free web hit counter Skocz do zawartości
Lucian

27 lat - prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym poradzić się was co i czy można coś z tym zrobić. W zasadzie w ciągu 5-6 lat doszło do tego co na zdjęciach. Mam wrażenie, że ostatnie 2-3 lata były najgorsze tzn wypadła cała korona. Czy to już NW6?

Jakieś 3 lata temu brałem Alopexy przez jakiś rok, wcierka 2 razy dziennie. Jednak według mnie to za bardzo nie pomogło. Odstawiłem bo nie widziałem rezultatów. Nie mam historycznych zdjęć bo nie robiłem nigdy, nie przejmowałem się tym aż tak. Dodam że ojciec i dziadek od strony matki byli raczej łysi, własnie NW6/7, także gen nie sprzyja.

Czy wejście na fina pozwoliłoby odbudować korone? Co sądzicie o przeszczepie? Na zakolach mi jakoś tak bardzo nie zależy, korona ważniejsza bo jednak przy długich włosach to wygląda strasznie. Należy jakieś badania przed zrobić tak? Czy dermatolog mi to ogarnie czy jakiś inny lekarz?

Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy, od roku biorę Euthyrox 50mg, sądze że to też wpłynęło na wypadanie włosów (w sensie okres zanim zdiagnozowano mi niedoczynność).

Golić na łyso/krótko żeby troche włosy odpoczęły? Niechciałbym tego robić, bo wyglądałbym pewnie jeszcze gorzej niż teraz - upinam włosy w tzw. manbuna na górze, żeby maksymalnie zakryć korone. (tak na codzień nie chodze specjalnie uczesałem tak, żeby jak najlepiej pokazać "czupryne").

Włosy z tyłu mam dość gęste, ale raczej cienkie niż grube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne zeby sam minoxidil pomagal skoro on nie jest od zatrzymania lysienia ,szczegolnie agresywnego. masz na gorze bardzo duzo zminiaturyzowanych wlosow i jest szansa ze chemia ci to poprawi. U ciebie trzeba max kuracje a nie bawic sie w kotka i myszke i tracic czas . Coraz popularniejszy na forach jest minoxidil oral + oczywiscie finasteryd 1mg albo dutasteryd i czekaj te 4-6 miesace na pierwsza poprawe. Kazdy ma troche inne rezultaty wiec nikt ci tautaj nie da odpowiedzi , pozostaje sprawdzic na sobie., poczytaj temat mlodylysolekgdansk i on mial podobna sytuacje i dobrze z neij wyszedl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe. Look at this!

 

Nie poddawaj się i jakaś kuracja oparta na blokerach DHT (względnie też T jeśli zaakceptujesz uboki) i minoxie, i ew. miejscowych antyandrogenach jak np. RU. Plus dodatki takie jak witaminiki, dieta pod włosy, masaże skalpu, hydromasaże podczas kąpieli, i nakłuwanie - przynajmniej teraz kiedy nie ma jeszcze dobrej jakości i gęstości. Do tego HT jak się kiedyś zdecydujesz lub nie będziesz w pełni zadowolony z efektów farmakologii.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekielnie czarne włosy szacun

Od tygodnia biore fina, do tego dermastamp 1,5mm raz w tygodniu. Na razie tyle, zobaczymy za pół roku czy coś będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...