free web hit counter Skocz do zawartości
Reqez

18 lat, a zakola robią się od 16

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam 18 lat, a od 1.5 roku, jeśli nie 2 lat, zauważam stopniową miniaturyzację mieszków włosowych. Właściwie to zauważyłem to dopiero niecałe pół roku temu, ale jak patrzę na zdjęcia to zaczęło się na przełomie 2018/2019.

Do tego dochodzą ogólne problemy z włosami. Gdy u większości ludzi z jednego mieszka rosną po 2, 3, 4 włosy, to u mnie aż 1. 95% moich włosów to włosy pojedyncze, więc mimo obiektywnie małych zakoli - prześwity są.

Parę miesięcy temu miałem ogólne badania krwi + wiadomo ft3/ft4/tsh i ogólnie wszystkie, które zalecił mi trycholog (nic konkretnego nie powiedział)i wszystko w normie. Nie udało mi się jeszcze wykonać badań na ilość DHT, ale wiadomo, że albo jest go za dużo albo mam na niego przewrażliwione mieszki włosowe.

 

Jeśli chodzi o rodzinę to tak:

Dziadek od strony mamy ma zakola, ale nie są one jakieś ogromne - oceniłbym je na jakiś 3/4 stopień łysienia androgenowego.

U taty trochę gorzej. Co prawda ma już ponad 50 lat, ale typowo 6 stopień łysienia, a jak patrzyłem na jego zdjęcia sprzed 15 lat - już wtedy miał na spokojnie 4/5 stopień.

 

Tak jak mówiłem wcześniej. Wszystkie badania w normie (dht idę za tydzień zbadać), a trycholog w sumie nic nie powiedział poza poleceniem mi proteoglikanów, peelingu enzymatycznego, szamponu wzmacniającego i tego typu głupot. Do większości się zaleciłem, oprócz proteoglikanów, bo koszt 200zł/msc za nie to jednak trochę za dużo jak na to, że mam dopiero 18 lat.

Żeby nikogo nie oszukiwać - od zawsze miałem rzadkie włosy, nawet jako dziecko, ale teraz wydaję mi się, że oprócz zakoli to te włosy też są trochę rzadsze. Stan skóry głowy jest w porządku, trycholog powiedział, że trochę zanieczyszczona, ale dzięki peelingowi staram się o to dbać. Włosów mi jakoś mnóstwo nie wypada - przynajmniej tych ze środka głowy. Gorsze jest to, że te małe i cienkie włosy poddane procesowi miniaturyzacji wypadają, więc niby nic nie widzę, żeby po czesaniu było ich mniej, ale po czapce widzę, że jest ich tam mnóstwo.

 

Kuracja, co stosuję:

- Palma sabałowa (wiele osób poleca, w tym trycholog, a cena niska, więc czemu nie) od 3.5 miesiąca

- Seboradin men forte (wiem, że to jest średnio skuteczne, ale mój kolega mocno to polecał więc tak) od tygodnia

- Biotebal od 2 miesięcy

- Vitabella (dostałem w gratisie, więc czemu nie) od tygodnia

- Peeling enzymatyczny Tricho Wax, co tydzień od 2 miesięcy

- Szampon Dercos Neogenic od 3 miesięcy (pewnie nie działa na wypadanie, ale włosy optycznie mi się bardziej podobają, dodatkowo starcza na ponad 2 miesiące)

 

Wiem, że te metody, które stosuję są właściwie próbą odżywienia tych włosów, a nie walką z łysieniem androgenowym, ale cóż - gdzieś trzeba zacząć.

Myślałem nad minoksidilem, i w formie sprayu jak np Alocutan czy Loxon, i w formie pianek/szamponów. Boję się niestety efektów ubocznych oraz tej miesięcznej fazy wypadania włosów. Wiem, że na ich miejsce wyrosną nowę, ale eh, chodzenie w szkole jako tak młoda osoba z takimi przerzedzonymi włosami to po prostu dołowanie samego siebie.

Wiem, że najskuteczniejszy zawsze będzie fina lub dutasteryd, ale ingerowanie w hormony 18 latka mi się nie do końca widzi (na razie).

 

Proszę, dajcie mi jakieś porady i szczerą opinię na temat włosów,

Dzięki!

 

(ZDJĘCIA ZROBIONE POD ŚWIATŁO)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym widział siebie rok temu, palma sabałowa to strata kasy, może być dodatkiem do kuracji ale bardziej sprawdza się topicalnie chociaż jej działanie i tak jest znikome. Poczekaj jeszcze trochę i wejdź na Fina, mam 19 lat i biorę go od około roku, jest poprawa pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś jeszcze do tego polecasz? Ogólnie czy mógłbyś na pw albo tutaj opisać "swoją historię"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym wieku nie możesz jeszcze przeznaczyć odpowiedniego budżetu to najlepiej zrezygnować z tych wcierek,peelingów i innych , mało znaczących suplementów i wejść na fina , szczególnie że sam sobie wyznaczyłeś efekty kuracji jakie chciałbyś osiągnął... Odnośnie tego czy powinieneś brać fina od 18 roku życia to się nie powiadam bo się nie znam , ale warto się doinformować przed rozpoczęciem kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet mogę wyłożyć pareset złotych miesięcznie, jeśli będę pewny albo prawie pewny, że to przyniesie jakieś efekt. Jedyne "efekty" jakie sobie wyznaczyłem to chociaż lekkie spowolnienie. W każdym razie przemyślę tego fina i dzięki za radę;) Jak masz jeszcze jakieś porady to śmiało mów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktoś się wypowiedział odnośnie brania fina w wieku 18 lat. Ostatnio słyszałem, że dht odpowiada również za męskie rysy twarzy które nadal mogą się rozwijać w tym wieku ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Ma ktoś może opinie odnośnie różnicy między finem a RU jeśli chodzi o wpływ na organizm? może powinien zacząć od RU i dht w organizmie aż tak mu nie spadnie a sporo osób daje radę na samym RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy finasteryd można brać w wieku 18 lat ? Nie wiem, wydaje się, że może to nie być najodpowiedniejszy wiek na grzebanie w hormonach, niewielkie, ale jednak. Za to mógłbyś spróbować wcierkę revivogen, powinna więcej zdziałać niż te wszystkie rzeczy, które teraz stosujesz razem wzięte. Smarujesz skórę głowy wieczorem, a rano przed szkołą myjesz włosy i cały dzień masz czystą fryzurę. Biotebal, cynk, b-compleks możesz zawsze stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...