free web hit counter Skocz do zawartości
MrPayne

Łysienie w wieku 24 i pytanie o klinike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Aktualnie mam 24 lata. 3 lata wstecz usłyszałem, że mam przerzedzenia z tylu glowy. Udałem się do dermatologa, ten stwierdził androgenówke i wskazał by się udać do chiururga, który się zajmuje przeszczepami włosów. Udałem się do Wrocławia do kliniki gdzie robią przeszczepy. Lekarz stwierdził równiez androgenówke i przeszczep kosztuje coś koło 21000. Efekt by był, ale bez szału i możliwe, że włosy by wypadały dalej.

Udałem się również do trychologa. Trycholog wyśmiał przeszczep. Wizyty u trychologa podniosły mnie na duchu, kasa szła w tysiącach, a efektów brak. Powiem szczerze, że włosy jakie miałem w tatmym roku na wiosne, a w tamtym roku na jesień po wizytach u Trychologa to znaczna róznica. Zdecydowanie mi się przerzedziły. Szampony, ampułki itd- kupa kasy. Aktualnie stosuje toppiki maskujące i jakoś to wyglada. Badałem tarczyce, robiłem wyniki i byłem u endokrynologa. Wszystko okej tylko testosteron za duży. Wszyscy owi specjaliści stwierdzili androgenówke. Mój ojciec również był łysy. Zdaje sobie sprawe, że genów nie oszukam i bede łysieć, a co do tabletek, które ingerują w hormony - obawiam się ich troche, że moge mieć jakieś powikłania. Zresztą w moim przypadku niewiele można zdziałać, tak mi się wydaje.

 

Śledze forum i jak mam czas to czytam to i owo. Zastanawiam się nad systemem włosów, zdaje sobie sprawe jakie to są koszta. Przeczytałęm temat pt "cala prawda o systemach wlosow". Różne są tam opinie, ale chcialbym sprobować bo chyba jedynie to mnie ratuje. A jak nie to maszynka na zero i mikropigmentacja. W związku iż mam 24 lata na karku, chciałbym chociaż do 30stki mieć coś tam na głowie. Jeśli chodzi o wizyty u fryzjera to boki mam zawsze na zero. Chciałbym, żeby ta góra była jakoś zagęszczona. Ale do sedna! Czy ktoś może polecić jakaś klinike co zajmuje się systemami włosow? Wrocław , Poznań? Do tych miast mam średnio 200-300km. Chciałbym by w tej klinice pokazano mi co i jak, jak to kleić, chciałbym zapytać o to czy o tamto. Wiem, że są filmiki itd, ale to nie to samo. Na pewno bym chciał spróbować z systemami włosów. Na początek z 2 razy bym kupił tutaj w Polsce, a pozniej zamawiał sobie zza granicy (podobno lepsze i tańsze te systemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Big 3 próbowałeś chociaż?

 

fin, minox + ketokonazol


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz watek ,,mlodylysolekgdansk'' i jego odbudowa wlosow po kuracji..... akurat jakbys dobrze reagowal na fina albo duta to twoja korona by sie zagescila bo masz duzo zminiaturyzowanych wlosow ktore mozna zagescic. Lysy nie jestes jeszcze. Przeszczep nie zda egzaminu bo jestes mlody i caly czas lysiejesz i bys musial co roku na przeszczepy latac. jak nie chcesz lekow to radze szykowac sie na golarke , innej metody nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fin, minox + ketokonazol

 

Finasteryd jako bloker, Minoxidil rowniez cos ala bloker. Używać tego jednocześnie? Ketokonazol - zakażenia skóry, włosów. Tyle wyczytałem o tych "lekach". Jak możecie to wytłumaczcie. Tematów jest sporo, powoli nadrabiam zaległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fin dut - bloker

 

minox - aktywator

 

obu powyzszych nie stosuje

 

ketakonazol w szamponach, osobiście uzywam zoxin med, chwale sobie


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketakonazol w szamponach, osobiście uzywam zoxin med, chwale sobie

po keto proponuję przyglądać się włosom i skórze, bo np. u mnie potwornie wysuszał, stosuję raz na 2-4 tygodnie od pół roku i nie widzę różnic względem stosowania raz w tygodniu poza tym, że nie mam siana i pustyni na głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w twoim przypadku spokojnie mógłbyś powalczyć o odbudowę włosów. Rok na finie + minoxie + keto jak wcześniej koledzy pisali i wtedy ewentualnie przeszczep uzupełniający bądź rezygnacja z kuracji jak nie będziesz zadowolony i przejście na te 'systemy'. przynajmniej będziesz po tym czasie świadomy , że zrobiłeś wszystko co mogłeś aby uratować swoje włosy.

