free web hit counter Skocz do zawartości
novyon

Prawie 30, jednak walka o włosy :D

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, cześć. Kiedyś się tutaj udzielałem, pytałem dużo i fina i stwierdziłem finalnie, że sobie odpuszczam temat, najwyżej będę się golił na pałkę i tyle, ładnemu podobno we wszystkim ładnie..., ale ..., lubię mieć włosy, więc postanowiłem, że jednak o nie zawalczę, na jakiś czas jeszcze. Dalej podtrzymuję, że nie chce łykać finasterydu oralnie, ale aplikowanie bezpośrednio na skórę głowy już mi odpowiada i jestem w stanie zaryzykować.

 

Dzisiaj rozmawiałem z rodzinnym, nie chce mi wypisać recepty na fina 1mg przez telefon, skończyło się na skierowaniu do dermatologa, jednak terminy odległe, nie zawsze mi czasowo pasuje - praca, więc postanowiłem, że zapłacę za konsultacje online - tylko znajdę kogoś dobrego i poproszę o receptę na finasteryd i może na krople LUMIGAN, bo podobno kobiety sobie nieźle tym zagęszczają rzęsy i działa podobno też na skórę głowy...

 

Plan jest taki; finasteryd 1mg, może zacznę od 0,5mg rozpuszczanego w; https://allegro.pl/oferta/loreal-seriox ... 8309122206 (w 3-6ml), finasteryd po prostu pokruszony na proszek i wrzucony do tych 3-6ml tego loreala, i aplikowany bezpośrednio na skórę głowy z pipety. Czy ew. te krople lumigan mogłyby być dodane do tego mixu? Wydaje mi się, że tymi 3-6ml będzie ciężko pokryć cały skalp, więc czy nawet jak fin wchłonie się gdzieś obok, to działanie jakby pokryje całą skórę głowy - jak myślicie?

 

Oprócz tego wrzucę ekstrakt z palmby sabałowej (wiem, wiem...), cynk wiadomo - myślę, że 30mg na dzień, może 45mg na początek, b-complex i magnez.

 

Z linią nie chce walczyć, bo mi odpowiada taka, chce tylko nabrać mocnej gęstości włosów - bez prześwitów, chociaż na zdjęciach specjalnie włosy są "stare", posklejane jakąś odżywką, żeby bardziej pokazać problem. No i z jednej strony zaczyna się robić zakole - zdecydowanie mniej włosów i mocniejszy prześwit. Co jeszcze mogę zrobić, żeby wspomóc te walkę? Minox w stężeniu 2-5% może z czasem, jak zacznę utrzymywać czuprynę, dziennie leci pewnie 50-100 włosów.

 

 

[attachment=3]IMG_0743.JPEG[/attachment]

[attachment=2]IMG_0744.JPEG[/attachment]

[attachment=1]IMG_0745.JPEG[/attachment]

[attachment=0]IMG_0746.JPEG[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fin niezaleznie w jakiej postaci bedziesz stosowal to praktycznie bedzie dzialac na tej samej zasadzie jezeli dawka bedzie zblizona. Minus dodatkowy taki, ze chcac pokryc nw 5-6 z 2-3ml bedziesz musial tego lac. Masz lysienie na calosci juz objete i wyrazne gniazdo. Bez fina/duta plus zew wzmocnienie tego ru/cb sie nie obedzie jezeli chcesz jeszcze o nie powalczyc i cos wskorac.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, oglądałem, ze Fin bezpośrednio na skore daje takie same efekty, albo nawet ciut lepsze, minimalizując Ew. Uboki. Czy po samym Finie i powiedzmy jakichś masażach, można liczyć na odrost jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście, ale trzeba mieć trochę szczęścia. Możesz zastosować gotowe wcierki z finasterydem np polaris nr 10 albo nr 11. Ale one zawierają też minkoksa dodatkowo.

 

Cóż, wydaję się, że jednak jeżeli chcesz realnie powalczyć o odrosty to trzeba by zastosować wewnętrznie fina/duta + zewnętrznie np CB/RU + minoks lub chociaż coś takiego jak revivogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mocnej chemii, bo włosy w mojej opinii nie są tego warte, żeby latać potem z rozwalonymi narządami, bo nikt tak naprawdę nie zna ich skutków ubocznych, stosowania przez x lat. Chce po prostu zatrzymać postęp i z czasem może wrzucić minoxa z 5% na jakiś okres czasu, żeby powalczyć o jakiś fajny odrost.

