free web hit counter Skocz do zawartości
Frundak

Podejrzenie łysienia w wieku 17 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zauważyłem że moje włosy są ciensze i rzadsze niz kiedys na zakolach mam 17 lat, nie wyglądam jakoś staro i też zarostu nie mam, zastanawiam sie czy moze to byc łysienie androgenowe mam strasznie bujną czupryne i generalnie mogę sobie każdą fryzure zrobić ale od kilku miesięcy mam rzadsze włosy na zakolach, tez patrzylem na zdj z przed 6 miesięcy i mam tak samo zaznacze ze bralem izotek rok temu i po tym mam taki problem plus mam łupież ale kupiłem nizoral i stosuje od tygodnia i mam nadzieje ze bedzie lepiej, zapisalem się również do dermatologa zeby zobaczył o co chodzi jezeli powie ze mam lysienie androgenowe to myślicie ze finasteryd w tym wieku to dobry pomysł czy wziąć minoxidil + derma roller + nizoral i poczekać trochę do finasterydu. Dodam, że na zdj włosy na czole wyglądają jakby sie minaturyzwoały lecz tak nie jest, ponieważ miałem wypadek i zostały one spalone jakieś 2 miesiące temu i odrastają dlatego tak leżą i są takie krótkie, dodam też, że prawie przez 6 lat codziennie sotosowałem suszarkę lakier, pudry i pasty, suszarkę na bardzo ciepłym powietrzu i blisko czoła, nigdy nie przeszkadzały mi moje włosy ale zauważyłem lekką różnicę na zakolach dodam że mam zdj z 6 miesiecy temu mniej więcej jak używałem wszystkich narzędzi do układania włosów i byłem świeżo po izoteku. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to raczej nie. Z przodu włosy wyglądają na cieńsze, ale myśle, że to z powodu światła w jakim było robione zdjęcie. Namocz włosy i rozczesaj przez środek głowy na boki wtedy powinna być lepiej widać ew zmiejszenie gęstości.

Jak tam w rodzinie u starszych wyglądają włosy?

 

Poczekaj niech sie ktoś bardziej doświadczony wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie od strony mamy bracia łysi, mój tata zaczął łysieć dopiero w wieku 45 lat i to też bardzo lekko bardziej z tyłu głowy, dziadek też nie był kompletnie łysy miał trochę włosów, jeżeli chodzi o włosy z przodu to akurat o nie się nie martwię bo w nich nie widzę różncy jedynie na zakolach zauważyłem lekką zmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oznak lysienia. Na razie nie przejmuj sie tym tematem zbytnio,ale od czasu do czasu obserwuj stan(co pol roku mozesz sobie fotki kontrolne pstrykac) jezeli cos zauwazysz to zaczniesz dzialac na razie nic nie kombinuj,bo minoxem mozesz tutaj sobie w takim przypadku bardziej zaszkodzic niz pomoc. Ewentualnie biotyne i zelazo,cynk mozesz dodac dla kondycji wlosow. To tyle ode mnie


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie suszarka z ciepłym powietrzem trzymana blisko włosów to nie jest dobry pomysł i tak samo częste stosowanie żelów itp też lepiej w jakimś stopniu zredukować. Według mnie warto obserwować sytuacje przez jakiś dłuższy czas i może zadbaj o kondycje włosa + odpowiednią pielęgnacje. Jeśli w miarę szybko zaczniesz kuracje finasterydem to bardzo możliwe , że utrzymasz włosy w takim stanie jakim są , ale aktualnie to bym obserwował sytuacje jak będzie się zmieniać. Odnośnie minoxa to się dobrze zastanów bo to droga w jedną stronę , aczkolwiek jeśli nie łysiejesz to może poprawić kondycje włosa przy lini włosów , ewentualnie jakaś wcierka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Angel, biotyna, żelazo, cynk, do tego dobry szampon i odżywka i powinno być okej


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma oznak lysienia. Na razie nie przejmuj sie tym tematem zbytnio,ale od czasu do czasu obserwuj stan(co pol roku mozesz sobie fotki kontrolne pstrykac) jezeli cos zauwazysz to zaczniesz dzialac na razie nic nie kombinuj,bo minoxem mozesz tutaj sobie w takim przypadku bardziej zaszkodzic niz pomoc. Ewentualnie biotyne i zelazo,cynk mozesz dodac dla kondycji wlosow. To tyle ode mnie

 

od zawsze mnie ciekawi to zdanie "minoxem możesz tutaj sobie zaszkodzić" jak? zaczną Mu wypadać szybciej te włosy, które ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moga mu zaczac wypadac te slabsze , ktore zalozmy wypadly by za kilka miesiecy/lat a na ich miejsce moga a nie musza wyrosnac zdowsze, mocniejsze. Jednak bez blokera na samym minoxie i tak wypadly by mu te odrosniete wiec lepiej tak jak wspomnialem zostawic tak jak jest i kontrolowac sytuacje. Jezeli zauwazy,ze rzeczywiscie lysienie sie delikatnie poglebilo to wchodzi na bloker/ y i powinno zalatwic sprawe bez potrzeby zabawy w minoxy


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minoksydyl może maskować negatywne działanie DHT na mieszki. Tak samo jak nawożenie roślin może maskować jałowienie się gleby. Sam z siebie minoksydyl nic nie zrobi włosom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...