free web hit counter Skocz do zawartości
kuba282278

23 lata - jak dalej działać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

generalnie na forum jestem już stosunkowo długo, ale raczej zawsze jako pasywny użytkownik.

To w skrócie 23 lata, zaczęło się u mnie całkiem szybko bo już w 1 gimnazjum (a więc już 10 lat z łysieniem), pojawiły się widoczne zakola mimo gęstych włosów, Stosunkowo wolno się powiększały, ale różnica była odczuwalna z czasem zarówno jak i w gęstości jak i wielkości zakoli. Najgorsza sytuacja zaczęła się około 3 lata, gdzie postąpiła dalsza miniaturyzacja na sporym obszarze zakoli z generalnym przerzedzeniem języka, takie solidne nw3 myśle. Fina (1mg/d) zacząłem brać 16 miesięcy temu, co do spostrzeżeń na pewno wszystko się zatrzymało i zminiaturyzowane włosy 3 lata temu nadal się utrzymują, na pewno włosy też lepiej się układają ( wyglądają na solidniejsze). Generalnie nie robiłem zdjęć, ale od brania fina na pewno włosy na plus. Co do uboków to chyba jedynie trochę słabsze libido i na pewno na początku ból w jajkach przez 2/3 tydzień brania. Co do genów to włosy mam raczej od strony taty (widać to po linii, strukturze i na pewno identycznych wżerach na zakolach). Odkąd w sumie pamiętam tata ma identyczne włosy, delikatnie większe zakola od moich, a już prawie 50 na karku. Jasna sprawa, że u mnie może być inaczej dlatego działam. Pozostałe włosy sa raczej w porządku i stosunkowo gęste, szczególnie donor wydaje się w porządku.

 

Temat założyłem dlatego, że chciałbym spytać co sugerujecie na te małe włosy na zakolach, które sa zminiaturyzowane, ponieważ chciałbym spróbować o nie powalczyć. Ja osobiście myślałem nad saba i ew minoxem raz na dzień, bo z moim obecnym stylem życia dwa razy byłoby problematyczne. Zaznaczę, że miałbym plan, żeby wcierać jedynie w te zminiaturyzowane włosy, bez całego języka. Z ciekawości też chciałbym spróbować na brodę, jeśli zdecydowałbym się na minoxa. Nie liczę też na jakieś spektakularne zagęszczenie, bardziej chodzi o to żeby chociaż krótki zarost mógł fajnie wyglądać, a nie jak wypryski na policzkach u licealisty. Aczkolwiek jeśli chodzi o brodę to raczej dodatek, który nie musi być koniecznością, bo obawiam się, żeby przypadkowo ten zabieg nie zaszkodził na włosy. Ogólnie jestem otwarty na wasze sugestię i propozycje. Poniżej zdjęcia obecnej sytuacji na suchych i mokrych włosach + donor tak bardziej dla ciekawskich.

 

Co do kuracji:

Fina 1mg/dz - 16 msc

Cynk - 50mg/dz - 16 msc

Biotyna Forte - 2500 mcg/dz - około roku

Zoxin Med - raz na tydzień bądź dwa tygodnie (wcześniej z trochę większa częstotliwością) - 16 msc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jak zatrzymałeś to już sukces , a co dalej zrobisz to już zależy od Ciebie. Jak Ci się nie chce bawić we wcierki itp to może pomyśleć o przeszczepie na te zakola ? poczekać do 30stki i wtedy zrobić albo od razu zaryzykować...Minox pewnie za dużo nie pomoże , a po 2 latach i tak traci na efektywności. Jak się liczy na jakieś fajne odrosty bez większej farmakologii to chyba tylko przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w sumie jak zatrzymałeś to już sukces , a co dalej zrobisz to już zależy od Ciebie. Jak Ci się nie chce bawić we wcierki itp to może pomyśleć o przeszczepie na te zakola ? poczekać do 30stki i wtedy zrobić albo od razu zaryzykować...Minox pewnie za dużo nie pomoże , a po 2 latach i tak traci na efektywności. Jak się liczy na jakieś fajne odrosty bez większej farmakologii to chyba tylko przeszczep.