 

Co do tej wcierki z 1 posta..., jeżeli do niej wrzuciłbym z 45mg Fina, to w teorii stężenie będzie wynosiło 0,5% na 1 ml, prawda? Czy aplikując 2-3 ml na skore głowy to się sumuje i to tak jakbym użył 1,5mg Fina na raz? Generalnie najbardziej pasowałoby mi zrobić jakiś nośnik, żebym miał stężenie powiedzmy na poziomie 0,25mg na 5ml płynu, żebym sobie spokojnie mógł te głowę pokryć, nie zostawiajac jakichś pustych miejsc. Macie propozycje jakieś propozycje co by to mogło być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zrobię coś swojego, tylko nie wiem jak się za to zabrać i co będzie dobrym podjazdem dla tego finka, generalnie mógłbym lecieć ciągle na tym lorealu, ale będzie to całkiem drogo wychodziło. Ma ktoś pojęcie jak przeliczyć ilość fina na ml, żeby dało np, stężenie 0,25mg na 5ml płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ooo! Dziena! Faktycznie wychodzi lepiej cenowo. Ile Waszym zdaniem pokruszonego fina powinno wrzucone do tego, żeby uzyskać stężenie z 0,25% na te 6ml produktu? Czy można potem taką mieszankę wrzucić do lodówki i ją tam po prostu trzymać do następnego użycia?

 

 

Zapomniałem dodać, a może to mieć znaczenie - chyba od 17-18 lat, miałem mega trądzik na plecach, czasami takie pryszcze, żę aż bolało dopóki się tego gdzieś głęboko nie wydusiło, co dzisiaj mi czasami coś wyskoczy, ale w 95% to głównie plecy, mam trochę blizn po tym, ale generalnie jeszcze coś tam wyskoczy. Czego to może być wynikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fin aplikowany na skore to jest maly procent ludzi na kuracji i tak naprawde nie ma duzo badan i relacji ludzi potwierdzajacych ze fin topical jest jakos lepszy w co srednio chce mi sie wierzyc . Lysienie to skomplikowany temat i jest wiele niewiadomych jak to sie odbywa w calosci. Moim zdaniem aplikowanie na skore jest ok ale tylko jezeli bierzesz cos doustnie . To potwierdzzja relaccje na forach na temat RU. Wiekszosc pacjetow z dobrymi wynikami ktorzy uzywaja RU to dodatkowo biora fina albo duta w tabletkach. Dodatkowo trzeba zaznaczyc ze po finie wcierce tez ludzie maja uboki wiec dziala to tez w jakis sposob systemowo.

 

Jestem zdania ze chodzenie na skroty w walce z lysieniem to strata czasu i pieniedzy i czeka cie tylko niezadowolenie. Zamiast bawic sie w podchody to zacznij brac fina a nie czytac opinie internetowych flakow i reszty narzekaczy na wszystko ktorzy fina nigdy nie widzieli na oczy ...... bedziesz mial uboki , odstawisz i wszystko wroci do normy i bedziesz wiedzial na czym stoisz. Wtedy pozostanie ci maszynka i skonczy sie zabawa w ratowanie wlosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fin aplikowany na skore to jest maly procent ludzi na kuracji i tak naprawde nie ma duzo badan i relacji ludzi potwierdzajacych ze fin topical jest jakos lepszy w co srednio chce mi sie wierzyc . Lysienie to skomplikowany temat i jest wiele niewiadomych jak to sie odbywa w calosci. Moim zdaniem aplikowanie na skore jest ok ale tylko jezeli bierzesz cos doustnie . To potwierdzzja relaccje na forach na temat RU. Wiekszosc pacjetow z dobrymi wynikami ktorzy uzywaja RU to dodatkowo biora fina albo duta w tabletkach. Dodatkowo trzeba zaznaczyc ze po finie wcierce tez ludzie maja uboki wiec dziala to tez w jakis sposob systemowo.

 

Jestem zdania ze chodzenie na skroty w walce z lysieniem to strata czasu i pieniedzy i czeka cie tylko niezadowolenie. Zamiast bawic sie w podchody to zacznij brac fina a nie czytac opinie internetowych flakow i reszty narzekaczy na wszystko ktorzy fina nigdy nie widzieli na oczy ...... bedziesz mial uboki , odstawisz i wszystko wroci do normy i bedziesz wiedzial na czym stoisz. Wtedy pozostanie ci maszynka i skonczy sie zabawa w ratowanie wlosow.

 

