free web hit counter Skocz do zawartości
Patro1995

24 lata, duże zakola, prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam niespelna 25 lat oto mój problem:

 

Już w sumie od 15 roku życia bylo widać na zdjęciach że robi się zarys zakoli, koledzy cale życie mi mówili

że mam duże czoło ale no wtedy na pewno nie brałem pod uwagę czegoś takiego jak zakola, do 20 roku życia

choć je mialem to potrafiłem je jakoś ułożyć zeby tego nie było widać, potem zaczęło tylko narastać i narastać

nigdy nie brałem żadnej chemii, ani jakiś leków czy wcierek, teraz gdy mam już 24 widze że to wygląda co raz gorzej

używam mikrowłókien żeby zasłonić troche te zakola i jak się postaram to jeszcze da się żyć,

ale jak nic nie zrobie z włosami, umyje je , wysusze to wtedy wychodzi tragedia, oto moje zdjęcia

co według was powinienem robić i jak zacząć działanie, na pewno jest już za póżno, ale na jakikolwiek przeszczep

będe mógł sobie pozwolić dopiero za rok, sporo wydatków i inne takie, a pójśc gdzieś na basen z dziewczyną czy pokazać się bez ułożonych włosów to mega problem, chce zyc normalnie. Bardzo prosiłbym o rady i jak to wszystko widzicie,

bo prócz tych zakoli myśle że włosy mam zdrowe, grube i rosną na umór z tyłu najmocniej, nie sugerujcie się fryzurą widać

gdzie rosną a gdzie nie, dzięki bardzo i czekam niecierpliwie na pomocne rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zawsze na początek czyli finasteryd + jakaś suplementacja witamin typu cynk,biotyna,selen oraz jak liczysz na odrosty na zakolach to jeszcze minoxidil , ale nie wiem czy warto , może lepiej zaczekać kilka miesięcy i zobaczyć jak działa na Ciebie fin i po roku myśleć o przeszczepie , chyba że aktualny stan jest przez ciebie akceptowalny to i może fin zatrzyma/powstrzyma na kilka lat łysienie to i będziesz się cieszyć przez jakiś czas aktualnym stanem rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co zawsze na początek czyli finasteryd + jakaś suplementacja witamin typu cynk, biotyna,selen oraz jak liczysz na odrosty na zakolach to jeszcze minoxidil , ale nie wiem czy warto , może lepiej zaczekać kilka miesięcy i zobaczyć jak działa na Ciebie fin i po roku myśleć o przeszczepie , chyba że aktualny stan jest przez ciebie akceptowalny to i może fin zatrzyma/powstrzyma na kilka lat łysienie to i będziesz się cieszyć przez jakiś czas aktualnym stanem rzeczy

 

 

Trochę się boje tego finasterydu z tego co czytałem można się nabawić jakiś różnych objawów czy nawet depresji ( jakie macie zdanie na ten temat ), jakąś może delikatniejsza kuracja na początek ? Albo coś na miejsca w których już nic nie rośnie , myślałem nad samą biotyna, cyna i minoxem czy to wystarczająco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jakiś bloker bo inaczej co Ci z samego minoxa , który na początku pewnie spowoduje spore linienie i dopiero później ewentualnie wymianę włosa na grubszy , zdrowy.pytanie co się stanie jak w przyszłości odstawisz minoxa , linienie pewnie ruszy nieodwracalnie i cały efekt kuracji pójdzie do niczego.biotyna to jedynie witaminy , które polepszą jakość włosa , ale samego łysienia nie zatrzymają. Ja zacząłem kuracje kilkanaście dni temu i szczerze mówiąc to bardziej boje się dorzucić do kuracji minoxa bo nie wiadomo co zrobi bo na każdego działa inaczej , z resztą przeżyć ten okres nadmiernego linienia pewnie też nie jest łatwy , a z finem jest tak że zawsze możesz go przestać stosować... z reszta ludzie stosują po 10 lat to czego się tutaj bać ? przeczytaj za i przeciw , o ewentualnych skutkach ubocznych oraz podstawowe informacje co trzeba wiedzieć i podejmij decyzje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz przeszczep , nie chcesz fina - to tak nie dziala i nigdy nie dzialalo , przeszczep ci nic nie naprawi jak dalej bedziesz tracil wlosy i dodatkowo przeszczep zacznie sie po jakims czasasie sypac bez fina. Przeszczep i finasteryd ida ze soba w parze i nie wierz naciagaczom ktorzy twierdza ze zrobisz przeszczep i bedzie ok bo tacy co tak zrobili glownie w mlody wieku po kilku latach wygladaja dziwnie i nie wiedza co z tym fannnntem zrobic bo im jakis naciagacz z turcji powiedzial ze wlosy po przeszczepie nie leca uboki ma maly procent ludzi po finie wiec trzymajmy sie faktow. Depresje moze powodowac 1000 innych czynikow i nie ma zadnych badan ktore by potwierdzaly ze fin jest za to odpowiedzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są fakty , palenie papierosów też powoduje masę chorób , jedzenie niezdrowego jedzenia również , a jakoś każdy ma to w dupie i dalej się niezdrowo odżywia , pali papierosy nie licząc się z konsekwencjami. Sama kuracja nie daje Ci 100 % pewności , że coś ruszy i czy wgl ruszy więc lepiej zacząć w miarę szybko jeśli chodzi o fina , żeby ewentualnie mieć czas na jakieś inne kuracje z blokerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam o tym finie i postaram się umówić do dermatologa w takim razie , może nawet lepiej by było jakbym brał to rok przed przeszczepem

 

-- 25 kwie 2020, 17:51 --

 

Tylko teraz to pewnie ciężko receptę dostać przez ten cały koronawirus to lipa na każdej płaszczyźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdalnaprzychodnia uzyskasz recepte na 4 opakowania jeśli uwzględnisz to w ankiecie , koszt 89 zł za taką usługe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka zebys nie bawil sie w przeszczep jezeli nie bedziesz przez te min 6 miesiecy na finie bo moze na finie ci tak poprawi linie wlosow ze nie bedziesz chcial robic przeszczepu , nikt ci nie powie jak dobrze bedziesz reagowal na kuracje. Zrobisz przeszczep , potem tych wlosow nie wyrwiesz jak dalej bedziesz lysial za linai przeszczepu i bedzie to dziwnie wygladalo. Przeszczep to obowiazek dbania o wlosy przez reszte zycia , raz w to wejdziesz i bedziesz musial sie tego trzymac. Najpierw finastery a potem rob przeszczep jezeli linia wlosow nie poprawi sie wystarczajaco i potem i tak bedziesz musial brac fina zeby reszta nie leciala wiec biorac przed fina tylko zyskasz wiedze i bedziesz sobie mogl zaplanowac kolejne kroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za angaż i pomoc na pewno skorzystam z rad, czyli na początek uderze w tego Fina zamiast analizować, lekarz rodzinny może mi to przypisać czy to tylko kwestia dermatologa albo trychologa? . Mój plan na teraz to branie fina i suplementacja jeżeli to nie pomoże do roku no to zostanie przeszczep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...