free web hit counter Skocz do zawartości
dolbi20

Prośba o radę ! Zapalenie skóry, łysienie , przerzedzanie !

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę ten temat bo mam jakąś niepewność co do moich włosów.

 

Mam 24 lata, zacząłem brać wczoraj (19.06.2020) finesteryd 1mg / dzień po wizycie u dermatolog z LuxMedu.

 

Generalnie od ~2 lat zacząłem zauważać przerzedzające się włosy (mocno), zawsze miałem bujną czuprynę . Jeszcze z rok temu mam zdjęcia na instagramie - dolbi20 gdzie mam na prawdę fajne włosy.

 

W tym momencie jest tragedia.

 

Od 2 lat widzę przerzedzające się włosy na głowie, ale dodatkowo od tych też 2 lat mam problemy skórne - stany zapalne na głowie, po prostu codziennie prawie pojawiają mi się nowe pryszcze, które można "pękać" (sry, fu).

W wieku 18 lat w liceum miałem pierwszą terapie izotekiem na trądzik, która nawet mi pomogła, ale około rok temu w wieku 22 lat zacząłem drugą terapie izotkiem po pokazaniu włosów i przetłuszczającej się ogólnie skóry głowy / pleców / twarzy (twarz strasznie się błyszczała). Więc problemy z łojem / sebum / gruczołami łojowymi to mam od dziecka, bo wcześniej tez byłem an jakiś antybiotykach (12-18 lat), ale dopiero pierwsza terapia izotekiem pomogła na to.

 

Teraz jestem po rocznej drugiej kuracji izotekiem i generalnie twarz jest git, (nie przetłuszcza się już aż tak), plecy i klata też, więc nie ma problemu z trądzikiem, ale na głowie są te wysięki !!! +przerzedzające się włosy.

Przed drugą kuracją izotekiem miałem ten problem z włosami przetłuszczającymi się , przerzedzającymi się i krostami, a potem w trakcie kuracji było w miarę git i nawet włosy mi trochę odrosły przy używaniu tylko Loxonu. Ale teraz skończyłem terapie izotekiem i wszędzie jest dobrze, ale na włosach powróciły krosty i przez to też przestałem używać loxonu i generalnie no mam mega przerzedzone te włosy i łysienie androgenowe. Wstawiam zdjęcia

 

1. tutaj pierwsze zdjęcie tuż po prysznicu i myciu głowy, widać przerzedzone mocno włosy, + na całej skórze mam krosty jak widać, i ogólnie skóra swędzi mnie + jest zaczerwieniona

https://i.imgur.com/p7NoHIp.jpg

 

https://i.imgur.com/p7NoHIp.jpg

 

2. też góra włosów na sucho

 

https://i.imgur.com/z8TbjH5.jpg

 

https://i.imgur.com/z8TbjH5.jpg

 

 

Podsumowanie: trwa to od ~2 lat, skóra swędzi, dużo krost - ropnych lub takich suchych strupów; szybko przetłuszczają się włosy (myję codziennie), łysienie androgenowe

 

Zastanawia mnie że krosty i czerwoną skóre mam tylko na środku głowy, rzadkie włosy. Jeśli chodzi o genetyke to tata, mama, dziadek, brat wszyscy bujne włosy.

 

Badania:

Testosteron: 507 ng/dl

Kortyzol: 9,77 µg/dl

DHEA-SO4: 304,90 µg/dl

Żelazo: 168,2

TSH: 2,09

Androstendion: 1,68 ng/ml

Ferrytyna 203,00 ng/ml

Witamina D3 metabolit 25(OH): 12,90

17-hydroksyprogesteron: 2,29 ng/ml

 

Jestem świadomy ze łysieje androgenowo już grubo pewnie Norwood 4, ale zastanawia mnie fakt, że od 2 lat prawie (z przerwą kiedy brałem izotek) non stop mam te krosty na głowie, które często wybuchają jak zwykły pryszcz i swędzi ta skóra głowy itp. i czy to na pewno ma jakiś zły wpływ na te włosy.

 

Pytanie jest nastepujące: oczywiście biore finasteryd 1mg itp. może coś da zobaczymy, ale no co z tym stanem skóry głowy który też jest tragiczny.

 

Jeśli chodzi o specjalistów to byłem już np. u "trychologa" i mi tak zbadała skóre głowy że widziała tam nowe włoski w przybliżeniu, i takie małe czarne i te moje które jeszcze mam, ale generalnie widziałem dużo pustych mieszków też. No i jeszcze robiła mi to badanie w taki sposób że te krosty mi pękały ..... masakra a na końcu mnie namówiła na szampony za 350 zł które po 3 dniach używania jeszcze pogorszły mi stan .... (ekstra), a i to ona namówiła mnie na te badania lekarskie. Ehh

 

Poszedłem do dermatolog i od razu finasteryd - i tak pewnie powinienem zrobić 2 lata temu, ale cóż . Oby się udało jeszcze coś tam uratować . Oczywiście przeszczep też wchodzi w gre u mnie jakby finasteryd nie pomógł po 2 latach czy coś.

 

Proszę o jakiekolwiek porady nt. włosów / skóry głowy . Co mi jest oprócz łysienia, i czy będę żył !

 

Dziękuje za wszystkie porady i przepraszam za taką chaotyczną wypowiedź, ale oszaleje zaraz non stop patrze w lustro itp.

 

Ps. dodam że już narazie loxon odstawiłem po pol roku jakoś bo mam te stany zapalne i chce się ich pozbyć najpierw, a do tego nacodzien używam szamponu Emolium i raz na 3 dni dostałem od dermatolog Stieprox + jakiś krem/płyn robiony ręcznie, który odbieram niedługo.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...