free web hit counter Skocz do zawartości
cooltomi

34 lata - prośba o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Byłem dwurotnie na konstacjach u dr Bisangi. W 2017 i 2019 r.

 

Wizyta w 2017 r. t - ocenił moją gestość średnio 67 graftów/cm2. Wskazał, że jest niestety gestosc ponizej sredniej dlatego do zabiegu trzeba podejsc ostrożnie. Rozmawialiśmy wtedy o STRIP na 3000 grafów, potem FUE na korone.

 

Wizyta w 2019 r. ocenił gęstość o średnio 75 graftów/cm2 i że to dobra gestosc jednak zdecydowana wiekszosc moich graftow to grafty jedno i dwu wlosowe. Propozycja FUE 2500 grafów na odbudowanie lini włosów, potem resztę na koronę.

 

Pamietam, że +/- ocenił mój zasięg na ok. 7000 grafów. Od lutego biorę Fina 1 mg/dziennie.

 

Czy w moim przypadku da się coś zrobić i czy warto decydować się na przeszczep? Jak to widzicie i w jakich fazach? Myślę o jakieś tureckiej klinice (ewentualnie rozważam coś droższego o ile będzie w tym sens - żal wydawać 40 koła za zabieg).

 

Wrzucam włosy ścięte na 3 mm (+ mocne światło) i dłuższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korona powina sie poprawic na finie do 10-12 miesiecy od zaczecia kuracji. NA finie zakola ci nie odrosna ale to chyba wiesz , najlepsze rezultaty na finie sa na gore glowy i koronie. Tak, u ciebie wchodzi w gre przeszczep na przod i troche na gore . mysle ze przy ,,konserwatywnej'' lini czyli ostrzejszym dziobie wystarczy 3500 graftow zeby zamknac sie w jednej sesji. Dodatkowo zatrzymanie dalszego lysienia i zageszczenie korony przez finasteryd. Takie kombo pozwoli cieszyc sie wlosami przez nastepne 10 albo i 20 lat ,zakladajac ze bedziesz dobrze reagowal i znosil fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny typ łysienia tzn. przerzedzenie włosów na całej górze, z tym, że ja mam 25 lat i też myślę nad jakąś Turecką kliniką albo Przybylskim. Dodam, że brałem fina przez rok chyba i potem duta przez rok do teraz i jeżeli chodzi o jakieś zagęszczenie korony to szczerze mówiąc tak średnio u mnie. Pewnie chociaż powstrzymałem dalsze łysienie. Do tego aktualnie biorę minoxa oral (jedno psiknięcie do połowy szklanki wody) dwa razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...