free web hit counter Skocz do zawartości
mrright

Potrzebna pilna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, i z góry dziękuję za okazaną pomoc,

mam 23 lata i w ciągu ostatniego roku strasznie powiększyły mi się zakola, nie było problemu, dopóki w ciągu ostatnich dwóch miesięcy straciłem ogromną ilość włosów na przodzie głowy, na koronie żadnych prześwitów nie widzę, jednak brak włosów na przodzie mnie przeraża. Chciałbym jak najszybciej zacząć coś robić w kierunku spowolnienia wypadania włosów oraz ich poprawy, zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji finasterydem, jednak nie mam pewności co jest powodem takiego stanu włosów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem bardzo słabe wyniki tarczycy, której mam niedoczynność, (TSH osiągnęło wartość bliską 80, gdzie norma jest około 5), czy chora tarczyca może być powodem tego stanu rzeczy? Dodam że od około miesiąca wyniki się poprawiły i ostatnie wyniki TSH robione miesiąc temu wynosiły 7,6. Boję się wejść na fina bo nie wiem czy to tarczyca nie jest powodem łysienia, jednak skoro wyniki się poprawiły to wypadanie powinno się chyba zatrzymać, a w ciągu ostatniego tygodnia włosy znów leciały na potęgę, po prysznicu w brodziku na spokojnie jest ich 30-40 a przód włosów zdecydowanie się przerzedził, czy może ktoś doradzić co robić w tym wypadku? Wjeżdżać na fina? Czekać na ustabilizowanie tarczycy? Wrzucam fote aktualnego stanu włosów, może to coś pomoże, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tarczyca mogła to spowodować. niemniej zapytaj się lekarza o poradę i ew. interakcję z finasterydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...