free web hit counter Skocz do zawartości
torcik

Przesuszona skora glowy- minox, ru, dermastemp, nizoral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie leci:

Ru 1x dziennie

Minox 5% 2x dziennie

Dermastemp 2x tydzien

Regenepure DR Shampoo (szampon z keto)

 

Pare dni temu bylem u trychologa. Po obejrzeniu wlosow i skory glowy pod trychoskopem, potwierdzila mi to co juz wiedzialem- ze jest bardzo duzo nowych wlosow (zasluga RU).

Ale jest problem- skora glowy jest masakrycznie przesuszona, praktycznie na calej glowie sa biale suche platy.

Wg. trycholog to wina minoxa i zaleca odstawienie.

Co o tym myslicie? Odstawiac? Kojarze, ze sa minoxy na innych bazach, zmiana minoxa na innego z inna baza cos da?

Dostalem niby jakis szampon nawilzajacy i bede robil peeling z soli morskiej. Jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja miałem przesuszoną skórę na przodzie głowy to chyba nikt na tym forum, a miałem do tego stopnia, że odzyskane w skutek kuracji wcześniej włosy, wypadały mi wraz odpadającymi białymi płatami skóry - wielu na pewno pamięta. Także przerabiałem to na własnej przesuszonej skórze.

 

Jeśli jest to rzeczywiście w tak skrajnej postaci to wskazane jest:

 

Nawilżać/natłuszczać skórę za pomocą masła Shea i stosować produkty do pielęgnacji zawierające masło Shea np. specjalną emulsję na suchą skórę głowy Emolium oraz szampon do suchej skóry głowy tej samej marki dostępny w aptece.

Dodatkowo można stosować oleje z wiesiołka i ogórecznika oraz emu.

Zrezygnować z wszelkich wcierek opartych na alkoholach i glikolach, lub robić wcierki z dodatkiem gliceryny jeśli już musi coś być na alkoholu i jeśli ktoś nie chce zamienić wcierki na doustne leki np. finasteryd, ale najlepiej na czas leczenia skóry zrezygnować z wcierek na alkoholach w ogóle, bo w tym przypadku mogą zrobić więcej szkody niż pożytku - i przerabiałem to na własnej skórze głowy!

Do mycia używać letniej (a nawet takiej lekko chłodniej) koniecznie miękkiej wody uprzednio przegotowanej, najlepiej też takiej bez chloru i innej chemii z własnej zdatnej studni jeśli jest taka możliwość. Nie myć często, raz na 3 dni w zupełności wystarczy przy mocno wysuszonej skórze o ile się nie pracuje w kopalni/młynie czy przy gipsowaniu.

Zrezygnować z szamponów typu Nizoral - koniecznie.

 

To są moje rady nie wzięte z dupy tylko z własnego doświadczenia (a jak wiadomo uporałem się z tym dość szybko i osiągnąłem znów spektakularny odrost), a zrobisz jak zechcesz i co uznasz za stosowne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, minox juz odstawiony.

Jutro szturmuje apteke i zaopatrze sie w arsenal ktory wymieniles.

Myslisz, ze w tej sytuacji zrezygnowac tez z dermastempa?

+ wieczorami jestem czasowy, dodac do tego wszystkiego np. maseczke na wlosy z oleju kokosowego? TEORETYCZNIE bardzo zachwalany.

 

Zamowilem mikroskop teoretycznie 1000x, mam nadzieje, ze bedzie chociaz choc troche widac jak u trycholog bo u trycholog bylo to widac BARDZO mocno, takie biale, troche oderwane płatki.

Jak bedzie widac na mikroskopie to wrzuce zdjecia i bede na biezaco mogl ogarniac czy dziala.

 

Przypadkiem nie ma minoxa bez alkoholu dostepnego?

 

+ wazne pytanie: sadzisz, ze jak ogarne problem suchej wlosy to te nowe wlosy maja szanse rosnac szybciej? Ogolem aktualnie mam tez strasznie suche wlosy, siano. Jest szansa, ze rozwiazanie tego problemu pomoze w tym i w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslisz, ze w tej sytuacji zrezygnowac tez z dermastempa?

 

Jeśli to light'owy problem to raczej można stosować, jeśli problem jest mega giga taki jak był u mnie, a do tego występuje jakieś podrażnienie skóry i czerwone plamy to osobiście bym zrezygnował.

 

+ wieczorami jestem czasowy, dodac do tego wszystkiego np. maseczke na wlosy z oleju kokosowego? TEORETYCZNIE bardzo zachwalany.

 

Olej kokosowy jest bardzo dobry jako kosmetyk włosowy, jednak w dłuższej perspektywie sprzyja suchości skóry, tak samo jak np. rycynowy, który wysusza jeszcze bardziej i szybciej niż kokosowy a tez jest polecany na forach o łysieniu. Raczej nie stosowałbym kokosowego, ani żadnego innego jak tylko te które wymieniłem.

 

 

Zamowilem mikroskop teoretycznie 1000x, mam nadzieje, ze bedzie chociaz choc troche widac jak u trycholog bo u trycholog bylo to widac BARDZO mocno, takie biale, troche oderwane płatki.

Jak bedzie widac na mikroskopie to wrzuce zdjecia i bede na biezaco mogl ogarniac czy dziala.

 

To może nie ma jeszcze tragedii, bo u mnie to odchodziły płaty skóry o przekątnej nawet 5 mm...

 

Przypadkiem nie ma minoxa bez alkoholu dostepnego?

 

Polaris NR 10 jest sprzedawany jako bezalkoholowy - choć de-facto zawiera też alkohol cetylowy i masę innej chemii, i u mnie wystąpiło to skrajne przesuszenie skóry właśnie pomimo tego, że stosowałem własnie tego polarisa. Po ok. 8-9 miesiącach stosowania zaczął być zauważalny ten problem. Najlepiej nic na alko/gliko ani na żadnej agresywnej chemii nie używać zewnętrznie przy wysuszonej skórze!

 

 

+ wazne pytanie: sadzisz, ze jak ogarne problem suchej wlosy to te nowe wlosy maja szanse rosnac szybciej? Ogolem aktualnie mam tez strasznie suche wlosy, siano. Jest szansa, ze rozwiazanie tego problemu pomoze w tym i w tym?

 

Tak. Szansa jest. A skrajne wysuszenie skóry jest chyba najgorsze co może być i znacznie gorsze od przetłuszczającej się skóry i łoju, gdyż może doprowadzić nawet do natychmiastowego posypania stosunkowo mocnych włosów - jak też było u mnie...

 

Zdrowa skóra = zdrowe włosy, nie inaczej (oczywiście pomijając genetyczne łysienie andro).


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...