free web hit counter Skocz do zawartości
NESTY

Wysokie czoło, zakola od urodzenia, 23 lata.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w tytule, mam zakola i wysokie czoło od dziecka. Urodziłem się z taką linią włosów, moja mama ma bardzo podobną i dziadek również. Dziadek po stronie matki ma dzisiaj ponad 80 lat, do dziś ma nw3 tylko włosy mu się już przerzedziły. Ojciec nie łysieje, całe życie nw1 (szkoda, że nie mam lini po nim) Do tego mocny zarost. Dziadek po stronie taty wyłysiał do nw5-6, również mocny zarost, ale w sumie on jest cały owłosiony jak małpa, więc obstawiam, że dht ma sporo, co myślę, że udowadnia problem z przerostem prostaty u niego, od dawna jest na lekach. Jak chodzi o braci ze strony mamy, jej brat bliźniak ma podobną linię do mojej, język mu się przerzedził, ale jak na 50 to i tak przebiega u niego to bardzo łagodnie i widzę, że nw3 jest gdzieś zapisane w naszych genach. Drugi brat ma całe życie nw1, a trzeciemu poszło o z nw1 do nw2 bardzo powoli i nie widać, by szło dalej. Jeśli chodzi o moje włosy, wypadają normalnie, jak czeszę włosy parę wpadnie do umywalki, parę zostanie na grzebieniu. Dziennie bym powiedział, że leci do 20-30 włosów max. Myślę poważnie o przeszczepie, chciałbym zakryć zakola i wyrównać linię. Temple peaks jeśli dobrze piszę mam spore i prosta linia zrobiłaby z tego wręcz nw0 przy wysokim czole.. Nie jest ono dla mnie problemem, od zawsze noszę fryzury z grzywką gdzie włosy mają koło 8-10cm. Ewentualnie mógłbym ją lekko obniżyć. Jeśli chodzi o włosy fryzjerki twierdzą, że są gęste, szczególnie te z tyłu, z przodu mniej, ale niestety używam pianki i lakieru by zrobić zaczeske i są zniszczone :/ Od czasów gimnazjum traktuje je bardzo ostro i nadal są na miejscu. Oczywiście wiem jaki lekarze mają stosunek do prostej linii, ale nie można się poddawać, co mi z okrągłej linii, która nie zlikwiduje zakoli. Chciałbym w końcu wyjść na dwór i nie.martwic się, że wiatr rozwali mi włosy i odsloni te lyse placki. Myślę, by udać się do dermatologa by ocenił stan włosów i czy gdzieś tam zachodzi miniaturyzacja. Mój poziom dht nie będzie wysoki, nie mam mocnego zarostu, tylko taki średni i niepełny, tak wiem, że zależy to od wrażliwości mieszkow. Myślicie, że skoro od dziecka mam taką linie jest szansa obejść się bez chemii? Jeśli nawet by to postepowało powoli, zawsze mógłbym machnać drugi przeszczep i wtedy myśleć o finie bądź ru. Trochę wierzę, że miniaturyzacja nie zachodzi, bo jednak jak było tak jest, zawsze miałem małe włoski w obrębie zakoli. No chyba, że idzie to bardzo powoli. Poradzcie coś, pozdrawiam i życzę siły do walki z tym cholerstwem. 

 

https://www17.zippyshare.com/v/XwpCr284/file.html

https://www17.zippyshare.com/v/hyq6lZn3/file.html

https://www17.zippyshare.com/v/mOIYrHQq/file.html

https://www17.zippyshare.com/v/UYgCUzaN/file.html

https://www17.zippyshare.com/v/XIeSjwgs/file.html

https://www17.zippyshare.com/v/jbXDRWXz/file.html

https://www17.zippyshare.com/v/F6zKBpSP/file.html

 

Jako dziecko:

https://www117.zippyshare.com/v/rzuOwGFw/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy rzeczywiście wydają się gęste, tak jakby łysienia nie było, choć te zakola strasznie duże biorąc pod uwagę że masz to od dziecka.

Przeszczep w twoim przypadku to dobry pomysł ale:

- Idz do dobrego dermatologa i trychologa żeby ocenili, czy nie ma miniaturyzacji. Trycholog chyba nawet może ci sprawdzić pod mikroskopem, czy jest dużo pustych miejsc po włosach czy nie.

