free web hit counter Skocz do zawartości
vystelior

Topical finasteryd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosuje ktoś jakąś sprawdzoną mieszankę z topical finem?

Chciałbym zacząć stosować a nie bardzo wiem jak dobrać składniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to weź tabletki które już pewnie bierzesz, obierz z zewnętrznej powłoczki, rozetrzyj na proszek, wsyp do minoxa, wymieszaj aż się dobrze rozpuści, odczekaj dobę aż wypełniacz z tabletki opadnie na dno i złej znad osadu. No i można używać. Dawkę musisz dobrać sam. Zależnie czy chcesz uzupełnić przyjmowany doustnie czy go zastąpić. 

 Tutaj przykładowy artykuł ze strony która sprzedaje gotowe mikstury https://www.minoxidilmax.com/topical-finasteride#howtomake

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finasteryd miejscowy od pewnej dawki ma sporą absorpcję systemową.

Trzeba użyć małej dawki, może rzędu 0,02-0,025 % by faktycznie była różnica między DHT na skalpie bez rozwalania tak mocno DHT w całym organizmie ale i tak będzie pewnie z 30-40 % zjazdu w DHT we krwi. Myślę że dutasteryd miejscowy ma lepszy potencjał, bo ma wysoką masę molową.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nakładany jest taki miejscowy, zewnętrzny środek z finasterydem? Wystarczy na noc, a potem rano zmyć szamponem? 
Po drugie czy to nie jest pewien problem? Jednak pokrywając głowę, można robić to mniej dokładnie. A jak rozumiem wypadałoby pokryć każde miejsce na skórze głowy gdzie wyrasta włos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego topical finasteride nie jest zatwierdzonym lekiem na łysienie skoro jest mniejsze prawdopodobieństwo efektów ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 14:19, Grzegorz641 napisał:

Polecam w trichosolu Fina 

Możesz rozwinąć? 

Obecnie biorę finastetyd doustnie, ale mam wrażenie, że mimo wszystko zmniejsza mi strasznie libido. 


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 17:32, emptybox napisał:

Finasteryd miejscowy od pewnej dawki ma sporą absorpcję systemową.

Trzeba użyć małej dawki, może rzędu 0,02-0,025 % by faktycznie była różnica między DHT na skalpie bez rozwalania tak mocno DHT w całym organizmie ale i tak będzie pewnie z 30-40 % zjazdu w DHT we krwi. Myślę że dutasteryd miejscowy ma lepszy potencjał, bo ma wysoką masę molową.

A są dostępne gdzieś gotowe topical dutasterydy? 
 


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie topical fin jeden raz dziennie 0.1% z minoxem działal lepiej niż fin w tabsach 3 x na tydz plus o wiele lepiej sie czułem.  Topical działa lepiej z tego powodu, że scalp dht reduction jest o wiele większy niż przy tabletkach gdzie przede wszystkim spada serum dht. Najtańszy jest indyjski Morr F ale on jest na glikolu i po paru miesiącach zalepił mi całą głowę ponieważ finasteryd też się wytraca  z czasem i zostaje na powierzchni głowy tworząc z glikolem coś na  kształt zaschniętej skorupy.  Rozkruszone tabletki też nie do końca są dobrym rozwiązaniem ponieważ nigdy w 100% się nie rozpuszczą i z czasem zostawiają na głowie osad. Najlepiej jest ogarnąć coś dobrej firmy bez glikolu z jakimi dodatkami typu kwas, retinol palma lub zlecić firmie farmaceutycznej

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do nakładania - dlatego zaleca się stosowanie 2 x dziennie żeby pokryć jak najdokładniej wszystkie miejsca- i tu trzeba wyważyć koncentrację. W takim przypadku lepiej użyć stęzenia 0.05% i mieć pewność że nie będzie nadmiernej absorbcji.

Dlatego topical dutasteryd jest lepszy moim zdaniem - można go stosować rzadziej i dziala o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2022 o 07:55, piotr1281 napisał:

Na mnie topical fin jeden raz dziennie 0.1% z minoxem działal lepiej niż fin w tabsach 3 x na tydz plus o wiele lepiej sie czułem.  Topical działa lepiej z tego powodu, że scalp dht reduction jest o wiele większy niż przy tabletkach gdzie przede wszystkim spada serum dht. Najtańszy jest indyjski Morr F ale on jest na glikolu i po paru miesiącach zalepił mi całą głowę ponieważ finasteryd też się wytraca  z czasem i zostaje na powierzchni głowy tworząc z glikolem coś na  kształt zaschniętej skorupy.  Rozkruszone tabletki też nie do końca są dobrym rozwiązaniem ponieważ nigdy w 100% się nie rozpuszczą i z czasem zostawiają na głowie osad. Najlepiej jest ogarnąć coś dobrej firmy bez glikolu z jakimi dodatkami typu kwas, retinol palma lub zlecić firmie farmaceutycznej

No a mamy gdzieś jakieś sprawdzone strony gdzie możemy kupić taki topical fin nie na glikolu i z dodatkowymi kwasami typu retinol? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...