 

A co do szamponu keto to ja stosuje 2x w tygodniu i przemywam to zwykłym szamponem bambino , z reszta tak jest w ulotce aby podobnie stosować. Z reguły mam suche włosy i siano na głowie to jakoś nie odczułem różnicy , a wy jak proponujecie korzystać z tego szamponu bo raz na dwa tygodnie to chyba trochę mało , co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez opcja - minoxidil doustnie , coraz wiecej osob tego uzywa i sobie chwala i wtedy odpada meczarnia z tym wcieraniem tego czegos w glowe - na dluzsza mete jest to bardzo niewygodne. Lepiej zaczniej od fina, po minoxie jak sie nie wzmocni wlosow finem kilka miesiecy wstecz to potrafia wlosy w masowych ilosciach leciec co nie jest u ciebie wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu sobie popatrz jak wygląda życie kiedy robisz ht i nie bierzesz blokera. Z tego co widzę nie jesteś ciemnowlosym latynosem z mega gęstym donorem. Masz jasne słowiańskie

włosy a to czyni Ciebie gorszym kandydatem. Tak jak koledzy piszą w tym stanie tylko podstawowa terapia. Jestes mlody ale wiek masz już ok żeby brać normalnie fina. Jak sie obawiasz zacznij od dawki 3 x 1mg na tydz. Minoxidil będzie Ci raczej potrzebny ponieważ doś późno przystępujesz do leczenia natomiast z doustnym zalecam ostrożność.

 

-- 18 maja 2020, 10:02 --

 

Jeżeli mialbym wybierać pigmentacja vs system wybralbym pigmentacje. Dobrze zrobiona z fajną realistyczną linią plus jakaś opalenizna i siłownia i nie bedziesz miał kompleksów. System to męczarnia zawsze będziesz od tego zależny. Musisz mieć min 2 system ( jeden zapasowy) , co tydzien trzeba go zciągać czyścic. Twoje życie bedzie pod to ustawione. Zawsze obawa czy dobrze leży czy nie widać że to system . Jakiś wyjazd to zawsze musisz brać wszystkie przybory ze sobą. Pigmentacja (pomijając zabiegi odświeżające) nie zabiera żadnego czasu.

 

-- 18 maja 2020, 10:08 --

 

A i jeszcze jedno ostatnio widzępełno gości w różnym wieku zgolonych na 0 - efekt kwarantanny. Uważam że to dobry moment na mikropigmentacje. Zawsze można powiedzieć - nie bylo fryzjera - opier... sie na krótko i stwierdzilem ze tak mi jest wygodnie i przy tym zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Moge spróbować najpierw leków. Zobaczymy jakie beda efekty, jak nic się nie poprawi to przejdę na systemy. Wiem z czym to się wiąże. A jak juz bede miec dość systemów to mikropigmentacja zostanie.

 

Fin na początek przez kilka miesięcy, a później dodaje minoxa + keto np w szamponie.

 

Zaczne od mniejszej dawki fina. Pytanie czy to musi byc propecia czy moze byc np nezyr, który posiada również finasteryd?

 

Skad braliście recepty? Pojde np do rodzinnego i powiem by przepisał nezyr bo blokuje łysienie? Jestem ciekaw jak to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności recepty to zależy od lekarza, ale ogólnie nawet rodzinny może ją wypisać. Wystarczy dobrze zagadać, pokazać, że się wie o co chodzi.