-Wrzuć dobrej jakości zdjęcia, może ktoś z forum zauważy miniaturyzacje

- Jeśli chodzi o przeszczepy to trzeba mieć na uwadze, że gdyby włosy się kiedyś zaczeły sypać np tuż za zakolami lub język to bedzie to dziwnie wyglądać, że masz włosy na zakolach a za nimi już nie, lub masz na zakolach a nie masz języka.

W razie takiej sytuacji warto byłoby być gotowym na finasteryd lub RU, ewentualnie jakby szło bardzo powoli to kolejny zabieg w przyszłości.

- znajdz inne zdjęcia z dzieciństwa, w lepszej jakości i może krótsze włosy. Ja np w wieku 15 lat nie miałem prostej linii włosów tylko język minimalnie był niżej od reszty, a jak patrzę na zdjęcie gdy miałem 8 lat to linia włosów była jak od linijki więc możliwe że już wtedy było coś na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to jeszcze poszukam fotek. Rozmawiałem z mamą i mówiła mi, że od dziecka miałem takie zakola i wysokie czoło. Za dzieciaka miałem problemy z tarczycą i trochee więcej tych włosów wypadało, ale wyleczyłem niedoczynność, trenuję na siłowni i codziennie biorę na wieczór cynk w dawce 90g Włosów wypada naprawdę bardzo mało, choć są zniszczone i jak pamiętam od dziecka meczyłem się by coś.z nich ułożyć i nienawidziłem fryzjerów, którzy rzadko dawwli sobie radę z dobrym cięciem. Jak chodzi o przeszczep zdaję sobie sprawę, że stan z przodu może się pogorszyć i donor nie jest nieskończony, ale w razie pogorszenia miałbym w planach dogęszczenie i farmakologie. Dodam, że mama ma właśnie takie wysokie czoło i zakola, dziadek taka sama linia włosów. Za młodu miał zakola i teraz jestvw takim stanie jak ja, tylko włosy w wieku 80lat są przerzedzone. Pytanie czy przy w miarę gęstych włosach w takiej turcji dadzą radę zrobić to sensownie, przypuszczam, że z 4k graftow by tam weszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę w domu to jeszcze poszukam fotek. Rozmawiałem z mamą i mówiła mi, że od dziecka miałem takie zakola i wysokie czoło. Za dzieciaka miałem problemy z tarczycą i trochee więcej tych włosów wypadało, ale wyleczyłem niedoczynność, trenuję na siłowni i codziennie biorę na wieczór cynk w dawce 90g Włosów wypada naprawdę bardzo mało, choć są zniszczone i jak pamiętam od dziecka meczyłem się by coś.z nich ułożyć i nienawidziłem fryzjerów, którzy rzadko dawwli sobie radę z dobrym cięciem. Jak chodzi o przeszczep zdaję sobie sprawę, że stan z przodu może się pogorszyć i donor nie jest nieskończony, ale w razie pogorszenia miałbym w planach dogęszczenie i farmakologie. Dodam, że mama ma właśnie takie wysokie czoło i zakola, dziadek taka sama linia włosów. Za młodu miał zakola i teraz jestvw takim stanie jak ja, tylko włosy w wieku 80lat są przerzedzone. Pytanie czy przy w miarę gęstych włosach w takiej turcji dadzą radę zrobić to sensownie, przypuszczam, że z 4k graftow by tam weszło.

 

Mi również mama mówiła, że zawsze miałem taką linie włosów (jak pytałem ze 2 lata temu) i mi również leci ich dość mało a do tego mój ojciec w wieku 48 lat nie ma żadnego zakola i wszędzie identyczną gęstość. Piszę to po to, żebyś się aż tak tym nie sugerował.

