free web hit counter Skocz do zawartości
kokos9900

Nietypowy ból głowy a minoksydyl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stosuje od ponad miesiąca finasteryd i również od niecałego miesiąca minoksydyl raz dziennie, na wieczor(około 8-10 psiknieć, oczywiście stężenie 5%). Wszystko byłoby w porządku, tylko od około 4/5 dni boli mnie codziennie głowa. Nie jest to mocny ból głowy, coś w stylu takiego miejscowego pulsującego bólu, raz z prawej górnej strony a raz z lewej górnej strony trwa po pare minut, pare razy w ciągu dnia. Głównie godziny południowe, popołudniowe, czasami poranne. Nigdy nie cierpiałem wcześniej na jakieś migreny itd. Czy te pulsujące krótkotrwałe bóle głowy jak najbardziej mogą być związane z minoxidilem ? Z tego co czytałem to ból głowy jest bardzo rzadkim efektem ubocznym. Ze strony finasterydu brak jakichkolwiek objawów ( libido, erekcja wszystko w normie). Pytanie do Was grupowicze czy powinienem odstawić na kilka dni loxon i sprawdzić co się dzieje czy używać nadal loxonu i poprostu „ przeczekać „ te bóle głowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogą być problemy związane z ciśnieniem tętniczym a ogólnie minox jest zakazany dla osób chorujących na nadciśnienie. Teoretycznie on podwyższa, ale niektórzy twierdzą, że mają na odwrót - że stosowanie obniża, także jak to jest to zależy od indywidualnego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox z zasady obniza cisnienie. Wiec kiedy dopadnie Cie ten bol walnij jedna kawe. Jak przejdzie znaczy ze minox Ci obniza cisnienie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, może mogło mi się coś pokręcić z tym czy minox obniża czy podwyższa. Po prostu zakodowałem sobie, że w ulotce minoxa jest napisane, że w przypadku stosowania leków na obniżenie ciśnienia, minox niweluje działanie tego leku ciśnieniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ogólnie minox jest zakazany dla osób chorujących na nadciśnienie. Teoretycznie on podwyższa, ale niektórzy twierdzą, że mają na odwrót - że stosowanie obniża, także jak to jest to zależy od indywidualnego przypadku.

 

Chyba tylko w PL jest zakazany. I minox akurat obniża ciśnienia a nie podwyższa... i jest zatwierdzony i stosowany właśnie na nadciśnienie... a jego skuteczność jest zależna od dawki.

 

 

Po prostu zakodowałem sobie, że w ulotce minoxa jest napisane, że w przypadku stosowania leków na obniżenie ciśnienia, minox niweluje działanie tego leku ciśnieniowego.

 

W ulotce jakiego minoxa tak jest napisane?

 

-- 08 paź 2020, 21:24 --

 

A dla ścisłości i potwierdzenia;

 

'' Loniten general information

What is Loniten used for?

Loniten tablets 5mg are used to treat severe hypertension, which is very high blood pressure when at rest, increasing risk of cardiovascular disease and kidney damage. Loniten tablets 5mg are used as part of combination therapy when a single medication does not lower blood pressure sufficiently and is used in conjunction with two other medications to help lower blood pressure, usually a diuretic, to prevent water retention and another medication like a beta-blocker, to prevent increase in heart rate (tachycardia). Loniten tablets 5mg reduce the risk of stroke, heart attack and end organ damage, by lowering blood pressure to normal resting levels.

 

How does Loniten work?

Loniten tablets 5mg contain minoxidil, a vasodilator that is used to treat severe hypertension to lower blood pressure. Minoxidil in Loniten tablets 5mg acts directly on the smooth muscle cells in the walls of small peripheral arteries (arterioles), allowing them to relax and widen (vasodilation), which reduces resistance to blood flow by allowing blood to flow more freely. This action of minoxidil in Loniten tablets 5mg reduces the workload on the heart, which is the force needed for the heart to pump blood around the body, and increases oxygen supply to the heart, and this in turn decreases blood pressure.

 

What does Loniten contain?

Loniten tablets contain the active ingredient minoxidil 5mg, a vasodilator used to treat hypertension. They also contain colloidal silicon dioxide, lactose monohydrate, magnesium stearate, maize starch, microcrystalline cellulose.