Może być jakikolwiek lek z finasterydem - Propecia, Nezyr, Androstatin, Finahit itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykupiłem receptę online za 89 zł na zdalnej przychodni na 4 opakowania i to jest jedna z najszybszych opcji bo receptę masz w 3 godziny i możesz śmigać do apteki. Reszta opcji to rodzinny,skierowanie od rodzinnego do dermatologa bądź prywatnie do dermatologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA dzwonie do rodzinnego i proszę o finahid. Za pierszym raze sie zapytala a czemu ? - dermatolog zalecił na wypadanie włosów - ok rozumiem i wiecej 0 pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z propecią, finahit chyba najtaniej jest bo za 13 zl w apteline, zobacz czy masz aptekę z nimi współpracującą obok siebie, a jak nie to jest jeszcze wiele innych zamienników w niewygórowanej cenie :P

Co do dawki to każdy ma swoje podejście, ja zacząłem od 0.25 dziennie, po dwóch tygodniach 0,5; po nastepnych dwoch 1mg.. Szczerze mówiąc zaczynałem od mniejszej dawki bo bałem się uboków jak i kazdy pewnie, miesiac mi zajelo przekonanie sie do finasterydu i wejście na zalecaną w recepcie dawkę. Dla spokoju sumienia polecam, byle za dlugo to nie trwało bo szkoda lecących włosów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentulnie z Twoim stanem spróbuj duasterydu we wcierce. Na hairlosstalk goscie stosują to nawet 1 w tyg z bardzo dobrymi efektami. Okres rozpadu duasterudu jest znacznie dłższy niz fina dlatego nie trzeba tego co dziennie stosować. Możesz poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko na koniec cytat z jakiegos forum

Dont make the same mistakes i did for a full head of hair.

 

36 yo male here. So far I've had 2 separate hair transplant surgeries $10k, micro scalp pigmentation $2k, and currently use a hair system (toupee). Not to mention minoxidil, shampoos, and propecia, toppik. My biggest regret was probably the hair transplants. Initially the results were amazing however the only hair on my head that grows now is donor hair. I refused to get another transplant because my donor area is honestly not the best and I have a huge scar on the back of my head that goes ear to ear. This scar is why I regret the transplants and why I'm stuck with a toupee.

I went bald for a while and loved it, when I first got the micro pigmentation, however the scar became more and more visible with time. I got tired of people asking about it so I decided as a last resort i would try a toupee (hair system).

Initially I was pretty pumped about having a full head of hair that I could style any way I wanted. I was finally able to rock any hairstyle. However I would later learn that having a hair system required time, patience, and alot of upkeep. I can honestly say that the hair system was pretty undetectable when freshly bonded however it seriously took a toll on my health. Because of the hair system I became very paranoid and stopped going to the gym. Every time I'd touch up the glue I couldn't workout for 24 hours. I tried working out and soon learned that sweat and glue don't mix. My head started to smell pretty bad. I gained over 40 pounds in six months. Even without exercising the hair system required upkeep twice a week.

My advice to anyone is to embrace being bald. I was way more confident as a bald athletic guy than a fat guy with fake hair. If anyone has questions I'm here.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko na koniec cytat z jakiegos forum

 

My advice to anyone is to embrace being bald. I was way more confident as a bald athletic guy than a fat guy with fake hair. If anyone has questions I'm here.

 

Czasami to jest najlepsze wyjście z możliwych. Przeszczepy w ogóle do mnie nie przemawiają. To jest loteria. Jeden wygra a drugi się oszpeci. Najlepszy sposób to fina/duta + dodatki żeby utrzymać włosy. A jak się nie da nic zrobić to chyba faktycznie lepiej "to embrace being bald". Choć nie jest to też takie łatwe, ponieważ sporo osób z włosami wygląda dobrze a bez schludnej fryzury po prostu słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak facet który ma dużo wolnego testosteronu ma też inny kształt szczęki i z reguły smukłą twarz do tego dobry zarost i wyglada to naturalnie. Ktoś kto ma przewagę estrogenów ma nalaną, obwisłą i bardziej "okrągłą" twarz i slabszy zarost i taki ktos zawsze bez względu na kształt glowy bedzie zle wyglądac łysym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr no to ja mam ekstra nie farta życiowego. Mam pełen zarost, ale kształt czaszki... w sumie to olałbym temat łysienia gdyby nie to i ogolił sie na łyso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogoliles sie juz na 0? Wiesz jak bedziesz wygladal? Jaki jest obecny stan wlosow? Linie masz cofnietą?Bo inaczej wyglada ktos kto ma mega zakola i sie ogoli a inaczej ktos kto mam nisko linię i po zgoleniu dalej ten zarys widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina biore juz 3 tydzień. Narazie musze kombinować bo lekarz rodzinny przepisuje mi tylko 1 opakowanie. Zapłaciłem dziś za receptę online, doktorek do mnie dzwoni i pyta czemu ma mi przepisać na więcej opakowań Wypisze mi tylko jedno wiec lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...