free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was korzysta z oralnego minoxa 5mg/d? Macie lepsze efekty niż przy używaniu miejscowo? Zastanawiam się nad zmianą strategii i „psikania na język” Loxonu 5%, ale nie wiem czy jest sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od ponad miesiąca zmieniłem minox topical na oral 5mg, póki co bez zmian, trochę więcej leci z głowy ale gęstość włosów taka sama, uboków zero. Na pewno jest dużo wygodniej i skóra głowy w lepszej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam siły już 2x dziennie psikać (kiepska skóra, włosy oblepione i muszę często myć).

Psikasz wersję topical do szklanki z wodą, czy korzystasz z tabletek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam obecnie z minoxa oral 5 mg dwa razy dziennie co 12 h. Obecnie również używam do tego celu Loxonu i psikam jedno psiknięcie (czasami dwa jak słabo psiknie) do szklanki wody, ale brałem też minoxa oral w tabletkach i zarówno oryginalny Loniten jak i zamienniki np. Loxidil.

Testowałem różne dawki na sobie, a konkretnie kolejno: 5 mg ( 2 x 2,5 mg ED), 20 mg (2 x 10 mg ED), 10 mg (2 x 5 mg ED), 30 mg ( 2 x ok 15 mg ED - bo to już był wtedy stosowany minox w płynie), i zostałem przy 10 mg ED w dwóch dawkach po 5mg co 12 h.

 

Uboków żadnych nigdy nie odnotowałem na dawce 5 mg ED, natomiast po wejściu na 20 mg ED uboki wystąpiły dosyć nieprzyjemne, bo szczerze mówiąc to chwilowo poczułem się słabo i były to gorsze uboki pod tym konkretnym względem niż od wszystkich innych leków jakie stosuję razem wziętych i jakie kiedykolwiek stosowałem, a wiesz jaką mam i miałem kurację.

Na tej dawce został też odnotowany lekki spadek ciśnienia rozkurczowego, oraz wysoki puls nawet bardzo wysoki - ogólnie wyniki miałem z przedziału normy: ''dzieci/młodzież'', a mam już przecież swoje lata i nie jestem pierwszej młodości... No i co jeszcze z takich najgorszych zauważalnych i odczuwalnych uboków - opuchlizna - momentami straszna, ale głównie tylko dolnych partii nóg oraz stopy i trochę też na pysku. A to spory dyskomfort dla stóp. I było przy tym takie uczucie ciężkości, czułem się po prostu ciężko i pewnie więcej też ważyłem, bo woda jest ciężka, a minox zatrzymuje wodę w organizmie. I oczywiście straszne linienie po wejściu na tę dawkę utrzymujące się cholernie długo, że nawet myślałem czy to nie jest jakiś oszukany minox (a były to wtedy tabletki zamienniki z Tajlandii) i coś co powoduje wypadanie włosów/łysienie.

Natomiast co do odczucia skuteczności w sensie odrost/szybszy wzrost, to początkowo miałem wrażenie jakby nawet minox stosowany zewnętrznie na skórę działał lepiej pod tym kontem niż w formie tabletek w dawce 5 mg ED - tyle tylko, że trzeba brać pod uwagę, że wtedy to była moja pierwsza styczność z minoxem w ogóle w życiu, oraz że był to Polaris NR 10 czyli stężenie 16% (160 mg/ml) a do tego stosowałem nie 1 ml a 1,5 ml (może czasami nawet więcej) 2 x ED

A jeszcze co do tych najgorszych uboków, to ustępowały po zmniejszeniu dawki do 5 mg ED, oraz pojawiały się dokładnie takie same po wskoczeniu na ok. 30 mg ED ale już nie były tak dotkliwie odczuwalne w sensie osłabienia jak za pierwszym razem po wejściu na 20 mg ED, po prostu czułem też te wszystkie inne uboki ale nie było żadnego ''nokautu'' jak za pierwszym razem po wejściu na 20 mg ED jeszcze wtedy w formie tabletek. Linienie jednak jest dość przewlekłe na dużych dawkach, a przynajmniej u mnie było.

Innymi słowy: minox oral od 20 mg ED robi już robotę i zaczyna działać w kwestii zbijania ciśnienia, na pewno też dużo lepiej działa na włosy, ale też i daje uboki.

I to chyba tyle z grubsza z mojego własnego doświadczenia z minoxem na własnej skórze.

 

-- 25 wrz 2020, 22:27 --

 

I co jeszcze;

 

Tabletki mają plus taki, że nie zawierają alkoholu, oraz zapewniają raczej równe dawki każdorazowo, choć można, a nawet wskazane pokusić się o dokładne/dokładniejsze odmierzanie dawki minoxa/ilości płynu w którym zawarty jest minox, np. strzykawką, pipetą itp. a nie bazować na psiknięciach, bo na oko widać, że nieraz psiknie nawet słabiej niż normalnie, a nieraz częściej zwyczajnie szczy zamiast psikać/rozpylać preparat i wtedy na pewno jest to dużo większa ilość...

 

A kto polega na odmierzaniu poprzez psiknięcia powinien zwracać też uwagę, że pompki/rozpylacze mogą być różne i mieć różną wydajność, i nie w każdym preparacie dostępnym na rynku będzie to tak jak w przypadku Loxonu gdzie instrukcja w ulotce mówi, że 10 psiknięć to jest 1 ml czyli 50 mg minoxa. A ponad to różne też są bazy produktów oraz gęstość i konsystencja. Należy czytać dokładnie ulotki każdego innego produktu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczaliście linienia kiedy przeszliście na minoxa doustnego? Od kilku dni włosy wypadają mi w ogromnej ilości. Mija mniej więcej drugi/trzeci tydzień kiedy jestem na doustnym zażywaniu loxonu doustnie, więc niby by się zgadzało, ale podczas psikania na skórę głowy nigdy się to nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to będą krople... Chyba logiczne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję że tu trafiłem myślałem że mam schizy biorę prawie 3 miesiące Lotinen doustnie 1.25 mg miałem lnienie  myślałem że to nie realne, bo psikam parę lat minoxem również, ale czort z tym dużo włosów mam fazie telogenowej czy to pomoże? 1.25mg na dzień tabsa.? Czy zwiększyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...