Jeśli chodzi o ilość graftów na zakola to 4k jest przesadą. Wydaje mi się, że góra 3k powinno wystarczyć (no chyba że również chcesz obniżyć linie choć jeśli nie ma tragedii to nie polecam), choć bardzo duże znaczenie ma jakość przeszczepu i wysoki % przyjetych graftów. Pewnie finansowo stać cie na standardową klinike za 10 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o włosy bardziej sugeruję się rodziną po stronie matki, bo ewidentnie podałem się na tamtą stronę - twarz, włosy, średni zarost i jeśli chodzibo łysienie, to jeśli komuś cofa się linia to idzie to bardzo powoli, to łysienie nie jest agresywne. Tak czy siak muszę się zbadać u lekarza, tylko pytanie czy uderzać do dermatologa, czy trychologa również warto odwiedzić. Jeśli padnie, że lysieje to wyjeżdżam na leki, nie zamierzam być łysy, tak samo mam już dość robienia zaczeski. Jak mówię, że mam zakola to ludzie mi nie wierzą, bo jednak dobrze mi to wychodzi Jak chodzi o finanse stać mnie bez problemu na Turcję. Jeśli zmieściłbym się w 3k graftów to i o Zarevie mogłbym mysleć, ale wtedy moje inanse dostaną po dupie. Sam.nie wiem czy lepiej uderzać do Turcji i kiedyś ewentualnie dogęszczać czy poczekać z rok i wywalić mocny hajs na kogoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście wiem jaki lekarze mają stosunek do prostej linii, ale nie można się poddawać, co mi z okrągłej linii, która nie zlikwiduje zakoli.

 

Sam.nie wiem czy lepiej uderzać do Turcji i kiedyś ewentualnie dogęszczać czy poczekać z rok i wywalić mocny hajs na kogoś lepszego.

 

Jeśli chcesz niską i idealnie prostą linię, i chciałbyś zrobić w Turcji, to w klinice Aisha nie powinni robić żadnych problemów z tym, - wiadomo o tym, bo nawet wrzucili film na yt gdzie pokazali, że zrobili gościowi mega obniżenie i prostą linię tak jak chciał na jego życzenie.

 

Jeśli zmieściłbym się w 3k graftów to i o Zarevie mogłbym mysleć, ale wtedy moje inanse dostaną po dupie.

 

Zarev rokuje bardzo dobrze jeśli chodzi o nową postać w HT i jak finanse pozwolą możesz spróbować do niego uderzyć, jednak możliwe że 3kgr będzie mało na taki zabieg, ale coś koło tego powinni raczej proponować w większości klinik, przy DP - choć możliwe, że będą oceniać na max 2,5- 2,8 kgr chcąc oszczędzać grafty i robiąc mniejszą gęstość za krawędzią linii w głąb.

 

A tamten pacjent z Aishy jak pamiętam miał chyba robione właśnie nico ponad 3 kgr, - choć różne czynniki się na to składają np. wielkość głowy, hair per graft, i każdy przypadek jest indywidualny.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjęcia na mokrych włosach po umyciu, rozczesane. Jednak jak rozczesałem włosy do przodu, tyłu i na boki widok na koronie mnie załamał. Nawet nie sądziłem, że mam tam taką dziurkę. Jestem niemal pewny, że to g*wno powoli postępuje. Plus, że włosy wyglądają na gęste. Jak będę miał jutro chwilę, to poszukam jeszcze zdjęć z dzieciństwa.

Warto iść do trychologa, by sprawdził ile jest pustych miejsc po włosach itp. czy od razu dermatolog? 

 

Bezpośrednio po myciu:

https://www106.zippyshare.com/v/BkgDEvtp/file.html

 

Mokre zaczesane do przodu

https://www106.zippyshare.com/v/8n0EVzK1/file.html

 

Mokre zaczesane do tyłu:

https://www106.zippyshare.com/v/TmrhhYR6/file.html

 

Wytarte ręcznikiem: 

https://www106.zippyshare.com/v/JBjDi5IL/file.html

 

Korona rozczesana:

https://www106.zippyshare.com/v/OVdRpO97/file.html

 

Wytarte ręcznikiem:

https://www106.zippyshare.com/v/mQ6PWTCt/file.html

 

Tył głowy:

https://www22.zippyshare.com/v/QQz2r9RF/file.html

 

Jak chodzi o HT chciałbym prostą linię, bo dzioba jak w wielu tureckich klinikach robią już mam Jeśli bym się zdecydował na jakiekolwiek obniżenie to pewnie byłoby to 1,5cm max. Najbardziej chciałbym pozbyć się zakoli, więc nawet wyrównanie linii mnie zadowoli. Oczywiście najpierw muszę ogarnąć lekarza, a potem będę myślał, czy uderzać do turcji czy sypnać hajsem na kogoś konkretniejszego. Niby przeszczep lepiej wygląda na dłuższych włosach, a że takie noszę efekt mógłby być fajny. Wiadomo, że naturalnej gęstości nie będę mial. Widziałem, że aisha robi fajną robotę i nawet dosyć gęsto sadzą, więc jeśli zdecydowałbym się kiedyś na Turcję, to ich na pewno brałbym pod uwagę.

