free web hit counter Skocz do zawartości
Fireman32

Częstotliwość mycia włosów a łysienie

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że jest to temat, który nurtuje mnie od zawsze a ile ludzi tyle opinii, no więc jak to jest z tą częstotliwością mycia włosów? Teoretycznie może to mieć zły wpływ, w praktyce głównym szkodnikiem jest przecież DHT, bez którego moglibyśmy pewnie myć włosy i 4 razy na dzień a nie byłoby dużego pogorszenia stanu Więc w sytuacji, gdy jestem na Finie, dodatkowo dbam o wszystkie witaminy itd, czy ma to jakieś znaczenie?

 

Przyznam szczerze, ze ja myję codziennie rano głównie ze względu na to, że po nocy moje włosy wyglądają jakby strzelił w nie piorun i ciężko jest to wszystko ogarnąć bez mycia. Używam lekkiego szamponu, nie korzystam z suszarki, włosy osuszam delikatnie ręcznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy nie należy pod żadnych pozorem suszyć suszarką.

Włosy nie należy wycierać ręcznikiem ani tym bardziej trzeć.

 

Włosy należy pozostawić same sobie do wysuszenia, trochę to potrwa ale cebulki nie zostają w ten sposób zerwane przez niepotrzebne tarcie tudzież ręcznikiem.

Włosy należy myć w chłodnej wodzie. Nikt nie każe nikomu myć w lodowatej wodzie ale nie należy ich myć w gorącej lub bardzo ciepłej wodzie.

 

Włosy polecam myć najprostrzym szamponem dla dzieci bez żadnych dziwnych składników w środku lub szamponem przeznaczonym do włosów wypadających, tutaj polecam:

Dermena

Minoxidil

Dercos

jakiś czas też używał DX2 jednak nie polecam, przynajmniej na mojej głowie efektu nie było żadnego a włosy wydawały mi się nadmiernie suche po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem jaki wpływ ma suszarka bądź ciepła woda? Sam myje ciepłą, susze codziennie suszarką z ciepłym powietrzem (bo wtedy umiem je fajnie ułożyć na szczotce) i nie zauważyłem jakiegoś negatywnego wpływu na włosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo rozumiem jaki wpływ ma suszarka bądź ciepła woda? Sam myje ciepłą, susze codziennie suszarką z ciepłym powietrzem (bo wtedy umiem je fajnie ułożyć na szczotce) i nie zauważyłem jakiegoś negatywnego wpływu na włosy

suszarka a raczej szybka zmiana wilgotności włosa uszkadza ich warstwę zewnętrzną komórek ochronnych - pękają

gorąca woda wypłukuje mocno ochronną warstwę lipidową i naraża je na czynniki zewnętrzne

były robione badania na ten temat w necie można znaleźć ich wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie wpływa to na ,,jakość" i strukturę włosów, ale czy ma jakiś wpływ na wypadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszenie włosów suszarką powoduje zmiany struktury w osłonkach włosów. Zmiany te są spowodowane gwałtownie zmieniającą się wilgotnością na powierzchni włosów i zwłaszcza w połączeniu z zabiegami typu czesanie prowadzą do trwałych uszkodzeń warstw osłonki.Lepiej suszyć włosy w niższej temperaturze. Gorące powietrze (najwyższy poziom w suszarce) nie służy bowiem włosom. Doprowadza do zniszczenia ich struktury, przesusza, osłabia, pogarsza ich kondycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...