free web hit counter Skocz do zawartości
novyon

Prawie 30, jednak walka o włosy :D

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro chcesz używać dawki nie większej niż 0,25 mg fina/ml (normalne rozumienie stężenia) dziennie zewnętrznie w jednej wcierce raz dziennie i przy tym stosować 10 ml roztworu, to musisz tak rozrabiać aby stężenie było 0, 025 mg /ml. Rachunek jest prosty i tego nie oszukasz. A fin bardzo dobrze przenika i wchłania się przez skórę.

 

Rozumiem, 10ml to dużo pewnie płynu i ciężko będzie to odmierzyć, ale z drugiej strony, wolę w początkowej fazie pokrywać całość z nadmiarem. Ile realnie potrzeba ml, żeby pokryć cały skalp dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, 10ml to dużo pewnie płynu i ciężko będzie to odmierzyć, ale z drugiej strony, wolę w początkowej fazie pokrywać całość z nadmiarem.

 

Żebyś jeszcze tak chciał stosować fina z ''nadmiarem'' to byłoby dobrze.... Wiesz żadne błoto ani alkohol na głowie nie leczy łysienia ani nie chroni przed dalszym, jak tylko substancja czynna - w tym przypadku fin.

 

 

Ile realnie potrzeba ml, żeby pokryć cały skalp dobrze?

 

Co najmniej kilka, a może i nawet 10. wiele zależy od konsystencji płynu i od jego cech, od wielości głowy a tym samym od obszaru - a mowa tu o całym scalpie, od gęstości i od długości włosów, które skutecznie zmniejszają realną ilość preparatu dostającą się na skórę, itd.

 

Ja stosowałem ok 1,5 ml Polarisa NR 10 na małe zakola, i środek vertexu, ale żeby nie było bo to gęsty krem, to również 1 ml płynnych typowych preparatów na alkoholu, PG, wodzie, i też wcierki z gliceryną stosowałem tylko aby na same zakola, lekko na linię, i trochę na vertex.

 

Także wszystko zależy od wielu czynników ile potrzeba, ale nawet przy płynie na alko/PG/woda, przy małej głowie, i przy totalnej glacy, to pewnie co najmniej z 3-4 ml potrzeba na cały scalp.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli to ok. 10 ml to będzie dobra ilość, jak tak czytam. Czyli, żeby uzyskać stężeni 0,025mg na 1ml, to rozpuścić 2,5mg finasterydu na 10ml?

 

I co myślisz anty o tym nośniku co wyżej wrzuciłem link - nada się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, żeby uzyskać stężeni 0,025mg na 1ml, to rozpuścić 2,5mg finasterydu na 10ml?

 

Czego nie rozumiesz i czego nie potrafisz policzyć? Masz powyżej jak kawę na ławę, że 0,25 mg, a nie 2,5 mg. 2,5 mg rozpuszczone w 10 ml to jest 0,25 mg /ml.

 

 

I co myślisz anty o tym nośniku co wyżej wrzuciłem link - nada się?

 

Już Ci powiedzieli nt temat. Gdzie tam jest alkohol etylowy w składzie? Jest tylko benzylowy i to nie wiadomo w jakim stopniu, bo składników tam mnogo, a proporcje ani zawartość procentowa nie jest podana, a przynajmniej nie znalazłem na tamtej stronie. Ale jak chcesz to próbuj.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jakieś śmieszne ilości w takim razie..., pół tabletki proscaru na 100ml płynu, żeby uzyskać to stężenie 0,025mg na 1ml. To chyba trochę podbiję i po prostu pokruszę 5mg i wrzucę na 150ml. Co myślisz? Pewnie nie zawsze wypsikam idealnie 10ml, czasami pewnie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem.... Ja rozumiem różnicę między moją hardcorową kuracją a finasterydem, jednak dla mnie śmieszne jest, że niektórzy ludzie tak panicznie się boją tego finasterydu. Rób jak chcesz i jak uznasz, że będzie dobrze, sam jednak przyznałeś, że to są jakieś śmieszne ilości...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo osób odkłada w czasie finasteryd pomimo, że im zależy na włosach a i tak w końcu po niego sięgają. Największym błędem jest, że nie zaczęli od razu. Bo jaki sens jest zwlekać, skoro nie możemy sobie wyobrazić siebie łysego i prędzej czy pózniej sięgniemy po finasteryd czy inne tego typu leki. Lepiej zacząć od razu, żeby utrzymać jak najlepszy stan i nie bawić się w żadne przeszczepy które mają mnóstwo wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnóstwo osób odkłada w czasie finasteryd pomimo, że im zależy na włosach a i tak w końcu po niego sięgają. Największym błędem jest, że nie zaczęli od razu. Bo jaki sens jest zwlekać, skoro nie możemy sobie wyobrazić siebie łysego i prędzej czy pózniej sięgniemy po finasteryd czy inne tego typu leki. Lepiej zacząć od razu, żeby utrzymać jak najlepszy stan i nie bawić się w żadne przeszczepy które mają mnóstwo wad.

 

Dokładnie tak...Jak ktoś nie chce być łysy to i tak sięgnie chociaż po tego fina lub duta. Lepiej to zrobić mając NW1-1,5 maksymalnie NW2 niż dochodząc do np NW4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnóstwo osób odkłada w czasie finasteryd pomimo, że im zależy na włosach a i tak w końcu po niego sięgają. Największym błędem jest, że nie zaczęli od razu. Bo jaki sens jest zwlekać, skoro nie możemy sobie wyobrazić siebie łysego i prędzej czy pózniej sięgniemy po finasteryd czy inne tego typu leki. Lepiej zacząć od razu, żeby utrzymać jak najlepszy stan i nie bawić się w żadne przeszczepy które mają mnóstwo wad.

 

Dokładnie tak. Jeden z lepszych postów na forum i sam bym może tego tak nie ujął.

 

I gdybym mógł tylko cofnąć czas, to od 18-go roku życia brał bym bezwzględnie fina i nawet jako profilaktyka przed tym gównem. I może teraz nie musiałbym używać tak silnych leków albo jeszcze nie teraz gdybym miał od lat wielu profilaktykę w postaci fina.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ja żałuje, że nie zacąłem brać fina 3-4 lata wcześniej. Dziś nie sprawdzałbym każdego poranka czy coś odrosło...

Według mnie lekarze rodzinni powinni ostrzegać rodziców dzieci którzy są w grupie ryzyka choroby zwanej łysieniem. Wbrew temu co sie widzi ludzie dotknięci tą chorobą mają problemy psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sikam od kilku dni Fina topical, stężenie ok. 0,025mg na 10ml płynu, czy to normalne, ze teraz włosów leci jakby więcej? Kilka przeczesań i spokojnie 40 włosów spada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam. Czy finasteryd w dawce 1mg (pomyliło mi się z 0,025%) na 10ml roztworu, aplikowane codziennie, może nasilić wypadanie włosów? Jak się nachylę nad zlewem i przeczesuje, to leci z 50 jak nie więcej, umywalka czarna, z tym, że większość to takie krótsze, cienkie..., ale czy to normalne przy aplikowaniu topical fin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przez ten czas sytuacja się ustabilizowała, włosów wypada na normalnym poziomie - dużo mniej niż wcześniej, teraz jak mocno czeszę ręką nad umywalką, to spadnie może kilka. Chciałbym teraz powalczyć o odrost, jakieś sugestie co warto dodać, poza minoxem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...