free web hit counter Skocz do zawartości
Tituss

Kozieradka jako inhibitor 5AR

Rekomendowane odpowiedzi

Kozieradka nie doczekała się swojego tematu, a warto co nieco o niej wiedzieć. Jest inhibitorem 5AR, zmniejsza DHT (podnosi też wolnego teścia). Mechanizm działa jest po części podobny do finasterydu. Skuteczność - na zagranicznych forach niewiele osób przyjmowało ją długoterminowo, ale wśród tych, którzy przyjmowali wysokie dawki przez kilka miesięcy, można zauważyć kilka przypadków poprawy stanu włosów (pogrubienie włosów, był też przypadek zagęszczenia na czubku głowy).

Co jest charakterystyczne - w większości przypadków podnosi libido (zwykle po 3-4 tygodniach, a czasem od razu). Niestety powoduje, że osoba przyjmująca może nieładnie pachnieć, stąd ludzie robią 1 dniowe przerwy.

Jeśli ktoś z jakichś względów nie może brać chemii, a chciałby jeszcze powalczyć, to może zrobić badania hormonalne przed rozpoczęciem kuracji podziałać z kozieradką przez kilka miechów, a podczas kuracji znowu sprawdzić dht i teścia no i oczywiście poobserwować jak działa na włosy.

Skutecznością na pewno nie dorówna finowi, ale wśród naturalnych wspomagaczy na pewno jest jednym istotniejszych specyfików.

Ja czasem przyjmowałem kozieradkę z innych względów i dopiero niedawno dowiedziałem się, że niektórzy stosują ją w walce z łysieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...