free web hit counter Skocz do zawartości
eReM

Dr. Feriduni, 3050 GR, 24-05-2019

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ponieważ to forum było dla mnie sporą skarbnicą wiedzy jeśli chodzi o leczenie chirurgiczne łysienia i żałuję, że nie trafiłem tu wcześniej, zanim zrobiłem przeszczep w Polsce, to postanowiłem podzielić się też moimi zmaganiami.

 

Ogólnie moją sytuację przed przeszczepem jeśli chodzi o łysienie można było określić jako stabilną i całkiem okey. Poza widocznymi zakolami, które pojawiły się w okolicach 23-24 roku życia to nie miałem problemów w innych miejscach na głowie. Obecnie mam 30 lat, od około 25 roku życia stosuję Finasteryd 1 mg/dzień i Minoxidil 1x/dzień - na 1 podejście do przeszczepu zdecydowałem się w wieku 27 lat i było to w PL, zakończyło się tak jak tu wiele osób opisuje, bardzo niską gęstością przypominającą zapałki (1000 graftów na pokrycie zakoli okazało się daleko za małą liczbą) - efekt finalny był niezadowalający i tak naprawdę w mojej sytuacji na głowie i noszonej fryzurze nie zmieniło się praktycznie nic, poza wydanymi 10,000 PLN.

 

Potem trafiłem na to forum, sporo poczytałem i postanowiłem spróbować jeszcze raz z myślą, że jeśli tym razem nic to nie da to daruję już sobie kolejne próby - padło na Dr. Feriduniego jako, że nie chciałem bawić się już w półśrodki - wysłałem swoją obecną sytuację z zaznaczeniem, że miałem już jeden przeszczep 1000 graftów w Polsce, na odpowiedź z kliniki nie czekałem długo - Dr. Feriduni oszacował, że będzie to 1800 - 2600 graftów. Postanowiłem od razu umówić się na zabieg - wyznaczono mi termin za miesiąc z konsultacją jeden dzień przed zabiegiem, na której dowiem się wszystkiego ostatecznie.

 

Klinika co tu dużo pisać na najwyższym poziomie, bardzo miła i uprzejma obsługa, sam Dr. również kontaktowy - mój pierwszy zabieg przeszczepu określił jako "Clean work", niestety jeśli chodzi o gęstość na moje pytanie jedynie się uśmiechnął, ostatecznie stwierdził, że potrzebuje dodatkowo min. 2800 oraz, że będzie musiał pozbyć się podwójnych i potrójnych graftów z linii frontowej jako że okazało się iż mam ich sporo a to powoduje bardzo nienaturalny wygląd. Skończyło się na 3050 graftach (50 to te które zostały "przesadzone" do tyłu) - nie zostałem policzony za dodatkowe grafty podobnie jak któryś kolega na forum.

 

Niestety nie dysponuję wyraźnymi zdjęciami "przed" zabiegiem, ale można sobie wyobrazić rozmiar moich zakoli po zdjęciu "1 Mies. #0" - starałem się wrzucić zdjęcia z najważniejszych momentów, żeby pokazać czego mniej więcej można się spodziewać wraz z upływającym czasem po zabiegu.

 

Jeśli ktoś chciałby poznać więcej szczegółów zapraszam do kontaktu, co prawda nie bywam tu zbyt często, ale będę się starał odpisywać.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie masz zdjęć przed, bo te po wyglądają kozacko.

 

Pytanie co do fina - występowały u ciebie uboki, tzn powiększenie piersi (kobiece kształty) i tym podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych efektów ubocznych po fina nie mam i nie miałem.

 

Pierwszy raz obciąłem włosy po 2 miesiącach, sypałem trochę Nanogenem - w pracy poza żartami typu, że idę do wojska nikt nic nie zauważył a ja też specjalnie się tym nie przejmowałem - najgorzej było od 3 tygodnia do 2 mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycena była robiona na około 5.5 euro za graft, ja ostatecznie zapłaciłem w okolicach 5.0 euro za graft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt rewelacyjny. Widać, że zakola miałeś spore po zdjęciu z "1 miesiąc po", a teraz jest bajka. W Twoim przypadku wszystko zadziałało na Twoją korzyść : bardzo dobra klinika, udany zabieg, dobry/bardzo dobry gatunek włosów i finasteryd przyjmowany od kilku lat.

 

Gratulacje i fajnie, że pokazujesz swój efekt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze nie ma fotek przed ht. Jednak jakby nie patrzec efekt miazga.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te rzadkie miejsca na zakolach za linia widoczne na zdjeciu z 3 miesiaca zarosly, ze nie widac dziur ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efekt fajny , czy przez ten okres fina zauważyłeś , że twoje łysienie nie postępuje dalej ?

Na pewno w jakimś stopniu postępuje, Feriduni mówił że miniaturyzują mi się powoli skronie, ale jak będę brał Fina to powinno być ok - zrobił mi też więcej niż zakładał bo jak sam stwierdził jest spora szansa, że nie będę potrzebował już HT.

 

Czy te rzadkie miejsca na zakolach za linia widoczne na zdjeciu z 3 miesiaca zarosly, ze nie widac dziur ?

Tak, nie ma prześwitów, mogę stylizować włosy jak mi się podoba i wygląda to naturalnie, natomiast to dopiero w okolicach 11-12 mies. nastąpiło - wcześniej nieregularnie się zagęszczało i było różnie - wizytę kontrolną w klinice mam za 3 miesiące do tego czasu powinien być efekt finalny na 100% widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Ehh szkoda, że kasuje 5 i więcej ojro za graft.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...