 

Treating hypertension (high blood pressure) with Loniten

Loniten tablets 5mg contain minoxidil, a vasodilator that is used to treat severe hypertension, which is very high blood pressure when at rest to reduce the increased risk of cardiovascular disease, including stroke and heart attack. Minoxidil in Loniten tablets 5mg acts directly on the smooth muscle cells in the walls of small peripheral arteries (arterioles), allowing them to relax and widen (vasodilation), reducing resistance to blood flow by allowing blood to flow more freely through the peripheral circulation. This reduces the workload on the heart and decreases blood pressure. Loniten tablets 5mg are used as part of combination therapy when a single medication does not lower blood pressure sufficiently and is used in conjunction with two other blood pressure lowering medications, usually a diuretic and a beta-blocker.

 

What are the side effects of Loniten?

The most commonly reported side effects when taking Loniten tablets 5mg include peripheral oedema (swelling around hands and feet due to water retention), weight gain, increased heart rate, hypertrichosis (increased hair growth) and gastrointestinal problems (nausea, diarrhoea).

 

When should Loniten not be used?

You should not use Loniten tablets 5mg if you:

 

are allergic to minoxidil or any ingredients in Loniten

are pregnant or are breastfeeding

have kidney or liver disease

have phaeochromocytoma (a tumour of the adrenal glands)

have angina or have recently had a heart attack or stroke

are taking medicines that interact with Loniten, including: other medications for high blood pressure, like betanidine or guanethidine

How should Loniten be taken?

You should take your Loniten tablets 5mg with a glass of water once daily. Your doctor may increase your dose depending on how well you respond and you will be monitored regularly. You should continue to take your Loniten tablets 5mg for as long as recommended by your doctor, which may be long term as it controls your hypertension but does not cure it.

 

How long should you take Loniten?

You should continue to take your Loniten tablets 5mg for as long as recommended by your doctor, which may be long term as it controls your hypertension but does not cure it.

 

Missed dose of Loniten

If you miss a dose of Loniten tablets 5mg take it as soon as you remember, unless it is time to take the next dose, then skip the missed dose. Do not take a double dose.

 

How should Loniten be stored?

You should store your Loniten tablets 5mg below 25°C in a cool dry place. ''


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszytskim

biorę od 4 miesięcy 1mg fina plus minovivax 5% wieczorem. Generalnie widzę poprawę i nowe włosy odrastające. Jak na 4 miesiące, biorąc pod uwagę teoretycznie powolne działanie środków, to jestem zadowolony z efektów. Natomiast kuracja ma jedną wadę. Czuję lekkie zamulenie, znudzenie i taki stan w głowie jak na lekkim kacu. Nie nazwałbym tego bólem głowy tylko właśnie lekko skacowaną głową, ale CAŁY czas, cały dzień mi to towarzyszy. Właściwie bez przerw mam takie poczucie delikatnie ciężkiej głowy i właśnie zamulenia. Jak wnioskuję jest to związanie ze stosowaniem minixidilu na skórę.

Czy ktoś z Was miał podobną przypadłość? Nie chcę przerywać kuracji bo widzę że działa, natomiast z drugiej strony ile można funkcjonować na takim lekkim zamuleniu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj barc fina na noc. I zobacz po paru dniach czy jest poprawa. Jak nie to wtedy raczej minox. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Też tak mialem na poczatku. Teraz po prostu z rana wale solidna kawe i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje z tym finem, natomiast jestem raczej przekonany że to wina minovivaxu. Teraz się tylko zastanawiam czy ten stan przeminie czy moje ciało się, w cudzyslowie, przyzwyczai do tego środka. Jeżeli stan się utrzyma, to pomimo dobrych efektow bede musial chyba zrezygnowac ze stosowania go, a z drugiej strony raczej nie ma alternatywy zadnej do minoksdylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce jakiego minoxa tak jest napisane?

 

Piloxidil ten stary, w niebieskim opakowaniu ze złotawym/miedzianym napisem, jeszcze poprzedniego producenta, bo teraz robi to Aflofarm a wcześniej Włodzimierz Zgoda. Pamiętam, że tam była taka adnotacja, że znosi działanie środka na nadciśnienie. Dlatego sobie tak zakodowałem, że podwyższa, bo to był pierwszy minox, którego używałem w czasach, kiedy jeszcze nie było loxona 5% bez recepty. Sry za pomyłkę w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znosi dzyli powoduje ze tamten nie działa i tyle. A to , jak bardzo minox obniża ciśnienie przekonałem się sam biorąc go doustnie. Z resztą obrzęki,które są częste przy stosowaniu minoxidilu doustnie spowodowane są właśnie słabym ciśnieniem z jaką krew krąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...