Tak, wiem, ze przez głowę tez wnika do systemu, ale jest to bardziej ograniczone, chce zacząć na razie na głowę, zobaczę jak będę reagował, najwyżej wrzucę 1mg co 2-3 dni. Masz może wiedzę ile wrzucić Fina do tego nośnika co kolega wyżej wrzucił, żeby było stężenie powiedzmy 0,25% na te 6ml produktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kombinujesz skoro masz tutaj sprawdzone sposoby , które najlepiej działają. Boisz się skutków ubocznych , a stosując fina zewnętrznie to tak czy siak mogą Cię dopaść. Taka wcierka się nadaje aby dorzucić np. na linie włosów aby podbudować kuracje bo linie włosów ciężej utrzymać. Z resztą chcesz psikać tym loxonem całą głowę i potem Ci się to znudzi to Ci może wyrządzić większą szkodzę , szczególnie , że sam loxon warto dodać po kilku miesiącach stosowania samego fina/duta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizytę u dermatologa mam na wtorek. Dzisiaj z rana liczyłem włosy, ile leci, czesanie z rana, kąpiel, itp - dobiło do ok. 50, wiadomo, wszystkiego człowiek nie jest w stanie policzyć. Wszystkie co lecą, to są to włoski cienkie, w 99% dużo krótsze niż najdłuższe, zdrowe. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy finasterdy może wpłynąć na to, że skóra przestanie się przetłuszczać, nie tylko na głowie, ale również na plecach, gdzie mam trądzik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u dermatologa, mam przepisany proscar. Tak jak mówiłem wcześniej, chce zacząć od aplikowania na skórę głowy, a nie oralnie. Lekarz kompetentny, prowadzi dużo pacjentów, sprawdził mi stan skóry głowy jakimś profesjonalnym urządzeniem - kamera, porobił ogólne zdjęcia i stan skóry głowy z bliska. Było widać to, co kiedyś mówiła trycholog - u mnie z jednej cebulki wyrastają po 3-4 włosy, miałem mega gęste włosy. Na dzień dzisiejszy - jest miniaturyzacja, jest zapalenie mieszków - to na co stosujecie SABE, ale generalnie podobno widział gorsze przypadki i mówił, że warto zawalczyć.

 

"Firstly, as we can see, oral finasteride has the lowest DHT reduction in the scalp – even 0.4 ml daily of 0.2275 % concentration topical finasteride has shown more favorable results. But the most important thing is that the latter decreased DHT in Serum 1.4 times less compared to the oral formulation, which means that the topical solution is less likely to cause side effects!"

 

Ile tego proscaru powininem rozpuścić np. w 5-6ml stemoksydyny, żeby uzyskać takie stężenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Firstly, as we can see, oral finasteride has the lowest DHT reduction in the scalp – even 0.4 ml daily of 0.2275 % concentration topical finasteride has shown more favorable results. But the most important thing is that the latter decreased DHT in Serum 1.4 times less compared to the oral formulation, which means that the topical solution is less likely to cause side effects!"

 

Ile tego proscaru powininem rozpuścić np. w 5-6ml stemoksydyny, żeby uzyskać takie stężenie?

 

Jeżeli dobrze obliczyłem to trzeba rozpuścić 2,5 tabletki w ok. 1ml stemoxa, żeby uzyskać stężenie 0,25%. Wiem, że w Polarisie 11, stężenie jest 0,1%, czyli 1 tabletka fina 1mg na 1 ml roztworu i najczęściej tak też ludzie na reddicie przygotowują sobie topical fin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dorwałem proscar. Na dniach zaczynam. Planuję zrobić nośnik z ; https://allegro.pl/oferta/dr-sante-spra ... 23088328f2 - będzie ok? Chce zacząć od 0,25mg na 1ml płynu - czyli na 150ml tego środka, wrzucić z 8 tabletek proscaru (5mg tabletka). Oprócz tego, chce dopiąć bardziej dietę i pozbyć się alko, nadużywam piwek. Na razie topical, jak wypstrykam ten płyn, bo akurat mam na chacie, to potem chcę przejść na stemoksydynę - od loreala i na tym jechać do pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a rozpuści się w ogóle? Nie ma wysoko alkoholu

 

Ten dermatolog co mi to przepisywał (prywatnie), to mówił, że ma pacjentów, którzy rozpuszczają w soli fizjologicznej, więc tutaj chyba tym bardziej nie będzie problemu z rozpuszczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko roztwór soli z wodą oczyszczona a finasteryd jest słabo rozpuszczalny w wodzie, moim zdaniem lepiej będzie jak dodasz Fina do wcierki z alko a ta wcierke która posiadasz użyjesz po prostu bez dodatkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie, jak zrobię to 0,25mg na 1ml płynu, to mogę nawet użyć na raz z 10ml, jakbym chciał dobrze wszystko pokryć, czy to będzie za duże stężenie w takiej ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie możesz, bo to będzie AŻ 2,5 mg fina, a to nie wolno tyle brać....


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie możesz, bo to będzie AŻ 2,5 mg fina, a to nie wolno tyle brać....

 

rozumiem sarkazm, anty. Realnie ile może się przebić z tego do osocza? Ja wiem, że dla Ciebie fin , etc, to jak drażetki, bo czytam Twoje posty i w ogóle..., ale chce softowo wejść, potem zwiększać, a nie z grubej rury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz używać dawki nie większej niż 0,25 mg fina/ml (normalne rozumienie stężenia) dziennie zewnętrznie w jednej wcierce raz dziennie i przy tym stosować 10 ml roztworu, to musisz tak rozrabiać aby stężenie było 0, 025 mg /ml. Rachunek jest prosty i tego nie oszukasz. A fin bardzo dobrze przenika i wchłania się przez skórę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...