Jeszcze takie pytanie. Jeśli bym rozpoczął farmakologię, to przy powolnym łysieniu lepiej uderzać w fina czy ru/cb? Nawet specjalnie nie zależałoby mi na zageszczeniu tych włosów, tylko zatrzymać wypadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak jak rozczesałem włosy do przodu, tyłu i na boki widok na koronie mnie załamał. Nawet nie sądziłem, że mam tam taką dziurkę.

 

Wiem co poczułeś, bo tak samo miałem już kilka lat temu. Najgorsze jednak, że prawie zawsze musisz sam to szczaić, bo nikt Ci nawet o tym nie powie, że zaczyna się łysienie też na vertexie i nawet jak ludzie to widzą.

Chociaż taką ''dziurkę'' tzn. słabszą gęstość na tym malutkim obszarze na vertexie ma też wielu niełysiejących.

 

Warto iść do trychologa, by sprawdził ile jest pustych miejsc po włosach itp. czy od razu dermatolog?

 

Jak masz czas chęci i pieniądze, to warto iść choćby z ciekawości do jednego i drugiego, a czasami nawet u trychologa lepiej można obejrzeć swoją głowę niż u dermatologów, którzy mają taką chorobę jak łysienie w dupie. Ja jak kiedyś byłem u dwóch różnych dermatologów to jeden w ogóle z bliska nie oglądał mi głowy i nawet nie raczył podnieść dupy z fotela, a drugi - baba lekarka obejrzała mi łeb pod lupą, ale nie pod żadnym elektronicznym sprzętem do oglądania, i ja nic nie zobaczyłem, tylko aby ona pod tą lupą, a teraz ludzie piszą, że można oglądać swój łeb na sprzęcie elektronicznym też u dermatologów, ale u trychologów chyba prędzej było.

 

Najbardziej chciałbym pozbyć się zakoli, więc nawet wyrównanie linii mnie zadowoli.

 

Ale się zrymowało...

 

Jeszcze takie pytanie. Jeśli bym rozpoczął farmakologię, to przy powolnym łysieniu lepiej uderzać w fina czy ru/cb? Nawet specjalnie nie zależałoby mi na zageszczeniu tych włosów, tylko zatrzymać wypadanie.

 

Fin jest zawsze rekomendowany i oficjalnie nawet zatwierdzony do leczenia łysienia, więc ja bym na pewno fina brał, a RU/CB traktował jako dodatki, ale jak tam chcesz. Twoja decyzja i wybór. Fin nie jest naprawdę taki straszny jak go opisują w internetach na takich forach jak to, a o stronach typu ''propeciahelp'' nie wspomnę. Odnośnie uboków fina i ich częstotliwości występowania czytaj ulotkę, a nie fora czy inne bzdety gdzieś w necie. Spróbować można i zrezygnować zawsze też. Jak chcesz to możesz też poczekać z finem do np 25 roku życia czy do kiedy tam chcesz. A wypadanie jest w pewnym stopniu normalne nawet u niełysiejących ludzi i nie wiem czy to można zupełnie zatrzymać nie goląc się na glacę oczywiście, i całkiem wyeliminować - jak wielu pisze na forum, że zatrzymali wypadanie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za cenne info, heh to już trzeba by było mieć farta, żeby na vertexie ta dziurka po prostu sobie była i jednak nie wypadało No nic muszę ogarnąc trychologa i dermatologa jak znajdę trochę wolnego czasu i działać. Jest co ratować. Jeszcze z ciekawości jak dorwę albumy to wrzucę zdjęcia z dzieciństwa, jeśli takowe znajdę. Może wcale wiele włosów nie ubyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...