 

Jasne, że zależy ode mnie po prostu chciałem się doradzić jak mogę Ew działać. Na początku sam myślałem o przeszczepie, ale z racji, ze te włosy zminiaturyzowane utrzymują się od dłuższego czasu to pomyślałem, żeby spróbować o nie powalczyć. Jakby nie wyszło to ewentualnie wtedy bym poszedł w przeszczep. Jako, ze Fin na razie sobie radzi to nie chce wchodzić na duta mając na uwadze to, ze jestem młody i pewnie na duta jeszcze przyjdzie czas, ale generalnie chodzi mi o to czy jest sens w ogóle na minoksa raz dziennie wchodzić czy spróbować coś innego na te Zminiaturyzowane włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, sam jestem w miare nowym użytkownikiem, i też 23 lata, ale moge co nieco doradzić bo zacząłem sie tematem troche interesować moze nie mam dużej wiedzy jak niektórzy na grupię ale spróbuję coś doradzić. Najlepszy na porost jest minox i nie ma co do tego wątpliwośći wada jak pewnie wiesz to po odstawieniu włosy lecą więc troche strach zacząć używać z myślą że nie można odstawić. Najlepszy ceną do jakości antyandrogen topical jest Ru. którego zadaniem z tego co wiem jest blokowanie wszystkiego na skórze głowy tzn testosteronu , DHT typ1 i typ2. Więc najlepszą kuracja byłaby fin wewnętrznie minox+Ru topical + raz na ajkiś czas mikronakłuwanie igłami 0.5-1 taka kuracja powinna być skuteczna latami jeśli by była systematyczna. Natomiast myśę że warto spróbować czegoś lżejszego, co może poprawić kondycje włosów nie tak skutecznie jak minox, ale zawsze coś i z możliwością odstawienia.

1.Stemoxydine cząśteczka pobudzająca porost włosów zawarta w np Loreal Serioxyl ma zadanie pobudzić cebulki włosów. Jakby robiąć kategorie to Minox= Lek Serioxyl=Suplement diety.

Na twoim miejscu spróbowałbym narazie takiego zestawu Serioxyl+Finastery topical. Kruszysz opakowanie 1mg tabletek wsypujesz do roztworu i używasz. najlepiej dodać jeszcze nakłuwanie raz w tyg cały skalp i powinny być efekty. Jeśli nie ma po 6 miesiącach efektu odstawiasz i próbujesz Ru+KB + nakłuwanie.jeśli przy takiej kuracji nie ma efektów to zostaje minox+ru.

Można w miedzyczasie spróbować innych antyandrogenów lżejszych takich jak Pantostin (Alfatradiol) lub Eucapill (Topilutamide) warto poczytać

W sumie przedstawiłem jak bedzie wygladałą moja walka z łysieniem, przynajmniej taki mam wstępnie plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć po 3 latach, 

chciałbym zapytać co myślicie o propozycji cytryny i dodaniu do kuracji produktu z Stemoxydine + Dermastamp? (na zminiaturyzowane włosy na zakolach) 

Jeśli mielibyście jakieś inne propozycje to chętnie rozważę.

Co do kuracji to niczego nie dodawałem jednak i od ponad 4 lat fin 1mg/day + biotyna, cynk.

Mam teraz trochę więcej czasu i myślałem, żeby spróbować coś podziałać.

Odnośnie stanu to +/- ciągle taki sam, stabilny... Mogę później podesłać jakieś zdj do porównania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli chodzi o  skutki uboczne to raczej stabilnie, w ostatnich 2-3 latach nie odczuwałem żadnych odchyleń w zdrowiu. Nie wiem jakby było bez Fina, ale pewnie libido trochę większe poza tym raczej nic się nie zmieniło. 
 

W zdjęciach różnica 3 lat (2020,2023), włosy mokre.

IMG_4085.png

IMG_4084.png

Edytowane przez kuba282278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...