i zakolach. Dodatkowo wcześniej nie było widać naczyni krwionośnych a teraz jest tego pełno - widać poprawiło się ukrwienie skóry.

 

Żel Saba super, zero swędzenia głowy. Piję dużo wody ponieważ miałem odwodnioną skórę głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[attachment=1]Zrzut ekranu 2020-05-14 o 13.39.36.png[/attachment]Stan na 14 maja. Ściąłem włosy aby oszczędzać trochę produkty

 

Włosy na zakolach coraz bardziej widoczne, dłuższe i ciemniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze dzialasz praktycznie wszystkim czym sie da i przynajmniej bedizesz wiedzial co mozesz osiagnac na chemi. Zamiast topical minoxidil nie lepiej brac oral minoxidil i miec mniej zabawy z tym calym wcieraniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę 5 tydzień Fina. W tym czasie zdarzyłem dwa razy obciać włosy na 0. Obecnie mam bardzo dużo włosków, widzę różnice na plus. Kontynuuje terapie

 

-- 29 maja 2020, 18:34 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe widze pojawiają sie u Ciebie te same pojedyńcze grube włoski co u mnie. Na czole pełno tego wyrosło. Ciekawe gdzie sie ukrywały tak długi czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm rzeczywiscie cos sie dzieje , 5 tyg to nic , po 3 miesiacach moze dopiero cos tam zaskoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Na przodzie bardzo dużo malutkich czarnych włosków. Ciężko je ująć na zdjęciu. Jak dobrze pójdzie to będą z tego włosy.

 

Skończyła mi się tubka z Polaris nr 10, byłem zmuszony zakupić Polaris nr 9. Nie zawiera on w składzie Fina, procentowo Minox jrst taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny progres, na przyblizeniu widac, ze jest ich jeszcze wiecej.

Polarisa 10 nie znalazles? A 9 gdzie zamowiles? Nie pogardze linkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piekny progres, na przyblizeniu widac, ze jest ich jeszcze wiecej.

Polarisa 10 nie znalazles? A 9 gdzie zamowiles? Nie pogardze linkiem

 

Właśnie nie znałem. Opinii prawie wcale o tym Polarisie. Kupuję na hair spa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym sie trzymal kuracji na jakiej byles lepiej. za kilka miesiecy mozesz nie golic glowy przez miesiac zeby zobaczyc jak wyglada odrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progres jest i to duży. Jest to bardzo widoczne, nawet na przodzie. Szkoda, że nr 10 nie ma teraz w PL, ale może przez amazona albo ebaya kup ?

 

Obstawiam, że to polaris nr 10 miał znaczący wpływ na aż tak dobry odrost. A przecież to dopiero początek, mogłoby się okazać, że za 12 miesięcy byś miał NW2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, gdybym wiedział, że Polaris 10 będzie niedostępny to zakupiłbym z 2-3 opakowania od razu. Jednak kiedy pozostało mi podjąć szybko decyzję to wybrałem Polaris 9 - ze względu na zawartość Minoxidilu.

 

Podobno dostawa ma być w ciągu miesiąca - więc zbieram fundusze i zakupie tego więcej.

 

Widać różnicę, włosy są jednak bardzo cienkie i zastanawiam się czy one będę grubsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byś chciał zwiększyć szansę na odrost to możesz rozważyć dodanie do kuracji dutasterydu 0,5 mg doustnie np chociaż 1-2 razy w tygodniu. Albo zamiast finasterydu brać sam duta, który jest skuteczniejszy, ale to już Twoja decyzja. Wiedz tylko, że jest taka opcja potencjalizacji kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...